Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Po co ściągać program, który jest kopią opcji w menadżerze zadań? Poza tym, wszystkie aplikacje w Win mają standardową koligację wszystkich rdzeni...

Bo nie wszyscy wiedzą, że prawoklik na procesie i wybranie z listy opcji z magicznym słowem "koligacja", służą do ustawiania procesorów.

 

Do eksperymentatorów: Tylko się cudów nie spodziewajcie - proces WoTa odpali się, zamiast na rdzeniu #0, na rdzeniu #2, ale wcale nie będzie szedł na wszystkich równolegle, bo system procedur z programu nie przepisze za geniuszy z Wargaming i jak coś nie było robione pod kilka rdzeni, to się nagle nie zrobi wielordzeniowe, bo "wy tak każecie programem".

O, inaczej - jak talib ma cztery kozy, to może w jednym momencie zająć się tylko jedną. Do równoległej obsługi czterech kóz trzeba czterech talibów, albo jednego taliba z czterema... no, nieważne. Tak, czy inaczej, trzeba modyfikować talibów.

Kurna, też przykład wymyśliłem... Dołączona grafikaゞ゛

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiając koligację miewałem crash gry i witaj pulpit. Program testowałem na Skyrim, Tomb Rider, Far Cry 3 i wszędzie po włączeniu 4 rdzemi ( posiadam Intel Q6600) mam poprawę w liczbie klatek. Ale ćóż ja mogę wiedzieć. Może najpierw sprawdź następnie krytykuj. Na moim komputerze Q6600 + HD5770+ 4 GM ram w Tomb Riderze w lokacju z kolejką i wagonami z 17fps zrobiło mi się 30 więc poprawa jest. Skyrim przy mocno zmodowanej grafice hula na maksa.

 

Jeszcze nie zacząłem krytykować. Powiedziałbym, że prędzej masz coś nie tak z systemem dlatego ten program mógł Ci pomóc.

 

@m4r

Sęk w tym, że wszystkie programy i tak mają ustawione używanie wszystkich dostępnych rdzeni z automatu, więc nie widzę sensu w ustawianiu tego samego dodatkowym programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja no konfiguracji z podpisu muszę grać na ustawieniach low /medium żeby mieć stałe 60fps, a i tak są spadki do 40 kilku. Co mi po grafice jak optymalizacja leży, w dodatku obsługa jednego rdzenia to śmiech na sali. Tapatapatap i9001

 

Proc AMD i wszystko jasne. Na phenomie X6 tez nie bylem w stanie utrzymac 60 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem kilka wariantów i:

 

- program działa tak samo jak koligacja z windowsa

- sama obsługa jąder lepiej działa na w8.1(więcej procesora używa) niż na w7 

- jak sie ustawi tylko CPU#0 to gra gubi 20-30% klatek(w8.1)

- jak sie ustawi CPU#0 i CPU#1 to gra dostaje kopa i dwa jądra są w pełni wykorzystane

- jak sie ustawi CPU#0, CPU#1 i CPU#2 to nie robi już żadnej różnicy jeśli chodzi o wydajność. Po prostu obciążenie jest rozkładane na jądra i nie są już wykorzystane w 100%

- to samo z 4 jądrami, jedno jest na 100% a reszta na 20-30%

 

jak ostatnim razemto sprawdzałem to zabawą z koligacją nie dawała nic

 

kurde coraz lepiej mi sie ten w8.1 podoba, a w porównaniu z 7 to o 10-15s szybciej sie wgrywa. U mnie pojawia sie zaraz po wyborze systemu, który chce uruchomić.

Edytowane przez brym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi bitwa się artą udała... dmg i bitwa przeciętne, ale końcówka to mistrzowski trolling, po prostu po decapie wiedziałem, że józek jest mój

zobaczcie samiDołączona grafika

http://wotreplays.com/site/download/386475

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załamka, przez ostatnie 60 dni win ratio >55% a wczoraj 1/10 tylko wygrana Dołączona grafika dziwne losowania, ale może to tylko przypadek..

Nie to nie przypadek. Ja i bardzo duża ilość ludzi z klanu też doświadczyła wczoraj dziwnych losowań, osobiście wygrałem ok 25-30% bitew, inni mieli jeszcze gorzej.

Najlepsze to, że wczoraj liczba rykoszetów /strzałów za 0 osiągnęła wartość kosmiczną nawet jak się człowiek wkurzył i zaczął walić z golda. Szczytem po którym darowałem sobie dalszą grę był ding od IS-a (7T) z Foch-a(9T) centralnie z boku czołgu.

Chyba wczoraj WG zrobiło dzień dobroci dla pomidorów, po prostu szkoda gadać co to się działo na bitwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał i rozwiązał problem z niedziałającym modem statystyk sesji ?  Czysta instalacja gry, zainstalowany tylko mod krótkie kolorowe komunikaty + statystyki sesji, komunikaty działają a statystyk jak nie było tak niema. Wygląda jakby jakieś pliki instalowały się jeszcze poza folderem z grą. Cuda na kiju, normalnie strzały za 0 nawet w windows.

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, wracam po 3ch miesiącach i w sumie nic się nie zmieniło. Niedawno kupiony obj. 704 wali w tył m103 za zero, w bok wieży t54e1 też "tym go nie pokonamy". Dlaczego oni nie chcą naprawić tej gry.. a tak zapowiada się kolejne kilka miesięcy przerwy. ;/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji tego że skończyła się premka spróbowałem War Thunder i musze przyznać ze gra się naprawdę fajnie mimo że samoloty jakoś nigdy mnie nie interesowały. Z niecierpliwością czekam na czołgi. Na początku miałem małe problemy z interfejsem i uważam ze ten wotowski jest o wiele bardziej przyjazny. Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doradzicie coś... ot tak gra zaczęła się wieszać jak wchodzę w listę kompanii... po kliknięciu kompanii zamiast pojawiać się taka mała lista z graczami, na której można kliknąć dołącz, gra po prostu freezuje, nie pomaga nic, tylko wylogowanie/restart (bo do pulpitu nie mogę wyjść, jest białe tło i pasek na dole, nie da rady dać managera zadań na wierzch by skillować proces)

 

nic nie zmieniałem w grze, nic nie instalowałem, jeszcze rano grałem kompanie normalnie... WTF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doradzicie coś... ot tak gra zaczęła się wieszać jak wchodzę w listę kompanii... po kliknięciu kompanii zamiast pojawiać się taka mała lista z graczami, na której można kliknąć dołącz, gra po prostu freezuje, nie pomaga nic, tylko wylogowanie/restart (bo do pulpitu nie mogę wyjść, jest białe tło i pasek na dole, nie da rady dać managera zadań na wierzch by skillować proces)

 

nic nie zmieniałem w grze, nic nie instalowałem, jeszcze rano grałem kompanie normalnie... WTF

 

Mam to samo i podejrzewam XVMa. Jak poczekasz wystarczajaco dlugo to sie pokaze lista graczy w koncu. U mnie to trwa od 10sec do 5min..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwacja z mijajacego wlasnie weekendu: Bitwe wygrywa druzyna ktora ma mniej ISow (pierwszym czolgiem ktory padnie w bitwie jest zawsze IS8... zawsze)

Bitwę wygra ta drużyna, która ma mniej bezmózgich Yeti. To, czy jadą IS-8, czy Myszą, jest bez znaczenia. Wczoraj grałem trochę z rana, bez plutonu. 50k dmg poszło w miarę szybko, mimo grania papierem (JPZ E-100, E-50, T54E1, Leo PT), ale takiej ilości dziwnych akcji odstawianych przez graczy nie widziałem dawno.

Jak się gra w plutonie, to zdecydowanie rzadziej zwracasz na to uwagę. Tym bardziej, że nawet jak się zostanie 2-3 osoby na 5-7, to można jeszcze przeciwników poubijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy płaczecie na to IS8, przed paroma chwilami miałem dobrą akcje..... mapa port, stado lemmingów poleciało na prawą stronę, zostałem sam z t29 przy lokomotywie. Dość szybko zniszczyli t29, zostałem sam, przeciwko 5 czy 6 czołgów, efekt 3 fragi Dołączona grafika narobiłem 2600dmg i potencjalnie przyjętego ponad 6600. Mimo że szybko mnie zabili, to i tak miałem najwięcej dmg z całej ekipy.

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam wyłączyć sobie podświetlanie szans na wygraną ;) zadziwiające jest to, że gra się zupełnie inaczej nie mając w podświadomości:

 

1. "o booooooooooooorze jestem skazany na poraszke stymi tomatosami", albo

2. "nie muszę sie zbytnio starać, prosów ma w timie"

 

ja wczoraj nie najgorzej wynikowo pomimo słabych losowań.. 6/12, przeważnie w przegranych bitwach byłem w top dmg 3500-5500.. w wygranych 1500-3000, po prostu mniej zależało ode mnie, bo inni też ogarniali, wiadomo o co chodzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 2 tygodnie moje bitwy wygladaja tak (niezaleznie czym gram):
15:00 - start

14:45 - jakis idiota zaczyna strzelac do swoich

14:00 - przepychanki sie koncza, jest -1:0

13:55 - ginie scout, jest -1:1

13:50 - gina dwa top tiery, ktore zaczynaja bluzgac reszte teamu za to ze sami maja wn7 500, jest -1:3

12:00 - pada cala flanka na ktorej byla polowa teamu, jest ok 3:10

11:30 - przeciwnik wymordowal arte i capuje, pozostale dwa czolgi wracaja, jest 5:12

11:15 - wracajace czolgi dostaly po [gluteus maximus]. koniec.

 

Ciekawostka. Wzialem 3 ostatnie bitwy z dzisiaj (tier8,9 i 10) i policzylem srednie wn7 moich teamow: 559, 589, 573.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam jest napisane ze tylko dla nowych, sprawdzal ktos czy to dziala?

 

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalk

Dziala dla wszystkich bo u mnie pol klanu to zrobilo , ja sam mam 18k bitew i prawie dwa lata gram

pozdro

 

Zdaje sie, ze link juz nie dziala.

Przez ostatnie 2 tygodnie moje bitwy wygladaja tak (niezaleznie czym gram):

15:00 - start

14:45 - jakis idiota zaczyna strzelac do swoich

14:00 - przepychanki sie koncza, jest -1:0

13:55 - ginie scout, jest -1:1

13:50 - gina dwa top tiery, ktore zaczynaja bluzgac reszte teamu za to ze sami maja wn7 500, jest -1:3

12:00 - pada cala flanka na ktorej byla polowa teamu, jest ok 3:10

11:30 - przeciwnik wymordowal arte i capuje, pozostale dwa czolgi wracaja, jest 5:12

11:15 - wracajace czolgi dostaly po [gluteus maximus]. koniec.

 

Ciekawostka. Wzialem 3 ostatnie bitwy z dzisiaj (tier8,9 i 10) i policzylem srednie wn7 moich teamow: 559, 589, 573.

doklanie tak wyglada wiele bitew.

Ja sam nie moge sie doczekac tego nowego trybu 7vs7 gdzie bedzie losowac wedlug eff.

Edytowane przez suhmih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...