Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Niższa penetracja ;), wg mnie 88 jest lepsza niż krótka 10,5, znacznie mniej mam na niej rykoszetów. Po założeniu krótkiej 10,5 nagle nie mogłem nawiązać walki z chińskim typem, długą 88 łatwiej go penetruję.

10,5mm 200/244/60

88mm 203/237/44

 

Jak należy czytać w takim razie wskaźniki penetracji? Czy za jej wartość odpowiada jedynie pierwsza podana wartość 200 vs 203 czy pozostałe także są za "coś" odpowiedzialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 88 i 105 to tak samo jak przy 75L70 vs 88L56. Na papierze fajne większe, a w rzeczywistości lepiej z mniejszym, bo mniejsza frustracja.

 

10,5mm 200/244/60

88mm 203/237/44

 

Jak należy czytać w takim razie wskaźniki penetracji? Czy za jej wartość odpowiada jedynie pierwsza podana wartość 200 vs 203 czy pozostałe także są za "coś" odpowiedzialne.

 

Pierwsza - AP, druga - premium, trzecia - HE. W zależności od typu ammo patrzy się na konkretny słupek. Jak są dwa typy ammo, są dwie wartości... i tak dalej, i tym podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprawa jest jasna. Jeżeli już 105mm to jest lepsza na pociski HE. Cena też już tak nie odstrasza, bo 252 do 650, nieco ponad dwa razy drożej. Rażenie odłamkami = 1.99 dla porównania najcięższe działo 180mm w Ob 261 ma rażenie 5.14. Jak na TD to chyba nieźle.

 

Notice! Projected dates stated below are subject to change.

 

Last updated December 15, 2011

 

The update v.7.1 is planned for release in January 2012.

 

The update 7.1 will feature:

 

- 18 French vehicles (light, medium, heavy tanks):

 

Renault FT - tier 1 light tank

Renault D1 - tier 2 light tank

Renault D2 - tier 3 medium tank

Renault B1 - tier 4 heavy tank

BDR G1 B - tier 5 heavy tank

ARL 44 - tier 6 heavy tank

AMX M4 (1945) - tier 7 heavy tank

AMX 50 100mm - tier 8 heavy tank

AMX-50 120mm - tier 9 heavy tank

AMX 50 B - tier 10 heavy tank

Hotchkiss H35 - tier 2 light tank

AMX 38 - tier 3 light tank

AMX 40 - tier 4 light tank

AMX 12t - tier 5 light tank

AMX 13 75mm - tier 6 light tank

AMX 13 90mm - tier 7 light tank

Lorraine 40t - tier 8 medium tank

Bat-Chatillon 25t - tier 9 medium tank

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie chyba oboma gra porownywalnie. Ale po patchu wracam do 88 - damage idzie w gore o 20 ,a Jagdpanthery nie ma na liscie pojazdow z wydluzonym czasem ladowania , wiec DPM pojdzie w gore o 250 :D

 

Spoko, w 7.1 już to łatają. Korzystaj póki możesz ;)

 

Tyko ile obrażeń zadaje działo w Obiekcie 262, a ile to... W przypadku czołgów czy TD nie ma co się oglądać na odłamki, bo szansa zrobienia nimi czegokolwiek sensownego jest bliska zeru (jak ze 105mmm w T34 trafię obok celu z HE, to zadaję 10 dmg ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich graczy, jeśli ktoś jest zainteresowany doładowaniem konta proszę o kontakt.Mam kilka kodów paysafecard na zbyciu. Do zobaczenia na WoT

 

Dzięki za obniżenie reputacji, chciałem podzielić się z pozostałymi graczami gdyż mam kilka kodów na złoto 35zł a tego typu kartę można wykożystać raz na każde konto więc mi się nie przydadzą. Pozdrawiam nadgorliwych.

Edytowane przez dawidof
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... weakspoty... IMO klasyka:

http://www.youtube.com/watch?v=Eh7_FSljq0o http://www.youtube.com/watch?v=dZLhDBSNYdE

 

Mały hint ode mnie - IS-3 i IS-4 mają jakiś dziwny weakspot na wieży w okolicach działa, ale nie jestem w stanie określić gdzie dokładnie. Parę razy przy widocznej tylko i wyłącznie wieży przygrzałem ze 105 i poszło za 100% dmg. Ale nie próbujcie tego, jeżeli macie inne możliwości. Czasem się udaje, czasem nie, zwykle się udaje... z większej odległości (przez to nie wiem gdzie dokładnie celować).

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieszczęścia zawsze jeżdżą piątkami ;) no, czasem czwórkami.

 

Po kilka sztuk w grze trafia się często. Jak jeżdżą osobno to nie są wcale takie zaj...iste. Zwyczajnie kolejny fajny tank.

Tych 5 sztuk jechało razem po flance, której broniłem ja i 1 HT. Ten 1 padnięty od nich to nasza zasługa.

Reszta teamu już nic nie ogarnęła jak typy wjechały na tyły i okrążyli naszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, na prawdę szkoda takiej załogi ;(

 

Tym bardziej, ze akurat świetnie potrafiłeś wykorzystać ten czołg na polu walki. Do tej pory zdarzało mi się przez pomyłkę opchnąć czołg z częściami a nawet wyposażeniem (siatką), ale załogi jeszcze nigdy nie straciłem w taki sposób. Trochę przykre, że jest taka domyślna opcja przy sprzedaży czołgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, w 7.1 już to łatają. Korzystaj póki możesz ;)

 

Tyko ile obrażeń zadaje działo w Obiekcie 262, a ile to... W przypadku czołgów czy TD nie ma co się oglądać na odłamki, bo szansa zrobienia nimi czegokolwiek sensownego jest bliska zeru (jak ze 105mmm w T34 trafię obok celu z HE, to zadaję 10 dmg ;) ).

 

Przy ich tempie patchowania to bede jezdzil Ferdkiem z Maus gunem zanim zalataja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... weakspoty... IMO klasyka:

 

Tylko, że te weakspoty mają sens pod warunkiem, że czołg stoi prostopadle do nas, jak zmieni kąt to idą rykoszety aż miło. Co do załogi zrobiłem to samo jak przesiadałem się z Hetzera na Stuga, poszła się... załoga, która miała ~180%.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że te weakspoty mają sens pod warunkiem, że czołg stoi prostopadle do nas, jak zmieni kąt to idą rykoszety aż miło.

 

Macie jakiś pomysł jak nawiązać walkę z IS-4 lub E-75, gdy ma się go ustawionego przodem z IS-3 czy KT.

 

 

 

Jak stoi pod kątem, to w IS-owate strzelasz w najbardziej prostopadłą płaszczyznę. E-75 grzejesz po przednim kole, albo kopułce dowódcy na wieży (o ile jeszcze jest widoczna). Jeżeli nic z tego, a jeszcze żyjesz, to pozostaje HE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@m4r, może podpowiesz mi jak ubić Obiekta 704? To ostatnia pozycja na mojej liście nie licząc kilku premium. Normalnie szlak mnie trafia w walce z tymi skubańcami, zawsze zdążą się obrócić akurat do mnie, jak by wiedzieli, że na nich poluje ;) Od przodu nie udaje mi się wrzucić AP a kiedy strzelam HE to mnie zdejmują na trzy strzały. Jakaś masakra z tym TD.

 

Trafiam na niego zazwyczaj w T34.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@m4r, może podpowiesz mi jak ubić Obiekta 704? To ostatnia pozycja na mojej liście nie licząc kilku premium. Normalnie szlak mnie trafia w walce z tymi skubańcami, zawsze zdążą się obrócić akurat do mnie, jak by wiedzieli, że na nich poluje ;) Od przodu nie udaje mi się wrzucić AP a kiedy strzelam HE to mnie zdejmują na trzy strzały. Jakaś masakra z tym TD.

 

Trafiam na niego zazwyczaj w T34.

 

Z Twojej prawej (a jego lewej) ma u góry jakiś słabszy pancerz - próbuj tam. Poza tym dolna płyta - jak wszędzie.

Ostatnio mam go w swoim teamie zdecydowanie częściej, niż w przeciwnym i nie mam jak go obadać. A nawet jak jest w przeciwnym, to gram artą, a tam się liczy "w ogóle trafić". Btw, z arty ammo rack na nim jest tak samo łatwy do zrobienia jak na panterze/tygrysie/KT, pod warunkiem, że przygrzejesz w bok albo górę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...