Skocz do zawartości
czarnyyy

Laptop do codziennej pracy.

Rekomendowane odpowiedzi

Elo, zbieram się długo do kupna laptopa i wciąż nie wiem jakiego kupić. Zwiększyłem budżet do 2500 zł +/-, laptop będzie służył głównie do programowania, internetu, filmów (w tym hd oraz podpięcie do tv), 2 systemy (vista/7 i linux), gry sporadczynie (z małymi wymaganiami). Od laptopa głównie oczekuję niskich temperatur oraz ciszy (to dla mnie priorytet), reszta wymagań to matryca 13-15 cali, hdmi, klawiatura numeryczna, dysk minimum 320gb, minimum 3gb ram, procesor i3-i5. Możecie polecić coś spełniającego te wymagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Poniżej 15 cali to bym raczej się nie wybierał i nie spodziewał się tam cichego chłodzenia lub numerycznej.

2. Nawet w 15 calach też ciężko o numeryczną - zazwyczaj zaczynają się w 17.

3. Wybór możesz sam zawęzić na Skąpcu lub Ceneo (przez zaznaczenie wybranych opcji).

4. O ile większość rzeczy nie stanowi problemu, o tyle dobrze rzucić okiem na forum konkretnej dystrybucji Linuxa, czy na danym modelu nie ma problemu z wykrywaniem całego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Nie wyobrażam sobie programowania na czymś co ma mniej niż 17" a 13 to chyba telefon? xD

Każde średnio rozwinięte IDE ma masę toolbarów, dokowanych okien itd - na wyświetlanie kodu braknie miejsca... chyba że ktoś pisze w notepadzie, vi czy gedit...

 

Ubu/Fedora w zasadzie łyka wszystko, a jak nie to na forach ludziska mają masę pomysłów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to być również laptop zabierany na uczelnie, dlatego 17 odpada ;) Szukając na ceneo i podobnych serwisach nic o tych laptopach się nie dowiem, dlatego zapytałem na forum. Mogę wydać nawet w graniach 2800 zł tylko po co? Skoro moje wymagania (tak mi się wydaję) nie potrzebują tak drogiego sprzętu. W oko wpadł mi acer 5742g ale trochę czytając o nim dowiedziałem się, że jego kultura pracy jest przeciętna. Myślałem też o asusie k52jc, lecz w nim mocno ugina się klawiatura oraz piszczą cewki (co zapewne będzie mnie mocno irytowało), może Wy macie jakieś modele spełniające moje wymagania? Będę bardzo wdzięczny za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...