Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Wymaksowany czołg daje duże plusy, można nawiązać równorzędną walkę z przeciwnikiem o tym samym tierze* z lepszymi modułami. Dobrym przykładem jest przypomnienie problemu gdy podczas grindu T34->T30 wyjeżdżaliśmy 1 vs 1 z 105 na E75 miotającym głazy z 128. Ciężko było wygrać takie starcie.

 

* Zawsze wychodzę z założenie, że jeżeli ląduję jako top tank to wykończenie top tanka u przeciwnika jest moim priorytetem bo jeżeli u nich zostanie taki T28 a w moim teamie będą już jedynie lemingi to ten T28 ma duże szanse ich wykończyć. A to czy nawinie się paru noobków pod działo i ich wykończę jest już drugorzędną sprawą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście forum wota ? Dołączona grafika

 

Ludzie cały czas narzekają, wczoraj narzekali że słabe czołgi dali w promocji, płakali że nie dali premki, dziś się pojawia premka, a tutaj dalej narzekają że za krótko.

Nie ma to jak Polski naród.

 

Zawsze tak jest... Dasz palec, wezmą cała rękę. Polak chyba nigdy nie będzie zadowolony z tego co ma. Wg. mnie to co zaoferowali z okazji 2 urodzin jest na przyzwoitym (uczciwym) poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4r nie gadaj, że wymaksowanie czołgu przed pierwszą bitwą nie daje przewagi w grze i z tego powodu nie będziesz kręcił większych osiągów, bo Cię wyśmieję..

 

Wyśmiewaj - nie daje. Może dać jedynie równowagę. Przewagę może dać znajomość mapy i opanowanie maszyny. A tego, że każdym czołgiem gra się inaczej i trzeba się go nauczyć, nie muszę chyba pisać, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyśmiewaj - nie daje. Może dać jedynie równowagę. Przewagę może dać znajomość mapy i opanowanie maszyny. A tego, że każdym czołgiem gra się inaczej i trzeba się go nauczyć, nie muszę chyba pisać, prawda?

 

Heh, dałoby przewagę gdyby nasze pierwsze losowanie było z innymi którzy mają również pierwsze losowanie i stock czołg. Fakt jednak pozostaje, że przy np: IS4 z 8 tierowym działem opanowanie mapy (o opanowaniu maszyny raczej być mowy nie może skoro dopiero zaczęliśmy nią grać...) niewiele ci da gdy musisz się wgryźć od przodu w ciężkiego t9/t10.

pzd

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga, we wspolpracy z Wargamingiem powstala bardziej oficjalna strona do wrzucania powtorek. Tu dla odmiany widac dokladna kopie statystyk po bitwie i tak samo jak w grze mozna podejrzec co zrobili sojusznicy/przeciwnicy. Osobnego konta zakladac nie trzeba, bo tu uzywane jest po prostu konto z gry.

 

http://wotreplays.com/

Edytowane przez KrzychuG
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze statystyk wynika, że zbyt mało energii wkładasz w uprzykrzenie wrogowi gry, a zbyt dużo w bezpośrednią walkę.

Ja mam ogromny wpływ na przebieg bitwy (stąd 61% WR), a Ty się bawisz z gonieniem wroga, walką pozycyjną i dobijaniem przeciwnika, tracąc czas na wcelowanie działa i siedząc zbyt długo w jednym miejscu. Zgadłem?

 

Btw, nie pokazuj mi wycinku okna, bo nie wiem, czy to premium, czy zwykłe konto.

 

jak dla mnie podstawowe pytanie to czy grałeś nim przed nerfem czy po nerfie

bo obecnie spotowanie nim wcale nie jest takie proste i przyjemne

między 72 km/h maks prędkości a 60 jednak różnica jest

a jeszcze pojechali mu po pancerzu i dziale ( i być może czymś jeszcze )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie podstawowe pytanie to czy grałeś nim przed nerfem czy po nerfie

bo obecnie spotowanie nim wcale nie jest takie proste i przyjemne

między 72 km/h maks prędkości a 60 jednak różnica jest

a jeszcze pojechali mu po pancerzu i dziale ( i być może czymś jeszcze )

 

Wtedy i teraz. Teraz jest nawet łatwiej, bo notorycznie mam 6 tiery i jak dla mnie, ten nerf był najlepszym, co się temu czołgowi mogło przydarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asy powinny być liczone wyłącznie za stockowy exp bez premki. Obecnie te odznaczenia nie mają żadnej wartości.

 

A moje poranne karanko wygląda tak:

 

Victory!

Battle: El Halluf 13 kwietnia 2013 09:41:18

Vehicle: T34

Experience received: 10 505 (x5 for the first victory each day)

Credits received: 96 504

Battle Achievements: Sniper

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asy są liczone od bazowego exp... jedyna różnica to max exp. wyświetlane na karcie przebiegu służby (wyświetla się powiększona o połowę)...

wot nigdy nie był grą pay2win, tylko raczej pay2szpan ;-)

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie. Wczoraj kolo parę postów wyżej dostał Asa pancernego na KV-1 za marne 1199 exp. Jako, że to był ranek i pierwsze godziny promocji x5 to system przyznał mu Asa.

 

piszesz 1199 marnego expa ok, ale wole mieć ten marny exp o który musze się postarać grając z VII, VI, V tierem

 

niż mieć 1500 expa grając z V,IV,III tierem którzy mogą co najwyrzej mnie podrapać

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne, że przy takiej konkurencji wynik jest tak niski.

 

Im niższy tier, tym mniej expa. Im wolniejszy czołg, tym trudniej dojechać na czas. Im bardziej ruski jest czołg, tym trudniej trafić w cel. W rezultacie KW-1 robi albo za dobijacza, albo za lep na pociski, za który dostaje się najwyżej steel wall, bo expa za wyłapanie na klatę 20 strzałów nie ma. Jak się jeszcze doda (jako że najpopularniejszy czołg wśród graczy - sam pisałeś), że ma go największy odsetek noobów i lamerów, to się nie dziw, że ma niski próg.

 

Tymczasem wśród maszyn nieco rzadszych, którymi latają bardziej ogarnięci...

 

Victory!Battle: Arctic Region 13 kwietnia 2013 10:19:27Vehicle: T71Experience received: 6 300 (x5 for the first victory each day)Credits received: 33 380
Ciągle bez asa. 1427 (rekordowy wynik) expa to też mało.

 

PZ III - 1100 - mało na asa.

vk2801 - 1540 - mało na asa.

T20 - 1366 - mało na asa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo. Bylo. Bylo: http://worldoftanks.com/news/1148-72_update_tanks_parameters_and_qualification_badges/

 

Dla mniej rozgarnietych: "Experience will be counted without premium account or multiplied coefficient effect."

 

Wazniejsze wg mnie jest jednak to: "If your amount of experience received in battle is above the average of the top XX% of players driving the same vehicle within 7 days, you get the.."

 

A jak wiadomo w czasie eventow poziom retardacji wzrasta wprost proporcjonalnie do mnoznika expa za pierwsza wygrana, wiec i statystycznie (jako ze wiecej debili jest w grze) latwiej nabic odpowiednie Mastery Badges.

 

Ja juz dawno odpuscilem granie w weekendy/eventy. Zauwazylem ze te x3/x5 nic tak naprawde nie daje. W czasie dnia powszedniego czesto gwiazdki zbijam jedna za druga (a i przyjemniej farmi sie exp na czolgach). W eventy potrzebuje kilku(nastu) bitew a i tak zdecydowana wiekszosc wygranych to "cap! fast!" ktora konczy sie mniejszym expem bazowym niz chocby przegrana w poniedzialek rano. Wyjatkiem jest gdy po swojej stronie mam team ultra-glabow, ktory stoi w krzakach za arta, pozwalajac mi wykrecac rekordowe dmg za kolejne zdejmowanie rownie inteligentnych przeciwnikow :P Jednak wynik jest taki ze finalnie koncze z mniejszym expem a staty (glownie WR z ktorym walcze ostatnio bardzo aktywnie) leci w dol..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko u mnie granie w eventy wygląda mniej- więcej tak?

 

 

 

Victory!Battle: Sand River 13 kwietnia 2013 18:10:15Vehicle: Jagdpanther IIExperience received: 4 270 (x5 for the first victory each day)Credits received: 30 334

DefeatBattle: Fisherman's Bay 13 kwietnia 2013 18:16:39Vehicle: Jagdpanther IIExperience received: 401Credits received: 25 805

Victory!Battle: Airfield 13 kwietnia 2013 18:25:31Vehicle: Pz.Kpfw. I Ausf. CExperience received: 2 375 (x5 for the first victory each day)Credits received: 6 130

DefeatBattle: Lakeville 13 kwietnia 2013 18:30:18Vehicle: T34Experience received: 565Credits received: 49 125

Victory!Battle: Prokhorovka 13 kwietnia 2013 18:37:35Vehicle: ARL V39Experience received: 2 435 (x5 for the first victory each day)Credits received: 15 544

Victory!Battle: El Halluf 13 kwietnia 2013 18:45:14Vehicle: T34Experience received: 4 215 (x5 for the first victory each day)Credits received: 52 446

tutaj odpaliłem premium

 

Victory!Battle: Siegfried Line 13 kwietnia 2013 18:54:51Vehicle: T34Experience received: 1 369Credits received: 89 146

DefeatBattle: Airfield 13 kwietnia 2013 19:04:43Vehicle: T34Experience received: 250Credits received: 12 825

Victory!Battle: Malinovka 13 kwietnia 2013 19:10:16Vehicle: PzKpfw IIExperience received: 2 505 (x5 for the first victory each day)Credits received: 8 161

Victory!Battle: Province 13 kwietnia 2013 19:16:56Vehicle: TetrarchExperience received: 7 565 (x5 for the first victory each day)Credits received: 22 123Battle Achievements: Confederate

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj się pozbyłem churcha VII, na prawdę zacny czołg to był i polecam wszystkim nie uczulonym na mułowatą specyfikę pojazdu. Czekam na przecenę black prince'a i ciągnę dalej tą linię, nagle mi się spodobała. ;>

Ferdi też lada chwila idzie na żylety, IX póki co nie nabywam, bo nie chce mi się farmić kredek, za to wreszcie po długich przymiarkach kupiłem E-75. Przypomniałem sobie jak to fajnie się kątuje na KT a tutaj jest fun do kwadratu. Na razie tylko 3 bitewki sobie rozegrałem i już dwie stalowe wpadły. ;> Nawet na stocku ładnie daje radę także będzie sympatycznie, ale to wiadome dla wszystkich, którzy przerabiali ten czołg.

 

Ja premę sobie zapuszczę pewnie jutro pod wieczór, żeby z gwiazdorami się na dwa dni załapać. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-75 fajny czołg ale dopier z 128 daje dużą frajde. Na pewno jedna z lepszych 9.

 

A dzisaj KV3 sklepałem nieźle 2xIS8. Dziwna sprawa. JTigerem mam na nich ciąglę 0 dmg, a KV3 ze swoją 122mm klepie ich jakby pancerza nie miały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...