Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Sa dwa rodzaje expa:

1. przywiazane do czolgu, ktore mozesz uzywac na rozwijanie tego jednego konkretnego czolgu

2. wolne, ktore mozesz uzywac na rozwijanie kazdego czolgu

 

Zaleznosc miedzy nimi jest taka ze Wolny exp (free exp) to taki "bonus" w wysokosci 5% zdobytego doswiadczenia przywiazanego do czolgu

 

Przyspieszone szkolenie zalogi mozna wlaczyc TYLKO jesli czolg jest w statusie ELITARNY, co oznacza ze wszystkie jego moduly, oraz ewentualny nastepca w drzewku sa odkryte. Oznacza to ze w teorii nie mozna zdobytego doswiadczenia przywiazanego do czolgu na nic wykorzystac i ono po prostu przepadnie. W praktyce jednak mozna takie "zbedne" doswiadczenie przywiazane do czolgu w statusie ELITARNY przekonwertowac do doswiadczenia wolnego. Niestety by mialo to sens trzeba robic to "hurtowo" i kosztuje to dosc sporo.. GOLDA - czyli w rzeczywistosci musisz zaplacic prawdziwymi pieniedzmi.

 

Podsumowujac, jesli nie masz zamiaru bawic sie dalej na tier1 to po prostu go sprzedaj i idz dalej. Jesli chcesz masakrowac nooby (choc ostatnio na tier1 pojawia sie masa koksow z eff 2000 i wiecej) to wlacz przyspieszone szkolenie zalogi. Konwersje expa lepiej robic na wyzszych tierach jesli to mozliwe, gdzie sredni exp za bitwe jest wiekszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, a powiedzcie mi jeszcze coś, wymaksowałem sobie na 'elitarny' T1 Cunningham i niemieckiego Leichttraktora, następnie je sprzedam i przejdę na wyższy tier, a jak kiedyś będę chciał je znów kupić to ten wyrobiony status będzie obowiązywał, czy od zera będę musiał je maksować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba koniec marzeń o doexpieniu do vk przed aktualizacją zostało tylko 4 dni a ja jeszcze nie zacząłem ;/

27k to chyba zbyt dużo na randomki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile godzin grałeś bo ja tak z 2 dziennie. Przed chwilą kupiłem pz III/IV taktyka /doposażenie (mam lornete i siate). Po aktualizacji może bym pograł z kimś w plutonie  bo ostatnio coraz lepiej mi idzie ( nie wiem dlaczego ale w bitwach przegranych często mam największy dmg a w wygranych jestem gdzieś w połowie). Dobija mnie to jak mam np. 800 dmg 1 kill inny kampił 300 dmg 4 fragi a dużo wyżej ode mnie w statach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dmg to nie wszystko. Możesz mieć 0 dmg i np. kilka tyś. dmg po spotowaniu (ty podświetlasz czołgi inni strzelają i dostajesz 50% xp i kasy za ich trafienia) i wyjdziesz na swoje. Jeszcze dużo nauki przed Tobą. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 80k nabijalem na dwie raty. Przed poludniem przed praca, oraz wieczorem poznym po robocie w plutonach. W sumie moze koloe 2x2h.

 

A na randomie obowiazuje wlasciwie jedna zasada "Play to win" i tyle. Graj dobrze, wygrywaj a exp i kredki same wpadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że pkt są  za spotowanie ale chodziło mi o to że np td który campi. Jadę ja strzelam potem drugi [czołg] a ten td strzela dobija ludzi z 50hp - 100.   I po wszystkim ma dużo pd a faktycznie dobijał.

Jedyne sensowne tłumaczenie to ten td miał taki zasięg widzenia że nie korzystał ze scouta i pkt leciały jemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra może ja czasami coś przeoczyłem. Trawienny Tobie się udało [graty] masz już kupę doświadczenia u mnie wyjdzie z cztery razy dłużej jedną bitwę mam 3 kille i kupe dmg za odkrycie a w innych podświetlenie tylko raz i tyle mojego wkładu. To co mnie dobija to standardowa liczba miejsc w garażu śmiech na sali maksymalnie można 1 drzewko expić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas są organizowane eventy typu kod na darmowy pojazd ( swego czasu można było wpisać dany kod kilka razy , są tacy co wklepywali kod po 20-30 razy ) - były już przynajmniej 3 takie akcje .

 

Także jak coś mieszają przy drzewkach np. Czołg X idzie do premium ( jak swego czasu T34 od US ) czy robią split ( stary KV rozdzielony na KV-1 i KV-2 ) albo przenoszą czołg na innych tier czy inną kategorię ( np. wspomniany VK który  chyba w 8.8 ma być już HT a na razie to med ) to z reguły w ramach rekompensaty dostaje się miejsce w garażu .

 

Ja sam po akcji chyba z Tetrachem mam w garażu z 10+ miejsc . 

 

Zresztą brak slotów ( które i tak można kupić choć za Golda ) to najmniejszy problem , gra ma o wiele poważniejsze problemy niż to , WG nic nie robi aby grę doprowadzić do porządku .

 

Paradoksalnie gra z czasów kiedy była betą była o wiele lepszą niż obecnie , teraz to dno w porównaniu do tego jak wyglądała gra w czasach bety czy krótko po niej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra może ja czasami coś przeoczyłem. Trawienny Tobie się udało [graty] masz już kupę doświadczenia u mnie wyjdzie z cztery razy dłużej jedną bitwę mam 3 kille i kupe dmg za odkrycie a w innych podświetlenie tylko raz i tyle mojego wkładu. To co mnie dobija to standardowa liczba miejsc w garażu śmiech na sali maksymalnie można 1 drzewko expić.

 

Kup sobie kod ze startera za nascia zlotych na keyach i bedziesz mial 1k golda - jak zrobia promocje na garaz to sobie 6 kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie gra z czasów kiedy była betą była o wiele lepszą niż obecnie , teraz to dno w porównaniu do tego jak wyglądała gra w czasach bety czy krótko po niej .

Czy ja wiem? Złote ammo dla "bogaczy", a 3/4 czołgów dingało zwykłymi pestkami od przodów HT raptem tier wyższych.

 

Od kiedy poprawili hity za 0 hp, gra się całkiem fajnie. Może tylko ciągle wkurzają dingi od papieru i wrażenie, że MM to cały mechanizm - nie tylko ustawianie cię w marnym teamie, żeby utrzymać jak najbliżej 50% WR, ale i "losowanie" strzałów*, a nawet przypadkowe lagi. To już zahacza o teorie spiskowe, ale autentycznie - jestem w stanie po zachowaniu kilku moich pocisków poznać, czy ustawiło mi bitwę wygraną, czy przegraną.

 

* - strzelam z dystansu w bok m103 i pocisk leci w szczelinę między wieżą a silnikiem; strzelam w weakspot i robię ding; walę dobitkę z działa 490hp w kolesia z 400hp i on przeżywa, jeżeli robię jakiś ekstremalny ding od kolesia na wykończeniu... etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zahacza o teorie spiskowe, ale autentycznie - jestem w stanie po zachowaniu kilku moich pocisków poznać, czy ustawiło mi bitwę wygraną, czy przegraną.

 

w 100% się zgadzam a szczególnie gdy jadźką mam 3 x ding vk 3601h a koles ma 15 hp i zabija mnie i Su 100 :P  szkoda że nie zrobiłem screen'a  z bluzgami kolesia od SU:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to dwie sprawy...

1. T54E1... są momenty, kiedy ten czołg mnie przeraża.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

2. Tak sobie pomyślałem, że jak już dobrze idzie na wysokich tierach, to i dobrze będzie szło na niskich...

Włala:

Victory!Battle: Malinovka 10 września 2013 22:43:58Vehicle: Pz.Kpfw. IIExperience received: 2 464 (x2)Credits received: 16 535Battle Achievements: Top Gun, Sharpshooter, Master Gunner

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://worldoftanks.eu/en/content/guide/release-notes/release-notes-88/

 

"When your team is defeated but you get one of the Battle Hero, Epic or Platoon achievements, you will now receive the same credits and experience (as for the victorious team)."

Nareszcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

http://worldoftanks.eu/en/content/guide/release-notes/release-notes-88/

 

"When your team is defeated but you get one of the Battle Hero, Epic or Platoon achievements, you will now receive the same credits and experience (as for the victorious team)."

Nareszcie!!!

W sumie nie gram już od 4-5 miesięcy, ale wczoraj zainstalowałem aktualizację, ogarnąłem zmiany i wydaje mi się, że po dłuuugim okresie marazmu wreszcie coś idzie na lepsze.

Czyżby ludzie im uciekali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie ma gdzie uciekać, może jak w końcu wyjdą te czołgi (chociaż w tym roku bym na to nie liczył) to może się coś zmieni, póki co monopol robi swoje. Ja od dłuższego czasu gram mega sporadycznie, jakieś eventy na gwiazdki x3/5 i tyle. Za to pewnie pobawię się chwilkę w WoWP. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie ma gdzie uciekać, może jak w końcu wyjdą te czołgi (chociaż w tym roku bym na to nie liczył) to może się coś zmieni, póki co monopol robi swoje. Ja od dłuższego czasu gram mega sporadycznie, jakieś eventy na gwiazdki x3/5 i tyle. Za to pewnie pobawię się chwilkę w WoWP. ;p

Z tego co widziałem na forach i po znajomych to sporo osób przeszło na War Thunder :)

Mnie też wciągnęło, ale jednak nie tak jak tanki... Przez pierwsze levele pograłem z wielką frajdą, ale dalej parcia na grindowanie już takiego nie czuję.

Natomiast WoWP... cóż... po paru próbach nie mogłem się przekonać za grosz.

Może dlatego, że wcześniej widziałem WT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...