Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Zlinczujcie mnie ale mi się wydaje, że teraz więcej wchodzi.... :D

 

I fajne te nowe tryby, niby zachęcające do campienia a jednak robi się dużo dynamiczniej, choć może to kwestia nieogrania z tym trybem jeszcze.

 

Też mi wychodzi po niektórych walkach.. nie mam żadnych modów.

 

No nie wiem czy bitwa obronna nie zachęca do kampienia , to jest dopiero nuda, jedni stoją i bronią bazy czekając na jeleni atakujących. A atakujący mają raczej marne szanse na zwycięstwo. Co innego bitwa spotkaniowa, tam jest ciekawie zazwyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uch... dużo czytania tego goblina. W robocie jestem T_T

 

Nic nie wchodzi... na 4 strzaly z odleglosci 10m w type 59 wszedl jeden... Wszystkie oddane w bok.

W T-34 z 20m dwa dingi tez w bok...

 

No zesz

 

Weź jakiś mega niski tier - Loltraktor z Bredą, albo coś z drugiego tieru (tetrarch, pz38h735..) i polataj sobie tylko dla frajdy. Przestałem się bardzo dawno temu przejmować WR na Tetrarchu. Efekt jest taki, że mam w okolicach 60%, a po niedawnym sprawdzeniu effc ratio, okazało się być na poziomie 1600 :lol:

I wcale się nie czuję winny tego, że pokazuję bogu-ducha-winnym noobom, co ich czeka po wejściu na wyższe tiery :twisted:

 

No nie wiem czy bitwa obronna nie zachęca do kampienia , to jest dopiero nuda, jedni stoją i bronią bazy czekając na jeleni atakujących. A atakujący mają raczej marne szanse na zwycięstwo. Co innego bitwa spotkaniowa, tam jest ciekawie zazwyczaj.

 

Jest takie powiedzenie, że najlepszą obroną jest atak.

Miałem przyjemność "obrony" bazy na kampinovce. Bitwę wygraliśmy, bo się okazało, że "atakujący" team kampił bardziej niż my. Ofc na samym początku, jak ruszyliśmy z IS-3 jednym zboczem, to się ktoś mondry odezwau, że on wie lepiej, i że się kampi, bo masz bronić. Chwilę później stulił japę, jak is-3 wyspotował T110 i JT, które zaczęły straszyć szczątkami już parę sekund po tym. Gdybyśmy kampili, zdobyliby silną pozycję w lasku - jeden mógłby spotować, a drugi (wespół z artą) grzać do naszych, którzy byli jak na widelcu. Tymczasem nie tylko ich zatrzymaliśmy, ale i otworzyliśmy sobie drogę na sam dół i oflankowaliśmy ich tak, że skończyli w "starej" bazie z prawej strony mapy i z ofensywy musieli przejść do ostrej defensywy... Ostatniego od śmierci uratował koniec czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze specjalnie roznicy w samej rozgrywce. Co wchodzilo to wchodzi. Gorzej z samym klientem.. wczoraj w ciagu 2h zaliczylem z 10 crash to desktop, czesto nie laduje cieni (wszystko wyglada na ultra-low detale) a najgorsze ze fpsy polecialy z 60 do 15 :| cos nie jest tak jak powinno byc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz, masz. Celownik "serwerowy" różni się od zwykłego tym, że pokazuje gdzie realnie celujesz. Czyli to, o czym tu kiedyś mówiliśmy: ktoś się schowa za budynek, a ty strzelisz w ostatniej sekundzie i oberwie już będąc za tym budynkiem. Innymi słowy - nie pokazuje tego co widzisz, tylko to, co widzi serwer. Do tego z dość dużym lagiem (raz - lag od serwera do ciebie pokazujący pozycję czołgu przeciwnika, dwa - lag od ciebie do serwera kiedy przesyłasz dane w co celujesz, trzy - lag od serwera do ciebie z właściwymi danymi po przeliczeniu). Ja miałem momentami tak, że kręcąc w lewo widziałem celownik wykonujący jeszcze stare "w prawo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten z gry ssie, zabija fps i laguje solidnie, nie szło nic trafić jeśli chodzi o ruchome cele...wcześniej nie miałem takich problemów.

Standardowy...jeszcze się nie przestawiłem więc też ssie(ja ssę), w ogóle to strasznie dużo razy wczoraj wpakowałem pestek w grunt. Masakra jakaś. Kasa w ogole za bitwy jak wchodzi pocisk też jakby mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze specjalnie roznicy w samej rozgrywce. Co wchodzilo to wchodzi. Gorzej z samym klientem.. wczoraj w ciagu 2h zaliczylem z 10 crash to desktop, czesto nie laduje cieni (wszystko wyglada na ultra-low detale) a najgorsze ze fpsy polecialy z 60 do 15 :| cos nie jest tak jak powinno byc..

 

Takich problemów nie mam, ale miałem wczoraj znikającą arty. Grałem artą i nasz T 50 wyspotował dwie wrogie. Jedna poszła w piach, chce celować w drugą, a ona zniknęła, ale nie z powodu oddalenia się spotującego, o nie, on jeździł wokół niej i tylko jego widziałem jak jeździ i strzela do niej, ale wrogiej arty ni hu hu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich problemów nie mam, ale miałem wczoraj znikającą arty. Grałem artą i nasz T 50 wyspotował dwie wrogie. Jedna poszła w piach, chce celować w drugą, a ona zniknęła, ale nie z powodu oddalenia się spotującego, o nie, on jeździł wokół niej i tylko jego widziałem jak jeździ i strzela do niej, ale wrogiej arty ni hu hu.

 

Skończył Ci się zasięg radia...

Co dziwne, grając tera arty fr, nisko levelową, miałem też tak że swojak mi zniknął z pola widzenia w widoku strategicznym(radio 360m zasięgu). Wcześniej tego nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaczecie jak baby. Nie od dziś wiadomo, że w dniu update'u poziom spada.

W rozgrywce nic się specjalnie nie pogorszyło. Pociski wchodzą jak się potrafi strzelać (do tego potrzeba doskonale znać możliwości czołgu swojego i przeciwnika).

 

Jedyne do czego mam zastrzeżenia to kompletnie nieprzemyślana Malinovka w trybie Assault. Drużyna broniąca ma ogromną przewagę. Bez scouta i dobrych art o wygraną trudno.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne do czego mam zastrzeżenia to kompletnie nieprzemyślana Malinovka w trybie Assault. Drużyna broniąca ma ogromną przewagę. Bez scouta i dobrych art o wygraną trudno.

 

ale jak juz sie podswietli przy skarpie wszystkich na gorze to arta ma niezly ubaw. to jak strzelanie do kaczek :)a co do reszty. jakos przy wejsciu patcha nastapila fala krytki bo ponoc zwiekszyla sie szansa na strzaly za 0. twierdzisz ze z wejsciem patcha spadly ludzkie umiejetnosci? Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne do czego mam zastrzeżenia to kompletnie nieprzemyślana Malinovka w trybie Assault. Drużyna broniąca ma ogromną przewagę. Bez scouta i dobrych art o wygraną trudno.

 

Płaczesz jak baba. //sorry, nie mogłem się powstrzymać//

 

 

______

Wy serio z tym 39%?

 

 

Na GwType E ? Widziałem wszystko inne tylko nie tą artę? I nie stałem na końcu mapy w samym rogu, bo ta arta ma krótki zasięg strzału.

 

Przestał się ruszać i po paru sekundach znowu się stał niewidzialny? Mógł się akurat obrócić, stanąć i namierzać skauta, żeby mu przygrzać zanim będzie za późno. W takich sytuacjach widziałem już znikających przeciwników na minimapce.

Daj replay, zobaczymy o co chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

jakos przy wejsciu patcha nastapila fala krytki bo ponoc zwiekszyla sie szansa na strzaly za 0. twierdzisz ze z wejsciem patcha spadly ludzkie umiejetnosci?

 

Po co wchodzić w polemikę z takim gościem jak radiergummi. Jeżeli gość wyskakuje z "Pociski wchodzą jak się potrafi strzelać" to albo udaje idiotę, chce ze mnie ifiotę zrobić albo wcale nie grał w WoT.

Nikt mi nie będzie ciemnoty wciskał, że ja strzelać nie potrafię. Przez wiele lat godzinami grałem w UT, więc co do celowania mam wprawę. Tyle tylko, że w WoT sama wprawa nie wystarczy, bo działo strzela gdzie chcę, a nie gdzie ja wcelowałem.

Jeszcze wyskoczył z "Twoje Hit Ratio to 39%" - to już mnie rozjebało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Taka szybka zmiana śpiewki, jak okazało się, że nie mam zeza?

 

PS. Przeklinać będę gdzie chcę i kiedy chcę, ciach! ci do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glasser .

 

A wiesz co to Netykieta i regulamin forum ?

 

Nikt ci nie broni przeklinać , przeklinaj sobie ile chcesz byle nie publicznie .

 

Na forum obowiązują pewne zasady , m.in. nie przeklinamy .

 

A celowanie w UT ( czy każdym innym FPS-ie ) ma się do celowania w WOT tak jak piernik do wiatraka .

Edytowane przez reyden
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

A celowanie w UT ( czy każdym innym FPS-ie ) ma się do celowania w WOT tak jak piernik do wiatraka .

 

Oczywiście, że tak. W UT powodzenie w trafieniu zależy tylko i wyłącznie od umiejętności, a w WoT od szczęścia i przytaczanie procenta trafień obnaża poziom dyskutanta, który to przytacza... Edytowane przez glasser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wchodzić w polemikę z takim gościem jak radiergummi. Jeżeli gość wyskakuje z "Pociski wchodzą jak się potrafi strzelać" to albo udaje idiotę, chce ze mnie ifiotę zrobić albo wcale nie grał w WoT.

Nikt mi nie będzie ciemnoty wciskał, że ja strzelać nie potrafię. Przez wiele lat godzinami grałem w UT, więc co do celowania mam wprawę. Tyle tylko, że w WoT sama wprawa nie wystarczy, bo działo strzela gdzie chcę, a nie gdzie ja wcelowałem.

Jeszcze wyskoczył z "Twoje Hit Ratio to 39%" - to już mnie rozjebało...

 

Ja od czasu do czasu gram w Q3 czy to znaczy, że mam Mausem robić rocketjumpy? Prawda jest taka, że nie masz czołgu, który mógłby penetrować przeciwników bez problemu a jak wg Ciebie działa walą gdzie chcą to poczekaj na zejście się celownika (i teraz uwaga bo to może być nowość dla Ciebie bo o ile wiem tego typu rozwiązań w UT nie było!) Należy strzelać po weak spotach lub nie wyskakiwać jak Filip z konopii na przeciwnika z którym szans nie masz! Co do trafień na M4 masz 47% podaczas gdy ja na mam 66%. Może to nie zez ale widać, że skilla nie masz.

  • Upvote 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Ja od czasu do czasu gram w Q3 czy to znaczy, że mam Mausem robić rocketjumpy?

Nie pajacuj, bo w moich oczach robisz z siebie idiotę...

 

Prawda jest taka, że nie masz czołgu, który mógłby penetrować przeciwników bez problemu

Balans tej gry to już inna sprawa, który zresztą jest żałosny.

 

a jak wg Ciebie działa walą gdzie chcą to poczekaj na zejście się celownika (i teraz uwaga bo to może być nowość dla Ciebie bo o ile wiem tego typu rozwiązań w UT nie było!)

Drugi raz w moich oczach robisz z siebie idiotę. Doskonale wiem na jakiej zasadzie działa celowanie w WoT, więc następnym razem spróbuj błysnąć czymś mądrym, bo na razie udajesz pr0, którym jeszcze nie jesteś.

 

Należy strzelać po weak spotach lub nie wyskakiwać jak Filip z konopii na przeciwnika z którym szans nie masz!

Z takim rozrzutem jakie mają działa w tej grze, powodzenia :)

 

Co do trafień na M4 masz 47% podaczas gdy ja na mam 66%. Może to nie zez ale widać, że skilla nie masz.

Podobny poziom "argumentów" z radiergummi, możecie sobie podać ręcę i wyciągnąć kolejną, nic nie znaczącą, cyferkę z mojego profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pajacuj, bo w moich oczach robisz z siebie idiotę...

Dobrze trafiłeś bo polemika z mikrobami to ostatnio moje ulubione zajęcie więc zaczynamy.

 

Balans tej gry to już inna sprawa, który zresztą jest żałosny.

O balansie było już wiele, ale jak to mówią raz na wozie raz pod wozem. Zawsze jesteś w stanie coś zrobić nie zależnie od tego czym grasz.

 

Drugi raz w moich oczach robisz z siebie idiotę. Doskonale wiem na jakiej zasadzie działa celowanie w WoT, więc następnym razem spróbuj błysnąć czymś mądrym, bo na razie udajesz pr0, którym jeszcze nie jesteś.

Skąd wiesz jak bardzo jestem pro kiedy nawet nie znasz mojego nicka w grze? I tu zaskoczenie dla Ciebie jest inny niż na forum. A wracając do celowania w WOT może po prostu skracaj dystans i strzelaj z mniejszej odległości? Poza tym T-34-85 z tego co wiem ma działo niecelne i służy bardziej do objeżdżania przeciwnika a nie tłuczenia pozycyjnego.

 

Z takim rozrzutem jakie mają działa w tej grze, powodzenia :)

88L71, 75L70, 75L100 powodzenia w lekturze to, że nie umiesz grać T-34-85 nie świadczy o tym, że wszystkie działa w grze są do gluteus maximus

 

Podobny poziom "argumentów" z radiergummi, możecie sobie podać ręcę i wyciągnąć kolejną, nic nie znaczącą, cyferkę z mojego profilu.

 

Czyli Twoim zdaniem procent trafień nic nie mówi o tym jakim graczem jesteś? Więc podejdziemy od strony matematycznej.

 

1) strzelasz 100 razy

2) z Twoim 47% 53 strzały idą w powietrze

3) z moim 66% to już zaledwie 34 strzały

4) różnica między nami to 19 strzałów

5) Zakładając, że działo zadaje 100 dmg przy takiej samej ilości strzałów zadaję o 1900 dmg więcej od Ciebie

 

Co wg Ciebie jeszcze jest bez sensu?

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don't feed teh troll, ale co tam.

 

 

Po co wchodzić w polemikę z takim gościem jak radiergummi. Jeżeli gość wyskakuje z "Pociski wchodzą jak się potrafi strzelać" to albo udaje idiotę, chce ze mnie ifiotę zrobić albo wcale nie grał w WoT.

Nikt mi nie będzie ciemnoty wciskał, że ja strzelać nie potrafię. Przez wiele lat godzinami grałem w UT, więc co do celowania mam wprawę. Tyle tylko, że w WoT sama wprawa nie wystarczy, bo działo strzela gdzie chcę, a nie gdzie ja wcelowałem.

Jeszcze wyskoczył z "Twoje Hit Ratio to 39%" - to już mnie rozjebało...

 

Nie, żebym coś sugerował, tylko... co ma piernik do wiatraka?

WoT i Unreal to dwie różne gry.

Ale dobra, jak tak mamy porównywać: ponad 12 lat gry w quake 2 / quake 3 / quake live. W związku z sieciowaniem przez modem, grałem głównie Insta z railem, gdzie w pewnym momencie trafiałem już podświadomie. Zrobiliśmy nawet z kumplami mały eksperyment - miażdżyłem ich z wyłączonym (lol) celownikiem. Oprócz tego miałem na koncie kilka tysięcy samych headshotów począwszy od Unreala (pamiętacie szukanie głowy przez Skaarj?), poprzez UT, a na UT 2004 skończywszy. Z premedytacją nie grałem w CS, bo się bałem, że nie skończę przez niego szkoły.

 

I co mi to doświadczenie dało w WoT? Ano nic. Wielkie GIE.

Musiałem się nauczyć balistyki i czasu lotu pocisku dla każdego z dział, różnych sposobów prowadzenia ostrzału, a przede wszystkim ogarnięcia całej fury weakspotów. W rezultacie, po załapaniu tego wszystkiego mam celność na samej artylerii w okolicach wspomnianych i osławionych już 39%. Na ulubionych czołgach mam grubo ponad 80%, co można by przetłumaczyć tak: spotkasz mnie na mapie, masz gwarantowane uszkodzenia. Jeżeli masz szczęście, załatwię ci Steel Wall dingiem albo strzałem za zero. Brak trafienia wyniknie tylko z losowości, odległości, albo laga (który nader często mnie prześladuje na mojej loffcianej radiówce).

Wiesz do jakiego stopnia nauczyłem się strzelać w weakspoty? Do takiego, że widząc stojącego do mnie przodem KW-5, odległego o 500+ metrów, zawsze celuję lekko w lewo - bo tam ma większego R2D2, niż z prawej.

 

I wiesz co jest najśmieszniejsze? Że wcale nie jestem jakimś uber pro mastahem w tej grze. Jestem ledwie przeciętniakiem. A Ty, za jakiego gracza się masz?

 

____

Ed...

W trakcie redagowania tego postu przeoczyłem kilka dodanych wcześniej, przez co się do nich nie ustosunkuję. Może szkoda, może nie.

Edytowane przez m4r
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty dalej nie rozumiesz ze rozrzut dziala zalezy od wyszkolenia zalogi? Majac zaloge nawet na ~75% (co i tak kosztuje 20k kredytow per zaloganta) to nawet dluga 88 potrafi spudlowac ze 100m. Ale sa tu na forum cwaniaki ktore potrafia derp gunem (152mm) na KV2 zdejmowac ludzi na kampinovce. I jak oni to robia?

 

Kazdy z nas ma tysiace bitew rozegrane, przeanalizowany kazdy patch a Battle Mechanics znamy na pamiec lepiej niz inwokacje (sic!) i jakos dajemy rade ogarnac WR > 50%, celnosc >60% i Efficiency ~1200 a nawet wiecej. I jakos dziwi mnie ze Ty wchodzisz z marszu w gre, strzelasz i.. o dziwo nie trafiasz. Mam do Ciebie prosbe - przeczytaj ponizsze artykuly zanim po raz n-ty wytkniesz Nam to wszystko o czym w Twoich postach mozna czytac od kilku stron:

 

World Of Tanks

Crew - World Of Tanks

oraz najwazniejsze: Battle Mechanics - World Of Tanks

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...