Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

O człowiek się nowych rzeczy uczy całe życie. Wytłumaczcie proszę. Pisaliście że HE tylko bo AP w 152-jce ma 100mm penetracji tylko? No ale...jakim czołgiem bym nie jeździł to ładuję samo AP bo He to conajwyżej mi artę przebije od tylca. Przecież to one zawsze mają najmniejszą penetrację ale większe obrażenia, a AP na odwrót. Dla mnie HE są zupełnie bezużyteczne. Gdzie jest mój błąd w rozumowaniu?

 

HE nie musi przebić, żeby zadać obrażenia. A trollgun jest już na tyle mocny, że nawet po nerfie ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie HE mają śmieszną penetrację i śmieszne obrażenia (na tym poziomie) co powoduje śmieszny damage. A trollgun jest przeciwieństwem tego. Dodatkowo te 86 penetracji pozwala przebić resztę czołgów z tieru 5 i przy odrobinie szczęcia (tzn. przeciwnik będzie na tyle nieogarnięty, że pokaże bok czołgu lub wieży), że 8 tier pożegna się z połową życia.

 

A co do eff ratingu: nie gram w plutonach, często jeżdżę bez sensu (byle zdobyć fraga, a chwilę potem zginąć), ostatnio zacząłem odkrywać 3 nowe drzewka odstawiając pozostałe, więc przyjemność z jazdy stockowymi czołgami i kiepską załogą znowu mnie dopadła. Po zainstalowaniu moda miałem 1210, teraz 1240. I win ratio skoczyło o 1%. A za świetnego gracza się nie uważam. Z drugiej strony 850 u kogoś też mnie nie razi.

 

Z modów: jakiś celownik z czasem przeładowania (np. j1mb0), XVM (staty i zastępuje OTM), jakiś damage panel (tylko z wyświetlonymi otrzymanymi hitami lub taki jak w tle u mnie), zoom mod (aby zobaczyć co robi czołg po drugiej stronie domku). W sumie paczka Crabtr33 jest niezła na początek. I z niej usuwać zbędne rzeczy lub dodawać nowe.

 

I bonus:

post-107673-0-35344700-1334437510_thumb.jpg

Edytowane przez tymej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KW? Kinder niespodzianka - robi ding E-75, żeby zaraz potem zgarnąć szota od leoparda i wyzionąć ducha. Raz zdingowałem obiekt 704, raz T95. Cuda i dziwy.

 

Przed chwilą straciłem ynterneta na parę minut zaraz po starcie bitwy. Zdążyłem się połączyć (na bitewnym budziku było 11m20s) i dojechać na jedną flankę. Nie strzeliłem ani razu, nie wykryłem niczego.

Gdyby ktoś był ciekawy: Tyle dostaje T34 za sam udział w wygranej bitwie:

Victory!Battle: Arctic Region 15 kwietnia 2012 10:58:51Vehicle: T34Experience received: 1 455 (x5 for the first victory each day)Credits received: 15 600
Tylko expa żal :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żal expa na premium tanku? Będziesz konwertował? Ja nawet się nie sile nim grać do czasu aż nie odkryje T110 bo T34 jest strasznie mułowaty.

 

Jak będziesz robił trzeci skill, to zobaczysz jak zaczyna "szybko" iść powyżej 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie się zalogować do konta przez www?

Chciałem wpisać kod na dzień premium, a wywala mi: "Server temporary unavailable. Please try again later."

Co ciekawe podobny problem był, jak w czwartek próbowałem wpisać...

 

@Trawienny

I mi załapało... ale dopiero po kilkunastu próbach.

Thx za sprawdzenie.

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wybral skilla mentor dla dowodcy ? Bo niby mam w kilku miejscach ale nie widze by reszta zaczynala ich wyprzedadzac. Niby jeszcze krotko to mam , ale ten 1-2% przewagi juz powinno byc imho widac.

 

U mnie też, ale f5 załatwił sprawę.

Xp x5 będzie jeszcze tylko jutro, czy we wtorek też ?

 

Jak zmiescisz sie w czasie miedzy wtorkiem 2 w nocy a 9 rano to powinno byc x5 jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, w pracy sobie pyknę rundkę, szkoda xp'a. :D

 

Jak duzo daje silnik w IS/IS-3 ? 26k expa a moze byc ciezko wyrobic sie w czasie do patcha jak dopiero w IS-1 jestem,

 

Chcesz do końca miecha wbić na is-4 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym końcem miesiąca to takie czcze gadanie. Overlord powiedział ogólnie, że na wiosnę.

Tak samo wszyscy sikali, że 0.7.2 będzie w Lutym...

 

T34 od T1 zgrindowalem w miesiac - a bylo to w listopadzie bo juz zaraz patch mial wchodzic :lol2:

 

Od momentu otwarcia beta testow bede mial ok 3 tygodnie, wiec na razie robie - wczoraj zrobilem dzialo i wieze w IS-1 :D

 

Is-3 na upartego moglbym miec we wtorek wieczorem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie na dniach zakupuję IS-4 i się zastanawiam , czy zacząć nim grać, czy moze w patchu dostanę juz ze wszystkim odkrytym :)

 

Skoro będzie przeniesiony do X tieru, to raczej zrobi się z niego elite niezależnie od tego co miałeś na nim odkryte.

Dla mnie większym dylematem pozostaje załoga, przenieść tą z is 3 czy rekrutować nową na 75%...

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z załoga tez mam dylemat :/ najgorsze ze jak sie ja przeniesie/przeszkoli, to nie można wrócić z nią na poprzednia. To ze trzeba ją przeszkolić to rozumiem, ale co amnezji dostają i zapominają jak poprzednim się jeździło ? Czy to ruskie pranie mózgu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ryskoszetów z armat dużego kalibru - to może być tak jak z 75L70 i 88L56 na VK3601 , duży pocisk działa na dużo większą powierzchnię pancerza stąd czasami dingi , mniejsze armaty sobie jeszcze poradzą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro będzie przeniesiony do X tieru, to raczej zrobi się z niego elite niezależnie od tego co miałeś na nim odkryte.

Dla mnie większym dylematem pozostaje załoga, przenieść tą z is 3 czy rekrutować nową na 75%...

pzd

 

Nie musi, vide E100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec dnia piękna bitwa na PzIV :)

 

Zwycięstwo!

Bitwa: Bagno 15 kwietnia 2012 23:54:10

Czołg: PzKpfw IV

Doświadczenia: 8 555 (x5 za pierwsze zwycięstwo każdego dnia)

Kredytów: 37 198

Osiągnięcia w walce: Odznaka mistrzowska: As pancerny, Specjalista

post-12612-0-75619300-1334527884_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w koncu dobilem do Tiger II

No i powiem tak... Lypaaaaaa

W garazu stoja jeszcze Tiger i E-50 i jak mam byc szczery E-50 i Tiger II to jakas przepasc!

Pierwsza 105 w tygrysku nieco ze wolniejsza niz z E-50 to jej celnosc wola o pomste do nieba. Przy tym gorsza przebijalnosc i obrazenia

Jedyne co cieszy to to ze duzo ludzi na mnie dinga...

 

Mam nadzieje ze E-75 jest jakis konkretniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie na dniach zakupuję IS-4 i się zastanawiam , czy zacząć nim grać, czy moze w patchu dostanę juz ze wszystkim odkrytym :)

 

Będzie jak z M103 czyli to co masz na IS-4 będziesz miał nadal na IS-4 i na IS-8.

 

Więcej w temacie LINK po rosyjsku.....

Edytowane przez Sturmovik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w koncu dobilem do Tiger II

No i powiem tak... Lypaaaaaa

W garazu stoja jeszcze Tiger i E-50 i jak mam byc szczery E-50 i Tiger II to jakas przepasc!

Pierwsza 105 w tygrysku nieco ze wolniejsza niz z E-50 to jej celnosc wola o pomste do nieba. Przy tym gorsza przebijalnosc i obrazenia

 

E-50 i KT to musi być przepaść. W końcu jeden tier, 30km/h i 200hp różnicy na korzyść E-50... całkiem jakby panterę 2 do Tygrysa porównywać.

Z pierwszym 105 jeździ się tylko do momentu zrobienia drugiego. Ja sobie je pominąłem, bo 88L71 było imo 10 razy lepsze na tym czołgu do momentu zrobienia 105L68. Teraz jestem na nie skazany przy 4502a (to jego topowe działo :lol: ) i stwierdzam że strasznie uczy celowania w weakspoty... co i tak często kończy się dingiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...