Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli by kupić 5 żetonów i poświęcić niecałe 30 minut dziennie na zdobycie pozostałych 2-ch żetonów to WZtka wychodzi za 12500 czyli dla kolekcjonerów z dobrych klanów cena ok

ja sobie go odpuszczam

 

w sumie to tylko planuję pozbijać gwiazdki z ~10 czołgów gdy będzie x5 exp ( 4 dni ) i x3 exp dla załogi ( kolejne 4 dni )

 

nastawiam się że przez misję ze zdobywaniem fragów nie będzie się jednak grało zbyt przyjemnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kacimiierz, a ile odbitych ? bo jeśli mniej niż 4,5k to do misji personalnych i tak za mało ;)

gz wyniku

Czekam na zniżki i zakupie E-100, miałem wprawdzie odkupić godzille, ale w świetle ostatnich/przyszłych nerfów daruję sobie.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WaszQ: Nie wiem czy ja źle zrozumiałem twój post, czy ty misję, ale 2,5k golda jest tylko wtedy gdy kupisz żeton za 10 ojro, ale nie uda Ci się wbić WZ, albo gdy wbijesz misję na nacji na której masz token.

 

@fuey: Wprawdzie z serwera NA, ale na pewno będzie to w tym samym czasie dla wszystkich http://worldoftanks.com/en/news/pc-browser/19/e25-withdraw/

 

Grałem sobie wczoraj w wota i niby nic nowego, tradycyjnie debile, lemingi itp. ale jedna bitwa mnie wkurzyła. Gość mnie zablokował, zostałem rozstrzelany, niby nic nowego, haczyk w tym, że gość nie był czerwony, był sobie ładny zieloniutki według XVM. Pomyślałem, że chce sobie zrobić ze mnie tarczę, a ten debil, po tym jak mnie odstrzelili to wyjechał przed mój wrak i zszedł na salwę. Przegrywaliśmy, więc ten skończony jełop najwyraźniej stwierdził, że jeszcze to przyśpieszy, myślałem, że mnie coś trafi.

Edytowane przez demon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może miał laga itp. Ostatnio jechałem na is3 i miałbym go na strzała ale mój pojazd nagle się zatrzymał. Prędkość pokazywał jak bym jechal, mogłem kręcić wieża ale nie mogłem jechać i strzelać. Jak już wróciło do normy to było po wszystkim. Człowiek jest wtedy tak wku...wiony że myśli iż to jakieś celowe zagrywki od wg. Miałem taką sytuację już kilka razy.

 

Wysłane z SM-G900☆F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artillery Guide by Tyraforce – Part 1

Po lekturze powyższego poradnika postanowiłem potestować pociski AP na arcie T92.

O ile wczoraj kompletnie nie mogłem się z nimi dogadać to dzis efekt przeszedł moje najsmielsze oczekiwania.

 

3 bitwy

7 strzałów

5 fragów z czego wszystkie "1 shoot kill" i to z dmg min 1200+

 

Ale pociski AP nie robią najmniejszego nawet splasha i potrafią dingnąć w zaskakujących sytuacjach (mimo penetracji 370).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem na świąteczne eventy i smutne jak dużo czołgów w tym masa X strzela ze "złota" przy i tak dużej penetracji np. ruskie medy. Rozumiem, że spadek statystyk boli ale to strasznie desperacja metoda. Fajne były czasy jak E-100 miała pene 235 a pancerz mausa coś znaczył. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca E-100 dalej ma tyle pene i z golda na nim strzela się tylko do innych E100.

Mnie ostatnio rozłożył gość w T110E3, który napieprzał z golda. Ten czołg ma chyba 290 penetracji na srebrnych pociskach...

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem walić z golda do czegoś pokroju E3, maus itp. ale ludzie już nawet nie przełączają na zwykłe ap-ki gdy trafiają na jakiś papier, po prostu traktują to jako podstawowe ammo. :>

Serio gdybym nie miał wgranych modów to bym nawet nie wiedział, że aż tyle tego lata. Powinni zwiększyć koszt takiego ammo 4-krotnie to może by ludzie bardziej rozsądnie z tego korzystali i używali jako czegoś ostatecznego jak to miało miejsce kiedyś. Dobrze pomarudzić ale trzeba ekspić dalej. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może miał laga itp. Ostatnio jechałem na is3 i miałbym go na strzała ale mój pojazd nagle się zatrzymał. Prędkość pokazywał jak bym jechal, mogłem kręcić wieża ale nie mogłem jechać i strzelać. Jak już wróciło do normy to było po wszystkim. Człowiek jest wtedy tak wku...wiony że myśli iż to jakieś celowe zagrywki od wg. Miałem taką sytuację już kilka razy.

 

Wysłane z SM-G900☆F

Nie miał, sam mam wujowy net i wiem jak to wygląda. Żeby nie było, żem pan i znawca, to rozwinę. :) Ja cofałem on mnie zablokował, zdążyłem jeszcze podjechać, obrócić lekko czołg i cofnąć drugi raz, a on również się obrócił i podjechał tak, że znowu nie mogłem się skitrać, po za tym, później nawet nie próbował korzystać z chociażby nierówności terenu czy mojego truchła, tylko wyjechał centralnie, na najwyższy punkt górki, przy której staliśmy.

Edytowane przez demon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też gram AT1. Celność działa masakra ale jak już trafi to ładnie ściąga z przeciwnika. Zakupiłem też Matilde. Fajnie odbija do 5 tieru ale później zaczęło wrzucać cały czas na 6 tier no i wtedy się już kończy zajebistość tego czołgu.

 

Edt

Sorki ale gdzieś mi tapatalk wariuje i powyższa wypowiedź odnosi się do jakiejś starszej.

Edytowane przez rrG73JH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WaszQ: Nie wiem czy ja źle zrozumiałem twój post, czy ty misję, ale 2,5k golda jest tylko wtedy gdy kupisz żeton za 10 ojro, ale nie uda Ci się wbić WZ, albo gdy wbijesz misję na nacji na której masz token.

 

To ja się pomyliłem. Jednak event nie jest taki fajny ;<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko chciałem się zapytać które drzewko HT jest lepsze ? brytole, Amerykańce czy nasi Bracia Niemcy :) ... Rusków jakoś nie chce robić :P choć wiem że są ok :)

Mam już doświadczenie z Tygrysem 1 ... i tak się zastanawiam czy warto zacząć coś od nowa :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalwzy co lubisz. Ja zaczynalem od amerykańskich ciężkich, t1 heavy i m6 (bardzo podobne czolgi), mogą ci nie przypaść do gustu chociaz jak dla mnie nie byly zle, potem t29 jest świetny jak na swój tier, t32 cierpi troche z powodu słabego działa, oba te czołgi racji opancerzonej wiezy i papierowego dolu wymagają specyficznego stylu gry. Generalnie maja dobre wartości opuszczania lufki.

U Niemców tiger 1 jest zajebisty, przy rundzie z maks 7 tierami można użyć pancerza, na wyższych tierach to taki super heavy med z genialnym dzialem. Tiger 2 mocno rozczarowuje głównie przez bardzo slaby pancerz. Nawet gorna plyta jest często przebijana. E75 jest natomiast epicki, klasa sama w sobie i chyba jeden z ostatnich prawdziwych heavikow.

Druga linia jwst podobna z tym, ze vk na 9 tierze jest aktualnie mega OP.

Brytolami nie grałem ale do conquerora nie wyglądają zbyt obicujaco. Fv215b tez jest ciezki do ogarnięcia z racji położenia wiezy.

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa konta bo dostałem kod zaproszeniowy i tu pytanie czy zaczynać od nowa ?? czy.... 

na pierwszym koncie Tiger 1 (odkryty tiger 2 ale brak kasy) w lini niszczycieli JP 2 brak 10 k expa do max działa. Mam również Pantere 1 i lighta lepoarda (5t ). odkrytych trochę amerykanów i i i francuzów do arl 44 ale francuzy mi nie leża. 

I tu pytanie Staty mam mizerne (pierwsze 2 k bitew grałem tak by grać teraz coś więcej się przykładam) ... czy zaczynać od nowa (średnio) czy ciągnąć istniejące konto ?? 

Druga linia ht niemców jest boska .... chyba trzeba ją zacząć :D tylko czy lepiej na nowym koncie czy na starym :P

Edytowane przez rodzik1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej staty, ja zaczynałem jako pomidor i jak się już nauczyłem grać samo jakoś zaczęło mnie wyświetlać na zielono...

jak jesteś purystą i chcesz być fioletowy, to utwórz konto jak się nauczysz grać, czyli po ok 5-10k bitew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze robienie drugiego konta do grania w randomy bez plutonu mija sie z celem. Jesli jestes dobry to na orginalnym koncie wyciagniesz staty w gore bez problemu. Wielu moich znajomych probowalo robic nowe konta i tam "ownowac" ale to niestety tak nie dziala. Trafisz predzej czy pozniej na serie debili i wtopisz 5 albo i z 10 bitew pod rzad. A potem znow trafisz na same unicumy w teamie i wygrasz 5 albo 10 bitew pod rzad bez oddawania strzalu (bo beda wchodzic w przeciwnikow jak w maslo).

Olej staty. Graj dla funu. Znajdz sobie czolg ktorym lubisz grac i baw sie gra bo podobnie jak duza liczbe graczy zjedza Cie nerwy i stres. Zbyt wiele w tej grze zalezy od innych i im wczesniej pogodzisz sie z faktem ze czasem trzeba przegrac, ze czasem staty leca w dol i ze to nic innego jak tylko gra/rozrywka, tym lepiej bedzie Ci sie gralo i lepiej bedziesz sie bawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeważnie gram w plutku ze znajomymi ale... jak widzę komentarze po wejściu do bitwy znowu jestem najlepszy w drużynie i gość ginie pierwszy i wiesza psy na wszystkich to mnie wku... :P albo jak człowiek piszę że gram dla "FUNU" to wtedy dopiero jest spina na maxa ...że jak tu można grać dla zabawy.

Ok odpuszczam 2 konto zostawie swojemu Synowi, a ja sobie jadę Tigerem 1 bo gra się nim dobrze do tygryska 2 a potem we will see ... choć na koncie non premium ciężko zarobić na 8 :P

Edytowane przez rodzik1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze zarobki wynikaja wprost z ilosc dmg (inne "parametry" maja drugorzedne albo i trzeciorzedne znaczenie). Dlatego warto grac sobie czyms co ma duzy DPM przy niskim koszcie pestki. Zasugerowac mozna sie: http://www.vbaddict.net/statistics.php?tier=0&tanktype=0&nation=0&premium=1&modeid=0&team=0&battles=1000&groupby=0&fieldname=creditsn&server=(pamietaj ze to sa srednie staty i Twoj styl grania moze zmniejszyc lub zwiekszyc zarobek na danym czolgu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie tygrys 2 na randomach jest tak samo dobry jak IS-3

zresztą cała linia E-100 była super ( grałem chyba od 5 tieru )

 

brytoli nie robiłem ale jak dla mnie raczej kiepska linia

tiery 5-7 to czołgi z max speed 18 czyli nie moja bajka

Caernarvon jest słaby

dopiero 9 i 10 tier wyglądają bardzo ciekawie

 

amerykanie tak samo jak niemcy nie mają słabych czołgów w drzewku ( licząc od 5 tieru )

jedynie t32 trochę odstawał ( albo ja nie potrafiłem wykorzystać jego potencjału )

ale raczej myślę że t32 jest jedynie minimalnie lepszy od t29 i grając nim po genialnym t29 czuje się niedosyt

 

a co do statów to najpierw zacznij grać na jakimś sensownym poziomie

dla mnie sensowny poziom to 3k WN8

najszybciej się nauczysz grać jak będziesz jeździł w plutonie z ogarniętymi gośćmi

jak nikogo takiego nie znasz to pozostaje oglądanie streamów i studiowanie budowy czołgów w tank inspektorze

 

dobrym grzaczem przykładowo jest navi_straik

wpisz w google twitch navi straik i znajdziesz jego stream

niestety to rusek

 

z innych streamów z twitcha:

quickybaby - gość jest średni i sporo kampi ale za to dużo i ciekawie komentuje

orzeanel - znacznie lepszy od quickybaby ale jeszcze więcej kampi i niewele komentuje :-)

 

te dwa są po angielsku

Edytowane przez quo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3k WN8 to dla ciebie sensowny poziom? Dla jakichś 99% graczy jest to poziom absolutnie nieosiągalny. 

Ja ogólnie mam 2150, z ostatnich 1000 bitew mam 2,5k wn8, nadal trafiają mi się głupie błędy, które potem zauważam ale generalnie na więcej bym się nie ocenił.

Do zrobienia 3k musiał byś praktycznie grac tylko czołgami generalnie uważanymi za OP, którymi łatwo wbić dużo dmg (takim czołgiem był np kiedyś hellcat czy T18, aktualnie jest to większość lightów typu amx 12, 13 75, t37, m41 czy t49). Do tego praktycznie non stop używać amunicji gold co z resztą jest częstą sprawą u ludzi z fioletowymi statystykami. Nieważne w jakim siedzisz czołgu - zawsze w twoją stronę leci gold. Mnie to tam nie przeszkadza kto z czego do mnie strzela natomiast ja raczej nie mam zamiaru wydawać tyle realnych pieniędzy żeby móc sobie pozwolić przehuśtać 50 czy 70k kredytów na amunicję nawet po wygranej grze. 

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na praktycznie wszystkich 10 tierach spokojnie zrobisz 3k WN8 i to zarówno grając agresywnie jak i nie używając

prawie w ogóle amunicji premium ( trochę trzeba na jakieś E-100 na hull downie itp )

 

na takim IS-7 za 3k dmg masz coś koło 3.5k WN8

czyli 6 penetracji za 490 dmg i masz dmg zrobiony

każdy jest w stanie tego dokonać

wystarczy wyeliminować podstawowe błędy i mieć pojęcie jak przebijać

problemem dla ludzi nie jest to że nie są wystarczająco sprawni by dobrze grać

są zbyt leniwi by się nauczyć jak grać prawidłowo

 

o czołgach lekkich nawet nie wspominam bo na ELC AMX sam robię średnio 7k WN8 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 oczywiście że nie odbijesz 100% pocisków

ale masz duży wpływ jaki % tych pocisków odbijesz

i nie wystarczy się skątować

dodaj do tego zasłanianie wrazliwych części czołgu innymi czołgami / wrakami / terenem

do tego dodaj odpowiednie poruszanie się czołgiem

a w sytuacji brawlingu dodaj zasłanianie się własnym działem

 

na IS-7 gdy grałem tylko randomy miałem współczynni efektywności pancerza ~1.7

czyli na każde zebrane 1000 dmg odbijałem 1700 ( i to nie licząc strzałów zebranych w gąski )

więc mi nie mów że pancerz w tej grze się nie liczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...