Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj całkiem nieplanowo zrobiłem 50k expa i zarobiłem za to dzień premki. Szybka recepta na coś takiego:

- musicie mieć obszerny garaż (mam w tej chwili ponad 30 maszyn)

- inwestujecie w konto premium*

- zbijacie gwiazdki na tierach 5-9

- cieszycie się kolejnym dniem premium

 

Dawno nie robiłem czegoś takiego, bo od dłuższego czasu mam wszystkie czołgi, jakie mieć chciałem i latałem tym, na który akurat miałem ochotę. Ale że wczoraj mnie naszło, polatałem sobie kilka bitew różnymi maszynami i zanim się obejrzałem, miałem prawie 40k expa. Resztę dobiłem rekreacyjnie latając 9, a po części 10 tierem, bo też mi na nich dobrze szło** (aczkolwiek nie polecam***).

 

* - nieważne jak - teraz są eventy, więc albo w sobotę/niedzielę kosicie 50k expa w sobie tylko znany sposób i dostajecie dzień premki, albo bulicie złotem, albo idziecie na 20+20+20 zwycięstw i kosicie 7 dni premium (chyba jeszcze jest ten event). Najważniejsze, to mieć to premium.

** - dzisiaj pewnie będzie fala porażek

*** - 10 tier to często losowania "koksy vs lamerzy". Więc jak się ląduje w pierwszej grupie, dmg jest w miarę równo rozbity między cały team i kończy się z 700-900 surowego (bez uwzględnionych mnożników) expa. A jak się ląduje w drugiej grupie, to wiadomo - może ze dwa strzały i jesteś wrakiem.

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Aczkolwiek ja robiłem tylko czesc samolotow bo 10 zwyciestw za duzo zabiera :)

 

No ale miesiac premki z samolotow zgarne + te 8 dni z ostatniego eventu + kolejny tydzien z samolotow zgarne. i juz jest poltora miesiaca :D

 

A po tym jak kilka dni temu skonczyla sie premka wykupiona na koniec lipca mialem sobie lekko odpuscic czolgi i pograc w cos na single player :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przestałem już farmić na siłę i gram kiedy chcę, nie ma presji. Miesiąc premy na allego przez daopay (100% pewne) za 26zł także szkoda nawet już marnować weekend na 7 dni premium.. A za samoloty to premium mam przypadkiem, bo akurat testuję i chcę dobrze poznać przed premierą, żeby nie było sytuacji jak w wot, że pierwsze kilkaset/tysiąc bitew było w plecy, bo nup. ;>

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Ja to ogólnie poświęcam dziennie tylko 5 min, bo lecę dwoma bombowcami, niszczę 10 celów, zdobywam 3 zwycięstwa i wychodzę od razu. Jakby się chciało 10 zwycięstwo to wiadomo jak w wot można nawet i pół dnia tłuc.

To sporo czasu poswięcasz jak na takie małe poczynania.

Ja dziennie poświęcam z 20 min i robie 10 kili, 10 celów naziemnych i 10 zwycięskich bitw ;D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kozak jesteś z tymi zwycięstwami, ja potrafię mieć serię przegranych jak w WoT. ;>

Może odpalasz samolocik i od razu wychodzisz  z bitwy i tak 30 razy to może faktycznie da się zrobić 10 zwycięstw w 20 minut. Dołączona grafika

Koniec offtopa, bo jakiś tardzik ciśnieniuje i minusami wali. Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio nie mogę zaliczyć 15 zwycięstw ma event grając ciągle w plutonach 3 osobowych. Co byśmy nie robili nie da się wygrać.Co się z ta gra dzieje ja się pytam.jeszcze naiwny kupuje ciągle premke.

 

Tapatapatap i9001

Zacznij grać sam, jak grałem w plutonie to zawsze przeciwna drużyna była mocniejsza i nie wierzę że to był przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś sie zmieniło w tej grze ? ostatnio grałem tydzień przed pojawieniem sie 8.8 i nic mi nie idzie, same dingi

 

Podobno 0.8.8 wprowadziła tyle nowych bugów, że hoho, tak czytałem na forum WoT, bo sam już nie grałem dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie odpuściłem, bo jak zwykle jak mam premium to odechciewa mi się grać. Dołączona grafika Zresztą za samoloty będę miał półtora miesiąca premy także zbieram siły na powrót. Dołączona grafika

 

Optimus 2x / Tapatalk 2

Heh, u mnie również się to potwierdza. Do tego niezależnie od drużyny mam same przegrane dziś na M7. XVM tylko wku...ia, ciągle 60-70% na wygraną a kolesie przegrywają wszystko jak leci. IQ poniżej ameb...

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij grać sam, jak grałem w plutonie to zawsze przeciwna drużyna była mocniejsza i nie wierzę że to był przypadek.

Jak się gra w plutonie, to trzeba brać pod uwagę, że duży (przy trzech osobach jesteśmy w końcu 1/5 teamu) odsetek obliczonych szans na wygraną to nasz rozbrykany pluton i trzeba się sprężać tym bardziej. Dlatego przestałem lubić xvm - część ludzi (nawet bardzo dobrych) widząc 60-70% na wygraną, zaczyna luzować granie, albo gra asekuracyjnie: "jest dobry team, to oszczędzę na naprawach... bla bla". Doopa. Im więcej masz szans na wygraną, tym bardziej się musisz sprężać, bo leming train ameb (jako że kierują się instynktem stadnym), kierowany przez jednego tylko, objawiającego szczątki rozumu, może zmieść z powierzchni ziemi najzajebistszą flankę w parę sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się gra w plutonie, to trzeba brać pod uwagę, że duży (przy trzech osobach jesteśmy w końcu 1/5 teamu) odsetek obliczonych szans na wygraną to nasz rozbrykany pluton i trzeba się sprężać tym bardziej. Dlatego przestałem lubić xvm - część ludzi (nawet bardzo dobrych) widząc 60-70% na wygraną, zaczyna luzować granie, albo gra asekuracyjnie: "jest dobry team, to oszczędzę na naprawach... bla bla". Doopa. Im więcej masz szans na wygraną, tym bardziej się musisz sprężać, bo leming train ameb (jako że kierują się instynktem stadnym), kierowany przez jednego tylko, objawiającego szczątki rozumu, może zmieść z powierzchni ziemi najzajebistszą flankę w parę sekund.

Mam XVM ale nie pokazuje mi szans na wygraną, nawet nie jest mi to potrzebne, używam wersji Aslain XVM Mod + Max Info, najbardziej pomocne jest max info odrazu widać z kim walczymy. Wiele razy zawiodłem się na top pro plajerach, wysokie staty (1800 effi) i czekają żeby tylko coś dobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na xvm trzeba patrzec z przymrużeniem oka bo można trafić na fioletowego gracza który kupił konto. Ja używam xvm tylko z wn6 by wiedzieć że jak z kimś zostaje to czy mogę na niego liczyć i czy osoba na którą wyjadę jest amebą.

Kupilem sobie niedawno t62a- cud, miód i maliny. Esencja medow. Niby przelicznik km na tonę o wiele słabszy od t54 to aż tak bardzo tego nie czuć. Może ma lepsze zawieszenie /mniejszy opór gruntu. Działo jest fenomenalne pod każdym względem, powiedziałbym ze najlepsze z jakim miałem do czynienia, i ten reload 5,44s...

 

 

Tapatapatap i9001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rozluznienie - http://www.noobmeter.com/player/eu/walter24020/501210894/
Gracz w swojej 41109 bitwie (tak ponad czterdziesci tysiecy bitew) dowiedzial sie ode mnie ze mozna zaladowac gasnice, po tym jak GW Panther zdjal go dwoma strzalami za 300 i pozarem za ponad poltorej tysiaca :)

A co do radzieckiego med X - czym tak naprawde (choci o odczucia z gry) roznia sie Obj 140 i T62A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam XVM ale nie pokazuje mi szans na wygraną, nawet nie jest mi to potrzebne, używam wersji Aslain XVM Mod + Max Info, najbardziej pomocne jest max info odrazu widać z kim walczymy. Wiele razy zawiodłem się na top pro plajerach, wysokie staty (1800 effi) i czekają żeby tylko coś dobić.

No widzisz, trafiasz na tych, co myślą sobie, że skoro widać wygraną (nieważne, czy po kolorach graczy, czy po procentach), to team zrobi wszystko za nich. I w ten sposób skauty nie skautują, TD nie mają do czego strzelać, a HT dają się zmasakrować lemingom. Bo nooby z xvm polegają na tych najlepszych, a ci najlepsi na reszcie teamu. I cały misterny plan na wygranie idzie w pizdu, a oni (w tym Ty, czy ja) przepieprzają bitwę doszczętnie - bo td zostają wyskautowane, ht nie mają supportu, medy kampią w bazie, a ci, co naprawdę grają, jak powinni, giną dość szybko, robiąc (dziwne, doprawdy) najwięcej zniszczeń.

 

Nie mam xvm, nie jest mi potrzebny.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do radzieckiego med X - czym tak naprawde (choci o odczucia z gry) roznia sie Obj 140 i T62A?

 

T-62A to jedna wielka pomyłka, wielki kloc a Obj 140 mały, niski i zwinny, gra się nim dużo przyjemniej ...pewnie do najbliższego nerfa.

 

bitwy / zwycięstwa

T-62A: 194 / 45%

Obj 140: 141 / 59%

T-54: 1060 / 56 % (a kiedyś było 60%)

Edytowane przez baka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

 

Japs incoming! http://worldoftanks.eu/en/news/46/japanese-tanks-coming/

 

I weekendowe misje: http://worldoftanks.eu/pl/news/44/made-in-germany/

 

Znow mozna zgarnac 7 dni premki i troche stuffu :)

Edytowane przez Trawienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel chce kupić jakiś czołg premium a na VIII tier nie ma kasy, jako że teraz są zniżki na niemieckie maszynki to ma do wyboru:

 

-dicker max

-pz. IV schmalturm

-panther/M10

 

Ktoś może polecić jakąś maszynkę, powiedzieć coś o mm ? Teoretycznie najlepsza pantera, ale boje się, że z tym działkiem będzie więcej klął niż zabijał. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg aktualnego matchmakera:

 

Dołączona grafika

 

 

Porownanie dzial bo to chyba najistotniejsze na tym tierze.

 

DickerMax:

Tier 6

Dzialo:

105 Caliber (mm) 6,45 Rate of fire (rounds/min) 169/227/53 Average penetration (mm) 300/300/380 Average damage 0,36 Accuracy at 100m (m) 2,3 Aiming time (sec) 3000

Weight (kg)

MM: tier 6, 7 i 8 (standardowy)

 

Pz IV Schmalturm:

Tier 6

Dzialo:

75 Caliber (mm) 13,04 Rate of fire (rounds/min) 150/194/38 Average penetration (mm) 135/135/175 Average damage 0,35 Accuracy at 100m (m) 2,3 Aiming time (sec) 955 Weight (kg)

MM: tier 6, 7 i 8 (standardowy)

 

Pz V/M10:

Tier 7

Dzialo:

75 Caliber (mm) 13,3 Rate of fire (rounds/min) 150/194/38 Average penetration (mm) 135/135/175 Average damage 0,35 Accuracy at 100m (m) 2,3 Aiming time (sec) 955 Weight (kg)

MM: tier 7 i 8 (niestandardowy)

 

 

Wnioski: Pz IV Schmalturm i Pz V/M10 maja to samo dzialo (DPM okolo 1800, pantera strzela odrobinke szybciej). DickerMax ma zdecydowanie lepsze dzialo choc duzo wolniejsze, jednak z duza alpha i DPM w okolicach 2000.

 

Jesli TD odpada (bo to jednak TD wiec gra sie inaczej niz pozostala dwojka) to trzeba rozwazyc pozostale parametry czolgow i tu Pantera wychodzi duzo lepiej bo mimo ze ma te same losowania (no dobra, bez tier 6) to jednak ma prawie 2x wiecej HP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...