Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo wszedł nowy patch, który poprawia grafikę. W ustawieniach max niestety tracę płynność. Jaki minimum muszę mieć sprzęt, żeby grać w max na full hd?

Chodzi mi głównie o procka i grafę, bo reszta raczej zostanie + ile ramu potrzebuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakończyłem swoją przygodę z WoWem i zastanawiam się czy World of Tanks jest warte uwagi, ponieważ słyszałem sporo pochlebnych opinii. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć dlaczego ten tytuł warty uwagi i czym wyróżnia się na tle pozostałych MMO? Ile trwa rozgrywka i z jakiej perspektywy jest widok? Jak na grę wpływają mikrotranzakcje i czy długo trzeba grać, aby osiągnąć 'coś' fajnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wot to był warty uwagi ponad rok temu , teraz to syf .

 

Czas rozgrywki - czas mapy to 15 minut ale  zdarza się że po 7-8 minutach jest po grze , na wyższych tierach szczególnie .

 

Jak masz pecha to dana bitwa skończy się dla ciebie po 2-3 minutach albo nawet i szybciej , jak masz tylko jeden pojazd to czekasz aż skończy się bitwa .

 

Mikrotranzakcje to przede wszystkim konto premium - daje więcej kasy i expa , do tego kupowanie Golda choćby na konwersję expa czy szybsze szkolenie załóg .

 

Da się grać nic nie płacąc i da się dużo osiągnąć choć to trwa , konto premium czy kupno Golda może to przyspieszyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrotransakcje w wersji mikro - czyli wydasz ok 3 zł raz na 2 miesiące - ułatwiają grę o tyle, że możesz przekładać wyposażenie pomiędzy czołgami i kupić dodatkowe miejsca w garażu.

Abonament kilkadziesiąt zł na miesiąc daje ci konto premium, czyli szybciej zdobywasz kasę i expa - szybzy rozwój.

Kupno czołgu premium (100-150 zł jednorazowo) daje ci czołg, który jest troszkę słabszy niż inne na tym samym poziomie, ale zarabia ok 3 razy więcej netto.

Mikrotransakcje nie dają ci żadnej przewagi nad kimś, kto nie płaci, ponieważ zarówno amunicja premium, jak i lepsze wyposażenie są dostępne również za kasę w grze, w cenach pozwalających na zakup w rozsądnych ilościach.

Gra trwa średnio 10 min, oczywiście jeśli głupio zginiesz w pierwszej minucie to twój pech.

Widok jest z trzeciej osoby, podczas strzelania przełączasz się często na tryb snajperski, czyli widok z pierwszej osoby, ale tak się raczej nie jeździ.

Jeśli się zastanawiasz nad tym, czy zagrać, to po prostu zagraj, jak się nie spodoba, to odinstaluj. Uwaga, prawdziwa gra zaczyna się ok 4 poziomu, pierwsze dwa to taka piaskownica dla nowych graczy. Dojście do 4 to jeden dzień grania, góra dwa, a z kasą na niskich poziomach problemu nie ma żadnego.

Jeśli chcesz obejrzeć grę w w praktyce, to polecam pooglądać chwilę jakiś stream.

http://pl.twitch.tv/directory/game/World%20of%20Tanks

Edytowane przez teraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam. Nie wiem jak u was z wydajnością po nowym "p(ł)aczu" (bo inaczej tego nie jestem w stanie określić..) ale u mnie i3 2370m i HD7650 (500/900@720/1100) jakoś nie wyrabia. W porównaniu z ustawieniami średnio-niskimi z 8.11 wypadało ok. 28-30 klatek. Teraz 20-22 i jakoś nie chce więcej, w dodatku na niskich.. Tu się rodzi pytanie. Jak bardzo jest w stanie mi pomóc wymiana proca, powiedzmy na coś w miarę silnym jednym wątku, bo grafiki nie wymienię (wlutowana :(). Czy od razu mam zbierać na lepszy sprzęt  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowej. Poziom grywalności jest dość umowny, każdy inaczej na to patrzy. Dzięki za odpowiedź.

ps

Przed 8.11 miałem nawet 32-36 przy lekko wyższych ustawieniach. Samo to mówi za siebie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy o grywalności jeśli nie da się płynnie celować a przy FPS w okolicach 30 się nie da.

 

Zjedz z detalami ile się da aż będziesz miał 50-60 FPS. Kumpel w robocie pyka na lapku z i5 i HD 4000 i daje rady tyle wykrzesać z detalami na low/off.

 

@może kmiot, który z niewiadomych powodów minusuje każdego mojego posta odważy się przyznać o co mu chodzi?

Edytowane przez radiergummi
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fpsy poszły ostro w dół. Byłem pewny że procek się odkręcił z 4GHz na defaultowe 3GHz i stąd ta czkawka ale niestety nie.
Grafika jak wyglądała tak wygląda, przynajmniej ja nie widzę jakiejś kolosalnej różnicy. Gram na średnich.

Edytowane przez rrG73JH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te gry są dużo nowocześniejsze od strony graficznej - nowoczesny silnik graficzny wykorzystujący wiele rdzeni , obsługa DX10/DX11 itp.

 

Do tego optymalizacja i brak zasobożernych elementów jak np. interfejs napisany we flashu .

 

Podejrzewam że gdyby taka gra miała normalnie stworzony interfejs to by już sporo zyskała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak - WG daje ciała, jak tylko czołgi z warthundera wejdą w fazę open beta, to tyle mnie widzieli w WoT

A wie ktoś mniej więcej kiedy? Bo ostatni patch sporo zepsuł.

Wysyłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie wiadomo. Zamknięta beta jest już od jakiegoś czasu, ale podobno nie ciągle, tylko czasem uruchamiają serwer, więc raczej się nie pogra za dużo. Jak otworzą, to rejestruję się od razu. Kolejną zaletą warthundera jest IMO to, że wszystkie czołgi są historyczne, nie ma prototypów, projektów, czy tylko zamysłów, albo czołgów będących wymysłem WG od początku do końca, bez nawet śladu źródeł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest maniakiem historycznym to może i plus dla niego. Dla mnie wsio ryba czy czołg na prawdę istniał czy nie. Jak wypuszczą world of warships to też sporo okrętów będzie na bazie niezakończonych egzemplarzy albo jedynie zaplanowanych bo ileż tych okrętów było. (wiem jak wyglądały drzewka w navyfield i przypuszczam, że tutaj będą bardzo zbliżone).

W grze każdy czołg i tak generalnie ma swoje parametry wyssane z palca żeby zrobić jakieś tiery i żeby to wszystko miało ręce i nogi. To czy balans jest zrobiony lepiej czy gorzej to nie kwestia realności czołgów na ekranie w rzeczywistości tylko chęci twórców.

 

Do mnie specjalnie mechanika warthundera nie przemawia i było o tym już wcześniej wspomniane. WOT wydaje się nieco bardziej arcadowy. Do tego latawce nad głową będą zapewne jeszcze bardziej irytujące niż artyleria. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO WTGF i WoT są dla dwóch różnych grup osób. W WoT można grać znacznie agresywniej niż to będzie możliwe w WTGF. W WTGF jak ktoś cię wypatrzy i trafi, to często będzie już pozamiatane, przynajmniej tak to wyglądało na wielu filmikach, które oglądałem z czołgów WT. Dlatego ja pomimo ogromnej liczby bugów i tego co wkur... i tak preferuję WoT'a, niestety tak bardzo się zajęli grafiką, że obecnie mój komp nie jest wstanie zapewnić mi nawet stałych 30FPS i dlatego nie grywam w WoT'a.

 

Co do balansu i prawdziwych parametrów czołgów, to na FTR była raz świetna wypowiedź SERBA, żeby narzekający podał rzeczywistą ilość HP bodajże Mausa, to na pewno wezmą to pod uwagę :)

Edytowane przez demon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, obecnie mam PII 3.6 Ghz i radka 7750 na srednich chodzi około 28- 35 klatek. I zastanawiam się czy na poprawe wydajnosci wota więcej da wymiana procka czy grafy, co sadzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej da wymiana procka , w praktyce zmiana procka i płyty oraz ew. ramu .

 

Taki Pentium G3220 będzie najlepszym wyborem dla samej gry , mocniejsze procki jak np. I5 4440 to tylko jak grasz w coś innego niż WoT .

 

Na razie to możesz trochę zyskać w kwestii fps kręcąc tego PII ile wlezie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO WTGF i WoT są dla dwóch różnych grup osób. W WoT można grać znacznie agresywniej niż to będzie możliwe w WTGF. W WTGF jak ktoś cię wypatrzy i trafi, to często będzie już pozamiatane, przynajmniej tak to wyglądało na wielu filmikach, które oglądałem z czołgów WT. Dlatego ja pomimo ogromnej liczby bugów i tego co wkur... i tak preferuję WoT'a, niestety tak bardzo się zajęli grafiką, że obecnie mój komp nie jest wstanie zapewnić mi nawet stałych 30FPS i dlatego nie grywam w WoT'a.

 

 

 

Podobnie w WOT jak dostaniesz w ammo rack to wybuchasz. Gram na 1 tierze i rzadko sie zdarza żeby mnie ktoś zdjął na 1 strzał. No chyba ze ustawie sie bokiem lub tyłem, wtedy częsciej. :P

Inna sprawa ze masz kilka czołgów, więc nie jest to tak bardzo irytujące.

Ciekawostka: Kilka dni temu spotkałem KV-1, miałem pierwszego Stuga i trafiłem go kilkanaście razy, głownie w lewy bok...... przeżył :P

 

 

Co do samolotów to nie jest przecież nigdzie powiedziane ze bitwy musza byc łączone. Poza tym namierzenie i zniszczenie czołgu nie jest takie łatwe, chyba ze ktoś stoi w miejscu i kampi.

 

Co do gry to kwestia gustu, mnie sie bardziej podoba, ostatnio po kilku miesiacach odpaliłem WOTa dla porówania, pograłem kilka bitew i wolę jednak GF. Trafienia za  0 dmg, to jednak nie dla mnie :P

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafienie w ammo rack może spowodować 2 sytuacje - natychmiastowy kill w wyniku eksplozji amunicji tak jak w przypadku @tom256 , może też spowodować eksplozję części amunicji bez widocznego uszkodzenia wozu .

 

Co do trafień za 0 DMG - irytuje ich ilość czy występowanie a nie sam fakt takiego zdarzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...