Skocz do zawartości
Spookie

Konsola odzyskiwania Windows 2000/xp/2003 - błędne hasło

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie...

 

Błędne hasło w Konsoli Odzyskiwania - Windows XP

 

Wyświetlanie komunikatu o błędzie „Hasło jest nieprawidłowe” podczas logowania do Konsoli odzyskiwania w systemie Windows XP

 

Niestety trafiło się to u mnie, Win XP Pro + SP3.

System nie wstaje tryb awaryjny również nie chodzi aby coś zdziałać muszę się "pobawić" konsolą do której nie mogę wejść - jak rozwiązać problem ?

 

Na pewnym forum znalazłem taką poradę ale jakoś tego nie "skapczyłem"

 

"Dla sytuacji, gdy system w ogóle nie startuje, a jest potrzebne wejście do Konsoli. Zamiast z konsoli zainstalowanej na dysku, zastartuj z 6 bootdisków instalacyjnych, gdyż one są już uaktualnione pod tym kątem. Bootdiski trzeba przygotować oczywiście na jakimś innym dostępnym komputerze. "

 

Może ktoś pojaśnić ?

 

-W kompie nie mam FDD

-Mogę tworzyć botowalne płyty

 

Format i inne podobne rozwiązania nie wchodzą w grę; mój ~5 letni system jest fajnie skonfigurowany i nie chciałbym nic stracić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze haslo trzeba wpisac jak chcesz sie po uruchomieniu z plyty z windows dostac do isniejacej na dysku instalacji i ja naprawic.Polecenia dostepne w konsoli powinny byc dostepne bez hasla (jak pamietam np. fixmbr i inne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyj konsoli z Windows 2000, tam nie trzeba wpisywac hasla.

 

A ma ktos moze ta konsole na botowalnej CD ? - jak znajde takie cos bez systemu to to bedzie legalne ?

 

Znalałem link niestety który nie działa już: http://www.nerdlabs.org/bootdisks/index.php

 

http://www.fixitpc.pl/topic/48-archiwalny-konsola-odzyskiwania-w-2000xp2003/ tutaj wszystko ładnie oppisane

 

Ktoś poratuje konsolą z Win 2000 ??

 

EDIT:

 

Znalazłem dyskietki startowało wszystkich systemów MS i jest to co trzeba Win 2000 tylko że wersja na 4 dyskietki a ja nie mam FDD czyli nadal klops; potrzebuje to samo tylko w wersji iso lub instrukcję jak te 4 pliki exe przerobić tak aby dało się to wypalić na 1 płycie.

 

http://freepctech.com/pc/002/files010.shtml

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jakikolwiek program do gmerania w SAM database. Po resecie hasło jest puste, SAM jest wyczyszczone i nie będzie żadnych kwiatków. Jest tego trochę do znalezienia w necie... 

 

http://www.password-.../sam-select.htm

 

"We will grant you a registered copy of Active@ Password Changer for your review absolutely free"

 

 

 

 

 

Używałem, działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie tematem; na innych forach nikomu się nie chce odpisywać jak trzeba trochę pomyśleć ;)

Siedzę nad tym od wczoraj i nadal mimo licznych prób nie mogę się dostać do tej %$#@$#@$#@$@ konsoli... ;/

 

Active@ Password Changer - spróbowałem;nawet działa w większości przypadków ale nie zawsze...

 

 

 

 

Jak widać na załączonym obrazku wszystko ładnie, pięknie hasło Administratora usunięte :] (foto 1)

 

 

Tutaj już inny system i również mamy hasło administratora + dodatkowe konta użytkowników stworzone przez oprogramowanie Paragon... które chyba blokuje dostęp do plików SAM ?(foto2)

 

(5) czyli partycja z interesującym mnie systemem gdzie jest niestety zainstalowane oprogramowanie Paragon i tutaj programik wymiękł - nie rusza plików ;/ (foto3)

 

Programik testowałem na innym systemie gdzie nie mam zainstalowanego Pragona i hasła ściąga jak trzeba ale jak w przypadku wyżej nic nie zrobi ;/

 

Nie poddałem się i przypomniałem sobie o Live CD które odczytuje hasła (wcześniej wiele razy mi się przydało i zawsze działało) (foto 4 i 5)

 

 

Z kontami tworzonymi przez program Paragon nie dał sobie rady ale z normalnymi kontami tak; i wyraźnie pisze "EMPTY" = brak haseł czyli teoretycznie do konsoli powinienem wchodzić bez niczego tj. bez hasła - wciskając tylko enter a tam pisze że hasło jest nieprawidłowe ;/

 

Ładnych pare h mi z tym wszystkim zeszło i dalej nie mam dostępu do konsoli - ktoś ma jakieś inne pomysły ?

 

EDIT: Jestem w trakcie pisania...

post-12304-0-71994700-1289486816_thumb.jpg

post-12304-0-74393500-1289486851_thumb.jpg

post-12304-0-09273000-1289486864_thumb.jpg

post-12304-0-18943100-1289486897_thumb.jpg

post-12304-0-03347800-1289486906_thumb.jpg

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...