Skocz do zawartości
krisssssss

Jaki dobry procesor za mało pieniedzy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum i chciałbym o coś spytać.

 

Mój komputer:

 

Intel Celeron E1500 (2x 2.20ghz)

2GB ram

GeForce 9800GT (PALIT)

Win XP SP3

Zasilacz Whiteenergy (350W)

 

 

Chciałbym ulepszyć swój komputer pod nowe gry. Nie musi być jakiś super najlepszy ten komputer ale taki by móc grać spokojnie. Wiem ze mam bardzo słaby procesor tak więc będę musiał kupić nowy (JAKI?). Mam również słaby zasilacz więc jak chcę nowy procesor to i zasilacz pewnie też(JAKI i czy wogule muszę kupić nowy?) Chciałbym żeby wszystko było jak najtańsze , nie chcę wydawać majątku na nowy PC ponieważ mam PS3 i jedyną rzeczą jaka kusi mnie do ulepszenia kompa są ceny nowych gier na konsolkę. :D

 

PS. Nie ukrywam że zależy mi żeby dobrze chodził COD: Black Ops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nam nic nie daje, napisz chociaż mniej więcej ile masz na to pieniędzy.

Zasilacz proponuję jakiegoś Fortona 400 W

Procesor też nie za dobry, można by było go podkręcić ale płyta na to za bardzo nie pozwoli.

Jak najniższym kosztem to kupić jakąś płytę na P31 choćby i E5200, procesor spokojnie pójdzie Ci na standardowym chłodzeniu na 3 Ghz. Chyba że chcesz wydać jeszcze mnie to chociaż tą płytę i podkręcić tego E1500 na 3 Ghz.

Wtedy pograsz sobie spokojnie w CoDa.

Wyjdzie Cie to jakieś 350,400 zł razem z tym E5200.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę nie zrozumiałem. Dlaczego ta płyta nie pozwoli mi na podkręcenie E1500 ? a wogule opłacało by się go podkręcać , dało by to jakieś lepsze rezultaty niż teraz? (ten procek ma tylko 512 kb L2.wiec jest słaby)

 

a mógłbym kupić tylko ten procek i zasilacz? bez nowej płyty głównej ?

 

 

PS. ten zasilacz dobry: http://allegro.pl/zasilacz-atx-fortron-400w-dla-skner-darmocha-i1308083519.html

Edytowane przez krisssssss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zasilacz to tak, jak za 50 zł to okazja. Ta zasiłka spokojnie pociągnie Ci ten sprzęt i będziesz miał jeszcze zapas.

Czemu płyta ? Bo słabo nadaje się do OC, słaba sekcja wgl uboga strasznie . G31 nie nadają sie za bardzo do OC. Chociaż możesz spróbować , może uda Ci się osiągnąć to 3 Ghz i wtedy zobaczysz jak radzi sobie w grach.

Jednak radziłbym sprzedać płytę z prockiem i kupić takie coś :

Gigabyte GA-P31-DS3L (1314320506) - Aukcje internetowe Allegro

i polować na jakieś aukcji na E5200 np na tej :

Intel Pentium E5200 2x 2.50 GHz 2MB BOX; BCM (1298496683) - Aukcje internetowe Allegro

później możesz sie pokusić o lepsze chłodzenie na tej płycie bez problemu powinieneś osiągnąć 3,5 Ghz, jak trafisz na lepszą sztukę to nawet 4. Dla niego to żaden problem, dla płyty też nie bo procesor ma wysoki mnożnik.

Edytowane przez Luki2506

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję najpierw zmianę procesora na Pentium Dual Core- jeśli nowy, to E5500 (kosztuje ~~220zł, tyle samo, co niższe modele), jeśli używany, to jak się trafi okazyjny E5200 czy E5300 znacznie tańszy to czemu nie. Najpierw spróbowałbym podkręcić na obecnej płycie, choćby poprzez zmianę szyny z 200 na 266 Mhz co powinno być możliwe.

 

a co do tego procka to on pociągnie jakieś nowe gry ? nie mówię tu o jakimś wygórowanym OC wystarczy chyba tak do 2.50. lub 2.60

Tyle on ma bez oc. Edytowane przez host

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój na 2,7 ciągnie Medal of Honor 2010, Mafie II itp. A mam słabszą kartę od Ciebie, tylko że mam 1 MB cache. Ten procesor ma mało pamięci podręcznej..512 to naprawdę za mało. Musiałbyś go na minimum 3 Ghz podkręcić żeby było widać jakąś różnice. No i potencjału karty nie wykorzystasz, procesor Ci ją trochę ogranicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnąć to by pociągnął prawdopodobnie, ale to jest noname bez praktycznie żadnych zabezpieczeń, więc trzymanie tego w komputerze to jak siedzenie przy bombie - wiadomo że w końcu padnie i zrobi duże szkody, pytanie tylko jak duże, bo może spalić Ci pół komputera. Radzę odżałować te ~70 zł na tamtego fortrona i być pewnym że będzie ok. A trzymanie takiego procka bez oc to jak jeżdżenie samochodem z prędkościami z kodeksu. Jest poprawnie do bólu, ale po co, skoro bez większego ryzyka można trochę szybciej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...