Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

wow, nagle eff mi skoczyl...

Efficiency rating

1491.03

ciekawe co pozmieniali, przez 4 miechy miałem non stop 1390-1405

A synkowi spadło o 30...może zaczeli bardziej premiować dmg...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W newsie o zmianie naliczania eff podana jest reguła według której jest on teraz liczony:

 

DAMAGE * (10 / (TIER + 2)) * (0.21 + 3*TIER / 100)

FRAGS * 250 +

SPOT * 150 +

(log(CAP + 1,1.732))*150 +

DEF * 150;

Źródło: Рейтинг эффективность, прощай накрутка захватом базы!

 

Mnie wzrosło o niemal równe 100.

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem mala symulacje. Moje aktualne staty skladaja sie na 1275.377875. Zrobilem obliczenia o ile zmieni sie moje eff jesli poprawie jeden (pozostale zakladam sie nie zmienia) z parametrow o 20%. Oto wyniki (ulozone wg wielkosci zmiany):

 

Damage + 20% = 1369.589086 (+7.39%)

Fragi + 20% = 1328.186942 (+4.14%)

Spot + 20% = 1308.567279 (+2.60%)

Cap + 20% = 1308.083473 (+2.56%)

Def + 20% = 1295.025351 (+1.54%)

Tank tier + 20% = 1252.165476 (-1.82%)

 

Zwracam uwage na fakt ze samo zwiekszenie tieru zmniejsza eff Dołączona grafika

 

Wyglada na to ze najlepiej jezdzic scautem ktory ma niski tier, zadaje duzy dmg i jest w stanie dobijac (szybki reload). Jakies typy? T127 albo Tetrarch? Chyba jednak Med tier 10 przyniesie wiekszy wzrost eff

Edytowane przez Trawienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze najlepiej jezdzic scautem ktory ma niski tier, zadaje duzy dmg i jest w stanie dobijac (szybki reload). Jakies typy? T127 albo Tetrarch?

 

Jezdze sporo Tetrarchem i nie widac rewelacyjnych rezultatow.

 

A tak z innej beczki - nie odczuliscie ze gra od pewnego czasu (8.0, moze 8.1?) dziala wolniej niz dawniej? Ja juz nie wiem co robic aby nie schodzic ponizej 20 FPS w krytycznych momentach bitwy, rzecz jasna bez obnizania ustawien grafiki... Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia wiem, że jest to nieprawda - ponad 1500 gier w kompanii, w tym 900 grillem... nie raz hellcat wykrywał czołgi, które były 30-40 od niego (wykrył, bo skręcały gąsienicami), a najbliżej mnie około 35m przejechał sport i mnie nie wykrył... być może miał na to wpływ environmentCamo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw skiny..

 

wz-132

 

 

jagdpz e-100

 

 

;>

 

Jakby ktoś się zastanawiał, to sa skiny z Warhammera 40000 - wz-132 to Chaos Predator, a JPz E-100 to Shadowsword Superheavy Tank. Piękne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia wiem, że jest to nieprawda - ponad 1500 gier w kompanii, w tym 900 grillem... nie raz hellcat wykrywał czołgi, które były 30-40 od niego (wykrył, bo skręcały gąsienicami), a najbliżej mnie około 35m przejechał sport i mnie nie wykrył... być może miał na to wpływ environmentCamo

 

wykrywanie zależy też od poziomu wyszkolenia przeciwnika, który przejeżdża obok Ciebie. Może miał marne 50% wyszkolenia załogi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia wiem ze to prawda. Ponad 14000 bitew z czego sam nie wiem co i czym bo juz sie dawno zagracilem (a ile bylo w becie to tez juz nie spamietam). Proximity spotting to <50m i niestety ani wyszkolenie zalogi ani cammo magia ani nawet One Ring tu nic nie zmienia. Tu nawet visibility checkpoint nie bierze udzialu w obliczeniach. No ale.. moze ja sie nie znam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trawienny ja pisałem o grach w kompanii, wrzuciłbym replay, ale gram artą i nie będą obiektywne (99% spotów nie robię ja)... jedyne na co mógłbym zwrócić uwagę to na jakieś niewidzialne ściany, laga, albo że żarówa nie zaskoczyła...

 

być może cammo na pancerzu ma jakiś bug, bo dokupiłem niedawno i mimo 5% widać różnicę...

 

inna sprawa - wg różnych źródeł zasięg widzenia to 500m/ 600m... jakim cudem zdjąłem gąski czołgowi z ponad 700m? tak widziałem go zarówno na celowniku jak i na mape... ale tutaj możliwy jest błąd celownika (mod z licznikiem ładowania i lotem peski pod arty)

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym mówi grzechuk to najzwyklejszy bug, sam miałem przypadek, że zobaczyłem gościa dopiero jak obok niego przejeżdzałem w odległości 20-30m. Pewien znajomy zobaczył przeciwnika jak dopiero w niego wjechał tj. dopiero po uderzeniu. Innym razem wyjeżdzam z za budynku i pojawiło mi się 2 gości najpierw jeden, po 3-4s drugi, haczyk w tym, że najpierw pojawił mi się ten gość który był bardziej schowany za rogiem, a dopiero później ten drugi. Więc w skrócie zazwyczaj zawsze wyspotuje się gościa z odległości 50m, ale system jest zabugowany i czasem są wyjątki od reguły.

Edytowane przez demon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos tego co demon92 napisał, jak grałem vk36 i kv1s i czaiłem się na czogłi chowające się za rogiem (szczególnie ruiny kościoła na kampinówce) to spotowałem czołg będący z tyłu, celuję i strzelam, dostaję fraga, a gościu jak stał tak stoi... dopiero po chwili pojawia się wrak pokrywający 90% obrysu czołgu, w który waliłem... miałem tak kilka razy i nie wierzę, że cammo pozwala na coś takiego - ewidentny błąd gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jurek911 - prem ammo teraz za 50% a Ty strzelasz jakimiś ślepakami ? załaduj tego trola jak przystało to nie będziesz miał 1500dmg tylko 2x więcej ;>

Mój su-152 się ucieszył na tą promocję i z radości zdjął na strzała po kolei jpanthere i vk3001p ;> później jeszcze tiger na dwa strzały, jest fun ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W newsie o zmianie naliczania eff podana jest reguła według której jest on teraz liczony:

 

 

 

Źródło: Рейтинг эффективность, прощай накрутка захватом базы!

 

Mnie wzrosło o niemal równe 100.

 

 

Coś kombinują z tym eff'em, bo teraz sprawdziłem przed grą i pokazuje nowe wyliczenie wraz ze starym, na nowym pokazuje mi niecałe 1512, a wcześniej było 1592, a na starym, jak ostatni raz sprawdzałem przed zmianą reguły, miałem 1491, co było błędnym wskazaniem, bo teraz pokazuje 1478 [ ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hetzer z troll gun'em to płacz i rozpacz po drugiej stronie Dołączona grafika

[obrazek]

 

 

To połączenie uwielbiam, a gdy wyspotuje Cie ktos i zazwyczaj kiedy jest już zapóźno wrzuca wsteczny - to jest najlepsze :)

Działo 105mm nie wybacza błędów typu "podjechałem do Heztera na <100m od frontu" ;)

 

Chociaz ostatnio ze 150m nie trafiłem 3x do KW-1..

Na odmiane wczoraj weszlo mi prawie z 500m..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy pojazd jest wykrywany na dystansie <50m niezaleznie ile % camouflage ma zaloga i czy ma siatke czy inny aktywne malowanie i wentylacje Dołączona grafika

 

http://wiki.worldoft...nics#Camouflage

 

Teoretycznie masz racje, teoretycznie.

 

 

Ta gra mnie nie przestaje zadziwiać. Przed chwila mój pocisk przeleciał przez AMX 50 100 i wybuchł pod nim. Zupełnie jakby czołgu nie było. WTF????

 

 

WH40K ble, klimat tego świata jakoś nigdy mnie nie ruszał. Dobrze ze będzie reaktywacja Warzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W newsie o zmianie naliczania eff podana jest reguła według której jest on teraz liczony:

 

 

 

Źródło: Рейтинг эффективность, прощай накрутка захватом базы!

 

Mnie wzrosło o niemal równe 100.

 

A poprzedni jaki byl bo spadlo mi o 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze będzie reaktywacja Warzone.

 

kompletnie OT, ale: o czymś nie wiem? Z tego, co kojarzę, Warzone to kompletnie martwy temat, po tym jak się Target Games złożyło z 10 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...