Skocz do zawartości
Gość Harry Lloyd

LA Noire

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

"tylko martwi to PS3, jeśli to główna platforma" - porty z PS3 wyglądają i chodzą gorzej na klocku, choćby Burnout Paradise mi przychodzi do głowy, choć tam różnica nie była wielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale nie wiem o co wam chodzi. Ja nie robie tutaj wojny czy lepsze PS3 czy 360, tylko komentuje co widze na filmikach. Na filmikach jest mocny aliasing, a skoro to wersja PS3, to zgodnie z panującym standardem wersja na klocka może wyglądać gorzej. A to że wersja PS3 jest podstawową wnioskuje właśnie z filmików, skoro tą wersję pokazują. Oczywiście spekuluję, dlatego wyrażam obawy, a nie stwierdzam fakty.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukając info o tym czy w grze będzie Euphoria, znalazłem przy okazji takiego posta na forum GameSpot'u:

No, on either accounts. It's Team Bondi's engine which they have been working on since 2004. Team Bondi isn't a NaturalMotion (developers of Euphoria) licensee so that means they didn't license Euphoria. RAGE has better detailed-textures and anti-aliasing. The Team Bondi engine seems to have no anti-aliasing.

Nie wiecie czy jest to potwierdzone info? Osobiście byłem przekonany, że to RAGE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rockstar Games jest tylko wydawcą, nie tworzą gry więc nie wiem czemu zakładaliście, że w grze użyty jest silnik RAGE (Rockstar Advanced Game Engine). Team Bondi używa własnego silnika.

 

L.A. Noire było przez długi czas exclusivem na PS3 więc nic dziwnego, że PS3 jest wiodącą platformą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Zakładaliśmy, bo wygląda jak ostatnie gry Rockstar, troche bardziej plastikowo ale jednak. To wskazuje też na to, że jakiś tam udział Rockstar na pewno ma, zwłaszcza że o Max Payne 3 nic nie słychać, tak jak i o Agent, a dziwne gdyby Rockstar nie wydał żadnej własnej gry w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimika cały czas świetnie wygląda sam gameplay coraz ciekawszy ;] (twarze wzorują sie na prawdziwych aktorach - jest tam chyba policjant z herosów 2:19). Bardzo fajne wydaje się prowadzenie śledztw.

Edytowane przez yuucOm
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że spokojnie możemy mówić wręcz o skanowaniu twarzy a nie tylko wzorowaniu ;) zobacz to :)

IMHO tak dobrze wyglądających twarzy i mimiki zawsze brakowało.

 

http://www.rockstargames.com/videos/6561#/?video=6341

Edytowane przez g00dMan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W takiej grze to akurat ogromna zaleta, ale przyznam że nie chciałbym aby sie to spopularyzowało. Postacie w grach zawsze mają swego rodzaju oryginalny wygląd, wiadomo że nie raz sie trafi jakieś podobieństwo, ale mimo wszystko nie ma takiej osoby na świecie. Osobiscie nie chciałbym żeby taki Carl Johnson, Niko Bellic czy John Marston mieli swoich sobowtórów w prawdziwym świecie. Może kiedyś taką mimike będzie można łatwo zrobić w normalnej animacji, bez motion scanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Raczej wada taka, że słabe aktorstwo i sztuczna mimika aktorów z amerykańskich seriali może trafić też i do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wada taka, że słabe aktorstwo i sztuczna mimika aktorów z amerykańskich seriali może trafić też i do gier.

 

Nawet w takim wypadku bedzie to wygladalo lepiej niz to co obecnie oferuje technologia w grach ;) no chyba ze zatrudnia Davida Caruso :lol:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Gdzie na filmikach ta gra tak wygląda? Uwielbiam Rockstar, ale przy każdej grze walą bullshotami ile wlezie, chyba przestane je oglądać bo nie mają nic wspólnego z rzeczywistym wyglądem gier.

 

Najsmutniejsze jest to, że na PC by to tak mogło wyglądać.

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wpieklają mnie ostatnio producenci, nie wypuszczając żadnych gier na PC. Wychodzą same Strategie i parę RPG... Chętnie kupiłbym RDR i L.A. Noire, a najlepiej klucz do nich. Konsoli nie mam i szkoda mi na nią pieniędzy, 1000 zł za PS3 + 200zł za każdą nową grę. Nie dałbym rady... Pewnie pogram sobie w kumpla ale to nie to samo. Poza tym niestety ale na konsoli strasznie męczy mnie grafika, i ten AA który aż kole w oczy (a w zasadzie niemal jego brak). Być może kupię Next-Gena od Sony, gdyż tam wychodzi najwięcej Ex.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO argument z cenami gier po 200 nie trafiony bo wystarczy trochę cierpliwości, miesiąc czy dwa poczekać od premiery i już tytuły latają na allegro w granicach 100 ;) Przykład? Dead Space 2 data premiery 25.01 a teraz nowe po ~100zł latają a używki ~80 ;) (wersje na xboxa) Na ebayu pewnie podobnie lub jeszcze taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Do tego większość gier jest do przejścia raz i można sprzedać, a i są sklepy prowadzące wymianę gier, np. krakowski Gamesoft, gdzie można kupić nową grę, a w ciagu dwóch miesięcy wymienić na inną za 30 zł i tak w kółko, po tym czasie wartość spada.

 

Ja sobie obecnie nie wyobrażam grania tylko na kompie, mimo iż dla mnie tylko kilka konsolowych exclusive-ów jest, to jednak nie wyobrażam sobie żebym miał nie zagrać w takie Red Dead Redemption, od czasu GTA San Andreas nie grałem w taki majstersztyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO argument z cenami gier po 200 nie trafiony bo wystarczy trochę cierpliwości, miesiąc czy dwa poczekać od premiery i już tytuły latają na allegro w granicach 100 ;) Przykład? Dead Space 2 data premiery 25.01 a teraz nowe po ~100zł latają a używki ~80 ;) (wersje na xboxa) Na ebayu pewnie podobnie lub jeszcze taniej.

 

Mam 3 przyjaciół którzy posiadają PS3 i gdy jest premiera nowej gry to na tyłku usiedzieć nie mogą. 1-2 dni po premierze i już kupiona gra bo "Platynkę trzeba zrobić ! :D". A ceny świeżej gry wahają się w granicach 200-220 z tego co mi mówili. A suma pieniędzy jakie wydali w ciągu roku na gry kształtuje się w granicach 5000zł+. Cóż. Jak już się wypowiadałem - jeśli wyjdzie nextgen w miarę przystępnej cenie z kompatybilnością do PS3 to chętnie kupię gdyż nie mam zamiaru płacić na korzystanie z usług online...

@Harry Lloyd

 

Do tego większość gier jest do przejścia raz i można sprzedać, a i są sklepy prowadzące wymianę gier, np. krakowski Gamesoft, gdzie można kupić nową grę, a w ciagu dwóch miesięcy wymienić na inną za 30 zł i tak w kółko, po tym czasie wartość spada.

 

Ja sobie obecnie nie wyobrażam grania tylko na kompie, mimo iż dla mnie tylko kilka konsolowych exclusive-ów jest, to jednak nie wyobrażam sobie żebym miał nie zagrać w takie Red Dead Redemption, od czasu GTA San Andreas nie grałem w taki majstersztyk.

 

Nie mówię że nie grałem w ex na PS3. Regularnie nawiedzam mojego kumpla ;) i co jakiś czas gdy wyjdzie coś fajnego to pogram. I to mi w zupełności wystarcza.

A co do sklepów w których można wymieniać gry - wiem że takie istnieją ale w mojej okolicy prawdopodobnie takich nie ma.

Edytowane przez SpeedyBangBong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

L.A. Noire to Be on Three Discs on Xbox 360, One Full PS3 Disc - gamrFeed

 

Nieźle. Ciekawe jak to w praktyce będzie wyglądać na klocku. Bo o ile fabuła ogólnie będzie liniowa (choć wiadomo że można wybierać różne misje jak w GTA czy RDR), to jednak świat z tego co wiem ma być otwarty (zapewne nie cały od razu), a skoro mają być tylko dwie zmiany płyt to wskazuje że cały świat jest zdublowany na każdej płycie, a dodatkowe dane to tylko sama fabuła.

 

Ogólnie troche głupie, Fajnie jakby było tak jak w Forzy, że można zainstalować samą dodatkową zawartość na dysku bez potrzeby zmiany płyt, tylko zapewne Microsoft będzie chciał sprawdzać oryginalność każdej płyty, bo przecież Disc 1 ktoś będzie miał oryginalny, ale pozostałe już pirackie, bardzo prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lost Odyssey (4 płyty) było tak, że na czwartej płycie była cała zawartość zdublowana i można się było snuć po całym świecie bez zmieniania płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka jest wszechmocna :) Przez pierwsza plyte przelecialem dosc szybko (pierwsze 7 misji), postanowilem zwolnic i na 2 DVD tak wczulem sie w role detektywa, w ten caly system przesluchiwan i zbierania dowodow, ze na mysl, ze gra sie kiedys skonczy sram w gacie ;)To nie jest GTA, to nie jest RDR, jezeli ktos oczekuje ich klonow to sie zawiedzie. Framerate na klocku ssie i czasami, az chce sie przeklnac, ale reszta nadrabia. Gra ma sporo bledow ale jest to absolutne must have :) i mowi to czlowiek, ktorego potrafia przykuc do ekranu gora dwie gry na rok :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

7 misji? Ile to trwało?

 

Płytki trzeba zmieniać nawet jak sie zainstaluje wszystko na dysk? Zakładam że chociaż można uruchomić gre z płyt nr 2/3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 misji? Ile to trwało?

 

Płytki trzeba zmieniać nawet jak sie zainstaluje wszystko na dysk? Zakładam że chociaż można uruchomić gre z płyt nr 2/3?

 

Mozna uruchomic z kazdej plyty i plyta raczej musi byc w napedzie (nie testowalem)

 

Mysle, ze trwalo to okolo 4-5h B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dostałem dziś gre, pograłem ponad 3 godzinki, i rzeczywiście gra miażdży. Strasznie fajne jest zarówno badanie miejsc zbrodni, jak i przesłuchania, które nie są wcale takie łatwe. Motion capture bardzo dużo tu daje, ale mimo wszystko czasem wybiore złą opcje, aż sie zdziwiłem pare razy. Musze chyba jeszcze uważniej słuchać wszystkiego, pamietając o zebranych już dowodach.

 

 

Gra wygląda super, miasto jest gigantyczne, ale w sumie jego potencjał chyba jeszcze bardziej zmarnowany niż świata w RDR. Z drugiej strony jest sporo rzeczy do zebrania, więc pewnie zobaczy się z czasem dużo ciekawych miejsc.

Aliasing jest ostry, ale nawet nie przeszkadza tak bardzo jak na filmikach. Głębia pola to niestety jakieś pośmiewisko, szczególnie w cutscenkach, obiekty tuż za postacią są kompletnie rozmyte. Nie wiem co to za debilna moda, wole już widzieć normalne słabe tekstury, których tutaj tak wiele znowu nie ma, większość jest spoko. Framerate też nie jakaś tragedia, podczas filmików czasem spadnie, pare razy coś przycieło, ale podczas gry to chyba tylko w trakcie pościgu były jakieś zawahania, normalnie jest bardzo płynnie.

 

 

Ogólnie pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Powtarzałem też już dwie sprawy po ich zakończeniu, co potwierdziło że uważne granie daje dużą frajdę, i pozwala dużo łatwiej rozwiązać każą sprawę.

 

 

Chciało by się kolejny raz powiedzieć "brawo Rockstar", tyle że w tym przypadku Rockstar nie wiele zrobił poza promocją, co ponoć potwierdzają creditsy, ale lista jest tak długa że mi sie nie chce sprawdzać (prawie połowa instrukcji).

 

A jako że Rockstar tu prawie nic nie zrobił, to zapewne zajmują się jakimiś swoimi grami.. O Agent od wieków nie słychać nic, więc teoretycznie ani North ani San Diego nad niczym oficjalnie nie pracują (Max-a robi Vancouver), tak więc trzeba liczyć na jakieś zapowiedzi, może na E3 tym razem. North pewnie robi GTA, ale San Diego to nie wiem, bo na Social Club Evencie w lutym gość mówił że na razie nie ma co liczyć na kolejny Midnight Club, chyba że ściemniał, było by fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem grę w muve.pl ze zniżką 50% (dzięki Harry za info o takiej promocji :) , grę dostałem nawet dzień przed oficjalną premierą) i powiem jedno, jest dobrze.

Jakby ktoś nie wiedział to za preorder'a w muve powinno się dostać bonus - garnitur Broderick, jednak w pudełku nie było żadnego kodu. Musiałem wysłać do nich mail'a w tej sprawie i dopiero otrzymałem kod. Tak o tym wspominam jakby ktoś nie wiedział, że należy mu się coś więcej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W końcu gra zmaksowana. Musiałem powtarzać wszystkie sprawy, więc sobie zrobiłem ponad miesiąc przerwy, ale i tak troche męczące drugie przejście, dla odmiany dałem sobie b'n'w. to wydawała sie troche inna gra.

 

Sama gra ogólnie świetna, coś kompletnie nowego. Rozgrywka fajna, poza pościgami, które są tragiczne. Auta uciekinierów cuda wyczyniają. Grafika bardzo fajna, mało realistyczna, ale na dobrym poziomie i o to chodzi. Aliasing na zewnątrz masakryczny, cutscenki za to prawie idealne (tu sie natłok post-processingu sprawdził). 60 FPS kompletnie nie potrzebne, ale stałe 30 by sie przydało, bo są częste spadki. Nigdy mi to jednak nie przeszkodziło.

 

Fabuła jest fajna. Najbardziej mi sie Traffic podobał, potem był beznadziejny snoozefest czyli Homicide, no i świetne Vice i Arson z głównymi wątkami.

Sprawy z DLC chyba nawet jeszcze fajniejsze, sporo niezłych tekstów i dialogów. Rockstar starają sie o możliwość wydania The Consul's Car na klocku, było by fajnie, mimo iż trzeba ją dokupić osobno (nie jest zawarta w Rockstar Pass).

 

Musze też skrytykować konieczność żonglowania płytkami na klocku. Podczas maksowania łącznie musiałem wiele razy zmienić płytke. Zapewne można by sie tak zorganizować żeby to zminimalizować, no ale wada i tak jest.

 

Zapewne jeszcze nie raz wrócę do tej gry, całej na pewno nie przejdę, pojedycze sprawy tak. Na pewno też odpalę ją na PC, dla grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...