Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest deko inny problem, pal licho fps:

Od ostatniego patcha WoT mi potrafi zająć cały dostępny ram, w sobie tylko znany sposób.

Jak dawniej mogłem sobie przeglądać równocześnie net, grać w Dishonored i mieć WoTa w tle cały dzień, tak teraz przełączenie z WoTa do pulpitu, nawet po jednej bitwie, kończy się zwiechą kompa na kilka sekund - do momentu, aż wszystko potrzebne się doczyta ze swapu. Dafuq?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe uaktualnienie.

Obciążenie gpu jest na 100% gdy gra chodzi płynnie w okolicach 80-100fps.

Nie wiadomo dlaczego co jakiś czas się uruchamia lub zwalnia do 38-60fps gdzie płynność wyraźnie kuleje a wtedy obciążenie gpu jest na poziomie 60-70%.

Coś ewidentnie zamula albo silnik/optymalizacja kuleje.

pzd

 

Pisałem na forum wota i oczywiście nic nikt konkretnego nie napisał...

Do supportu nawet nie próbuję.

U mnie użycie GPU nie przekracza 50%. Zazwyczaj utrzymuje się w okolicach 30-40%.

Na razie tak to zostawiłem... Pod koniec tygodnia zainstaluję na świeżo Win8 i zobaczę co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe uaktualnienie.

Obciążenie gpu jest na 100% gdy gra chodzi płynnie w okolicach 80-100fps.

Nie wiadomo dlaczego co jakiś czas się uruchamia lub zwalnia do 38-60fps gdzie płynność wyraźnie kuleje a wtedy obciążenie gpu jest na poziomie 60-70%.

Coś ewidentnie zamula albo silnik/optymalizacja kuleje.

pzd

 

W takim wypadku prawdopodobnie CPU ci wyrabia przez co nie wysyla odpowiedniej ilosci informacji dla GPU stad spada jej uzycie i co za tym idzie fps'y, proste. Dołączona grafika

Choc przyznam ze przy i5 to dziwne, ale innego wytlumaczenia nie ma. Dołączona grafika

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dają jakieś darmowe miejsca czy coś?

 

T-44 rzadko pojawi asie w kompaniach nawet wymaksowany. Niby dobry czołg, jak to ruskie, niby celność słaba ale trafia komara w oko ze stu metrów jadąc po łuku ;) Dobry gracz mógł by nim sporo wnieść do drużyny. Ale na pewno nie stock. Mobilność tego czołgu jest jego kluczową zaletą. Topowe działo też minimum.

 

Na twoim miejscu wybrał bym is-3, w tej sytuacji bardziej się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie kupiłem sobie kv-1s i vk3601h i tym drugim gra mi sie nieporownywalnie lepiej, kv-1 dawalem rade nawet jak mnie na 7-8 tiery rzucilo, a sportem mam problem na topce, za to vk bardzo przyjemne i celne dzialo, szkoda, ze taki maly dmg na razie...

 

obie maszyny chce wymaksowac pod kompanie (500+ bitew), tak jak teraz lecę z grillem... potem is-3 i pantera (chyba, że ją odradzacie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T32 nie bardzo, bo to tylko 200mm peny i często robi ding. KT ma łatwiej (sprawdzone nie raz i nie dwa - strzelam do Ferda jak do wielkiego prostokątnego celu, starając się co najwyżej omijać działo i ten kawałek grubej blachy na przodzie). T34 tak samo - bez większego zwracania uwagi na miejsce celowania (pocisk i tak poleci gdzie indziej). IS-3 nie wiem, bo dawno nie grałem. Lew - jak KT. Pantera2 - można sobie wybierać obszar, więc celuję tam, gdzie najprościej.

 

No wiem jak to wytłumaczyć ale jak gram Ferdim to jedynie czego się boję w bitwach do 8 tieru to T32/T34 i wszystkie TD(no i arty oczywiście).

Moze to dlatego że gracze T32/T34 przełączają na premium ammo?? Nie mam pojęcia. Ale od tych czołgów zawsze w Ferdasa wchodzi od przodu i nie lubię ich spotykać,

 

Przy 9 i 10 tierze w zasadzie nie ma co liczyć na pancerz.

 

Od KT i IS3 się zawsze odbija chyba ze celują w weakspoty. Więc wystarczy sie trochę ruszac przy przeładowaniu żeby mu to utrudnić. Zazwyczaj wszyscy celują w boczne żarówy.

 

Lowe przebija Ferdasa bez problemu, poza trafieniem w działo. I mówię to jako gracz grający Ferdim, KT i Lowe.

 

 

Niedawno IS8 strzelal do mnie w Tigerze P z HE.

Ja dzisaj miałem walkę E75 w której jakiś IS8 usilnie próbował przebić mi w E75 górną płyte pancerza ustawioną pod katem. zjechałem frajera ze 100% do zera. Tylko mi lakier z przodu porysował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie kupiłem sobie kv-1s i vk3601h i tym drugim gra mi sie nieporownywalnie lepiej, kv-1 dawalem rade nawet jak mnie na 7-8 tiery rzucilo, a sportem mam problem na topce, za to vk bardzo przyjemne i celne dzialo, szkoda, ze taki maly dmg na razie...

 

obie maszyny chce wymaksowac pod kompanie (500+ bitew), tak jak teraz lecę z grillem... potem is-3 i pantera (chyba, że ją odradzacie)

 

Jak odkryjesz topowe działo na sporcie to dopiero zobaczysz dlaczego jest królem VI tieowych kompanii.

Za to vk3601h na stocku był tak masakryczny, że pierwszy raz sięgnąłem po złoto w tej grze, żeby go podrasować, bo dosłownie grać się nie dało.. ale za to wyelitowany dał mi mega fun i ładne staty.

 

No wiem jak to wytłumaczyć ale jak gram Ferdim to jedynie czego się boję w bitwach do 8 tieru to T32/T34 i wszystkie TD(no i arty oczywiście).

Moze to dlatego że gracze T32/T34 przełączają na premium ammo?? Nie mam pojęcia. Ale od tych czołgów zawsze w Ferdasa wchodzi od przodu i nie lubię ich spotykać,

 

Przy 9 i 10 tierze w zasadzie nie ma co liczyć na pancerz.

 

Od KT i IS3 się zawsze odbija chyba ze celują w weakspoty. Więc wystarczy sie trochę ruszac przy przeładowaniu żeby mu to utrudnić. Zazwyczaj wszyscy celują w boczne żarówy.

 

Lowe przebija Ferdasa bez problemu, poza trafieniem w działo. I mówię to jako gracz grający Ferdim, KT i Lowe.

 

 

 

 

Ja dzisaj miałem walkę E75 w której jakiś IS8 usilnie próbował przebić mi w E75 górną płyte pancerza ustawioną pod katem. zjechałem frajera ze 100% do zera. Tylko mi lakier z przodu porysował.

 

Większość ludków (w tym ja) wozi ileś tam pocisków "premium" na specjalne okazje także nie warto grać na pewniaka, bo "on mnie nie przebije", już nie te czasy. ;>

Akurat T34 nie ma po co walić z premiumowej amunicji, bo ferda przebija bez najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku prawdopodobnie CPU ci wyrabia przez co nie wysyla odpowiedniej ilosci informacji dla GPU stad spada jej uzycie i co za tym idzie fps'y, proste. Dołączona grafika

Choc przyznam ze przy i5 to dziwne, ale innego wytlumaczenia nie ma. Dołączona grafika

 

SB@ 4,5Ghz nie wyrabia co drugi dzień i/lub po kilku bitwach... pewnie widzi co się dzieje na mapie i mówi sobie "p..le nie przeliczam i tak porażka" ;)

a tak poważnie, to zaraz dołożę V na cpu i @5Ghz zobaczymy co się będzie działo.

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, podstawowy problem gry to CPU. Na i7 wymiata na moim phenomie już kulawo, dałem już prawie wszystko na low no i już prawie dobrze chodzi. Grafa taka sama.

 

PII to raczej średnio wypada w grach w porównaniu do intela niestety. I5 wąskim gardłem dla GTX570 raczej nie jest...Ale ok, wykręciłem swojego na 5Ghz, pierwsze 3 bitwy..omg >100fps, dalsze 2 i spadek do 80-100fps.

Kolejne 3 bitwy i już spadki na tych samych mapach <50fps i mikroprzycinki. Może faktycznie RAM się zapycha albo chol..a wie co. Tyle, że mam G13 podpięte i zużycie ramu na poziomie 2,8GB, CPU cały czas trzyma częstotliwość, temp dobre.

Nie ma co się rozwodzić, jutro patch być może coś się zmieni ;)

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PII to raczej średnio wypada w grach w porównaniu do intela niestety. I5 wąskim gardłem dla GTX570 raczej nie jest...Ale ok, wykręciłem swojego na 5Ghz, pierwsze 3 bitwy..omg >100fps, dalsze 2 i spadek do 80-100fps.

Kolejne 3 bitwy i już spadki na tych samych mapach <50fps i mikroprzycinki. Może faktycznie RAM się zapycha albo chol..a wie co. Tyle, że mam G13 podpięte i zużycie ramu na poziomie 2,8GB, CPU cały czas trzyma częstotliwość, temp dobre.

Nie ma co się rozwodzić, jutro patch być może coś się zmieni ;)

 

pzd

 

No wiadomo, ż PII to technologia dwa pokolenia wstecz. Ale u mnie to samo, gra w zasadzie na średnich płynna, ale mikroprzycinki w momencie strzału i delikatne rozczarowanie zawsze gdzieś się pojawia.

 

Ram też nie mam taki wąski, bo 2*2GB 1600MHz ddr3. No chyba, że w kodzie coś skopali i zapycha. To możliwe, nawet ff kiedyś napychał śmieci do ramu i nie wiedzieli jak to usunąć kilka wersji, aż w końcu chyba przy 7 usunęli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PII to raczej średnio wypada w grach w porównaniu do intela niestety. I5 wąskim gardłem dla GTX570 raczej nie jest...Ale ok, wykręciłem swojego na 5Ghz, pierwsze 3 bitwy..omg >100fps, dalsze 2 i spadek do 80-100fps.

Kolejne 3 bitwy i już spadki na tych samych mapach <50fps i mikroprzycinki. Może faktycznie RAM się zapycha albo chol..a wie co. Tyle, że mam G13 podpięte i zużycie ramu na poziomie 2,8GB, CPU cały czas trzyma częstotliwość, temp dobre.

Nie ma co się rozwodzić, jutro patch być może coś się zmieni Dołączona grafika

 

pzd

 

Ja powiem tak, win7 po tweakach dla ssd i paru innych(o dziwo usluge firewall windows mam wlaczoną, bo do czegoś poczebna...zdaje się ze do rosetty), swap wartość 200mb do 2gb na drugim kompie(oba z ssd zauważcie), gra na ssd, 8gb ramu w obu przypadkach, proce jak widać i5 aktualnie na 4.2 bo i tak więcej nie trza, i nie widać róznicy, e8200@ 3.6 bo wiecej nie wykręcę i klatki mam odpowiednio 50-120 dla 1 maszyny i nie spada poniżej 50, a na drugiej 25-70(ale silnik tam standard, tekstury medium, rysowanie high) i srednio na tamtym jest z 40fps. Więc da się grać

 

ALE

 

ale ja nie mam żadnych dropów po tabowaniu do windy, czy po paru bitwach, moge zrobić 30, odpalić na 1 kompie FHD film i se w przerwach oglądać, czy odpalam FF z filmem na iitv i wszystko jest jak było...

na 2 kompie fps dropuje tylko jak mam zjadającą cpu animację we flashu na stronie, albo jak odpalę tuner z sofem totalmedia...to zjada 5-10 fps czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w opcjach trawę i drzewa wyłączone, podobnie jak ekstra efekty typu dym czy dodatkowe w trybie snajperskim.

Włączony V-Sync i mam stałe 60FPS. Nie rozumiem dlaczego niektórzy starają się na siłę odpalać czołgi na Ultra skoro i tak wtedy ta gra wygląda jak z poprzedniej epoki z płaskimi teksturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam też, że dla testów odpalałem WoT'a na tych samych ustawieniach co u mnie na desktopie u mojego braciaka na jego nowym lapku MSI GX60 z uwaga topowym 7970M (odpowiednik desktopa 7870) i druga uwaga...topowym APU opartym na Trinity A10-4600M.

 

Na starcie kiedy jest dużo czołgów na respie FPS spadały do 35, ale potem było już bardzo dobrze i płynnie.

 

Zrobili by wsparcie dla wielu rdzeni i problemy z FPS u części graczy odeszły by w zapomnienie. Ale to jest tylko WG.net...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Losowosc tej gry zaskakuje. Ba, czasem nawet przecietnemu graczowi cos fajnego wyjdzie:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zarobek marny bo pod koniec skonczyla mi sie amunicja i zmuszony bylem zuzyc ostatnie 4 pociski premium co pozarlo prawie caly zysk, ale za to jaki fun z gry ;-)

 

Teraz w ramach kary przez kolejny tydzien nie bede w stanie zrobic pierwszych bitew bo sprawiedliwosc musi byc.

Edytowane przez KrzychuG
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BL-9 oczywiscie. Nic wiecej na IS-3 mi do odblokowania juz nie zostalo, poza kolejnym czolgiem. Bitwa zycia,10 fragow, ladny medal, wczesniej nic powyzej 7 nie moglem zrobic ;P

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...