Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Weź mi nic nie mów. Do tej pory pamiętam jaki zaliczyłem opad szczeki jak mój VK3601 stanął w płomieniach po jednym strzale.

KV to wyjatkowo nieobliczalny czołg, nieraz widziałem jak wykańczał noobów w tygrysach 2, z drugiej strony zdarzało się nieraz Maraderem II zdjąc z wiekszej odległości.

...

 

Wczoraj 1 strzałem załatwił mi TD JagPz IV :/ Nie interesowałem się w ogóle mechaniką gry, ale po tym wczoraj zobaczyłem na statsy KV i z najmocniejszym działem ma 300dmg, więc skąd zabrał mi 600 ?

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ammo rackiem to śmieszna sprawa jest, bo KW potrafi 3/4 czołgów z jego (albo kreskę wyższego) tieru posłać do krainy wiecznych łowów jednym strzałem. I nie piszę tego tylko o 152mm, ale i o 107.

Masę akcji, gdzie ktoś stoi do mnie bokiem, kończę na jeden strzał, przy swoim i zniszczonego zdziwieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sloty w garażu za pół ceny ^^,

A VK mam też odkrytego, więc może po wyprzedaży magazynu wystarczy na niego - dzisiaj kupuję T32, kasy mam jeszcze o 200k za mało :lol: . Śmieszna śmieszność - wczoraj wyfarmiłem 30k expa i 500k kredek na T29 (ze 105mm :P ).

 

 

Na 90mm?

HE z 90mm to nędza. A z AP jest cała masa czołgów, które nie dają rady, jak robi się 1v1. Wczoraj miałem takiego pacjenta - roznieśliśmy razem z IS i su-100 paru większych gości (vk3xxx, Tygrys, pantera, jakieś kw, m6), po czym z 1000hp pojechałem się pobawić z ostatnim Tygrysem (1450hp, ful profeska, jako najwolniejszy czołg jechał najdłuższą trasą :D ). Jak kończyliśmy, miałem 700hp, a on się dopalał. Gdybym miał 90mm, to pewnie by było "ostatni fuksiarski strzał wygrywa".

 

No nie wiem, jakoś na 90mm gra mi się dużo lepiej. No i zarobek jest dużo wyższy, praktycznie nie zdarza się strata, co na 105mm już nie jest takie oczywiste i wyjść na plus jest trudno jeśli bitwa nie pójdzie naprawdę dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kasę, to zdecydowanie lepsza jest 90mm, ale expa się wolniej, znacznie wolniej nabija. Dlatego zamontowałem 105 w T29 jak tylko mogłem i w T32 prawie od razu. Wczoraj w półtorej godziny nabiłem na T32 8l expa. Nie jest źle, gra jest przyjemna.

Przy okazji miałem fajną akcję grając z ekipą z !SBP 2SBP i 3SBP. Otóż kolo z 2 był z nami a Ci z 1 i z 3 byli po przeciwnej. Zaczęło się od wymiany "pozdrowień" ;) ja miałem ISa.

Typ z 2SBP tak się fajnie ustawił za skałą, że rozwalił trzy czołgi każdy mocniejszy od niego a on tez miał IS o ile dobrze pamiętam. Ja stałem też za skałą i poskubałem 4 czołgi i dwa wykończyłem, aż mi VK4502 A urwał ostatnie 20% przez mój błąd. Wyjechałem zza węgła kiedy zniknął mimo, że nie widziałem wraku więc musiał przeżyć. Wszystko przez przypływ entuzjazmu ;) ubiłem chwilę wcześniej Tigera. Bitwę wygraliśmy i powiem, ze to była jedna z najlepszych walk jakie tego dnia mi się udały.

A i od wczoraj Tiger II odblokowany :D ale czekam z zakupem, bo jakoś mi ten czołg nie pasi, łatwo to wykończyć. Za to kusi kolejny w drzewku E75 ;)

Tak więc na razie szkole załogę w tygrysie na 100% kamuflażu i jakieś 70% napraw potem i dopiero TK zakupię.

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i od wczoraj Tiger II odblokowany :D ale czekam z zakupem, bo jakoś mi ten czołg nie pasi, łatwo to wykończyć. Za to kusi kolejny w drzewku E75 ;)

Tak więc na razie szkole załogę w tygrysie na 100% kamuflażu i jakieś 70% napraw potem i dopiero TK zakupię.

 

Masochizm ;) Uwierz mi roznica miedzy TII a TI jest gigantyczna - przednia plyta i wieza spokojnie potrafi odbic dlugie 88 i wszystkie inne dziala Tier 7, a do tego dostajesz magiczny upgrade w postaci stabilizatora do dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w większości czołgów nie wiem, gdzie jest ammo rack, a i tak je niszczę jednym strzałem z KW.

 

Masochizm ;) Uwierz mi roznica miedzy TII a TI jest gigantyczna - przednia plyta i wieza spokojnie potrafi odbic dlugie 88 i wszystkie inne dziala Tier 7, a do tego dostajesz magiczny upgrade w postaci stabilizatora do dziala.

 

Dodaj tylko, że KT z 88mm to lekka masakra - szczególnie jak się trafi na tier 8+ w bitwie. Do tego wieża Porsche (ta pierwsza, zaokrąglona z przodu) łyka pociski jak leci i taki Tygrys długo nie pożyje na mapie.

 

Btw, jak się szkoli załogę, to naprawy, naprawy i jeszcze raz naprawy. Po co komu kamuflaż jak siedzi obok (zamiast za) kamienia z rozwaloną gąską i czeka na pierwszy (i zwykle ostatni) strzał wrogiego GW, czy innego Obiektu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz szkolę (w T32) 4 na naprawy a 2 na kamuflaż już mam 91% i następny ruch to zamienię specjalności i wyszkolę ich w jednym i drugim zanim przeniosę załogę do T34 :)

Ale jak wybierałem dla obecnej załogi tigera wtedy jeszcze w 3601 specjalność to czytałem dobre zdanie o kamuflażu i tym się pokierowałem. Nawet lubię grac takim pół niewidzialnym czołgiem, to jest dobre tym bardziej, że mam trochę talentu do ukrywania się. Wg grupy krwi jestem myśliwym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: w najbliższy weekend będzie event upamiętniający drugą bitwę pod El Alamein. Znów się będzie na PzIV zarabiać? :lol:

 

A jednak Panzer IV:

 

Here you go:

  • Pz III, Pz. IV, Marder II, Sturmpanzer II.
  • M3 Lee, M3 Stuart, M4 Sherman, M7 Priest.
  • Valentine, Churchill.

Czyli po weekendzie bede mial ponad 300 gier na nim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało expa - niższe tiery? :>


Nożeż k%$#@! K%$#@! K%$#@!!

E8 - Trzy razy strzelałem w durnego KW. Trzy razy siadło. Trzy razy 0 (słownie zero) HP zdjęte. Przydzwonił mi derp gunem - ammo rack. Ba, trafił za pierwszym razem.

 

Dwie bitwy wcześniej - zdjąłem T32 tym samym działem.

Bitwę wcześniej - zjechałem IS-4 kilkadziesiąt procent (23 strzały w celu + snajper) i parę razy zdjąłem mu gąsienice.

 

We wszystkie czołgi strzelałem z boku. Niech mi ktoś wyjaśni, co z tym KW jest nie tak? To, że jest nieobliczalny- wiem.

 

.:.:edit:.:.

Wsiadłem w KW:

DefeatBattle: Redshire 19 października 2011 18:52:53Vehicle: KVExperience received: 853Credits received: 29 263Battle Achievements: Top Gun

.:.:edit2:.:.

Muszę chyba solidnie nakląć, żeby coś się udało:

Dołączona grafika

:mrgreen:

E8 się zrehabilitował.

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś grając T32 jestem na samym końcu łańcucha pokarmowego :/

 

Za dużo kawy, łapa mi chodzi i nie mogę trafić w jadący pojazd, a nawet stojący z większej odległości. 3 walki na T32 z rzędu przegrałem :( piwa bym się napił to by lepiej szło ale nie mam ;)

W końcu wygrałem pierwszą dziś to tak kiepsko zapunktowałem 550 (to podwójne) już dawno tak źle nie było ;P

 

A teraz trzy wygrane z rzędu i to takie po 4 zdjęte czołgi Tier 6-8 ;)

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dzisiaj dość KW. Spotkałem je jeszcze w paru bitwach, to obijałem praktycznie za każdym razem za 0 punktów. Nie dość że z E8 wyczyniały te KW cuda, to potem jeszcze KW-3 nie miałem z nim szans (nożeż k.. nie do wiary). Dwa razy strzał za zero, raz rykoszet. Raz zdjąłem mu gąsienicę... i powojowane. Chyba tylko jednego zdjąłem dzisiaj.

 

A T32 fajny. Pierwsze 6.5k expa na nową wieżę, potem robię już T34 (gąski mam). Nieźle to zarabia :blink: 9 bitew - 140k kredek. I jeszcze jeden snajper do 200. Będę z radości trzy dni pił :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dzisiaj dość KW. Spotkałem je jeszcze w paru bitwach, to obijałem praktycznie za każdym razem za 0 punktów. Nie dość że z E8 wyczyniały te KW cuda, to potem jeszcze KW-3 nie miałem z nim szans (nożeż k.. nie do wiary). Dwa razy strzał za zero, raz rykoszet. Raz zdjąłem mu gąsienicę... i powojowane. Chyba tylko jednego zdjąłem dzisiaj.

 

A T32 fajny. Pierwsze 6.5k expa na nową wieżę, potem robię już T34 (gąski mam). Nieźle to zarabia :blink: 9 bitew - 140k kredek. I jeszcze jeden snajper do 200. Będę z radości trzy dni pił :lol:

 

Wmontowałeś 105? Ja dziś dzień zakończyłem na minusie przez koszty pocisków napraw itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wmontowałeś 105? Ja dziś dzień zakończyłem na minusie przez koszty pocisków napraw itd

 

m4r ma premium ;)

 

U mnie bez wychodzę średnio na zero albo trochę na minus. Na innych muszę zarabiać aby do T32 dopłacić.

 

Edit: właśnie przegraliśmy, ostrzeliwało mnie z za winkla 3 czołgi i jeszcze artyleria i tak się skitrali, ze mało im urwałem. Zarobek 10500 a koszty 13700 i 8000 ;) a przecież nie używam apteczek zestawów narzędzi czy innych dodatkowo płatnych badziewstw.

 

Dziś najlepsze bitwy T32:

Zwycięstwo!

Bitwa: Linia Zygfryda 19 października 2011 22:10:52

Czołg: T32

Doświadczenia: 775

Kredytów: 26 388

----

Naprawa:

Naprawiono czołg T32. Wydano kredytów: 275

Amunicja w czołgu T32 uzupełniona. Wydano kredytów: 17 000

Zwycięstwo!

Bitwa: Redshire 19 października 2011 23:00:49

Czołg: T32

Doświadczenia: 813

Kredytów: 26 177

Osiągnięcia w walce: Stalowa ściana

----

Naprawa:

Naprawiono czołg T32. Wydano kredytów: 8 296

Zakupiono:

Amunicja w czołgu T32 uzupełniona. Wydano kredytów: 14 000

Porażka

Bitwa: Linia Zygfryda 20 października 2011 00:08:37

Czołg: T32

Doświadczenia: 384

Kredytów: 27 192

----

Naprawa:

Naprawiono czołg T32. Wydano kredytów: 12 771

Zakupiono:

Amunicja w czołgu T32 uzupełniona. Wydano kredytów: 13 000

Zwycięstwo!

Bitwa: Karelia 20 października 2011 00:24:15

Czołg: T32

Doświadczenia: 927

Kredytów: 28 000

----

Naprawa:

Naprawiono czołg T32. Wydano kredytów: 1 893

Zakupiono:

Amunicja w czołgu T32 uzupełniona. Wydano kredytów: 10 000

Przez ten cały czas kasy mi przybyło tylko 100k ;) a grałem jeszcze na KV KV-3 PzIV i IS.

 

Ja mam dziś tak koszmarne pasmo porażek na T29, że idzie się pociąć...

 

Stres przeszkadza celować. Wyluzuj a będzie Ci lepiej szło. Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wmontowałeś 105? Ja dziś dzień zakończyłem na minusie przez koszty pocisków napraw itd

 

Jeszcze nie - w T32 90mm ma 1cm lepszą przebijalność i jeszcze sobie z nim chwilę polatam :D . No, przynajmniej do czasu założenia nowej wieży i odbicia się od finansowego dna (czyli jak się pojawi jedynka i sześć zer).

 

m4r ma premium ;)

 

Jeszcze przez 25 dni. Powinienem zdążyć z T34 w takim tempie - dziennie, grając na jednym czołgu, można zrobić bez problemu 20-30k expa.

Po skończeniu tej premki będę jej żałował, ale drugi raz bez potrzeby nie kupię, tylko dalej będę sobie latał E8/KW żeby zarobić. Przyzwyczaiłem się już do tego tygrysując, więc problemem to jakimś wielkim nie jest. Tylko... fajnie wygląda, jak na przegranej bitwie w T29, przy 1000 kredek za pocisk, jest się do przodu 10-20k po odliczeniu napraw, ammo i consumables. A w E8 zysk na poziomie 30-60k... o ile nie trafię na KW :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka bedziesz latal premium T34 by zarobic - podobno z kontem premium mozna wyciagnac 100k na bitwe w Lowe ;)

 

No ja mam jeszcze 33k do T32, na szczescie nazbieralem free expa na gasienice w miedzyczasie ;)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka bedziesz latal premium T34 by zarobic - podobno z kontem premium mozna wyciagnac 100k na bitwe w Lowe ;)

 

No ja mam jeszcze 33k do T32, na szczescie nazbieralem free expa na gasienice w miedzyczasie ;)

 

No własnie też miałem nadzieję że mi się nabije tego free expa na gąski do T32 ale jak na początku szło dobrze tak teraz gorzej. Jak zaczynalem zbieranie tych 100tyś to miałem zero free exp a teraz mam 6200 a do T32 zostało 18tyś. więc raczej nie nazbieram na gąski :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak ci braknie te 6 tys to zawsze połowa mniej roboty, mi brakło jakoś 3 tys i tak odblokowałem T32 bo się doba kończyła i pomyślałem, ze dostanę od razu gwiazdkę to trochę z tego zbiorę. Nie za bardzo się co prawda udało na początek bo przez tą małą armatę i powolny czołg przegrywałem prawie wszystko a jak już wygrałem to chyba z 500 expa poszło po dublu :F

Jednak już następnego dnia dofarmiłem do gąsienic, założyłem 105mm i dalej już szło lepiej. A i tak dopiero po montażu wieży T32 gra się przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wow ale kupiasty ten event bedzie:

 

Ze względu na rocznicę Bitwy pod El Alamein przygotowalismy dla Was kilka niespodzianek.

Poczynając od godz. 7:30 czasu polskiego 21 października i do godz. 7:00 24 października wszyscy gracze World of Tanks EU regionu mogą skorzystać z następujących bonusów:

 

  • Podwojony zarobek na czołgach: Pz III, Pz. IV, Marder II, Sturm Pz II, M3 Lee, M3 Stuart, M4 Sherman, M7 Priest, Valentine, Churchill
  • Ilość punktów doświadczenia zdobywanego przez załogę będzie podwojona
  • 50% zniżki na materiały eksploatacyjne dostępne za złoto

Jedyne co fajne to troche kasy sie wyfarmi Pz IV i zaloga amerykanska sie szybciej podszkoli w secondary skillach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 event, na którym będę zarabiać duuuużo dzięki Pz IV ^^ po prostu kocham ten czołg! :) Szkoda, że nie dali VK3002db za połowę ceny miałbym już go w garażu.

 

PS. Gdy T34 zostanie zamieniony na M103 to czy M103 będzie wtedy na maxa upgreadowany czy stockowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przedchwila piekna akcje, gram hummelemm. Zostało nas 4 na 1 shermana, w tym 2 nie grajacych, ja bez pociskow i pzkpfIV z resztka hp. Pzkpf pisze zeby obudzic reszte bo nie da rady sam, no to mowie ze oni sie raczej nie rusza ale ja juz jade to bede taranował jak trzeba :) Gosc po ciezkiej walce zbił shermana do 2% (9hp) sam ginac. Ja natomaist za ten czas zdazylem zajechac i zanim sie gosc skapnol ze podjezdzam (siatka maskujaca, cała załoga dodatkowe maskowanie) nie zdazyl sie obroic i BUM! wygralismy :) Dostałem na hummelu Kamikazde i Medal Fadina :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Gdy T34 zostanie zamieniony na M103 to czy M103 będzie wtedy na maxa upgreadowany czy stockowy?

 

Będzie w takim samym stopniu rozwoju jak T34, czyli np. jak na T34 pozostanie do zbadania silnik to M103 dostaniesz ze stockowym silnikiem. Edytowane przez qrak69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...