Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Czy za rammery wentylacje itd dostajemy coś kasy przy sprzedaży czołgu?

 

Tak, ale nie pamiętam ile.

 

Piękny poranek, losowania z tierami o 4 większe, a od czasu do czasu albo drużynami że szkodowa gadać. Do tego coraz gorzej z rykoszetami, na ale co zrobić z KV5, mając 75mm. Doświadczenie dzisiaj nie przekracza 100 za walkę.

Do tego 20 walk, może 2 wygrane i na grubym minusie jestem :(

 

 

Tak źle już dawno nie było :(

 

Przykładowa walka z dzisaj:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy za rammery wentylacje itd dostajemy coś kasy przy sprzedaży czołgu?

 

Tak, 50% srebra. Bardziej opłaca się demontować wyposażenie i montować na kolejnym czołgu niż sprzedawać, to tylko 10 golda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny poranek, losowania z tierami o 4 większe, a od czasu do czasu albo drużynami że szkodowa gadać. Do tego coraz gorzej z rykoszetami, na ale co zrobić z KV5, mając 75mm. Doświadczenie dzisiaj nie przekracza 100 za walkę.

Do tego 20 walk, może 2 wygrane i na grubym minusie jestem :(

 

Casuale się wyroili po wpisaniu bonusowego kodu na dzień premium :mur:

Im się pewnie grało lepiej, a ja sobie przypomniałem, że na premce mimo przegranej można zarobić (200k w niewiele ponad godzinę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze niewielki...jak widze isu/su 152 z nim to zapobiegawczo wole nie przyjmować na twarz nawet w is4 od przodu

 

Ja nawet nie wiem, jedynie ISU/SU152 jakie załatwiam są zazwyczaj daleko i ustawione bokiem.

Jak coś jest blisko to po prostu zmykam.

 

Ciekawostka, przynajmniej dla mnie była. Strzały z IS3 przechodzą przez 200mm pancerzy Tygrysa P jak przez masło :P

Trochę mi kopara opadła, a potem Tygrys :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, przynajmniej dla mnie była. Strzały z IS3 przechodzą przez 200mm pancerzy Tygrysa P jak przez masło :P

Trochę mi kopara opadła, a potem Tygrys :P

 

Pewnie dokładnie przodem stał, uwielbiam takich pacjentów. Podobnie miałem, jak pierwszy raz na topowym dziale w E-75 napatoczył mi się Ferdynand - sekunda na focus działa i zaskoczenie - wszędzie zielony celownik... Puf! 500hp mniej i już więcej się cały starał nie odsłaniać :lol: .

Moja dobra rada dla pilotów TD - jeżeli możecie, nie stójcie frontem do przeciwnika. Nawet parę stopni, na które pozwala działo, jest czasem dla Was być albo nie być.

 

Btw, chcecie może replay z... hmm... 100% wykorzystaniem mechaniki gry? Tzn. wykorzystanie z premedytacją kąta, od którego musi być rykoszet, no i umiejętności korzystania z weakspotów. Wczoraj mi się trafił IS-3. Niby nic niezwykłego - Tier 8 vs Tier 8, tylko że w pewnym momencie mnie wk..., więc w chwili jego (pozornej) przewagi postanowiłem stłumić w nim pewność siebie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kątowania miałem bitwę gdzie isem4 na którym mi zostało jakieś 400 hp stawiłem opór 2xis4 ze 100% hp 1xlowe z prawie 100%hp 1x typ59.

Bitwa była tragiczna dla mojego teamu od początku, mapka redshire, szybko okazało się że większość naszego teamu pochowana w krzaczorach dała się wystrzelać artylerii.

 

Ja broniłem boku mapki i wyjechały na mnie te czołgi, zdjąłem wszystkie z pomocą arty, podjeżdżali do mnie pojedyńczo więc ustawiałem się kątem do nich w lekkim zagłębieniu i wszystko dingałem, nie wszedł ani jeden strzał :D Załatwiłem love i is4, drugiego isa4 i typa zdjęła arta.

Jeden z kolesi z is4 który we mnie strzelał, żalił się, że dingnąłem wszystkie 5 strzałów :).

Dostałem w końcu strzał od ich arty zostało mi 2 hp więc wycofałem się w róg mapy.

 

Gra zakończyła się remisem z powodu upływu czasu, ale rozgrywka naprawdę była super :)

 

Zresztą is4 potrafi naprawdę sporo dingać przy odpowiednim ustawieniu, niektórzy złośliwie nawet piszą że jest zrobiony z dingium ;).

Doskonale to widać przy bitwach 1 na 1 z drugim is4 którym jeździ mniej doświadczony gracz z takim samym działem gdzie przy dobrym wietrze daje się zdjąć go praktycznie bez strat własnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dokładnie przodem stał, uwielbiam takich pacjentów. Podobnie miałem, jak pierwszy raz na topowym dziale w E-75 napatoczył mi się Ferdynand - sekunda na focus działa i zaskoczenie - wszędzie zielony celownik... Puf! 500hp mniej i już więcej się cały starał nie odsłaniać :lol: .

Moja dobra rada dla pilotów TD - jeżeli możecie, nie stójcie frontem do przeciwnika. Nawet parę stopni, na które pozwala działo, jest czasem dla Was być albo nie być.

 

Btw, chcecie może replay z..

 

Dawaj , człowiek się uczy całe życie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strata kasy, a T127 i Tetra powinieneś dawno sprzedać.

 

Bo? Mi sie śmiesznie gra tymi czołgami, jest zupełnie bezstresowo, jako przerywnik od mordęgi na wysokich tierach są super.

 

A co do Valentine, to warto kupić i sprzedać jak się skończy promo - wychodzi przelicznik kredytów za golda rzędu ponad 650:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 golda za 195000 wg mnie nie warto. Za 250 golda masz 1 dzień premium i te 200k zarobisz w godzinę/dwie zależnie od farta i umiejętności oraz zestawu czołgów. Dosyć napisać, że wczoraj w cztery godziny zarobiłem 550k na premce :)

 

No chyba, że grasz jedną bitwę dziennie i nie chcesz raz pograć ciut więcej. To owszem.

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno fatalnie:

•• world-of-tanks.eu :: Premium tanki - Valentine

 

Czas na epickie podsumowanie:

 

Zalety:

 

Działo strzela szybko i w miarę celnie (pod warunkiem, że mamy full focus) i to nawet podczas jazdy (pewnie dlatego, że nie jest ona zbyt szybka)

Fajny pancerz

Sporo hp

Dobry zasięg widzenia

Dobry traverse speed (czołg jest naprawdę zwinny, z załogą na 100% można niemal robić pełnego pivota w miejscu, szkoda, że nie da się z tego lepiej skorzystać z racji tego, że czołg jest wolny!)

Dobry turret traverse speed

Dobre radio (po co mi ono? i tak nie będę scoutował)

Z wymaksowaną załogą jest bardzo zwinny

Z premką wyciągamy 10-20k za bitwę.

Wady:

 

Istnieje

Działo jest tieru II, co wiąże się z jego zajeb...świetną celnością, penetracją i obrażeniami.

Leet speed, zapomnij o max speedzie.(Maksymalną prędkość udało mi się osiągnąć 3 razy na 0.5 sekundy zjeżdżając na pałę z góry na El-Haluf).

Leet zwrotność, chyba, że masz 100% załogę.

Beznadziejnie wolny aiming time (nie ufajcie statystykom).

Tier IV na wyrost, to heavy tank tieru -III z kiepskim działem (por. b2 740(f)).

NIE DA SIĘ TYM GRAĆ JAK SCOUTEM

Z załogą na 50% granie tym jest maksymalnie wkurzające.

Wszystko nas zajeżdża i klepie, nawet TDki.

Magnes na artę (naprawdę trudno go nie trafić).

Często ma problem ze sklepaniem light tanka tego samego poziomu.

Strata golda na coś takiego, są lepsze premiumy (jak chcesz koniecznie zagrać normalnym heavy tankiem tieru IV to wybierz b2. Ten sam tier, ale przynajmniej nie jest takim złomem).

Podsumowując - kupa! Nie kupujcie tego szajsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatalnie? Ja miałem z niego kupę frajdy. Może po większej ilości bitew się to zmieni, ale opinie na oficjalnym forum sa raczej pozytywne.

 

EDIT: do powyższego - pomijam już to, że autor nie rozumie znaczenia słowa "leet", ale wpisywanie w wadach "istnieje" automatycznie plasuje dla mnie taką opinię w kategorii "dziecinada". A załoga to nie problem, można przełożyć z dowolnego ruskiego lighta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że recenzja zawiera wystarczająco dużo informacji poza emocjonalnym formułowaniem niechęci do tego czołgu. Dowiedzieliśmy się więc, że:

zarabia z premium 10-20k, ma działo drugiego tieru, jest powolny, ma bardzo słaby aiming time. Z Zalet dla mnie zwrotność. Skoro miałeś ten czołg, czy możesz zaprzeczyć lub potwierdzić?

 

Poza tym kupiłem te słuchawki roccat kave 5.1, nie wiem czy dobrze podłączyłem, ale jakoś szczególnie dobrze nie pozycjonują dźwięku od innych czołgów. Jako słuchawki same w sobie podobają mi się, są wygodne, wbrew niektórym opiniom.

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działo ma takie jak T-127. Aiming time nie wiem, bo walczyłem jak dotąd na małym dystansie, więc nie miało to znaczenia (choć z T-127 kojarzę, że mogło byc szybciej) Powolny? powiedziałbym, że plasuje się w połowie drogi między innymi lekkimi a Francuzami. Jak na lekki czołg powolny, ale lekki to on jest tylko z nazwy. Zwrotny bardzo, łatwo uniknąc kolizji czy nagle zmienić kierunek jazdy bez straty prędkości.

Zarobienie 20k IMHO nie jest żadnym wyczynem, spokojnie da się dużo więcej. 22k zrobiłem przy dwóch killach i postrzelaniu B1 (i może czegoś jeszcze).

 

Co do słuchawek - WoT w ogóle ma słabe efekty przestrzenne. Za to mi przeszkadza pałąk, a konkretnie poduszki, które nie leża mi na głowie całą powierzchnią, tylko opierają się kantem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do słuchawek - WoT w ogóle ma słabe efekty przestrzenne. Za to mi przeszkadza pałąk, a konkretnie poduszki, które nie leża mi na głowie całą powierzchnią, tylko opierają się kantem.

Akurat u mnie usadowiły się w miarę równo. Wywierają nacisk bo są ciężkie, ale jest to całkiem znośne. Nawet powiedział bym przyjemne ;)

 

Najlepsze że najchętniej z słuchawek skorzystał synek grając w lego star wars :P

 

Pojawiły się bardziej szczegółowe "nieoficjalne" statystyki serwera Server statistic EU

Jest Lowe noob, będzie T34 noob, widać jak gwr t34 leci na pysk przy równoczesnym wzroście liczby czołgów/rozegranych gier.

 

Fajne statystyki, ale co do zmiany jest to zmiana zbyt mała, 0,5% aby mówić o leceniu na łeb, ot wystarczyło, że dobrzy gracze zostawili w garażu swoje czołgi a nowi weszli z działami 90mm jeszcze na tym czołgu, świeżo zakupionym w celu żeby był premium. Mój na przykład leżał w garażu od blisko miesiąc a i wczoraj pierwszy raz wyjechał na spacer z okazji premki. Ubił IS-4 jakiegoś TDka i coś tam uszkodził jeszcze. Wygrana z plutonie.

Tak, że taka statystyka, szczególnie jak do porównania wycina się zakres od 45,86% do 45,92% czyli widzimy spadek o 0,1 jako wielki, nie jest zbyt miarodajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne statystyki, ale co do zmiany jest to zmiana zbyt mała, 0,5% aby mówić o leceniu na łeb, ot wystarczyło, że dobrzy gracze zostawili w garażu swoje czołgi a nowi weszli z działami 90mm jeszcze na tym czołgu, świeżo zakupionym w celu żeby był premium. Mój na przykład leżał w garażu od blisko miesiąc a i wczoraj pierwszy raz wyjechał na spacer z okazji premki. Ubił IS-4 jakiegoś TDka i coś tam uszkodził jeszcze. Wygrana z plutonie.

Tak, że taka statystyka, szczególnie jak do porównania wycina się zakres od 45,86% do 45,92% czyli widzimy spadek o 0,1 jako wielki, nie jest zbyt miarodajna.

 

Spadek niewielki, ale daje do myślenia fakt, że gorszy wr ma tylko 6 czołgów (M6 45,79%, PzKpfw VI Tiger 45,67%, B1 45,12%, Churchill 44,65%, KV-5 44,61%, T14 44,15%), ba nawet Löwe ma wyższy - 46.54% :/

[EDIT] jeszcze w grudniu widziałem w statystykach Sniba gwr na poziomie 47%.

Edytowane przez qrak69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo się trochę poprzytulać B-) Jak jeździłem ze 105 nie jeden kierownik top tierowego tanka był wręcz zdziwiony, że coś tak miękkiego potrafi skutecznie go wykończyć z minimalnymi stratami własnymi(oczywiście dostawało mi się za używanie złotej amunicji).

Edytowane przez qrak69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten starter z którą zawartością?

 

Racja, w zavvi nie napisali... 2k golda, tydzień premki, 50k kredytów i micromaus (Pz38H735f czy jakoś tak) wraz z darmowym slotem. Jeśli wbija się kilka kodów, a nadal ma ten czołg w garażu, dostaje się jego równowartość w złocie (750 golda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...