Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

No, wreszcie normalny ping ok. 50 : )

 

Nie wiem, czy to się bezpośrednio na to przekłada, ale przed chwilą weszły mi 2 hity od frontu w T-54 :shock: i to jeszcze ze stockowego działa Pantery 2 :shock:

 

edit:

 

Też dostałem fciu... dużo więcej niż zwykle ; ) kasy i expa :shock: :D

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

LOL moja pierwsza runda od splita, pogralem moze z 2 minuty...

 

 

 

//Edit. no widze ze nie tylko ja dostalem duzo exp, cos nawalilo... zaraz pewnie wylacza server :(

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to dopiero są jazdy .

 

Exp i kredki lecą jak głupie - Marder II - pierwsza bitwa ponad 2 800 expa , teraz znowu tyle samo i prawie 40 k kredek .

 

Aż się boję co będzie na Su-85 .

 

Ciekawe czy to chwilowy bonus czy na stałe , a może z okazji zbliżającej się wersji finalnej - ponoć ma być w lutym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosnie, bo exp leci szybciej.

 

EDIT: Jezdze T-43 i sie nie dzwie, ze ludzie kleli na bezuzytecznosc mediumow... pancerz ma toto slabiutki (wieze ma T-34/85 lepiej opancerzona), dzialo ma niby 175 penetracji, tylko co z tego, skoro od stad ISow i KT sie to w kolko odbija. Mobilne jest, owszem, tylko gdzie tu wykorzystac ta mobilnosc? Spora ilosc HP troche ratuje sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo jak bedzie wygladalo zakupienie pkt premium. Jakies zdrapki jak np. w Eve online czy moze przelewy na jakies konta?

Wczoraj ufarmilem z 2 mln i kupilem Ferdka. Jaka to powolna stodola mam nadzieje ze po zmianie silnikow to sie poprawi choc troche. Narazie stockowa 88'ka. Co ciekawe juz na jagdpanterze mialem maksymalne tiery. Z ferdkiem takie same mam, wiec mi sie juz nei pogarsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ toto wciąga. Wczoraj zacząłem pierwsze zabawy z SPG (Bizon -> Sturmpanzer 2 i na koniec sesji Wespa). Z dobrym teamem (tanki dające obstawę) po 3-6 killi na bitwę. W co warto teraz iść u Niemców? W mediumy czy jak najszybciej do ciężkich?

BTW, w grze jestem pod nickiem Tharr. Dopiszcie mnie do teamu jakby co. Grywam między 20 a północą.

Edytowane przez Blade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to masz kilka dróg rozwoju :

 

SPG - dosyć łatwy exp , siedzisz na bazie i jak masz dobrą ochronę to masz spokój , samemu dość często trafiając przeciwnika .

 

Pod warunkiem że stoi - idzie jeszcze trafić łatwo , gorzej jak się wróg przemieszcza .

 

Do tego sytuacje podbramkowe - trudno jest trafić kiedy ktoś jedzie prosto na ciebie .

 

Kluczowe w rozwoju : radio , uzbrojenie , zawieszenie .

 

Resztę można olać chyba że chcesz mieć status pojazdu elitarnego - o tym później .

 

Z modułów warto kupić maskowanie , skille dla załogi także maskowanie .

 

Co do taktyki - zostawać na starcie - ew. jak mapa nie sprzyja to jechać na dobrą pozycję strzelecką , często zmieniać pozycję .

 

W przypadku czołgów masz 3 ścieżki rozwoju :

 

Lekkie - praktycznie nadają się do zwiadu i likwidowania wrogiej SPG , dobieranie leveli przy wyższych tierach jest koszmarne - czołgi lekkie ( ruski A-20 czy Leopard u Niemców ) mają tier IV , trafiają na T34 , KV , M4 Shermany , kilka ciężkich czołgów US itp.

 

Średnie - tak jak w realu wół pociągowy wojny - najlepsze z nich są jeszcze w miarę tanie w utrzymaniu a potrafią dużo zdziałać .

 

Ciężkie - siła ognia i pancerz i to wszystko jeżeli chodzi o zalety , no może jeszcze HP tych czołgów .

 

Drogie w utrzymaniu - zarówno koszty napraw jak i amunicji są z reguły większe niż kasa uzyskana z bitwy .

 

Wolne - choć nie wszystkie .

 

Jak chcesz grać Ciężkimi to radzę ci zostawić jakiś czołg średni lub TD do zarabiania kaski na ciężkie .

 

Ostatnia ścieżka rozwoju to niszczyciele czołgów - Tank Destroyers , w skrócie TD , rzadziej TK .

 

Mało HP i słaby pancerz , TD dzielą z SPG jedną wadę - mały zakres ruchu armaty , praktycznie z boku jesteś łatwy do zniszczenia jak grasz TD/Arty jak się wcześniej nie zorientujesz i nie obrócisz ; ale niezłe DMG i penetracja do tego relatywnie tanie w utrzymaniu w przypadku większości TD

 

Sporo dobrych pojazdów - wyjątki to Hetzer i Ferdinand ( u Niemców ) .

 

Ja osobiście preferuję grę TD - lepiej mi się gra zamiast normalnym czołgiem , grałem też trochę Wespe ale sprzedałem.

 

TD i czołgi praktycznie mają wszystko ważne w ścieżce rozwoju .

 

Zawieszenie zwiększa prędkość i pozwala zamontować cięższe moduły

 

Silnik ma wpływ na przyspieszenie .

 

Wieża na prędkość obrotu oraz na opancerzenie .

 

Radio ma wpływ na zasięg komunikacji - działa to tak .

 

Masz radio które ma 300 m zasięgu - zauważasz wroga , wszyscy sojusznicy który są w zasięgu też go widzą ( nawet jak zasięg widoczności optycznej maja mniejszy ) pod warunkiem że 2 pojazdy są w zasięgu swojego radia ( tu się liczy radio o mniejszym zasięgu ) , pozycje o wrogu są przekazywane dalej ( z zachowaniem zasięgu - ktoś w łańcuchu ma mniejszy zasięg radia a ktoś jest poza zasięgiem radia to informacji o wrogu nie otrzyma , chyba że będzie w zasięgu kogo innego kto go widzi ) .

 

Działo to wiadomo - masz 2 typy dział :

 

1 są stricte ppanc - z reguły mały kaliber ( 57 mm , 88 mm czy 85 mm ) , duża penetracja kosztem DMG .

 

2 kategoria to działa do niszczenia - duży kaliber , duże DMG ale penetracja mniejsza .

 

Co do wspomnianego wcześniej statusu Elite - kiedy w danym drzewku pojazdu masz wszystko odkryte ( wszystkie moduły + kolejny pojazd w linii ) - to taki pojazd zyskuje status Elite .

 

Pozwala on na konwersję expa z pojazdu na free expa ( 25 exp za 1 gold ) , do tego możesz kosztem tego expa przyśpieszyć szkolenie załóg .

 

Free exp to ten exp na żółto - ma 2 źródła - wyżej wymienione oraz 10% z normalnego exp. z każdej bitwy .

 

Co do załogi - to mamy 3 poziomy szkolenia - free szkolenie - na starcie 50% doświadczenia , akademia za 20 000 kr / członka załogi - 75% expa i szkolenie za golda - 100% za 200 gold / osoba .

 

W przeszkoleniu w obrębie danej linii tracimy część zdobytego doświadczenia

 

Ze 100 % spada na 90% ( szkolenie za kasę ) i 80 % ( szkolenie free ) .

 

Co do wad - wspomniane dopasowywanie przeciwników , Tier V i wyżej trafiają na tiery 8-10 .

 

Sam mam SU-85 ( tier V ) - trafiam na IS3 , Tigery I i II , JagTiger , Ferdinand itp. , raz miałem nawet w drużynie najwyższego ruskiego TD ( obiekt ileś tam ) .

 

Niewidzialne czołgi - bug związany z maskowaniem .

 

Duże problemy z penetracją na normalnym ammo .

 

Ale mimo wad gra jest fajna .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosnie, bo exp leci szybciej.

 

EDIT: Jezdze T-43 i sie nie dzwie, ze ludzie kleli na bezuzytecznosc mediumow... pancerz ma toto slabiutki (wieze ma T-34/85 lepiej opancerzona), dzialo ma niby 175 penetracji, tylko co z tego, skoro od stad ISow i KT sie to w kolko odbija. Mobilne jest, owszem, tylko gdzie tu wykorzystac ta mobilnosc? Spora ilosc HP troche ratuje sytuacje.

 

faktycznie. mam wrazenie ze jest gorszy od poprzednika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie jezdze T-44 i chce dobic do T-54 jak sie uda - normalnie nie dalbym rady.

 

@Michaelius - armata ta sama, ale platforma sie zasadniczo zmienia ;) Roznica w komforcie jazdy jest spora, zreszta nawet na stockowej armacie 85mm jest niezle - myslalem, ze bedzie gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie jezdze T-44 i chce dobic do T-54 jak sie uda - normalnie nie dalbym rady.

 

@Michaelius - armata ta sama, ale platforma sie zasadniczo zmienia ;) Roznica w komforcie jazdy jest spora, zreszta nawet na stockowej armacie 85mm jest niezle - myslalem, ze bedzie gorsza.

 

hehe ja to samo. T44 juz zdecydowanie lepiej dziala w bitwie niz T43

 

z tego co zauwazylem to szybsze celowanie, szybsze ladowanie i wentylacja to bedzie mus na T54. teraz nawet na T44 chyba kupie szybsze celowanie. ruskie dziala sa tragiczne. za bardzo przyzwyczailem sie do niemieckiej precyzji :)

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam ale mi ten 5x exp zepsuł cała frajdę z gry. Tak jak męczyłem się żeby do IS dojść i było to fajne tak wczoraj w chwile dobiłem 80k expa do IS3 i już nie mam nawet ochoty grać. :/

 

Mam dokladnie to samo.. a do tego polowa ludzi ma teraz w powazaniu czy wygraja czy nie bo i tak zgarna multum exp i kredytow. Choc i tak to zagranie lepsze niz softwipe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...