Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam wczoraj miałem dobry dzień w miare(co oznacza że dziś tylko w plutku gra bo inaczej coś eksploduje...)

Jako że bawiłem się różnymi ustawieniami, sweetfx, downsampling( np z 2560*1600) wczoraj jeździłem raczej lajtowo i podziwiałem widoki w róznych grach :P

W załączeniu film, jak w opisie, team nabów i kupa szczęscia plus rus tank

http://www.youtube.com/watch?v=x_P84AqPjyM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, czyli będę tak grał aż zrobię elity na tych czołgach i przesiadam się wtedy na pantere 2, t32 i zostaje na sporcie (pod młotek kv-2, t-150, obie vk-i, t29), bo rozumiem, że exp na moduły idzie normalnie?

 

1/4 exp to zawsze więcej niż kilka załóg z max 2 perkami, a tak będzie 4 perki na 9 tier hamburgerów i szwabów (ruskich nie będę rozwijał ponad is-3)

 

Napaliłeś się na te perki jak szczerbaty na suchary. A żaden perk nie jest wart poświęcania głównego skilla załogi. Zrobię teraz coś, czego robić nie lubię - polecę z cyferkami (mocno naciągane, bo nie mam czasu na przeliczanie wszystkiego):
  • zrobienie trzeciego perka (nie czwartego, jak piszesz - nie znam osoby, która by miała zrobioną w 100% czwartą umiejętność) wymaga, 800-1000 bitew (w zależności od zdobywanego expa).
  • trwa to kilka długich miesięcy, w trakcie których jeździsz czołgiem z [ciach!]ianą (inaczej tego nazwać się nie da) załogą, bo nawet z BiA i klimą nie osiągniesz 100% wyszkolenia pierwszego skilla. Może będzie tego z 90%
  • jesteś w tym czasie w plecy, średnio licząc, na expie z co czwartej bitwy, bo idzie on w cholerę, potrącany na karę za nieprzeszkoloną załogę. 200-250 bitew, z których zmarnowanego expa nie odzyskasz, ale jest jeszcze jeden haczyk. Jeżeli masz te bitwy w plecy, to musisz je jakoś nadrobić - czyli zagrać dodatkowe bitwy w takiej właśnie ilości. Z wymienionych przeze mnie 800-1000 robi się 1000-1250. A przecież na tych dodatkowych bitwach też 1/4 jesteś w plecy - więc bitew w rzeczywistości trzeba jeszcze więcej. Jak napiszę, że ~1500 dla jednej załogi, to się pewnie bardzo nie pomylę.
  • w trakcie jazdy czołgami z nieprzeszkoloną załogą masz gorsze całe mnóstwo parametrów (jazda pod górkę, po grząskim, skręcanie, spotowanie, naprawa modułów, celowanie, ładowanie, etc.), a to implikuje mniejszy exp na każdą bitwę (bo nie wyspotujesz czegoś, co byś normalnie mógł; bo nie trafisz; bo spłoniesz, chociaż nie musiałeś, etc.), co jeszcze zwiększa ilość bitew.
W związku z powyższym zadaj sobie pytanie: "Czy mam ochotę jeździć 6-8-12 miesięcy z załogą taką, jakbym dopiero ją wsadził na czołg?".

Jeżeli chcesz usilnie robić czwarty, jak napisałeś (nie trzeci, jak ja napisałem) perk, to polecam uzbroić się w cierpliwość i doliczyć jeszcze ok. pół roku rzeźby w goofnie.

 

Najlepszy w konkursie na koniec roku - KellyPL - 4242xp (x1) VK2801

Wywiad:

 

Mecz:

 

 

Bitwa jedna na milion. Tak nieskładnie grający team rzadko się widzi - bo jeżeli po pierwszych 5 minutach skauty nadal żyją, to znaczy, że sami pod sobą kopią dołek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m4r chyba mnie nie zrozumiałeś...

mam załogę 195% na sporcie (5% do braterstwa zostało), kupiłem t-150 i kv-2, gram regularnie na sporcie, a załogę przekładam do kv-2 i t-150 tylko by zrobić gwiazdki (max 2-3 bitwy na dobę), jeżdżę tak, by zrobić z tych czołgów elity (chcę tą ruską artę, na lini kloców po t150 mi nie zależy), a skoro zbijam tam tylko gwiazdki - exp wchodzi jakbym miał normalną załogę... poza gwiazdkami jeżdżę tylko sportem, nie widzę więc sensu mieć więcej załóg...

tak samo usa: główny czołg to t29, gwiazdki zbijam narazie na nim tylko a gram na t34, na t32 tylko gwiazdki aż będzie elita...

szwaby: vk36 primary, vk3002 tylko gwiazdki do elity, potem pantera, itd...

 

na załodze grilla mam 850 bitew i wbite 2 całe perki i 40% trzeciego... ale nie będę ruszał hummela, wyżej pójdę francuską artą, bo jest celniejsza (kończę 5 tier)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • zrobienie trzeciego perka (nie czwartego, jak piszesz - nie znam osoby, która by miała zrobioną w 100% czwartą umiejętność) wymaga, 800-1000 bitew (w zależności od zdobywanego expa).
  • trwa to kilka długich miesięcy, w trakcie których jeździsz czołgiem z [ciach!]ianą (inaczej tego nazwać się nie da) załogą, bo nawet z BiA i klimą nie osiągniesz 100% wyszkolenia pierwszego skilla. Może będzie tego z 90%
  • jesteś w tym czasie w plecy, średnio licząc, na expie z co czwartej bitwy, bo idzie on w cholerę, potrącany na karę za nieprzeszkoloną załogę. 200-250 bitew, z których zmarnowanego expa nie odzyskasz, ale jest jeszcze jeden haczyk. Jeżeli masz te bitwy w plecy, to musisz je jakoś nadrobić - czyli zagrać dodatkowe bitwy w takiej właśnie ilości. Z wymienionych przeze mnie 800-1000 robi się 1000-1250. A przecież na tych dodatkowych bitwach też 1/4 jesteś w plecy - więc bitew w rzeczywistości trzeba jeszcze więcej. Jak napiszę, że ~1500 dla jednej załogi, to się pewnie bardzo nie pomylę.
  • w trakcie jazdy czołgami z nieprzeszkoloną załogą masz gorsze całe mnóstwo parametrów (jazda pod górkę, po grząskim, skręcanie, spotowanie, naprawa modułów, celowanie, ładowanie, etc.), a to implikuje mniejszy exp na każdą bitwę (bo nie wyspotujesz czegoś, co byś normalnie mógł; bo nie trafisz; bo spłoniesz, chociaż nie musiałeś, etc.), co jeszcze zwiększa ilość bitew.
W związku z powyższym zadaj sobie pytanie: "Czy mam ochotę jeździć 6-8-12 miesięcy z załogą taką, jakbym dopiero ją wsadził na czołg?".

Jeżeli chcesz usilnie robić czwarty, jak napisałeś (nie trzeci, jak ja napisałem) perk, to polecam uzbroić się w cierpliwość i doliczyć jeszcze ok. pół roku rzeźby w goofnie.

 

 

 

No dużo się nie pomyliłeś w wyliczeniach. Mam 72% 4 perka na T34, bitew 1433 i gram nim od listopada 2011. Średnie doświadczenie na bitwę 614.

Edytowane przez ShaoLee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mam załoganta z

100% główny skill

60% repair

i dam przetrenowanie 90% to tylko pierwszego skilla mi obniży, czy też oba ?

 

i drugie pytanie to czy po obniżeniu pierwszego skilla do 90% będę ekspił spowrotem do 100% z normalną szybkością, czy też już będę potrzebował 2x więcej XP bo jest wykupiony 2gi skill ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to będę miał podobnie, bo też mam ponad 600 exp na gre srednio

 

Dopiero mi się przypomniało, jak na tego expa popatrzyłem - Przecież masz premium. Zrób sobie jeden czołg na elite, zrób na nim kilkanaście tysięcy expa, przekonwertuj za golda i przeskocz pozostałe z free expa, jak robi większość goldowych graczy (tak, robią tak - za resztki golda, który zostaje np. po wykupieniu premium na miesiąc). Po cholerę się męczyć z czerwoną załogą, no i po cholerę kupować czołg tylko po to, żeby się na nim męczyć. Ja nie mam premium i przeskakuję tylko niskie tiery, bo tylko na tyle mi wystarcza free expa.

 

 

========================

EDIT, CHYBA WAŻNE

========================

 

Nie wiem, czy wiesz - może to Cię przekona do bezsensu pakowania czerwonej załogi w czołg:

 

 

Dołączona grafika

 

Nie mam odwagi sprawdzać tego, co mi gra napisała, ale rzecz ma się tak - jeżeli mam jechać czołgiem na nieprzeszkolonej załodze, która mimo posiadania perków i skilli, nie będzie mogła z nich korzystać, to ja p#$% taką jazdę.

 

======= EO EDIT ========

 

...

 

Z głupa zapytam: Klikałeś w drop skills & perks i robiłeś symulację? Tam jest tak ładnie namalowane, że jakiekolwiek słowa uważam za zbędne.

 

 

 

Przede wszystkim, obcina exp, a nie skille. Jak sobie poklikasz w buttony przy 80%, 90% i 100%, to zobaczysz, jak się na dole procenty zmieniają. Resztę da się wydedukować.

 

 

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechuk, czyli co? Wrzucasz załogę na czołg bez przeszkolenia? No ale to zbija perki całkowicie i daje jeszcze karę do "pierwszego" doświadczenia prawda? Ze 100% robi jakieś 75, nie?MUszę zacząć odświeżać stronę, właśnie to miałem na myśli co m4r pokazał. Imho bez sensu (delikatnie mówiąc) tak grać.. Plus jeszcze to do wyjaśnienia, czy załoga w ogóle zdobywa expa za taką bitwę na czerwono.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że przerzucając załogę i nie przeszkalając jej nie ma ani perków, ani pełnego exp, a efektywność wynosi około 85%...

mam 2 premium tanki i na nich szkolę załogę, nie zbieram nimi exp, bo nie zamierzam płacić za konwersję (wystarczy, że zapłaciłem za czołgi i premkę)

 

na tych czołgach będzie mi się grało ciężko, ale na każdym będę stał na 3 linii i campił... gra bardzo asekuracyjna i tyle by zbić gwiazdkę, exp wpadnie normalny (x2), nowych czołgów się nauczę (ja nie załoga w grze)... każdym czołgiem zrobię po max 200-300 bitew i się ich pozbędę, zostawię sobie tylko docelowe: panterę 2, t32, is-3, kv-1s

 

pozbylem sie cromwella, t21, teraz sie pozbede amx12t... t50-2 sobie zostawie... moze w koncu uda sie wbic medal za 3 arty ;) do tego hellcat praktycznie bez walk ale zaraz bedzie zarowa

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że przerzucając załogę i nie przeszkalając jej nie ma ani perków, ani pełnego exp, a efektywność wynosi około 85%...

mam 2 premium tanki i na nich szkolę załogę, nie zbieram nimi exp, bo nie zamierzam płacić za konwersję (wystarczy, że zapłaciłem za czołgi i premkę)

 

na tych czołgach będzie mi się grało ciężko, ale na każdym będę stał na 3 linii i campił... gra bardzo asekuracyjna i tyle by zbić gwiazdkę, exp wpadnie normalny (x2), nowych czołgów się nauczę (ja nie załoga w grze)... każdym czołgiem zrobię po max 200-300 bitew i się ich pozbędę, zostawię sobie tylko docelowe: panterę 2, t32, is-3, kv-1s

 

pozbylem sie cromwella, t21, teraz sie pozbede amx12t... t50-2 sobie zostawie... moze w koncu uda sie wbic medal za 3 arty Dołączona grafika do tego hellcat praktycznie bez walk ale zaraz bedzie zarowa

 

Przecież główna zaleta premium tanka to brak kar za nie przeszkoloną załogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawię sobie tylko docelowe: panterę 2, t32, is-3, kv-1s

 

To jak już się chcesz tak szczypać, to recepta wygląda tak:

- załoga już teraz przeszkolona na T32, a druga na t29.

- na T34 pchasz to jedną, to drugą. Masz 100% szkolenia, 100% expa na wszystkich trzech czołgach (t29, t32, t34).

- zrobisz t32, to zrobisz. Załoga z t29 zostanie na t34 bez przeszkalania - bo nie musi. Jak w przyszłości będziesz chciał m103 (a jest fajny, uwierz na słowo), a potem t110 (też jest fajny, też uwierz na słowo), to dopiero przeszkolisz, dobijesz do 100% na T34 i przerzucisz na nowy czołg.

 

Do pantery 2 załogę sobie przeszkalaj na każdy czołg po drodze: Niemce się mszczą za załogantów- nieuków i są jeszcze bardziej niewdzięczne, niż zazwyczaj.

 

Z Ruskami nie wiem - rób, jak Ci pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież główna zaleta premium tanka to brak kar za nie przeszkoloną załogę.

 

Chyba tylko przy przenoszeniu z prem do prem tej samej nacji. A nie żonglowaniu pomiędzy czołgami prem vs. nieprem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko przy przenoszeniu z prem do prem tej samej nacji. A nie żonglowaniu pomiędzy czołgami prem vs. nieprem.

 

Dżizas, znowu będziemy koło od nowa wymyślać?

Załoga z czołgu tego samego typu może być przenoszona bez żadnej kary na premium, jest tylko jeden warunek: Ta załoga musi być przeszkolona na czołg nie-premium. Czyli:

- T29 + załoga z T29 + T34 = działa.

- M103 + załoga z M103 + T34 = działa.

- T110E5 + załoga z T34 + T34 = nie działa.

- T32 + załoga z T32 + super pershing = nie działa.

- T95 + załoga z T95 + T34 = nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba moja najlepsza runda vk3601h, medal wbity (fartem, bo czas się skończył i złote peski, ale pershinga i kv-5 bym zdjął raczej, bo mieli po kilka % hp i burzące by załatwiły sprawę)... zastanawiające tylko, że praktycznie przez całą rundę mnie nie wykryli, noob w t34 praktycznie samemu go rozwaliłem...

szkoda, że przez winratio 70% na czołgu wrzuca mnie praktycznie w 4 na 5 bitew na 8 tiery...

replay http://sdrv.ms/VYfQJR

post-136524-0-57271900-1358985706_thumb.jpg

post-136524-0-34952600-1358985723_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dzień, że gramy w plutku z kolegą 2x T32 i nas wrzuca na max 8 tiery notorycznie a drugiego dnia na IX i X tylko. Jeśli przypadek to regularnie powtarzający się.. no i jeszcze ktoś pisał o teorii, że jak pierwszy strzał, drugi, trzeci nie wejdą i to takie oczywiste to runda na bank przegrana. Niby głupota, ale się sprawdza, pewnie też przypadek, bo WG nie może aż tak mieszać, że niby wszyscy mają WR w okolicach 50%. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych teorii...jest tylko brak skilla Dołączona grafika

 

Czasem zdarza się po prostu pech :)

 

Może ktoś orientuje się ile trzeba mieć expa na asa w AMX50 120 i Obj. 212?

Ostatnio trafiło się parę rundek z bardzo ładnym wynikiem, ale asa jakoś zdobyć nie idzie...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...