Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to nie , przynajmniej nie bezpośrednio .

 

Coś mi się wydaje że inny gracz z twojego teamu może ci podreperować poziom HP ale nie jestem pewny - raz mi się coś takiego zdarzyło .

 

Za to uszkodzone moduły można naprawiać - służą do tego zestawy naprawcze ( 1 za kasę - 5 000 kredytów , drugi za 50 golda ) , także jak masz w załodze kogoś ze skillem naprawa to także można naprawiać moduły ( nie wiem jak to działa bo nie używałem jeszcze skilla ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniec eventu nie mozna wbic na serwery, pewnie już przestawiają exp rate

Ja skonczyłem z maxowanym IS-4(ladnie miecie ta 130, lecz wooolna), T32, T29, T34-85 plus połowa t43(brak silnika i expa do t44), zmaxowany tigr2(kicha, t29 lepszy)

 

Z dziwnych rzeczy to zaobserwowałem że w pewnych warunkach możliwe jest przebicie ferdka od przodu, dotyczy to zarówno 122 ruskich (no i 130) jak i 105 amerykanców. 10.5 na tigr2 też chyba może ugryźć, ale chyba za rzadko nim już gram, więc pewien nie jestem.

 

 

Kto co lubi , mi sie fajnie gra tygrysem II , zaden t29 nie podskoczy , czesto zdaza sie ze ich pociski sie odbijaja o wiezy tygrysa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie , przynajmniej nie bezpośrednio .

 

Coś mi się wydaje że inny gracz z twojego teamu może ci podreperować poziom HP ale nie jestem pewny - raz mi się coś takiego zdarzyło .

 

Za to uszkodzone moduły można naprawiać - służą do tego zestawy naprawcze ( 1 za kasę - 5 000 kredytów , drugi za 50 golda ) , także jak masz w załodze kogoś ze skillem naprawa to także można naprawiać moduły ( nie wiem jak to działa bo nie używałem jeszcze skilla ) .

 

HP nie da sie podreperowac. Co oberwiesz, to Twoje ;)

 

A moduly mozna naprawic (a raczej polatac, bo do pelnej spawnosci nie wroca) nawet bez niczego, tylko trwa to duzo dluzej. Skill zalogi podnosi predkosc napraw (tak jak i toolbox), a zestaw naprawczy dziala od razu, ale tylko na 2 minuty (wersja za golda do konca bitwy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnie dni dodatkowego expa i $$$ zakończyłem posiadanymi na stanie full wymaxowanymi, z pełnym wyposażeniem:

 

1. Pantera II

2. VK4502

3. Maus :D

 

 

i muszę powiedzieć, że ten Maus nie jest taki zły : ) ale na normalnie naliczonym expie i $$$ będzie ciężko :oops: :twisted: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogole dziwne sa te dane . T54 ma pancerz kadluba z przodu 120mm a 4 na 5 pociskow nie przechodzi przez niego. Ani Tygrysem I ani II , penetracja 1 ~200 2 ~220 , coś musi być nie tak.

 

Duze pochylenie pancerza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogole dziwne sa te dane . T54 ma pancerz kadluba z przodu 120mm a 4 na 5 pociskow nie przechodzi przez niego. Ani Tygrysem I ani II , penetracja 1 ~200 2 ~220 , coś musi być nie tak.

 

To tylko grubosc blachy. Droga rzeczywista jaka musi przebyc pocisk jest uzalezniona od kata nachylenia. Grunt to celowac w kadlub tam bardzo czesto wchodzi.

 

koniec eventu nie mozna wbic na serwery, pewnie już przestawiają exp rate

Ja skonczyłem z maxowanym IS-4(ladnie miecie ta 130, lecz wooolna), T32, T29, T34-85 plus połowa t43(brak silnika i expa do t44), zmaxowany tigr2(kicha, t29 lepszy)

 

Z dziwnych rzeczy to zaobserwowałem że w pewnych warunkach możliwe jest przebicie ferdka od przodu, dotyczy to zarówno 122 ruskich (no i 130) jak i 105 amerykanców. 10.5 na tigr2 też chyba może ugryźć, ale chyba za rzadko nim już gram, więc pewien nie jestem.

 

Trick nazywa sie premium ammo.

Zwykle ma 230mm penetracji +/- 20% wiec przez przedni pancerz Is4/Ferdka/VK45 przebic sie ciezko

Premium ammo ma 260mm penetracji +/- 20% wiec we wspomniane czolgi wchodzi prawie jak w maslo.

 

Z racji , ze gold teraz darmowy to sobie zawsze woze w KT 6 sztuk na wypadek spotkania takich przyjemniaczkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja ostatnio wymieniałem all goll na exp, ale chyba juz se daruje, raptem 3700expa, dobrze pójdzie to 3 bitwy jest....a premium ammo warto zawsze miec

Raz widziałem jak kolo przebił jt i trafiło czołg za nim...i go uszkodziło.Nie wiem jakie ammo, nie pytałem :P

2 sprawa ze może miałem powidoki czy cus :P

Ogółem to t29 jest naprawdę dobry, t32 lepszy bo więcej hp i twarszy od przodu(naprawdę więcej sie odbija) nie wiem jak t34 będzie, ale wyglada to kiepsko, nawet t34-85 moge go uszkodzic strzelając mu w bok wieży a wiadomo dobry strzał-eksplozja ammo rack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po evencie garaz wyglada nastepujaco:

T32 -> T34

ISU152 -> Mod. 704

M41 -> M40/M43

 

Na T34 lekko sie zawiodlem, i olalem rozwijanie go do T30 (papierowy czolg pomijajac turret).

Najwiecej radochy mam chyba z gry Mod'em, takiego Ferdinanda mam praktycznie na 2 strzały, Mausa na 4 przy braku rykoszetow. :lol2: No i przedewszystkim nie jest juz taki PAPIEROWY jak ISU152, ba raz mi sie zdarzylo zrykoszetowac strzal z boku od IS'a 4 (na ISU to bylby raczej zgon).

Arty jak arty spoko, ale przeladowywanie 203'ki jest uciazliwe :razz: (mogli tez sie nieco bardziej postarac z wygladem tej armaty bo od stockowego dziala rozni sie tylko tym ze jest krotsze).

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie, na 2787 bitew:

 

Top Gun (Specjalista) - 25

Invader (Okupant) - 11

Sniper (Snajper) - 160

Defender (Obrońca) - 6

Steel Wall (Stalowa ściana) - 53

Confederate (Wsparcie) - 18

Scout (Zwiadowca) - 5

 

Wittmann's Medal (Medal Wittmanna) - 1

 

Sharpshooter (Strzelec wyborowy) - 39

Reaper (Rozpruwacz) - 4

Master Gunner (Strzelec pancerny) - 28

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odznaczenia wg mnie zaleza od tego czym sie gra. Trudno Td'kiem zrobic jakies agresywne odznaczenia.

 

Sam gram juz od tygodnia wymaksowanym Ferdim. i powiem jedno. Super zabawka, pal licho ze sie slabo kryje, ale 128'ka zamiata wszystko. Celna, szybka i zabojcza. Mediumy na jaden strzal prawie wszystkie kladzie. Najbardziej lubie gasic "rudego 102 z t 34 albo shermany.

Znalazlem opis pewnego goscia z innego forum.

 

"I powiem, że o ile radziecki TD to klasyczny przyczajony kamper, to Ferdek jest strasznie ofensywny. Zbiera ostro na klate, a z jego odpowiedzią wysłaną via 128 mm liczyć się musi każdy przeciwnik. To maszyna stworzona do bezpośredniego wsparcia ataku HT - żadna druga linia - agresywnie w pełnym porozumieniu z partnerującym HT i nie ma bata."

 

Zgadzam sie z tym bardzo. Naprawde daje przyjemnosc z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z odznaczeń którymi imho warto sie umnie pochwalić to:

Wittman - 2

Kołobanow-1 :banana:

Rozpruwacz - seria 8 :twisted2:

 

Reszta nie warta pisania.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odznaczeń mam 1xInvader , 1xSharpshooter ( 16 trafień ) , 1 x Master Gunner ( 10 albo więcej trafień ) i chyba wszystkie medale postępu na I poziomie , kilka na II i chyba 1 na III poziomie ale nie pamiętam dokładnie .

 

@Trafienny

 

Pociski APCR ( Armour Piercing, Composite Rigid ) to odmiana pocisku podkalibrowego .

 

Rdzeń z ciężkiego i twardego materiału ( wolfram , uran itp. ) otoczony płaszczem z miękkiego metalu .

 

Miękki metal ma za zadanie osłabić pierwszy szok po trafieniu , sam rdzeń przebija pancerz

 

Dokładny opis masz tu pod hasłem APCR .

 

Ammo premium ma wyższą penetrację względem normalnej amunicji , nawet o 50% .

 

Przy pociskach APCR czy podkalibrowych odległość ma wpływ na przebijalność , przy pociskach kumulacyjnych praktycznie jest nie istotna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak narazie super mi sie gra Panterą ;D

Na 17 bitw 14 wygranych (82%) i w 9 przezylem (53%);)

 

Na 1413 bitew:

 

Specjalista - 5

Okupant - 6

Snajper - 38

Obrońca - 4

Stalowa ściana - 4

Wsparcie - 7

Zwiadowca - 1

 

Medal Wittmanna - 1

Łowca czolgow

Strzelec wyborowy - 28

Rozpruwacz - 3

Strzelec pancerny - 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam slabe osiagi (5 czy 6 Snajperow, 5 Steel Walli, Confederate, 3 Top Guny, ze dwa Invadery i Defendery), ale za to na KW zdobylem kiedys Bilotte's Medal (oberwij co najmniej 5 roznych krytykow, strac 80+% HP, zabij przynajmniej jeden czolg, przezyj i wygraj). :)

 

Open beta 27. stycznia: World of Tanks Open Beta Launch Date Announced :: World of Tanks: "World of Tanks"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych pozostałych nie podawałem bo chyba mniej ważne o ile w ogóle ktoś na to patrzy, też mam 8 medali za klasy, Bilott'a, łowca czołgów, strzelec wyborowy 23, rozpruwacz 5, strzelec pancerny 16, najważniejsze że liczy się fun z gry :). I tak jak wyżej zależy czym się gra, ja głównie poszedłem w ciężkie a tam z celnością różnie bywa.

Edytowane przez Banzai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak narazie super mi sie gra Panterą ;D

Na 17 bitw 14 wygranych (82%) i w 9 przezylem (53%);)

Nie martw się, niedługo przegrasz tyle bitew żeby W/L spadło w okolice 50% :wink: Mój rekord to 20 przegranych pod rząd jak miałem za wysokie ratio :)

 

Z ciekawszych odznaczeń:

2x Wittmann

1x Billotte

1x Fadin

Tankhunter

Sharpshooter 42, byloby grubo ponad 50, ale gra uważa, że odbity pocisk nie zalicza się do trafienia

Master Gunner 29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...najważniejsze że liczy się fun z gry :)

 

No właśnie, tylko szkoda, że system detekcji go skutecznie odbiera / : - przed chwilą miałem idealną sytuację pokazującą jego niedopracowanie [ ; - na mapie, połowa miasto, połowa tory [ta bez góry] uwalił mnie IS-4 z którym walczyłem idealnie wzdłuż z jednej linii torów chowając się za wagonami, oczywiście IS po chwili zniknął, musiał się obrócić przodem w moją stronę... więc się lekko w tym czasie wychyliłem i celowałem idealnie przy wagonie, za którym siedział dziad [ ; i tylko zdążyłem zobaczyć, jak z powietrza wylatuje pocisk i boom! ; D Odległość ok. 200m, na czołgu mam pokrytą optykę, załoga full + kamuflaż... bla bla bla [ ; ; )

 

Wiem, smutne żale, ale obawiam się, że tak już w tej grze zostanie... / :

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nic , ja tygryskiem sie meczylem z t54 ktory byl w odleglosci 60m i go widzialem ale zaraz za nim okazalo sie ze byla tez pantera 2 ktorej wogole nie widzialem a ruszal sie i strzelal do mnie :(

Albo patrzysz na czol ktory sie za niczym nie chowie i nagle znika , i inne takie denerwujace rzeczy.

A mnie czasem umia dostrzec z 400m i do tego stoje w krzakach.

 

ps. Udalo mi sie zdiać 50% hp is-7 i go zabić oraz mausowi 20% i tez go zabić a to wszystko pantera ;D Chodz w mausa to strzelilem z 15 razy a 3 czy 4 przeszlo ;)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...