Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

To nie wina optymalizacji tylko naszych komputerow. Mamy za slabe kompy, za slabych providerow, kopiemy w grze instalujac mody. To wszystko nasza wina ;-) Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF300T przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez yacior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt .

 

[ironia mode  ]

 

Do tego trzeba mocno podkręconego I5 4670K , dużo ramu ( ciekawe czy ramdisk by coś dał w tej grze ) i mocną kartę w rodzaju GTX780 Ti 

 

[ /Ironia mode ] 

 

A mody ( zależy które ) potrafią często dobić grę jeżeli chodzi o wydajność .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 5 k bitew bądźmy szczerzy poznajesz tą grę i wiesz mniej więcej (z dużym naciskiem na mniej) co i jak więc proszę nie mów że :

 

Chciałeś być śmieszny? "5k" 5 tysięcy bitew jak przegrałeś to pozdrawiam i zarazem gratuluje głupoty.

 

Bo po 5 k bitew jesteś ciut lepszy niż n00b :) sam mam rozegrane 3k i zgadzam się z tym co napisał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie natury technicznej:
Zmieniłem GeForce 220GT DDR3 na HD 7790 GDDR5 no i różnica w grze żadna. Jak było ~10fps tak jest dalej.
Czy procesor aż tak by ograniczał kartę czy coś z system bądź sterownikami może być nie tak czy ta gra jest tak zwalona ?
Mam Vistę HB 64 bit która działa bez formatowania od 2008 roku więc być może tu leży przyczyna. Jutro postaram się zrobić reinstalację.

Nie wiem co robić bo mogę zwrócić kartę w przeciągu 14 dni i może lepiej zacząć zbierać na nowego kompa.
Posiadam socket 775 z E8400 i 4GB ddr2 plus w/w karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD7790 powinno dać trochę boosta , mimo że gra ma tragiczną optymalizację .

 

Na jakich ustawieniach i rozdzielczości grasz ?

 

Render nowy czy stary ?

 

Ew. faktycznie masz coś skopane , ja na E5200 + HD4850 miałem w miarę płynną grę , rozdziałka 1 680 x 1 050 .

 

Z prockiem to jedyne co pozostaje to go kręcić , wymiana na jakiegoś quada nie pomoże ( w obrębie tej platformy ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinstalacja systemu nic nie da, dorzucenie ramu tez nie. Ostatni patch jest poprostu spier.... Nie jestes jedeny z takim problemem, zajrzyj chocby na oficjalne fora. Zawsze mozesz napisac do supportu, po dlugiej batalii z ticketami i tak otrzymasz odpowiedz ktora napisalem w poprzednim poscie. Caly swiat poprostu nie nadaza za genialnymi programistami z bialorusi ktorzy przeskoczyli cala w poprzednim poscie. Caly swiat poprostu nie nadaza za genialnymi programistami z bialorusi ktorzy przeskoczyli cala epoke jesli chodzi o wymagania. Szkoda tylko ze cala reszta siedza jeszcze w prehistorii. Swoja droga chcesz zmieniac kompa tylko z powodu tego szajsu? Odpusc sobie, oszczedz nerwow i poczekaj na War Thunder. Btw athlon 2x3.1 ghz, 4 gb ram, radeon 6850, vista 32b, po dorzuceniu 4gb ramu, reinstalacji na W7 64 - nie ma absolutnie żadnej różnicy. Tyle w temacie. Zaczalem grac od wersji 0.7.3, wyciagalem 50 fps przy wysokich detalach, teraz wyciagam ledwo 20 na niskich, a zbytniej roznicy w grafice nie widac pomiedzy tamta a obecna wersja.

Edytowane przez yacior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinstalacja systemu nic nie da, dorzucenie ramu tez nie. Ostatni patch jest poprostu spier.... Nie jestes jedeny z takim problemem, zajrzyj chocby na oficjalne fora. Zawsze mozesz napisac do supportu, po dlugiej batalii z ticketami i tak otrzymasz odpowiedz ktora napisalem w poprzednim poscie. Caly swiat poprostu nie nadaza za genialnymi programistami z bialorusi ktorzy przeskoczyli cala w poprzednim poscie. Caly swiat poprostu nie nadaza za genialnymi programistami z bialorusi ktorzy przeskoczyli cala epoke jesli chodzi o wymagania. Szkoda tylko ze cala reszta siedza jeszcze w prehistorii. Swoja droga chcesz zmieniac kompa tylko z powodu tego szajsu? Odpusc sobie, oszczedz nerwow i poczekaj na War Thunder. Btw athlon 2x3.1 ghz, 4 gb ram, radeon 6850, vista 32b, po dorzuceniu 4gb ramu, reinstalacji na W7 64 - nie ma absolutnie żadnej różnicy. Tyle w temacie. Zaczalem grac od wersji 0.7.3, wyciagalem 50 fps przy wysokich detalach, teraz wyciagam ledwo 20 na niskich, a zbytniej roznicy w grafice nie widac pomiedzy tamta a obecna wersja.

 

<script pagespeed_no_defer="">(function(){var e=encodeURIComponent,f=window,h=document,m="width",n="documentElement",p="height",q="length",r="prototype",s="body",t="&",u="&ci=",w="&n=",x="&rd=",y=",",z="?",A="Content-Type",B="Microsoft.XMLHTTP",C="Msxml2.XMLHTTP",D="POST",E="application/x-www-form-urlencoded",F="img",G="input",H="load",I="oh=",J="on",K="pagespeed_url_hash",L="url=",M=function(a,c,d){if(a.addEventListener)a.addEventListener(c,d,!1);else if(a.attachEvent)a.attachEvent(J+c,d);else{var b=a[J+c];a[J+c]=function(){d.call(this);b&&b.call(this)}}};f.pagespeed=f.pagespeed||{};var N=f.pagespeed,O=function(a,c,d,b,g){this.d=a;this.f=c;this.g=d;this.a=g;this.c={height:f.innerHeight||h[n].clientHeight||h.clientHeight,width:f.innerWidth||h[n].clientWidth||h.clientWidth};this.e=b;this.b={}};O[r].j=function(a){a=a.getBoundingClientRect();return{top:a.top+(void 0!==f.pageYOffset?f.pageYOffset:(h[n]||h.parentNode||h).scrollTop),left:a.left+(void 0!==f.pageXOffset?f.pageXOffset:(h[n]||h.parentNode||h).scrollLeft)}};O[r].i=function(a){if(0>=a.offsetWidth&&0>=a.offsetHeight)return!1;a=this.j(a);var c=a.top.toString()+y+a.left.toString();if(this.b.hasOwnProperty©)return!1;this.b[c]=!0;return a.top<=this.c[p]&&a.left<=this.c[m]};O[r].l=function(){for(var a=[F,G],c=[],d={},b=0;b=a[q]+d[q]&&(a+=d),b=!0);N.criticalImagesBeaconData=a;if(b){var c=this.d,b=this.f,l;if(f.XMLHttpRequest)l=new XMLHttpRequest;else if(f.ActiveXObject)try{l=new ActiveXObject©}catch(P){try{l=new ActiveXObject(B)}catch(Q){}}l&&(l.open(D,c+(-1==c.indexOf(z)?z:t)+L+e(b)),l.setRequestHeader(A,E),l.send(a))}};O[r].h=function(){for(var a={},c=h.getElementsByTagName(F),d=0;d=a[b.src].n&&b[p]>=a[b.src].m)a[g]={renderedWidth:b[m],renderedHeight:b[p],originalWidth:b.naturalWidth,originalHeight:b.naturalHeight}}return a};N.k=function(a,c,d,b,g){var k=new O(a,c,d,b,g);M(f,H,function(){f.setTimeout(function(){k.l()},0)})};N.criticalImagesBeaconInit=N.k;})();pagespeed.criticalImagesBeaconInit('/ngx_pagespeed_beacon','http://forum.purepc.pl/index.php?app=forums&module=ajax§ion=topics&do=quote&t=330993&p=3862085&md5check=0218b0705e0b0260c108db602dd3e8ae&isRte=1,Bv2RhXLL4v,false,bd9nYvSirpw');</script>[q];++d){var>[q];++b)for(var>

 

Winy szukaj gdzie indziej niz w grze, Sterowniki ?

Ja na moim sprzecie przy srednich detalach mam ok 40 fps'ow. A winien temu jest procek, obciazenie grafiki w Wocie to az 50-55% ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Winy szukaj gdzie indziej niz w grze, Sterowniki ?

Ja na moim sprzecie przy srednich detalach mam ok 40 fps'ow. A winien temu jest procek, obciazenie grafiki w Wocie to az 50-55% ;D

 

 

Szukalem ale nic nie pomoglo, w zasadzie mam wrzucone najnowsze drivery do grafiki, do chipsetu rowniez nowe (stare byly tylko na 32bity) , system reinstalowalem ok 10 dni temu.

Ponadto dorzucilem 4gb ramu (tak jak pisalem wyzej), zadnych zmian na lepsze. Inna sprawa to to ze wiele osob ma podobne problemy i to w roznych konfiguracjach sprzetowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia aktualizacja zdecydowanie cos sknocila/zwiekszyala wymagania. Pamietam jak kiedys gralem na sluzbowym lapku z grafika intela i niskich detalach. Jakos to chodzilo. Teraz nie ma mowy o plynnej grze takze cos w tym jest. Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk 4

Edytowane przez rrG73JH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem system no i gra działa wspaniale na srednich detalach z wlaczonym fsxaa i rozdz. 1920x1080. Fps srednio 45-50.Jednak radeon zostaje :)Udało się tez wykrecic proca na 3.6GHz def vcore no i dla WOTa to wystarczy aby dzialac plynnie. Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie instalowałem. Poprzednia instalka działa bez problemu. Musiałem tylko directx-a doinstalowac bo nie chciala odpalic po formacie. Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk 4

Edytowane przez rrG73JH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinstalacja systemu nic nie da, dorzucenie ramu tez nie. Ostatni patch jest poprostu spier.... Nie jestes jedeny z takim problemem, zajrzyj chocby na oficjalne fora. Zawsze mozesz napisac do supportu, po dlugiej batalii z ticketami i tak otrzymasz odpowiedz ktora napisalem w poprzednim poscie. Caly swiat poprostu nie nadaza za genialnymi programistami z bialorusi ktorzy przeskoczyli cala w poprzednim poscie. Caly swiat poprostu nie nadaza za genialnymi programistami z bialorusi ktorzy przeskoczyli cala epoke jesli chodzi o wymagania. Szkoda tylko ze cala reszta siedza jeszcze w prehistorii. Swoja droga chcesz zmieniac kompa tylko z powodu tego szajsu? Odpusc sobie, oszczedz nerwow i poczekaj na War Thunder. Btw athlon 2x3.1 ghz, 4 gb ram, radeon 6850, vista 32b, po dorzuceniu 4gb ramu, reinstalacji na W7 64 - nie ma absolutnie żadnej różnicy. Tyle w temacie. Zaczalem grac od wersji 0.7.3, wyciagalem 50 fps przy wysokich detalach, teraz wyciagam ledwo 20 na niskich, a zbytniej roznicy w grafice nie widac pomiedzy tamta a obecna wersja.

 

Na jakiej rozdzielczości grasz? 4k?! Bo u mnie 1440x900 (taki monitor) max co da się ustawić i poniżej 45 nie spada. Zazwyczaj 55-60fps, komp z siga. Chyba że twój Athlon nie nadaje się do WOT.

Na laptopie z podpisu 25-40fps na niskich, też siedzi tam jakiś Athlon x3 i podrasowany jakiś stary radek z dodanym dx10.1

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon się nie nadaje. WoT potrzebuje jednego mocnego rdzenia, tak naprawdę niewiele więcej. Wystarczy, mu 2GB RAMu, jakaś średnia karta, ale musi być mocny 1 rdzeń procesora. Optymalizacja gry leży i kwiczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalne wymagania z oficjalnej strony:

CPU 2,2 GHz

RAM 1,5 GB dla XP, 2 GB dla Vista / 7 / 8

GeForce 6800GT z 256 MB RAM / ATI X800 z 256 MB RAM, DirectX 9.0c

 

Zalecane:

winda x64

Core 2 Duo 2.5 GHz/ AMD AthlonTM 64 X2 5600+ 2.8 GHz

RAM 4 GB

GeForce 260/ ATI HD4870 1 GB

 

I tych wymagań trzeba się trzymać, a nie takich, na jakich Tobie czy komukolwiek innemu gra chodzi dobrze. A te wymagania mają się nijak do płynności WoT. Po drugie duża, sieciowa gra, jaką jest WoT obsługująca tylko 1 rdzeń CPU to kpina na chwilę obecną. Gdyby była normalna obsługa wielordzeniowości, to problemy z wydajnością zniknęłyby od razu, bo już chyba nikt nie ma 1 jajka, a wydajność czołgów rozbija się o proca, nie grafę, ram czy cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nowej łatce spadła mi wydajność dość znacząco. Na 8.9 osiągałem 30-35 klatek/s przy ustawieniach średnich z wygładzaniem. A po 8.10 spadły do ok 17-20 przy niskich. Dopiero aktualizacja sterowników coś dała i realne 28-35 przy niskich bez AA jedynie z teksturami na średnim poziomie. A sprzęt to i3 2370m, 4gb ram hd7650 500/900@720/1110.

 

Chyba się nie doczekamy sensownych optymalizacji od WG...

Edytowane przez jaan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to będzie jak jeszcze poprawią grafikę. Żeby odpalić potrzebny będzie jakaś 780ti. Wysyłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 2

 

Jeden z developerów wstępnie wspominał o GTX760.

 

 Po drugie duża, sieciowa gra, jaką jest WoT obsługująca tylko 1 rdzeń CPU to kpina na chwilę obecną. Gdyby była normalna obsługa wielordzeniowości, to problemy z wydajnością zniknęłyby od razu, bo już chyba nikt nie ma 1 jajka, a wydajność czołgów rozbija się o proca, nie grafę, ram czy cokolwiek.

 

LoL i DOTA2 pod tym względem nie są lepsze. Poza tym z podstarzałego procka pokroju quada na s775 czy Phenoma II nawet najlepsza obsługa wielordzeniowości wiele nie wykrzesa.

No i obiegową opinię o tym, że WoT nie wymaga mocnej grafy pięknie obala ten test: http://gamegpu.ru/mmorpg-/-onlayn-igry/world-of-tanks-0-8-10-test-gpu.html

 

A potem psioczy jeden z drugim jakie to boty grają, a grając na kalkulatorze przy 20-30FPS ciężko mówić o płynnym celowaniu.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...