Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Warto expic do VK4502B czy iść w E-75? Którym według was gra się lepiej. Tier X mnie nie interesuje.

Tigerem P gra mi się rewelacyjnie. Jeżeli VK byłaby podobna to szedłbym ta ścieszką przez VK4502A który ma gorsze działo od Tiger II :(

 

E-75 jest fajny - taki przerośnięty tygrys 2. Są bitwy, gdzie przejeżdżam przez mapę ze stratą 200-300hp - albo leci ding, albo jakiś śmieszny dmg, bo strzelają do niego z HE.

Do 4502p właśnie idę:

4502a to imo taki przerośnięty med - szybki, zwinny i z medowym pancerzem. W bitwie albo wszystko się odbija, albo wszystko wchodzi. Mam wrażenie, że gracze go niezbyt doceniają, co skutkuje paroma bonusowymi strzałami zanim ogarną, że w ich tier 9 wygarnia jakiś podrzędny 8 tier z nędznym 105mm. A działo wbrew pozorom spisuje się w nim lepiej, niż w KT, któremu lepiej było na początku założyć 88L71.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efficiency zalezy tez sporo na jakich tierach grasz. Na nizszych tierach przewaznie ugrywa sie mniej - slabsze wyniki niz na 8-9 gdzie przewaznie jednego wroga sie ubije.

 

TA...

 

dziwnym trafem widze np is/tiger z 800-1000 eff przy 1k bitew, lub is4 z 14k przy tym samym eff....dziwne byloby gdyby grali non stop niskimi tierami....zas 24k?

24k powinno sugerować doswiadczenie, lecz z takim eff plus wi ratio sugeruje totalnego szmaciarza nie ogarniajacego niczego...tak jak widziałem raz (stalem zaraz za czolgiem) jak vk p 3601 celował do celu w odleglosci 100m i chybił o odległość domu...2 pietrowego... z piwnicą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widziałem raz (stalem zaraz za czolgiem) jak vk p 3601 celował do celu w odleglosci 100m i chybił o odległość domu...2 pietrowego... z piwnicą...

 

To mógł akurat być przypadek. Strzelając tuż po trafieniu od przeciwnika można samemu wysłać kulkę w kosmos - parę razy mi się zdarzyło i parę razy widziałem jak nawet po moim dingu koleś strzelał wszędzie, tylko nie we mnie. Lamerzy zwykle nie strzelają wcale, tylko kręcą bez celu lufą na wszystkie strony :lol:

 

Co do samego ratio - g..no prawda z tą zależnością tier - ratio. Nie przykładałem się do tetrarcha, to miałem marne ratio. Zacząłem się przykładać, macie efekt:

Dołączona grafika

 

Bardziej bym się skłaniał ku złożeniu takiego twierdzenia:

Ratio to wypadkowa umiejętności gracza i możliwości konkretnego czołgu (a szczególnie działa).

U mnie w większości przypadków czołgi ze słabszymi działami wypadają marnie. Ot- mój IS-8 z BL-9 jeszcze się za bardzo nie nadaje do startów na wyższe tiery, dzięki czemu mam ratio na poziomie 1000. A jak w końcu zamontuję lepsze działo, to wskoczy pewnie na 1600 - 1800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego efficency ratio to podchodzę z dużym przymrużeniem oka.

 

Za byle jakie walki na JagdPz4 dostaje 1740pkt, a przy dobrej grze na GW Panther mam ledwie 1170.

 

Co do zależności tier -> wynik - też nie potwierdzam. Mam prawie 2200pkt na Pz35(t) przy ponad stu bitwach.

 

W dodatku do tego współczynnika wliczana jest zdaje się celność co jest idiotyzmem, bo inaczej się strzela na Shermanie E8 przy przeładowaniu poniżej 3s, a inaczej na ciężkim czołgu z przeładowaniem ~12s i pestką za 1000cr.

Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku arty mają często celność na poziomie 3x %, co też przekłada się na owe efficiency. Dlatego ja mam to głęboko w zadzie, nie instaluję żadnych modó tego typu i nie gapię się w statystyki - gra ma mi sprawiać frajdę, a nie być orką dla jakichś cyferek i orderu z marchewki. ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efficency ratio mam gdzieś bo nic nie pokazuje! Więcej daje do myślenia dmg/bitwę lub frag/bitwa. Podczas bitwy patrzę na WR i liczbę bitw. Jeśli ktoś ma WR na poziomie 40% jest nogą i wiadomo, że da się go szybko odstrzelić. Sam mam effa wynoszącego bodajrze 1051 (czyli noob ^^) a pamiętam nie jedną akcję gdzie zamiatalem przeciwników dużo mocniejszych ode mnie. Doskonałym przykładem były gry na IS-3 oraz IS-4 gdzie spotykając ten sam czołg z lepszym działem zamiatałem go i została mi połowa życia. Poza tym mimo mniejszego effa niż sojusznicy zamiatam średnio 3 fragi na bitwę (mowa o wysokich tierach bo gram wszystkim od III do IX włącznie) i bardzo często Ci z effem 1300 i 1400 robią mniej niż ja! Za to do dziś pamiętam jak z żulikiem graliśmy pluton i Batchat z 60% WR z naszego teamu pozamiatał przeciwników jak chciał.

 

Podsumowując mój bełkot IMO ważniejszy jest WR od effa mimo, że w WR wchodzi wkład całego teamu ale skoro nie potrafiłeś dobrze nim zarządzić to masz mniejszy WR ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej daje do myślenia dmg/bitwę lub frag/bitwa.

To drugie tez nic nie daje, biorąc pod uwagę obecną tendencję do zostawiania ogryzków HP po strzale.

 

bardzo często Ci z effem 1300 i 1400 robią mniej niż ja!

Uwaga techniczno-ortograficzna - "Ci" z wielkiej litery pisze się tylko wtedy, gdy jest to bezpośredni zwrot do drugiej osoby (synonim do "Tobie"). Gdy mowa o "ci" w sensie "oni" używa się małej litery. :)

 

EDIT:

Victory!Battle: Lakeville 13 maja 2012 23:35:56Vehicle: IS-8Experience received: 3 476 (x2 for the first victory each day)Credits received: 62 001
Czemu tak nie mogło być jak był exp x5? :)
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując mój bełkot IMO ważniejszy jest WR od effa mimo, że w WR wchodzi wkład całego teamu ale skoro nie potrafiłeś dobrze nim zarządzić to masz mniejszy WR ;)

 

Najważniejsze jest to, jak się dany osobnik zachowuje w grze. Wolę nooba, który przynajmniej się stara (i odciąga ogień ode mnie, dzięki czemu mam czas przygrzać), niż pr0 siedzącego za krzakiem i nie robiącego zupełnie nic. Czasem nawet loltraktor się przyda, bo jeden strzał w niego to jedno przeładowanie przeciwnika, w ciągu którego ja mogę w niego strzelić bez straty hp.

 

Skosiłem wczoraj "tym nędznym niemieckim 105mm" dwa E-75: Jednego - bo miałem obok siebie dwa medy, które wyjeżdżały naprzemiennie i dingały to z lewa, to z prawa (a ja biłem w odsłoniętą wieżę/spód). Drugiego- bo amx 13 75 skupił na sobie uwagę kolesia, który pozwolił mi się zjechać z posiadanych 1400hp do zera. Aha, przy obu E-75 mój ferdek miał 280hp.

 

Dla równowagi w późniejszej bitwie nasz JT zmiótł dwóch z teamu - jednego "bo był głąbem", a drugiego, bo tamten chciał zjechać teamkillera. Zajęci sobą nawet nie zauważyli, że przeciwnik przejmuje bazę - walczyłem tylko ja i jakiś t34, bo reszta kibicowała sprzeczce siedząc w krzakach :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do całej tej gry należy podchodzić z przymrużeniem oka, WR według mnie też nie mówi prawdy o graczu, bo jak masz mało gier na stockowym czołgu to przeważanie WR jest niskie, no chyba że macie mody pokazujące ogólne WR to może być bliższe prawdy niż dane dla konkretnego czołgu.. A z innej beczki czy po ostatnim patchu ktoś grał na mapie Prowincja? Bo ja ani razu i zastanawiam się czy oni tej mapy nie wyp***** w diabły.

Edytowane przez ShaoLee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki czy po ostatnim patchu ktoś grał na mapie Prowincja? Bo ja ani razu i zastanawiam się czy oni tej mapy nie wyp***** w diabły.

 

W sobotę, tetrarchem. Chyba jej zmniejszyli ilość losowań na korzyść tych dwóch nowych.

Powiem Wam, że lubię tę mapę. Jest strasznie techniczna i wygra ten team, który popełni mniej błędów. Problem jest tylko taki, że rozgrywka trwa masakrycznie długo, bo trzeba się bawić w podchody i uważnie planować ruch (oni wystrzelą, to ja podjadę do najbliższego schronienia... itp, itd.). No i czasem przez to braknie tych 15 minut.

 

Za to ta chińska mnie mega wkurza - trafiam na nią głównie T34 i pozostaje mi albo robić za lemminga po najkrótszej trasie, albo tracę pół bitwy chcąc oflankować przeciwnika (7km/h pod górkę :mur: ). Najlepiej mi się na niej gra TD i artylerią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapy akurat są w miarę dobre, mnie wku**** jak mi ciągle tyko rykoszetuje od ruskich czołgów. I to nie ważne czy strzelam z przodu czy z boku.

 

BTW:Poprawili chyba MM. Już nie losuje tak beznadziejnie.

 

Czy można przegrać gorzej?? Dostali do jaja i jeszcze baza zajęta. Wstydził bym się więcej logować do tej gry

 

 

 

9 fragów a i tak przegrana. No comments

 

Hit recived 28, jak widać ruskie nadzwyczaj dobrze dingują.

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż takiej eksterminacji nie widziałem :) zawsze ktoś musiał polec ;)

 

EEE, zdarzyło się już parę razy wygrać do 0, pierwszy przykład z brzegu na drugim screenie, a co do MM to dalej nie istnieje, nawet ilość poszczególnych tierów się nie zgadza i to dość mocno, screen pierwszy.

post-177535-0-21004600-1336992410_thumb.jpg

post-177535-0-08384400-1336992506_thumb.jpg

Edytowane przez ShaoLee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mm to kpina, nie ma zadnego mm, ot prostu kalkulator byle by sie zgadzała suma...a i tak potrafi przy tym ambitnym zadaniu spier... sprawę...jak na obrazku powyżej.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki czy po ostatnim patchu ktoś grał na mapie Prowincja? Bo ja ani razu i zastanawiam się czy oni tej mapy nie wyp***** w diabły.

 

Wrzucili ją do losowań dla low tier. Powyżej chyba III już się na Prowincji nie zagra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pitolę chyba weekend rzeczywiście jest masakryczny - przegrywałem wszystkim cały czas, a dzisiaj odmiana, gram tylko isem7 i jest fajnie, a w weekend is7 i is8 większość przegranych...

 

Zwycięstwo!

Bitwa: Linia Zygfryda 14 maja 2012 19:23:04

Czołg: IS-7

Doświadczenia: 1 921

Kredytów: 73 276

Osiągnięcia w walce: Odznaka mistrzowska: As pancerny, Stalowa ściana, Specjalista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kasując umiejętności nie za złoto tracę te parę procent na ostatniej umiejętności, czy tracę te 90% ogólnej umiejętności załogi ?

Mając całe 3, to nie wyobrażalna ilość expa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

W ogóle to te umiejętności nowe to porażka. Miałem mentora na 100 % i nie dawał kompletnie nic. Zamieniłem na szósty zmysł i to jest chyba jedyna sensowna z nowych umiejętności dla dowódcy, choć też nie działa idealnie, czasami zdążę załapać strzał w tyłek zanim mi się zapali żarówka że mnie widzą ;)

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kasując umiejętności nie za złoto tracę te parę procent na ostatniej umiejętności, czy tracę te 90% ogólnej umiejętności załogi ?

Mając całe 3, to nie wyobrażalna ilość expa

 

Tracisz 10% ogólnych punktów umiejętności, które dopiero potem są przeliczane na umiejętności właściwe.

Pytaliście o to parę razy, a ja zapytam o coś innego... klikał ktoś w to w ogóle i patrzył na symulację skilli po zresetowaniu?

 

Hint:

 

 

post-21135-0-28811100-1337024622_thumb.gif

Fullscreen! Wszystko widać.

 

 

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli posiadając 3 umiejętności jest to i 4tą na 14%, kasując za te 20k na 90% to te 10% ogólnych umiejętności to masakryczna ilosć expa :/ chyba bardziej już za kasę sie opłaca :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skosiłem wczoraj "tym nędznym niemieckim 105mm" dwa E-75: ...

 

Ta nędzna 105 to która z wymienionych była ?

1. L/70 - AP: 234 / AD: 320 / AC: 0,33

2. L/68 - AP: 225 / AD: 320 / AC: 0,34

3. L/52 - AP: 200 / AD: 320 / AC: 0,37

Edytowane przez baka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...