Skocz do zawartości
Pawelek69

Czy opłaca się ładować AMD Phenom II X4 945 pod AM2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam sprzęt z sygnaturki i chcę zrobić update do najnowszych gier:) Czy opłaca się wsadzić w tą płytę AMD Phenom II X4 945 i sprzedać na allegro mojego 6000? Czy to starczy?

 

GIGABYTE GA-M56S-S3 (Rev. 1.x) | Płyty główne - Obsługa Procesorów

(Note) If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200 MT/s) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the Częstotliwość of AM2+ CPU will not be impacted.

 

Czy nie będzie dużego spadku wydajności? I czy taki Phenom będzie pobierał mało mocy w idle? Q’n'C Będzie działał w 3 trybach jak teraz (1000, 2000 i 3000MHz)? Bo moja płyta nie obsługuje split power planes AM3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czy ten 9600GT jest w miarę dopasowany do procesora który mam? A czy warto zrobić upgrade samego proca na tańszy np.:

http://www.x-kom.pl/p/56419-procesor-athlon-ii-x4-am3-amd-x4-640-2mb-box.html

http://www.x-kom.pl/p/56417-procesor-athlon-ii-x3-am3-amd-x3-445-15mb-box.html

Czy wstrzymać się na razie i za jakiś czas kupić całą nową platformę?

 

P.S. Bo szczerze powiedziawszy chodzi mi na tym sprzęcie wszystko, nawet GTA IV się da przejść, tylko ten najnowszy COD :mur:

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj trzeba się raczej martwić, czy nie marnuje się potencjału karty graficznej za słabym prockiem. Wg mnie obecnie masz dopasowane dobrze. Natomiast jeśli zmiana jakaś, to niestety zarówno procesora jak i karty. Inaczej to ma sens jeśli z jakiegoś powodu koniecznie potrzebujesz 4-rdzeniowy CPU.

 

COD to pewnie robi problemy, bo karta jest zdecydowanie za słaba.

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...