Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś spotkał się z problemem regularnych spadków fps?

Ostatnio robiłem reinstall systemu (przesiadka na większy SSD).

Zawsze grałem z vsynciem i było super płynnie - stałe 60fps. Teraz przez 99,9% czasu też tyle jest, ale co parę sekund (dość regularnie) widać "chrupnięcie". Licznik fps-ów w tym momencie spada do 52-54fps, ale tak naprawdę jest to raczej "zatrzymanie" gry na ułamek sekundy, co jest bardzo rozpraszające i denerwujące.

Dawno nie grałem w WoT, więc być może to wina nowej wersji samego WoT / sterowników. W każdym razie kiedyś tego nie było.

Wszystkie inne gry, benchmarki itd. chodzą bez zająknięcia.

Sprzęt to: i7-4770k@4.5GHz, 16GB RAM, GTX 980.

 

Znalazłem na jakimś forum opis podobnego problemu i tam zalecali wyłączenie energooszczędnych opcji CPU. Niestety u mnie nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz za slaby sprzet :-P a na powaznie: u mnie to samo, konfiguracja podobna do twojej. Temat walkowany miliard razy, to wina gry. Jednak WG ma tow [gluteus maximus] i zawsze twierdzi ze to wi a graczy.

Zauwazylem jednak ostatnio takie cos: po aktualizacji gra chodzi ok, dorzucam xvm zaczynaja sie lekkie dropy ale jest ok. Wczoraj dorzucilem kilka modow i gra zaczela miec wyrazne dropy i takie cos jak piszesz - jakby zatrzymania.

 

 

Wysłane z mojego TF300T przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz za slaby sprzet :-P

No kurczę, wiedziałem, że potrzebuję. ;)

 

Skopali tę grę... wprawdzie dawno nie grałem (tak z rok-półtora), ale kiedyś na słabszym sprzęcie tych ścinek nie było.

Bez vsynca jest trochę lepiej.

Co ciekawe odpaliłem grę na biurowym lapku (i5 i HD4000) i w minimalnych detalach też nie ścina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś spotkał się z problemem regularnych spadków fps?

...

Znalazłem na jakimś forum opis podobnego problemu i tam zalecali wyłączenie energooszczędnych opcji CPU. Niestety u mnie nie pomaga.

Jakieś mody ? U mnie z Loretai były podobne jaja w momencie zadawanie uszkodzeń czołgom, po którejś tam wersji było lepiej ale nie na 100%. Ostatnio zmieniłem mody na Odem Mortis i pierwsza wersja po 9.4 też była z babolami ale już kolejne wyeliminowały problem i teraz jest dobrze. Jeśli gra bez modów to nie bardzo mogę pomóc.

 

Z dziwnych przypadków jeszcze to : gra losowo wywalała do pulpitu jeśli cienie były ustawione na high/very high (na średnich działała normalnie). Pomogło zainstalowanie moda Max Farplane Mod z opcją increase maximum visibility and fog removal on all maps. Aczkolwiek jest info jakoby ten mod mógł obniżać fps.

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy czego szukasz

jeśli fajnej ekipy która gra CW lecz z niewielkimi sukcesami to mogę coś polecić

jednak pod warunkiem że nie jesteś pomidorem ;-)

 

Hmm... no nie, aż tak źle nie jest. Wpadła M-ka dziś na Jagdt. 88, a do tego mark of excelense na lufę na nim i ISU ;)

Ale szukam klanu do kompanii i plutonów ;)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szału się nie robi bo gram dla rozrywki i praktycznie w samych randomach ;) Przy ocenianiu nie patrzeć na ten spadek od zeszłego grudnia, bo to było stopniowe pożegnanie z grą na jakiś czas i granie w pracy na "odwal się" :)
http://www.noobmeter.com/player/eu/havoclp/501032424/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki spadek mozna zaobserwowac u wiekszosci casualowych graczy. Wielu odpuscilo, klany sie posypaly (tak jak nasz PPC) i ogolnie profil graczy sie troche zmienil. Widac to bardzo bo czasie trwania bitwy - przypomnijcie sobie ile kiedys bylo marudzenia ze ludzie kampia, ze bitwy koncza sie remisami bo czas sie konczy. Jak jest teraz? tak jak sami mowicie - po 2 min juz jest 0:6 (albo 6:0) a praktycznie nie ma juz bitew jakie kiedys trzeba bylo stoczyc z IS4 na tier 9. Wydaje mi sie ze gra zostala "splaszczona". Bierzesz jakikolwiek czolg, ladujesz gold i jedziesz grac. Nie mowiac juz o tym ze na 30 czolgow na mapie czesto ponad polowa to T34, IS6, KV5, T26E4, JagdTiger 88, Lowe, FCM, czy chinska "czworka" - 112, T-34-3, WZ111 czy Type59 w ktorych siedza gracze majacy max 200 bitew na koncie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem trochę swoje podejście do gry, przestałem patrzeć na to czy wygram czy przegram i jaki mam team wg xvm.

Biorę czołg, staram się wyklepać ponad minimum wyznaczone przez xvm, nawet jak przegram to i tak często mam po 3-4tyś wn8. Trafiają się rundy gdzie szybko padam no ale bywa i tak. Przestałem też bronić jedną stronę mapy solo bo wszyscy pojechali na jedną stronę. Lepiej jest jechać z lemmingami, użyć ich jako cannon fodderu i jeszcze może przy okazji stworzyć z tego sensowny atak na wrogą bazę. Często się udaje i daje lepsze efekty niż próbowanie wbić tumanom coś do głowy.

Strasznie chce zrobić wreszcie te ruskie medy. Miałem prawie stockowego t-34-85, teraz jestem w połowie t-43, który jest straszną padliną bo jedyny upgrade od 34-85 to o pól sekundy szybszy reload. Udało mi się jednak dzisiaj zrobić na nim asa, będąc sam dobiłem t25 AT, m6 i sklepałem całego capującego tigera mając 600 hp na swoim czołgu.

 

Gto3flm.jpg

 

 

Zacząłem też graćznowu amx 13 75, strasznie mi się nie podobał ale podpatrzyłem przez 2 dni jak koledzy jeżdża T 37 i trochę zmieniłem swoją taktyke. Do tej pory na 50 bitew miałem ledwie odznakę mistrzowską 2 kategorii ale teraz na luzie udało się też wbić asa i nawet całkiem przyjemnie się tym gra.

 

 

tzOXJhQ.jpg

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle. Ja w jagdtigerze jadę po swojemu, nie zawsze zgodnie z logiką. Zgłosiłem dziś jakiegoś idiotę bo mu się to niespodobało i zaczął we mnie strzelać. Swoją drogą co za noob? Ferdinandem strzelić w tył Jagdtigera 88 za.... 0 ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na WT auf pz IV i E-100 jest jakikolwiek sens ładowania się w PAKi czy to się raczej mija z celem?

 

Na BWT jakiś czas jeździłem z PAKiem, ale on jest niski i w bliskich potyczkach miejskich można było ładnie klepnąć. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na borsuku i Pz 4 zdecydowanie lepsza jest 128

na e-100 150 tyle że musisz się nastawić na częste używania pocisków premium

na e-100 z działem z mausa miałem > 3k średniego dmg więc nim też da się grać ale 150 jest jednak sporo lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na borsuku i Pz 4 zdecydowanie lepsza jest 128

na e-100 150 tyle że musisz się nastawić na częste używania pocisków premium

na e-100 z działem z mausa miałem > 3k średniego dmg więc nim też da się grać ale 150 jest jednak sporo lepsza

Pytam, bo z doświadczenia na BWT, pak sieje tak na boki, że łooojezus, a PZ IV średnio chyba się nadaje do bezpośredniego kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowym klanowiczem, byłbym zainteresowany kodem z promocji intela do gry w world of tanks.

gdyż sam nie mam tyle kasy by inwestować w grę, a wszystko co mam, osiągnełem sam, a tak czolg premium by dużo pomógł, proszę o info na pw
pozdrawiam patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś klanik który przyjmie biednego gracza ktoś zna?

Od dłuższego czasu jadę te randomy i lemingi już mi zszargały nerwy.

 

Właśnie się rozpłakałem ze śmiechu...

 

2 strzały wykonane z WT auf Pz IV z około 50m w Ob 268. Obydwa centralnie w tyłek (zgodnie z markami stref weakspot), obydwa rykoszet.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...