Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Może dlatego, że teraz trafiasz na X a wcześniej nie. ;> No i wiadomo, że bez topowego działa każdy czołg nie pokazuje pazurów.

 

No właśnie nie... często nie mogę przebić słabszych ode mnie :/

 

witam

 

Ja też ostatnio połakomiłem się na is-3 i gra z działem D-25T jest naprawdę przyjemna.

 

Przy przegranych wychodzę albo na zero albo na lekkim plusie, co mnie zaskoczyło to losowanie nie jest

jakieś tragiczne w większości przypadków jestem w pierwszej trójce, mało kiedy trafiam na X choć i wtedy

nie jest się na straconej pozycji.

 

pozdrawiam

 

to zazdroszczę, ja mam średnio 18k w plecy w bitwie...

 

 

ps. czy mi sie zdaje czy większość IX/X jeździ z gold ammo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trochę dziwię się jaki jest sens gry np. na T10 w randomach.

No chyba, że ktoś gra w CW i sobie szkoli załogę.

Mi to zupełnie nie sprawia przyjemności. Kasy traci się w ciul na naprawy/ammo, poziom idiotyzmu graczy podobny jak na niższych tierach, bitwy trwają po 10min+ bo wszyscy zaciekle kampią...

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I masz na nim 4 Steel Wall. To ja mam 431 bitew na nim i 14 Steel Wall a uwazam ze (poza Lorraine 40t) jest to najbardziej plastelinowy czolg tier 9 w grze.

 

Każdy czołg ma swoje plusy i minusy. Całą sztuka tej gry polega na opanowaniu techniki maskowania słabych punktów swoich czołgów i wykorzystywania do maximum ich zalet. Ja nie mam z tym problemu.

 

Ja nie korzystam z premium ammo i penetruje jak chce i co chcę bez korzystania z skórek i innych pomocy dla niepełnosprawnych.

 

Rozumiem, że chcielibyście jeździć czołgiem z polem siłowym o zwinności scout'a, z dmg jak arta i rewolwerowym magazynkiem na 50 pocisków, ale wtedy każdy debil by potrafił osiągać dobre rezultaty.

 

Jedyne co mnie denerwuje w tej grze to inni gracze, którzy nie nadążają za mną na polu bitwy i często wszystko muszę robić sam by wygrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat IS-8 nie potrzebuje prem-ammo, bo jego pena jest wystarczająca. A co tutaj maskować ? Nie ważne pod jakim kątem staniesz to i tak wszystko wchodzi w podbrzusze, to nie IS-7, gdzie musisz centralnie strzelić w rożek brzucha..

jon a po co prem tankiem strzelać z golda ? On ma zarabiać a nie wychodzić na zero. ;> Ja na każdym czołgu mam po kilka pestek na sytuacje krytyczne, jedynie w SU-152 strzelam tylko prem, bo rzadko kiedy tracę a jak już to niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ath powiem Ci ze majac konto premium wychodze w 90% walk na plus, grajac wysokimi tierami.

No chyba ze trafie taka druzyne jak wczoraj... gdzie majac 4 arty , T-71, ELC AMX x2 musialem przysunac spota Lowe... Bo male czolgi sie kitraly po krzakach na naszych tylach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjaśnienia - T71 to nie jest skaut. To, że jest LT i w taki sposób ma losowania, nie znaczy, że będzie dobrym skautem. Wysyłać go pod wrogą bazę tylko po to, żeby gdzieś po drodze zginął od jednej celnej plomby SU-152 jest bezsensownym marnotrawstwem genialnego czołgu 7 tieru.

___

IS-8 jest fajny i kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO jednymi z najlepszych czołgów IX tieru są tu nie wspomniane przez was VK4502P i E-75 (celowo w tej kolejności!) nie wiem dlaczego, ale oba mają to same działo a na E-75 nigdy nie widziałem dmg za 600 a w przypadku VK widzę to zdecydowanie częściej. Po zakitraniu dolnej płyty i kątowaniu wszelkie potworki mogą jedynie dingować. Z E-75 sprawa wygląda podobnie z tym, że po którymś patchu pali się dość często a na pewno bardzo często pada silnik od strzału w przednią płytę. Tego typu sprawy nie pojawiają się w przypadku wcześniej wspomnianego VK.

Edytowane przez Ram1rez
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem VK w desperacji, który jechał tyłem do przodu.

No wlasnie... Mi sie wydaje ze E-75 za daleko ma wiezyczke a wtym to juz w ogole...

3/4 czolgu wyjezdza zeby wychylic lufe, a zanim to zrobi urwie ze 2 razy ;]

Też czasem tyłem jeżdżę. Tylko lamerzy dają sobie urwać HP wyjeżdżając 4502p zza budynku/skały. Bo prawidłowo robi się tak:

Dołączona grafika

 

W tej sytuacji nawet TD X tieru mają bez premium ammo prze#$&ne, bo mogą najwyżej gąsienicę zdjąć, strzelając w tylne koło - cała reszta to ding. Inna sprawa, że przy takim ustawieniu artyleria może trafić splashem za 1000-1200hp, co już mi się zdarzało. No i jeszcze E-100 z HE potrafi podpalić grzejąc w bok. Tak to można sobie spokojnie stać i niespecjalnie się chować, wkurzając przeciwnika. Mój rekord to coś koło 10 detracków, z czego kilka ostatnich z HE - straciłem ze 200hp :lol:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo vk sie nie wyjeżdza dziobem(tak sie robi e75)....lecisz do osłony, równasz do niej i w zależności od tego gdzie jest wróg....jak z lewej cofasz pod kątem(w prawo) wystawiając pod zabójczym kątem dla strzelającego boczek lewy i duzym płytę przednią(niekoniecznie spodnią). Cofnięcie o 2-3m przy kącie 15 stooni od przeszkody pozwala dingować praktycznie wszystko a jednocześnie można strzelić...

Ogółem prócz map typowo pustynych z dużą ilością art to bardzo przyjemny czołg wyrywający od 2.5 do 4k dmg bez problemu do padnięcia a jak się gra do końca i team ogarnia to i 6-7k można wycisnąć...

Ja mam na vk zdaje sie 60%...gdzie na e75 miałem 54...

 

O widze m4r mnie uprzedził, obrazkowo lepiej wyjaśnione Dołączona grafika

a i najwyzszy dmg na strzał wlasnie na vk miałem, bo 610 :)

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie macie racje... Ja jednak polecialem na E-75

Niestety ludzi uzywajacych tego czolgu tak jak to zobrazowaliscie jest stosunkowo niewielu, wychylaja sie bezmyslnie zza budynkow.

Jak jest juz gorka, to w ogole mogila ;/

 

Co do strzalow z E-75 powyzej 600 to sie zdazaly, ale rzeczywiscie jest to nieczeste...

Wczoraj mialem IS-3 na jeden strzal. Trzoszke dziwny w sumie bo dostal w przod z boku a pokazalo trafienie w ammo za 15xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta sama taktyka co na stodoła aka KW-4. W sumie fajnie można przyblokować jakaś dróżkę, ale ja preferuję bardziej aktywny tryb walki. ;>

 

Co do IS-3 to z przodu nie ma ammoracka no chyba, że musnąłeś wieżę i jakimś cudem przebiłeś pod takim kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do strzalow z E-75 powyzej 600 to sie zdazaly, ale rzeczywiscie jest to nieczeste...

 

No bez przesady... uważacie, że dla dział z takimi samymi widełkami dmg losowana wartość jest różna? To jest kwestia prawdopodobieństwa... statystycznie powinno być tak samo.

BTW. Według jakiego rozkładu są losowane wartości obrażeń? Według jednostajnego?

Wiem, że celność działa (tzn. odchylenie trafienia od punktu celowania) jest losowana według rozkładu normalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami ta gra mnie zadziwia

 

Nie celując w żadne wekspoty bo była to znaczna odległość wraz z drzewami rozwaliłem e75 na dwa strzały jeden za 300 drugi za 1620 Dołączona grafika

 

tak samo zadziwiające jest nie przebicie tygrysa od tyłu :(

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

pozdrawiam

Edytowane przez adam568

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VK4502P - biorąc po uwagę usytuowanie wieży i to ze dzięki temu trzba pokazać cały bok przy strzale jeśli się jest za czymś ukryty to nie sądzę ze jest to najlepszy czołg 9 tieru. Wysoka sylwetka i miękkie boki czynią ten cel bardzo atrakcyjny dla arty. Zresztą ten czołg spotyka się dość rzadko, ostatnio jak go widziałem to się palił

 

 

E75 - fajny czołg chyba jeden z lepszych na 9 tierze świetny pancerz,ale tylko górny z przodu i na wierzy w boki wchodzi niemal wszystko. W miastach jak kiedyś napisał m4r fajnie się gra, na otwartej przestrzeni dużo gorzej. Wysoki, w bok i z tyłu przyjmie wszystko. Bez zestawu naprawczego i gaśnicy nie ma co nawet z garażu wyjeżdżać.

 

Co do IS8 to nieraz mu przyłożyłem z E75 za całe 0 dam. Rykoszetuje częściej niż wam się wydaje. Z drugiej strony dobry pancerz tez nie zawsze dużo daje. nieraz w E75 dostałem od chociażby T30 za 1000dm prosto w przód. zdarzał się tym czołgiem paść po 2 strzałach i pancerz tu nic nie pomógł.

 

No bez przesady... uważacie, że dla dział z takimi samymi widełkami dmg losowana wartość jest różna? To jest kwestia prawdopodobieństwa... statystycznie powinno być tak samo.

BTW. Według jakiego rozkładu są losowane wartości obrażeń? Według jednostajnego?

Wiem, że celność działa (tzn. odchylenie trafienia od punktu celowania) jest losowana według rozkładu normalnego.

Przykład: Działo z Ferdiego 128mm zadaje większe obrażenia na JTigerze.

 

Z Lowe jest ciekawa sprawa bo max damage to 400, a potrafi zrobić np 408.

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czasem tyłem jeżdżę. Tylko lamerzy dają sobie urwać HP wyjeżdżając 4502p zza budynku/skały. Bo prawidłowo robi się tak:

Dołączona grafika

 

W tej sytuacji nawet TD X tieru mają bez premium ammo prze#$&ne, bo mogą najwyżej gąsienicę zdjąć, strzelając w tylne koło - cała reszta to ding. Inna sprawa, że przy takim ustawieniu artyleria może trafić splashem za 1000-1200hp, co już mi się zdarzało. No i jeszcze E-100 z HE potrafi podpalić grzejąc w bok. Tak to można sobie spokojnie stać i niespecjalnie się chować, wkurzając przeciwnika. Mój rekord to coś koło 10 detracków, z czego kilka ostatnich z HE - straciłem ze 200hp Dołączona grafika

 

Kiedyś mi sie tak maus ustawił nie pamiętam czym grałem ale jakimś T10 ogólnie nawet gold ammo nie pomogło po 4-5 pestkach odpuściłem :P oczywiście w bok nie waliłem bo to bez sensu było, ale za to IS-4 tez tak można się wystawiać z tym ze tam jest 160 z boku i nic tego nie przebije :P ewentualnie jeszcze IS-7 :) sporo jest takich czołgów ale nie wszystkie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem tak (tyłkiem) na niskich tierach, początki, jako total noob. Czasem się za mocno wystawiłem i doszedłem do wniosku że to bez sensu. Ale w sumie nie wiem czemu zapomniałem o tej taktyce, thx za remind, pobróbuję z shermanem E8, bo jego front nie jest takie perfekcyjny, za to kanciasty bok aż się prosi o ustawienie pod tak dużym kątem, bo pod każdym innym łapie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to się sprawdza na czołgach, które mają wieżę w większej odległości od czoła czołgu niż większość pojazdów.

 

Wracając do zagadnienia celności dział to tak, na KW-1S mam 81% (jeżdżę praktycznie od samego początku ze 122mm) po ponad 140 bitwach i SU-152 84% po zaledwie 20 bitwach, ale walę i na bliski i daleki dystans. ;>

 

---

 

Fajna bitwa przed chwilą, 5 strzałów w amx m4 45, 3 w bok wieży, dwa w bok czołgu i szok, wszystkie za zero z komunikatem "to musiało boleć", oczywiście po tym czasie amx się zorientował i odjechał, później nadjeżdżający IS-3 strzał w bok z identycznym komunikatem. Cofam się do bazy i stanąłem oko w oko z wspomnianym wcześniej amx, strzał centralnie w dolną część kadłuba - "to musiało boleć - 0 dmg", dopiero kolejny strzał wszedł jak miał już ~170hp.

Po prostu ta bitwa miała być przegrana i gra pokazała, że za wszelką cenę dąży do swojego celu. :)

 

Powyższa bitwa na T34, zapomniałem dopisać. Oczywiście na chacie wrogi zespół komentuje "magic wot", nic dodać nic ująć. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na chwilowy niedobór wysokich tierów. A durny MM, zamiast poczekać chwilkę, podrzucił stado skautów, robiąc takiego potworka.

 

________________

Czy Wam też posty w tym temacie (przez jego rozmiar) zapisują się dużo dłużej, niż w innych?

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...