Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

A na FB pojawil sie taki o to wynalazek (szwedzkim sprzetem interesuje sie malo wiec dla mnie to "nowosc") http://pl.wikipedia.org/wiki/Stridsvagn_103 :

Dołączona grafika

 

Żadna nowość, choć nie był stosowany poza Szwecją.. Choć w WoT bym się tego czołgu nie spodziewał z powodu iż jak widać na zdjęciu jego zaletą było hydropneumatyczne zawieszenie a tego WoT nie obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Was troszeczkę pomęczę :P

 

Parę dni temu, przeglądając tematy związane z WOT natrafiłem na pięknie wyglądającego T29.

 

chodzi mi o to, że ten T29 miał na sobie działo M58 X Tier i wyglądał bosko :P

 

Wiem, że normalnie jest tam 105 mm armata, ale sam image z M58 jest zabójczy.

 

Czy moglibyście mi pomóc znaleźć taki mod do T29 z armata M58 ?

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ten pojazd miał kompletnie nieruchomą lufę - elewacja byłą regulowana zawieszeniem, a azymut obrotem całości.

 

Patrzac na takie wynalazki pozostaje nam sie cieszyc, ze uklad Warszawski nigdy nie probowal testowac zdolnosci bojowych zachodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na takie wynalazki pozostaje nam sie cieszyc, ze uklad Warszawski nigdy nie probowal testowac zdolnosci bojowych zachodu Dołączona grafika

 

Pamiętaj, że to szwedzki wynalazek, dostosowany do ich warunków terenowych. Do tego lufa była prawie na szczycie pojazdu, co w pozycji hull down czyniło go bardzo małym celem. A armata 105/L62 z automatem sadzącym 15 strzałów na minutę to nie w kij dmuchał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało się ace tankera na T54E1 zrobić chociaż mam na nim dopiero z 80 bitew.

Ten czołg to prawdziwa bestia w mapkach miastowych.

 

Dołączona grafika

 

Tu replay jak by ktoś chciał choć bitwa nadzwyczajna nie była

 

http://wotreplays.com/site/523398#siegfried_line-kacimierz-t54e1

 

 

//edit

 

linia zygfryda to będzie chyba moja ulubiona mapa pod ten czołg

 

Dołączona grafika

 

Zajeżdżanie tdków z boku tym czołgiem to czysta przyjemność, wystarczy chwila cierpliwości żeby taki obj 704 dostał chociaż jeden strzał i wtedy magazynek wystarcza.

Aż mi się stare czasy w pershingu przypomniały.

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że to szwedzki wynalazek, dostosowany do ich warunków terenowych. Do tego lufa była prawie na szczycie pojazdu, co w pozycji hull down czyniło go bardzo małym celem. A armata 105/L62 z automatem sadzącym 15 strzałów na minutę to nie w kij dmuchał Dołączona grafika

 

Pytanie jak skuteczne było celowanie całym pojazdem w latach 70 skoro nawet teraz nikt tego nie probuje.

 

No i pojazd wydaje sie byc calkowicie podporzadkowany doktrynie obronnej a na wojnie od czasu do czasu trzeba przejsc do ataku o ile celem nie jest tylko maksymalne opoznienie ofensywy.

 

Jakby nie patrzec wspolczesne armie calkowicie zrezygnowaly z koncepcji klasycznych tank destroyerow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak skuteczne było celowanie całym pojazdem w latach 70 skoro nawet teraz nikt tego nie probuje.

 

No i pojazd wydaje sie byc calkowicie podporzadkowany doktrynie obronnej a na wojnie od czasu do czasu trzeba przejsc do ataku o ile celem nie jest tylko maksymalne opoznienie ofensywy.

 

Jakby nie patrzec wspolczesne armie calkowicie zrezygnowaly z koncepcji klasycznych tank destroyerow.

 

W czasach, gdy powstał, generalnie prowadzenie ognia w ruchu nie było stosowane, czołgi i tak stawały, żeby oddać strzał, więc akurat to nie było aż taką wadą. A nadrabiał dużą szybkostrzelnością i bardzo małym profilem, który w połączeniu z bardzo dużym kątem nachylenia pancerza teoretycznie dawał mu dużą przeżywalność (trafić było trudno, a jak już się trafiło była bardzo duża szansa na rykoszet).

 

Współcześnie taka koncepcja nie ma racji bytu, bo stabilizacja lufy jest tak skuteczna, że można prowadzić celny ogień na duże dystanse podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł dzisiaj kumpel i tak wyszło, że wylądowaliśmy w trasie, poszukując pamiątek wojenno- zimnowojennych w mojej okolicy. Całkiem przypadkiem (stary, tutaj stał czołg, ale po '89 komuś zaczął przeszkadzać i go przenieśli tu-i-tu. Możemy podjechać, zobaczyć, czy jeszcze coś z niego zostało) wpadliśmy na muzeum, o którego istnieniu nawet nie wiedziałem. Niestety, spóźniliśmy się kilka minut, więc tylko dwie fotki zza płotu:

Gdzie to muzeum? Też chce, też kce!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to muzeum? Też chce, też kce!

Dębica, Muzeum Regionalne. Poza tym, w Bliźnie (całkiem niedaleko) jest park historyczny z makietą V2, a w Pustkowie miejsce pamięci (Góra Śmierci, przez lokalnych nazywana Królową Górą) pomordowanych więżniów obozu, obok którego jest zrekonstruowana część baraków. Idąc dalej - w pobliskiej Ociece ostały się resztki bunkrów z czasów II WŚ.

 

Gdybyś miał ochotę, to oprócz wymienionych, zdecydowanie dalej, bo w Dukli między paroma innymi eksponatami jest do obejrzenia ISU-152 - jedno z czterech znajdujących się w Polsce. A z samych umocnień mogę polecić do obejrzenia jeszcze zespół schronów Cieszyna-Stępina i pobliski schron w Strzyżowie.

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w programie: Oneshotted, stado lemingow, ogólne ameby, kamperzy i CO_WY_KWURA_ROBICIE_?!_JEDEN_JEDEN:

 

 

 

Uważaj bo jak tak dalej pójdzie to zapaści dostaniesz Dołączona grafika

Spróbuj zagrać innymi tankami bo tu widzę serię tylko Niemieckimi może placebo ale spróbować nie zaszkodzi.

 

 

 

Coś ciekawego wprowadził patch 8.10? Japońce zaburzają balans jak Niemieckie TD czy to reprodukcja Rosjan z inną nalepką?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My też dzisiaj w 3 osobowym plutonie robiliśmy co się dało, zawsze na topce jeśli chodzi o xp a ledow 50% winów.

 

Dołączona grafika

 

Scouty jeżdżące na pozycję TD po czym przystępujące do walki z HT, medy wpadające do wody, jakby na IX tierach nagle zapominały topografię map, spotujące TD to tylko kilka przykładów co dzisiaj można było zaobserwować w wot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo jak tak dalej pójdzie to zapaści dostaniesz Dołączona grafika

Spróbuj zagrać innymi tankami bo tu widzę serię tylko Niemieckimi może placebo ale spróbować nie zaszkodzi.

Miałem ochotę T69/T54E1 trochę polatać, ale jak mam się produkować przy takich bitwach na T69 vs X tiery, a T54E1 robić za człowieka orkiestrę i nabijać kilometry po całej mapie, to dziękuję serdecznie.

 

Scouty jeżdżące na pozycję TD po czym przystępujące do walki z HT, medy wpadające do wody, jakby na IX tierach nagle zapominały topografię map, spotujące TD to tylko kilka przykładów co dzisiaj można było zaobserwować w wot.

Nie tak dawno temu byłem świadkiem, jak koleś w Batszmacie 155 zrobił patrol duty. Go home WoT, you're drunk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ochotę T69/T54E1 trochę polatać, ale jak mam się produkować przy takich bitwach na T69 vs X tiery, a T54E1 robić za człowieka orkiestrę i nabijać kilometry po całej mapie, to dziękuję serdecznie.

 

 

Nie tak dawno temu byłem świadkiem, jak koleś w Batszmacie 155 zrobił patrol duty. Go home WoT, you're drunk.

 

Akurat T69 się bardzo fajnie gra, jak jestes z X to spotujesz dla innych i ruszasz jak już się przeciwnik wykruszy i dobjasz, pakujesz 4 pestki w tył IS-7 :D, z T54E1 już nie jest tak różowo, czołg jest wolny, długo się przeładowuje i do tego ma słabą celność działa, także nie poszalejesz nim tak jak T69.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

japońce to połączenie brytyjskich medów z francuskimi lekkimi, powiew świeżości...

 

Czyli połączenie MM oraz prędkości  Amx38/40 z pancerzem brytyjskich medów Dołączona grafika

Jeśli tak to zainstaluje ponownie tą grę żeby chociaż się pośmiać ;)

 

Miałem ochotę T69/T54E1 trochę polatać, ale jak mam się produkować przy takich bitwach na T69 vs X tiery, a T54E1 robić za człowieka orkiestrę i nabijać kilometry po całej mapie, to dziękuję serdecznie.

 

 

Nie tak dawno temu byłem świadkiem, jak koleś w Batszmacie 155 zrobił patrol duty. Go home WoT, you're drunk.

 

Myślałem coś bardziej Kv 1s/Is-3 też byś robił za człowieka orkiestrę ale to inni by musieli tańczyć jak im zagrasz ;)

 

Z cyklu zabawne przypadki w WOT. Sześciu graczy po dwu minutach na Lakevilu już utopionych. Postanowiłem atakować środkową ścieżynką.Tak mnie topielcy rozbawili że zażartowałem z nich że pomylili WOT z World of Submarine  ...... nie byłem lepszy dostałem pięknego laga i obudziłem się w jeziorku. Sojusznik jadący za mną solidarnie poszedł za mną na dno. Po tym  zajściu dostałem taką porcję angielskich słów że do dziś zastanawiam się co one oznaczały ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@m4r 

 

A co powiesz na T95 robiącego Patrol Duty , jakiś czas temu ktoś tu wstawiał ( nie czasem ath ? ) z T95 z tym medalem .

 

To dopiero przeraża - wóz który ni jak nie nadaje się na scouta robi za niego . 

 

Baty to przynajmniej zapieprzają . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...