Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

@grzechuk

 

Jakiś czas temu ktoś dawał linka do poradnika jak grać w WOT , tam były wyjaśnione m.in. perki , chyba jest on na forum EU WOT .

 

Z cyklu - cuda i dziwy w grze .

 

Kumpel dostał się do klanu - jeden z gości w klanie grając T26E4 na samej porażce zarobił coś koło 54 K kredytów , potem podobna bitwa ( choć nie wiem na czym ) i ~65 K kredek na porażce .

 

Btw. Niektóre chińskie HT ciekawe się zapowiadają - Vmax. 50 km/h w sporej części z nich , choć pancerzem i armatą nie grzeszą , z drugiej strony ruskie wozy są nie wiele gorsze - kumpel gra KW-1S i po odkryciu drugiego silnika jedzie z prędkością ~45 km/h .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się kilka razy zdarzyło ok 100k na porażce w T34.. bez premki, także żadna to nowość. Chyba, że na superfailshingu to jakieś osiągnięcie te 50-60k. ;>

 

Jakieś stare screeny wygrzebane z xfire na szybko, porażka 85k -> http://screenshot.xfire.com/s/123946679-4.jpg , remis 101k -> http://screenshot.xfire.com/s/123876669-4.jpg

 

Sporcik rozpoczyna linię moblinych HT, później IS, IS-3, 8-ka i 7-ka też są bardzo żwawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, faktycznie KV1S jest bardzo szybki jak na HT ale za to armoru jakiegoś super nie ma, Po przesiadce na IS jest troche rozczarowanie bo dostaje się czołg z tą samą aramta, odrobiną więcej armoru a o wiele mniej mobilny ;)

Co do tych statów dziwna sprawa, mam ponad 4k bitew i pokazuje, że raptem 3,75% graczy ma więcej bitew niż ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, faktycznie KV1S jest bardzo szybki jak na HT ale za to armoru jakiegoś super nie ma, Po przesiadce na IS jest troche rozczarowanie bo dostaje się czołg z tą samą aramta, odrobiną więcej armoru a o wiele mniej mobilny Dołączona grafika

Co do tych statów dziwna sprawa, mam ponad 4k bitew i pokazuje, że raptem 3,75% graczy ma więcej bitew niż ja

 

top działo IS ma 30% szybszy reload, więc jednak jakaś różnica jest :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ok 2 tygodniach wreszcie sprawa lagów została rozwiązana, liczne maile do supportu i dostawcy internetu nie przynosiły rezultatów (odbijanie piłeczki), okazało się jednak że modem był trafiony, u nich sygnał był ok ale z modemu do kompa działy się cuda. Szkoda tylko, że tydzień premki poszedł się ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel dostał się do klanu - jeden z gości w klanie grając T26E4 na samej porażce zarobił coś koło 54 K kredytów , potem podobna bitwa ( choć nie wiem na czym ) i ~65 K kredek na porażce .

 

Beat this:

Na porażce zrobiłem więcej expa, niż 14 kolesi z przeciwnego teamu. Ich top 1 miał coś ponad 1300, ja miałem 1150. Ich top 2 miał poniżej 1100.

Na tejże porażce zrobiłem ~60k kasy, jadąc maszyną non premium, na zwykłym koncie. Na czołgu premium byłoby pewnie coś koło 130k, gdyby tylko istniał IX tier premium.

 

Co do samego porażka vs wygrana i zarobku:

Nie ma znaczenia, czy wygrywasz, czy przegrywasz. Kasa jest głównie za dmg, spotowanie, whatever. Nawet, jeżeli jest jakiś bonus za wygraną (a nie wiem, czy jest - na pewno jest do expa), to jest minimalny. Jak chcesz się wykazać w bitwie i trochę zarobić, to musisz po prostu strzelać, trafiać i zadawać obrażenia, albo być uber skautem. To najpewniejszy sposób na przypływ gotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta..

Ja tam nadal nie wiem czemu kolo mnie widzi, ja widzę go na mapce a siedząc w czolgu z lornetami go nie widzę...on do mnie wali ja nie moge, bo nie widzę....Jak to jest...?

Np zawsze na el hauf w t95 do szalu doprowadzało mnie że po 2 stronie doliny wrogi jt walił do mnie(lub inny czołg) a ja nie widziałem żadnego celu do którego mogłem oddać strzał. Na mapie widać było, bo ktoś spotował....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejalem juz 3 albo 4 razy ale wkleje jeszcze raz Dołączona grafika

 

http://wiki.worldoft...nce_and_Credits

 

Trochę nie bardzo, że nie otrzymuje się kasy za punktowanie bazy. Mogę sam przejąć 90% a ktokolwiek wjedzie do kółka i baza zostanie przejęta to wszyscy dostaną taki sam i to mały bonus.

Nie wspominając o tym, że często odwraca się uwagę wroga, który wraca z ataku do obrony i dzięki temu wystawia się tyłem do naszych...wczoraj tak miałem, 5:8 dla nich. Wjechałem na bazę, rozwaliłem 3 próbujących zresetować, nasi dobili kilku innych, 12:9 dla nas. Po czym ja zginąłem, a gdzie nagroda dla mnie za bazę ??? ;)

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The maximum possible view range you can currently (v0.7.3) achieve in game is nearly 598.842m with a Patton and 100% Commander and crew having the Brothers in Arms perk, the Commander having 100% Recon skill, the Radio Operator having 100% Situational Awareness skill, the tank having Improved Ventilation and Binoculars equipment installed and using Case of Cola premium consumable.

 

 

Pz38H735 udało mi się zobaczyć wroga z ponad 600metrów. Oczywiście nie ja go wyspotowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta..

Ja tam nadal nie wiem czemu kolo mnie widzi, ja widzę go na mapce a siedząc w czolgu z lornetami go nie widzę...on do mnie wali ja nie moge, bo nie widzę....Jak to jest...?

Np zawsze na el hauf w t95 do szalu doprowadzało mnie że po 2 stronie doliny wrogi jt walił do mnie(lub inny czołg) a ja nie widziałem żadnego celu do którego mogłem oddać strzał. Na mapie widać było, bo ktoś spotował....

Poczytaj, pooglądaj filmiki szkoleniowe jakich WG wstawia nie mało. Dowiesz się jakie parametry wpływają na zasięg widzenia, co możesz zespotować i z jakiego dystansu.

 

Fajnie to omówili np. przy recenzji Chaffego http://youtu.be/3dbNBdrf9Cc?t=9m (od około 9 min)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj, pooglądaj filmiki szkoleniowe jakich WG wstawia nie mało. Dowiesz się jakie parametry wpływają na zasięg widzenia, co możesz zespotować i z jakiego dystansu.

 

Co nie zmienia faktu, że to bez sensu.
  • Spotuje sobie medem/lightem.
  • Stoję nieruchomo, siatka działa, załoga ma camo na 93% (bo dowódca ma zamiast camo żarówę, a właściwe camo dopiero kończy się szkolić)
  • nagle strzela we mnie jadący (!!!) HT, którego w tym momencie zauważam.
  • 3 sekundy po strzale już go nie widać, ale oni ciągle widzą mnie (bo przecież on mnie spotuje), co skutkuje tym, że
  • niedługo po pierwszym hicie we mnie jestem na resztce życia, uciekając w kierunku najbliższej osłony i modląc się, żeby artyleria celowała w coś większego.
  • Kampię sobie TDkiem gdzieś hen na tyłach
  • Wyjeżdża jakieś truchło typu T-50, które zdejmuję jednym kichnięciem
  • Od razu zaczynam uciekać, bo za moment zaświeci mi się żarówa
  • Jak już świeci się żarówa, nie mam połowy HP, bo zdjęły mi je czołgi/td. Ja i mój team (stojący bliżej przeciwnika) nie widzimy zupełnie nic.
  • Jadę sobie moim cudnym is-8, atakując. Za mną mozolnie całe stado czołgów, bo is-8 jest spośród nich najszybszy.
  • Wpadam (dosłownie) na wrogi czołg ([ciach!]o prawda z tymi 50 metrami, bo...)
  • taranuję gościa - nie zdążyłem skręcić i dopiero po tym objeżdżam go dookoła
  • Koleś strzela do któregoś z jadących za mną, zupełnie mnie olewając.
  • stoję sobie artylerią, ostatni na mapie
  • camo na maxa, siatka jest, skille na camo i widzenie (!) są
  • Nie widzę jadącego, wrogiego HT, dopóki nie wpakuje mi kulki
  • Czasem ten HT nie zdąży wpakować mi kulki - zdejmuje mnie przeciwna artyleria.
Zapytałbym "Gdzie tu sens, gdzie logika?", ale to pytanie retoryczne. Odpowiedzią jest, rzecz jasna "nie ma, to jest WG". Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Kampię sobie TDkiem gdzieś hen na tyłach
  • Wyjeżdża jakieś truchło typu T-50, które zdejmuję jednym kichnięciem
  • Od razu zaczynam uciekać, bo za moment zaświeci mi się żarówa
  • Jak już świeci się żarówa, nie mam połowy HP, bo zdjęły mi je czołgi/td. Ja i mój team (stojący bliżej przeciwnika) nie widzimy zupełnie nic.

 

i reszta przykladow..

 

 

hehe skad ja to k**** znam. Tak naprawde to jedyne co mnie w wocie irytuje i to na maxa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T32 spotter. ;>

 

Dołączona grafika

 

Już tylko 14k xp do M103, trochę szkoda, że tak szybko, bo 32-ką mi się jeździ wybornie. ;>

 

---

 

Z dzisiaj fajne zdarzenie, tak się uśmiałem z tego, bo nigdy nie widziałem podobnego zonka. ;>

Niechcący wepchnąłem KW-1S na kumpla T32, nastąpiła jakaś kolizja obiektów i obydwoje się zakleszczyli i zaczęli sobie zadawać obrażenia.. najpierw zdechł sport, killa na minus dostał kumpel a później trup sporta zabił T32. :D

 

Najlepiej zobaczyć filmik, jednak warto nagrywać replay'e. ;>

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest sens jeździć jedną załogą na kilku czołgach?

załoga t29 przerzucana na t32 i t34 (wszystkie czołgi w garażu)

załoga kv-1s przerzucana na t-150, kv-2, is (wszyskie czołgi w garażu), na kv-2 mam dodatkowego ładowniczego 80%

załoga vk36 przerzucana na vk3002 (potem pantera)

 

gdzie wyboldowałem 100% wyszkolenia załogi... ten czołg jest główny i nim lece kompanie i plutony, a niewyboldowane to tylko gwiazdki aż nie zrobię elity, wtedy przesiadka załóg na t32 i panterę 2 (na is-3 będę jeździł nieprzekwalifikowaną załogą ze sporta)

 

dobrze kombinuję? planuję na tych 3 załogach mieć po 4 perki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze kombinuję? planuję na tych 3 załogach mieć po 4 perki...

 

Źle. Tylko na Amerykanach możesz się bawić w ten sposób, pod warunkiem, że będziesz miał dwie załogi - jedna na T29, druga na T32. I będziesz nimi żonglował, wymieniając je między czołgiem, na który są szkolone, a T34.

 

http://wiki.worldoftanks.com/Crew

 

Lack of Competence

 

A crew member is always trained for a specific vehicle. Should a crewman operate a vehicle that he is not trained for, he may receive a penalty to his training level. This is indicated by the training level being colored red in the garage screen. A penalty received for the following situations:

  • If a crew member is in a vehicle of the same class, and the vehicle is a premium vehicle, there is no penalty.
  • If a crew member is in a vehicle of the same class, and the vehicle is not a premium vehicle, he will take a 25% penalty to his current training level. So, for example, 80% base training level will be reduced to 60%, or 100% base training level will be reduced to 75%.
  • If a crew member is in a vehicle of a different class, and the vehicle is a premium vehicle, he will also take a 25% penalty to his current training level.
  • If a crew member is in a vehicle of a different class, and the vehicle is not a premium vehicle, he will take a 50% penalty to his current training level. So, for example, an 80% crew will be reduced to 40% base training level, while a 100% crew will reduced to 50% base training level.

Experience gain for each crew member is also reduced under these conditions.

Wyboldowane = niepotrzebna strata expa. Zrobisz tysiąc bitew, to o expie z 250 będziesz mógł zapomnieć (mocno upraszczając liczenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, czyli będę tak grał aż zrobię elity na tych czołgach i przesiadam się wtedy na pantere 2, t32 i zostaje na sporcie (pod młotek kv-2, t-150, obie vk-i, t29), bo rozumiem, że exp na moduły idzie normalnie?

 

1/4 exp to zawsze więcej niż kilka załóg z max 2 perkami, a tak będzie 4 perki na 9 tier hamburgerów i szwabów (ruskich nie będę rozwijał ponad is-3)

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...