Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

I tak i nie. Prawda jest ze przekladnia to czesc silnika (w niektorych niemieckich czolgach hitbox silnika jest z przodu i z tylu) ale szansa na podpalenie wynosi od 10% do 40% w zaleznosci od silnika (a dokladniej napedu). Najwieksza szanse na pozar maja jednak czolgi niemieckie, amerykanskie, brytyjskie i francuskie z racji ze wiekszosc ich czolgow byla napedzana benzyna. Radzieckie i chinskie tanki uzywaly w wiekszosci ON.

 

Wiecej mozna poczytac na: http://wiki.worldoftanks.com/Engine

 

Radzieckie/chinskie za to bardzo latwo sie detonuja bo znaczna ich czesc (cala rodzina IS) ma ammorack z przodu Dołączona grafika

 

PS. Silnik zapala sie gdy jest zniszczony, tak samo jak ammorack wybucha gdy jest zniszczony. Uszkodzony silnik/ammorack nie inicjuja "eventa".

PS2. Uszkodzony zbiornik paliwa zwieksza szanse na zaplon Dołączona grafika nie jestem jednak pewien czy zniszczony zbiornik paliwa tez nie inicjuje zaplonu.. musze znalezc

Przecież napisałem, że szansa na zapalenie jest większa lub mniejsza w zależności od silnika i jest to średnio 15%. Mylisz się, kilka dni temu devsi potwierdzili, że silnik nie musi być uszkodzony aby się zapalić. Jednak zdecydowanie lepszym sposobem na podpalenie jest zniszczenie zbiorników paliwa, maja malo hp, a każdy strzał ma ~50% szans na podpalenie. W tym względzie rosyjskie czołgi są dużo gorsze od niemieckich z powodu umiejscowienia zbiorników. Nigdy nie zastanawialiście się dlaczego na rosyjskich stronach można często spotkać skórki z samymi zbiornikami?

 

 

możliwe, że to wynik podwójnego K w moim nicku... a może to przekleństwo rzucone przez moją sąsiadkę w zemście, że nie otrzymałem imienia po jej kochanku listonoszu... LOL

 

po prostu piszę jakie mam z tym doświadczenia... nikt ci nie każe wierzyć, ale jeśli nie jeździłeś tymi czołgami, tylko swoją wiedzę opierasz na tym co widzisz w bitwie u innych - masz obraz kompletnie zniekształcony

Grałem tymi czołgami, mam nick trekaz w grze Dołączona grafika

 

 

Edit. demon92 nie pisałem, że się częściej palą, tylko że łatwiej jest je umyślnie podpalić. Statystyka podpaleń jest pewnie dosyć wyrównana pomiędzy nacjami.

Edytowane przez heex307

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heex - inna sprawa, kiedy nimi grałeś... ja w to gram pół roku i już byłem świadkiem całkowitego rebalansu kilku pojazdów (najbardziej dotkliwy nerf grilla)... gram od wprowadzenia brytoli, może wcześniej ruskie paliły się częściej, nie wiem... teraz tygrysy a zwłaszcza pantery to jeżdżące pochodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe masz pomysły, że niby podczas rebalansów devsi zmieniają miejsca modułów lub szansy na podpalenie silnika. Za małą opłatą lub mając dostęp do forum kilku klanów można podejrzeć jak dokładnie są rozlokowane moduły, nic się nie zmieniło. gamemodels3d.com również udostępniało kiedyś taki widok. Dla Twojej informacji, od czasu kiedy ja grałem tymi czołgami, Tiger i Pantera dostały buffa.

 

edit. / ale jest to zapisane w informacjach o silniku, żadna ukryta zmiana, a buff pancerza przekłada się na większą trudność zapłonu z powodu mechaniki obrażeń do modułów

Edytowane przez heex307

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim patchu zmieniono typ paliwa jednemu czołgowi, czyli zmieniono % szansę na zapłon... ja piszę tylko o palności tych czołgów, buff pozostałych właściwości to inna bajka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka maszynka do opanowania (jak ktoś narzeka, że bat jest op to niech sobie go wygrinduje i pojeździ, miał być lepszy od Lorr 40t ale nie czuję tego, mułowaty, słaba manewrowość, widać sporego nerfa dostał), ale czasem odpłaca:

 Zwycięstwo!   Mapa: Autostrada
Data: 2 maja 2013 12:34:03
Pojazd: Bat Chatillon 25 t
Zdobyto:
Doświadczenie: Doświadczenie:: 763
Kredyty: Kredytow:  26 435
Odznaczenia: Nagroda Dumitru, Specjalista, Rozpruwacz
 
Naprawa    -1 916    
Amunicja    -11 330    
Zarobiono     13 189

 

tylko dlaczego tak słabo płacą (xp) ... ?

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe masz pomysły, że niby podczas rebalansów devsi zmieniają miejsca modułów lub szansy na podpalenie silnika.

A przeniesienie napedu z tylnego kola na przod w E75 i E50? Przed ktoryms z patchy przekladnia byla z tylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowali to zataić? Nie, a tamto zdanie było odpowiedzią na sugestię grzechuka o nerfach Tygrysa i Pantery, nie było informacji o zamianie ich modułów i faktycznie taka zmiana nie nastąpiła ;)

Tak myślę, że dopóki WG nie przedstawi dokładnych statystyk podpaleń, nie będę mógł ostatecznie potwierdzić mojej racji. Zawsze to będzie mechanika vs odczucia, eot z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechuk masz 30 bitw na tygrysie i mowisz ze to jezdzaca pochodnia, przeca to tyle bitw co nic.

Ja dopiero niedawno skonczylem nim grac i wedlug mnie bardzo rzadko sie pali.

Co do sporta to wedlug mnie raz na jakis czas sie zajara, ale nie ma źle. W IS nie zauwazylem zeby sie jakos palil a IS3 chyba nigdy mi sie nie zapalił. Wiadomo więcej lub mniej szcześcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może gram innymi czołgami, ale na Tygrysie P czy VK4502A pożar to u mnie rzadkość.

Porsche, 4502a i 4502p mają magiczny spalinowo-elektryczny napęd, czyli nie palą się od bomby w koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie to taka dyskusja, kto ma dłuższego, a nikt nie kwapi się położyć fujary na stole dla porównania... tak jak pisze heex - do czasu aż nie poznamy oficjalnych statystyk możemy sobie pogadać...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się co zawiera pudełkowa wersja WoT (dla istniejących graczy) dostępna w Media Markt?

 

http://www.mediamarkt.pl/poznan-ul-szwajcarska/gra-cdp-pl-world-of-tanks-2013,id-823715

 

Z rabatem -25% wychodzi 22,49zł. Odebrać można osobiście. Opłaca się?

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj taniej -> http://allegro.pl/world-of-tanks-3-dni-premium-1000-gold-automat-24h-i3205134580.html


Ciężka maszynka do opanowania (jak ktoś narzeka, że bat jest op to niech sobie go wygrinduje i pojeździ, miał być lepszy od Lorr 40t ale nie czuję tego, mułowaty, słaba manewrowość, widać sporego nerfa dostał), ale czasem odpłaca:

 Zwycięstwo!   Mapa: Autostrada
Data: 2 maja 2013 12:34:03
Pojazd: Bat Chatillon 25 t
Zdobyto:
Doświadczenie: Doświadczenie:: 763
Kredyty: Kredytow:  26 435
Odznaczenia: Nagroda Dumitru, Specjalista, Rozpruwacz
 
Naprawa    -1 916    
Amunicja    -11 330    
Zarobiono     13 189

 

tylko dlaczego tak słabo płacą (xp) ... ?

 

pzd

 

Dostałeś rozpruwacza, czyli zniszczyłeś co najmniej trzy czołgi dobijając je na strzała + nagroda dumitru za zniszczenie min. 4 dział samobieżnych a wiadomo one padają na 1-2 strzały. Reasumując to pewnie zrobiłeś niewiele dmg (wnioskuje po małej kwocie za amunicję), mało dmg po podświetleniu itp.

Dołączona grafika


Ja raz miałem speca na bdr nie robiąc podczas bitwy nawet 1000dmg. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bat chat jest dużo mniejszy od lorraine

ma dużo lepsze przyspieszenie i lepiej popierdala po pagórkach

o niebo lepiej skręca

ma o niebo lepsze camo

do tego większy DPM, większa pena, większa alpha

 

jest to absolutnie genialny czołg w porównaniu do lorraine i generalnie wyciach!ista maszynka

a jak Ci nim nie idzie to oznacza to tylko tyle że jeszcze nie nauczyłeś się nim grać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

event od jutra -> http://worldoftanks.eu/news/7182-special-walter-christies-birthday-pl/

 

Dowódcy!

Walter Christie jest wynalazcą słynnego zawieszenia „helicoil“, które stanowiło bazę dla wielu czołgów. Niektóre z nich zyskały status legendarnych, a wszystkimi można grać w World of Tanks.

W ten weekend świętujemy urodziny Christiego – czeka na Was wiele bonusów dla wszystkich czołgów, które korzystają ze wspomnianego zawieszenia lub są na nim oparte.

Specjalna oferta obowiązuje.

W tym czasie skorzystacie z następujących bonusów: 

 

Dwukrotnie więcej doświadczenia dla załogi

Codziennie w trakcie trwania oferty specjalnej Wasze załogi będą otrzymywać dwa razy więcej doświadczenia z każdej bitwy.

Ponieważ świętujemy urodziny wielkiego wynalazcy, Wasza załoga uczy się szybciej!

 

Polowanie na medale: Okupant

Dołączona grafikaTym razem trudny teren nie przeszkodzi w podboju bazy przeciwnika! Jeśli Wasza drużyna wygra bitwę, a Wy zdobyliście przynajmniej 80 punktów niezbędnych do przejęcia bazy przeciwnika, otrzymacie medal Okupanta oraz 15 000 kredytów!

Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, wystarczy opracować strategię, która pozwoli Wam zakończyć rundę przejęciem bazy przeciwnika! Gdy otrzymacie odznaczenie, na Waszym koncie automatycznie pojawią się dodatkowe kredyty!

Kto pierwszy, ten lepszy!

 

50% zniżki na następujące pojazdy:

Dołączona grafikaDołączona grafika

radziecki SU-85

Dołączona grafikaDołączona grafika

brytyjski Crusader

Dołączona grafikaDołączona grafika

amerykański T49

Dołączona grafikaDołączona grafika

radziecki SU-100

Dołączona grafikaDołączona grafika

brytyjski Cromwell

 

Skorzystacie też z 80% większych zysków z walk wszystkimi z wyżej wymienionych pojazdów.

 

30% zniżki na następujące pojazdy VII poziomu:

Dołączona grafikaDołączona grafika radziecki SU-100M1 Dołączona grafikaDołączona grafika brytyjski Comet Dołączona grafikaDołączona grafika chiński T-34-1

 

Skorzystacie też z 30% większych zysków z walk wszystkimi z wyżej wymienionych pojazdów.

Jak szybcy jesteście? Zdobędziecie je wszystkie w ten weekend?

 

80% więcej zysków z gry następującymi czołgami:

Dołączona grafikaDołączona grafika radziecki BT-2 Dołączona grafikaDołączona grafika brytyjski Cruiser Mk. III Dołączona grafikaDołączona grafika radziecki BT-7 Dołączona grafikaDołączona grafika radziecki T-46 Dołączona grafikaDołączona grafika brytyjski Cruiser Mk. IV Dołączona grafikaDołączona grafika radziecki A-20 Dołączona grafikaDołączona grafika brytyjski Covenanter

 

Kto powiedział, że jazda małymi pojazdami nie popłaca?

 

Zniżki na dostęp do kont premium

W ramach oferty specjalnej otrzymacie dostęp do konta premium po bardzo okazyjnej cenie! 3 dni konta premium będą kosztowały 350(oszczędzacie 300 sztuk złota), zaś 7 dni – 650(oszczędzacie 600 sztuk złota).

Początek maja to dobry czas na intensywną rozgrywkę!

 

Nie przegapcie tej okazji. Do boju!


---

 

 

Kolejne kody od alienware do WoT na 1000g, 5 dni premki i 100k kredek

http://www.alienwarearena.com/giveaway/world-of-tanks-starter-pack-giveaway-for-new-players-europe/

 

 

 

tym razem dla nowych graczy

Dołączona grafika

 

 

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram ostatnio dość okazyjnie, ale udało się wreszcie odkryć E-50 (po jakimś roku sporadycznego grania Panterą 2 Dołączona grafika)

Panterę przeznaczam na sprzedaż, bo z medów 8 tieru mam jeszcze Pershinga i Type'a. 9-tierowego meda nie posiadam.

Warto kupować E-50? Czy może lepiej zakupić sobie dawne "db", przemęczyć go, Indian-Panzera i dojść do Leoparda prototyp A?

A może skupić się na rozwijaniu Pershinga do Pattona.

Podsumowując - problem skraca się do wyboru spośród trzech:

E-50

Leopard PT A

M46 Patton

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze jestem fanbojem niemieckiego zelastwa skrocilbym liste do E50 i LeoPT A. Jak dla mnie E50 to jest czolgiem ktory musi byc w ciaglym ruchu, objezdzac, flankowac, zasadzic pare pestek uciec i gryzc nastepnego (ja tak lubie nim grac) a w ostatecznosci wpakowac te 65 ton miedzy oczy przy predkosci 50km/h. A jak ktos ogarnia to sie moze nawet pokusic o Face2Face i tez da sie rade. LeoPT A nie posiadam ale ze statow i opowiesci zachowuje sie on bardziej jak Pantera 1. Snajpienie z trzeciej linii i ciagle dynamiczne zmienianie pozycji w zaleznosci od warunkow pola walki. A to dlatego ze ten czolg jest zrobiony z kartonu. Wszystko zalezy od tego jak lubisz grac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram ostatnio dość okazyjnie, ale udało się wreszcie odkryć E-50 (po jakimś roku sporadycznego grania Panterą 2 Dołączona grafika)

Panterę przeznaczam na sprzedaż, bo z medów 8 tieru mam jeszcze Pershinga i Type'a. 9-tierowego meda nie posiadam.

Warto kupować E-50? Czy może lepiej zakupić sobie dawne "db", przemęczyć go, Indian-Panzera i dojść do Leoparda prototyp A?

A może skupić się na rozwijaniu Pershinga do Pattona.

Podsumowując - problem skraca się do wyboru spośród trzech:

E-50

Leopard PT A

M46 Patton

 

To tak jakbyś się pytał w co lepiej iść, M103, E-75 czy IS-8. W zasadzie trzy kompletnie różne czołgi tak samo jak te, które podałeś. Może pooglądaj sobie filmiki na YT, ja zawsze jak mnie interesuje jakiś czołg to sporo poczytam, pooglądam, pogram na test serwerze, żeby mieć jakieś rozeznanie. ;>

Ja osobiście doszedłem do pattona (póki co nie kupiony) i amerykanami zarówno HT jak i medami gra mi się genialnie a to za sprawą hull downa. Wiadomo E-50 jest najmocniejszy z tych IX co wymieniłeś (kątowanie sporo daje), leoś najszybszy kosztem pancerza, patton za to kręci bączki jak baletnica i ma właśnie tego hull'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarcik sytuacyjny, ogarnijcie mini mapkę.

 

Początek bitwy:

Dołączona grafika

 

Koniec bitwy (no, prawie):

Dołączona grafika

 

Tłumaczenie z języka obrazkowego na polski:

Nasze loffciane lemingi pocisnęły jedną stroną mapy...

Ich loffciane lemingi pocisnęły drugą...

Nie doszło do większego spotkania Dołączona grafika

Nasze lemingi okazały się mieć szybsze czołgi, a ja zatrzymałem wroga na tyle długo (dwa strzały, jakieś 20 sekund), że wygraliśmy Dołączona grafika

 

Aha, co najśmieszniejsze: Akurat słuchałem

Dołączona grafika Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, trzyosobowy team T34 zrobił w sumie 400DMG. Problem w tym iż ja w KT zrobiłem 2,9K ale jak mi pan z tego teamu napisał "nup" jestem. Kufa jak to jest zabijam kogoś jestem nup, ktoś  mnie zabija ,też nup kurde jak to jest ? Dołączona grafika

Edytowane przez Turkina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us/a/img528/4644/rearhulldown0.jpg <<< polecam. Nauka tej sztuczki naprawdę nie boli, a przydaje się też na e-75, m103, is-3, is-8, is-4 i fv-cośTam.

Aha, średnio działa na IS-8 z premium ammo.

 

 

 

Znam to i uzywam, szczególnie na VK4502B i Kv4. Tyle ze z prawej strony był KT, z lewej IS8. Chocbym nie wiem jak sie krył i kątował to mogę to zrobić  tylko w stosunku do jednego wroga. Obstawy nie miałem bo lemminig oczywiscie pojechały jedną stroną zeby szybko zginąć.

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...