Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Imo mody w wot to zło, szczególnie te, które dają mega przewagę w grze.. to już trochę za daleko zaszło. Sam używam wiadomo, nie można być w plecy. ;>

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo mody w wot to zło, szczególnie te, które dają mega przewagę w grze.. to już trochę za daleko zaszło. Sam używam wiadomo, nie można być w plecy. ;>

Mogę wyłączyć wszystkie mody i będę się wk@#^ał, bo nie będę słyszał syczenia turbin, wycia benzynowych V12, warczenia klekotów i genialnych dźwięków dział z przedmuchiwaczem.

Jak pisałem dawno - dawno temu, że nadmiar informacji przeszkadza, to się niektórzy dziwili.

Mam Melty, bo spodobał mi się wygląd celownika. Na dodatkowe informacje (z wyjątkiem lasera na mini mapce) nie zwracam uwagi. Jak zacząłem patrzeć na szanse penetracji, wykrycia przy strzale, kąt pod jakim się ustawić, czy coś tam jeszcze, to marnowałem pewne strzały i team dostawał baty.

Mod na mapkę to zdecydowany nadmiar informacji - widzisz stożki wrogów, ale nie wiesz, czy strzelili, czy nie. W rezultacie nie wyjedziesz i nie strzelisz pewniaka, bo:

- na sprawdzaniu mini mapki stracisz sekundę - dwie. Jak czołgi będą blisko siebie, to zobaczysz miszmasz na mapce, nic więcej - stracisz dodatkowy czas na rozkodowanie bałaganu

- nie zaryzykujesz wyjazdu pod lufy trzech czołgów (mimo, że strzeliły przed momentem w kolesia przed/za tobą)

...i w rezultacie wroga maszyna będąca na szota spierdzieli sobie spokojnie za kamień i będzie trollować do końca bitwy (robiłem tak i widziałem to nie raz, nie dwa).

Ten drugi mod mi się nie otwiera (błąd na stronie), więc nie powiem ani słowa.

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwiera ;] Pokazuje ilość HP wszystkich graczy na liście w rogach ekranu.

http://mirtankov.net/images/stories/skins/2013/July/1jul/modhp.jpg

Przydatne dla frag stealerów Dołączona grafika

 

Nie no, tak bogiem, a prawdą - po co to komu?

[*]

[*]Patrzę na mapkę i widzę czołg

[*]Patrzę na listę, żeby sprawdzić jego hp.. oh, wait, to nie ustawiłem sobie w konfigu, żeby mi pokazywało jego HP bezpośrednio nad nim? Nigga, please...

[*]Dwie sekundy w plecy, 1000hp stracone, bo się wystawiłem.

[*]

[*]Patrzę na trzy czołgi z przeciwnego teamu

[*]Za plecy wjeżdża mi czwarty

[*]Klikam prawym myszem i robię szybki ogar sytuacji, żeby sprawdzić, co to i ile ma hp.

[*]Przy odrobinie szczęścia włączy mi się auto aim na jednym z tych trzech czołgów, będę mógł strzelić i go wystraszyć/uszkodzić

[*]Po cholerę mam szukać ich po nickach, czy ikonach czołgów

[*]Jak nie mam HP wyświetlanym przeciwnikiem, to jestem noob i noobem zostanę - żaden mod mi nie pomoże

[*]

[*]Ktoś z drugiej strony mapy podświetla przeciwnika.

[*]Na początku bitwy wiadomo, ile koleś ma hp.

[*]A w środku bitwy będę zajęty swoją flanką, więc po cholerę mi niepotrzebny spam na ekranie.

W dwóch słowach: zbędny bajer.

 

Rozwinięcie mojego stanowiska n.t. modów interfejsu:

Istnieje takie pojęcie, jak przeładowanie informacjami. To jest wybitnie złe zjawisko i są całe sztaby inżynierów, designerów, nawet psychologów, którzy zajmują się projektowaniem wyglądu tychże - czy to w programach, czy w pojazdach cywilnych, czy wojskowych.

Przeraża Was wygląd kokpitu samolotu? Najważniejsze elementy są zgrupowane zawsze przed pilotem. Kontrolki mniej ważne nieco dalej. Najważniejsze przełączniki są zawsze w najłatwiej/najszybciej dostępnym miejscu (tzw. "pod ręką"). Mniej istotne - trochę dalej.

W samochodach jest podobnie - powiedziałbym nawet, że genialnie to widać w przypadku aut cywilnych i wyścigowych/rajdowych. W cywilnym aucie najważniejszym elementem jest prędkościomierz. W sportowym kierowca skupia się jak najszybszej jeździe - dlatego największy jest obrotomierz, dlatego ma shift light, dlatego wskaźnik biegu. Mniej ważne rzeczy są w mniej ważnych miejscach, o ile w ogóle są. W F1 kierowca nie ma temperatury oleju, za to w boxach mają pełną telemetrię auta.

W czołgu dowódca ma informacje taktyczne, celowniczy obraz z kamer, kierowca zapewne (nie wiem, nie siedziałem w nowoczesnym czołgu) info o temperaturach w silniku, prędkości, kierunku. Żaden z nich nie dostaje zbędnych informacji, które będą mu tworzyć niepotrzebny szum.

Piloci mają na wyświetlaczach przeziernych tylko najważniejsze informacje. W trakcie walki po prostu nie ma czasu na skakanie wzrokiem i palcami po przełącznikach i kontrolkach.

 

I teraz pytanie, bo czas sprowadzić ten niezwykle wyrafinowany ( Dołączona grafika )wywód do poziomu WoT: Czy w trakcie strzelania do frontu Ob268 będziecie sprawdzać, ile ma HP koleś po drugiej stronie mapy, czy raczej skupicie się na znalezieniu weakspotu, strzeleniu i ucieczce przed pewną bombą za połowę życia?

Hud w WoT to taki wyświetlacz przezierny pilota. Jesteście jednocześnie dowódcą, celowniczym, ładowniczym i kierowcą, więc musicie mieć wszystkie te informacje na raz. Ale pamiętajcie - co za dużo, to niezdrowo.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popitoliłeś a nie pomyślałeś o najważniejszym :) 1vs1 lub więcej i rozkmina czy się chować czy może dam radę, bo nie ma kto wyspotować a ja nie wiem ile mają HP, czy dogorywają czy są w pełni sił bo kampili przez całą bitwę. A jest nadzieja że enemiec zabijając ostatniego z moich dał się wykryć i zaktualizować info o swoim hp.

Więc tak, ja uważam, że skoro na ekranie nie przeszkodzi (bo zakładki z drużyną można zmniejszyć do min. a to pewnie można mieć dopiero po naciśnięciu TAB) to może sobie zainstaluje, a niech się przyda raz na 100 nawet.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu - bonus jest tylko za wygrana a exp i kasa idzie za dmg ile by sie nie mialo i tak lepiej zasadzic chociaz jedna dodatkowa plombe

 

A od kiedy coś w WoT ma sens? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popitoliłeś a nie pomyślałeś o najważniejszym Dołączona grafika 1vs1 lub więcej i rozkmina czy się chować czy może dam radę, bo nie ma kto wyspotować a ja nie wiem ile mają HP, czy dogorywają czy są w pełni sił bo kampili przez całą bitwę. A jest nadzieja że enemiec zabijając ostatniego z moich dał się wykryć i zaktualizować info o swoim hp.

Więc tak, ja uważam, że skoro na ekranie nie przeszkodzi (bo zakładki z drużyną można zmniejszyć do min. a to pewnie można mieć dopiero po naciśnięciu TAB) to może sobie zainstaluje, a niech się przyda raz na 100 nawet.

Rozkmina, czy się chować? Zostałem ja w Leo z ~połową HP + artyleria vs Ob 704 i T95:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Replay (trochę straszno, trochę śmieszno momentami Dołączona grafika ).

 

 

 

Gdybym miał te mody, to połowa rzeczy by mi uciekła, oberwałbym od kogoś, albo co. A tak, pojechałem sobie na kompletnym luzie, z myślą wytrollowania ile się da... Artka pomogła i poszło.

 

 

=-=-=--=--

 

Dla potomnych, dodajcie sobie do blacklisty:

Eisenschweinchen... 41% WR i ma dziesiąte tiery. Tak, miałem go w teamie.

 

=-===-=-=--=--=

Mission completed! Award:Slots added: 1
A jednak możliwe Dołączona grafika Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem jezdzic KV4. Wrazenia sa bardzo mieszane. 122mm to wogole jest pomylka na tym czolgu. 9/10 bitew jestem na samym dole listy. Dluga 107mm to juz inna historia. Dmg mam zalosny w porownaniu do 122mm ale za to celnosc i penetracje calkiem calkiem - bardziej przypomina niemieckie niz rosyjskie dzialo. O mobilnosci i predkosci mowil nie bede bo nie ma o czym. Cud ze to wogole sie rusza. No i armor... potrafie odbijac strzaly z IS7, IS4 czy E100 (od nich mi sie zdazylo) ale francuskie padla 7-8 tieru robia ze mnie sito. Co ciekawe wala w obrys (bo dziury po kulach sa wszedzie) wiec pewnie laduja z golda. Szkoda, bo tak naprawde pancerz to jedyne czym ten czolg moze mogl sie pochwalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, pozwolę sobie na małą prywate, jednak nadal w temacie Dołączona grafika

Zapraszamy do Polskiego Dywizjonu Strzelców Pancernych!
Temat o rekrutacji:
http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/269629-pdsp-polski-dywizjon-strzelcow-pancernych-rekrutuje/
Nasz profil:
http://worldoftanks.eu/community/clans/500004604-PDSP/
Forum:
forum.pdsp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga to At-2 jest genialne - ile to radosci daje z trolowania nizszych tierow to niesamowite Dołączona grafika

Każdy brytol daje mnóstwo radości z trollowania niższych tierów, o ile nie trafi się ktoś, kto wie jak do niego strzelać. Wtedy jest panika, próby chowania się i walenie w klawiaturę ze złości.

 

Śmieszną akcję miałem wczoraj, właśnie z brytyjskim TD. Lecę sobie moim ulubionym papierem - dup... ~300hp mniej i pojawia się wrogi at15. No to długa w jego kierunku, za moment kolejne 300-400hp mniej. Strzał na odp#@#$l - tym razem u niego 400 hp mniej. I w tym momencie zaczął panikować, bo zrobiło się czyste 1v1, a ja siedziałem mu już praktycznie przy boku. Za moment podjechał ichni typ i musiałem trochę odpuścić, ale skończyło się tak, że AT zostało 60hp, typowi 300, ja miałem ~400, a team przejął bazę. Pewnie bym ich obu skasował, gdyby było dodatkowe 15-20 sekund.

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naah, tak jest na każdym. Czasem stracę ze 4 pociski, zanim się z daleka wstrzelę w brytyjskiego TD. Ale w końcu coś siądzie, a z bliska jest łatwiej, jak jest się za czymś schować.

Tylko że najgorsze jest to, że ludzie ciągle nie wiedzą, że istnieje coś takiego, jak "weakspot". I jak czasem wracam robić decap bazy po rozpirzeniu flanki, to widzę brytyjskiego TD, który zebrał kilka tys. dmg na kadłub i robi cap ze 100% HP. Normalnie jak T95 po wprowadzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel który nie jest graczem najwyższych lotów, poziom podobny do mnie, ma rekord przyjętego dmg na AT-2 ponad 7k. Zresztą sam miałem bitwę gdzie stałem na przeciwko KV-3 i IS'a i momentami mieli mnie problem z bliska przebić, wprawdzie w końcu im się udało, ale i tak jest to dość śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4r ale ty piszesz o stworzeniu rzadszym niz jednorozec na tierze 5 - ogarnietym graczu Dołączona grafika

 

Jak gine to zazwyczaj od troll gunow lub KV-1S nawalajacych w kopulke.

 

Ostatnio jak zajmowalem baze widze jedzie na mnie stuart - mysle mogila objedzie i zatroluje na smierc - a ten mnie staranowal Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4r ale ty piszesz o stworzeniu rzadszym niz jednorozec na tierze 5 - ogarnietym graczu Dołączona grafika

 

 

 

 

Co ty chcesz od 5 tiery. Dzisaj na 5 tierze gracze sa nieco inteligentniejsi od zakutych łbów na 9 i 10.

 

Zagrałem po kilku dniach przerwy i już po 2 walkach mam dosc tej gry. Wracam do War Thunder.

 

BTW a jak World Of Warplanes, sa hity za 0 dmg w podwozie? :]

 

Nawet PzIc popsuli zabawe i mniej więcej 2 na 3 bitwy trafiam na 5 tiery.

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...