Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Oficjalna strona gry: World of Tanks — Free Online Game.

Newsy dla serwera EU: News | World of Tanks.

 

 

Rejestracja:

Przy rejestracji należy zwrócić uwagę na serwer, na który się zapisujemy. Większość ludzi z Polski gra na EU i jest to najlepsze rozwiązanie ze względu na najmniejsze pingi.

Po wybraniu serwera nie można go zmienić ani przenieść konta na inny

 

Przydatne linki:

http://wot-news.com/stat/server/eu/norm/en - globalne statystyki serwera europejskiego

http://wot-dossier.appspot.com/ - dossier tool czyli internetowa appka do odczytu własnych statystyk

Edytowane przez Dziobak
  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w każdej wolnej chwili pociskam tylko w ten tytuł, idealny zabijacz długich jesienno-zimowych wieczorów. Ciekawy gameplay i oryginalna tematyka, zresztą bardzo mi pasująca.

Osobiście doszedłem do Hummela, Leoparda oraz King Tiger-a i na tym poprzestałem w drzewku niemieckim, teraz czaję się u ruskich na medium-a T-44... znawcy tematu wiedzą o co chodzi.

Ciekawi mnie tylko jak będą wyglądały opłaty za konta premium oraz złoto po zamknięciu bety. Mam nadzieję konta premium nie będą droższe niż 40 zł/miesiąc, w innym wypadku podziękuję.

 

@Sarkazm

Oczywiście, że to CZYSTY arcade.

Jaki jest problem z arty, ja ją osobiście kocham, jest to idealna maszynka do robienia kasy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artyleria może być frustrująca, ale zasadniczo nie jest taka dobra... Rzadko się zdarza, żeby ktoś zdobył nią więcej niż powiedzmy 4-5 fragów w rundzie. A tyle można zdobyć każdym innym sprzętem.

Teraz po patchu jej pociski latają 20% wolniej i jeszcze trudniej trafić w ruszający się czołg.

Ja najwyżej z czołgów doszedłem do Pantery, z artylerii również mam Hummela, a z TD SU-152.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boxster arty jest spoko jak sie nia gra. kazdy grajacy arty mowi ze jest ona ok. tak jest fajna, wiem bo mam Grille :D ale gdy jezdzac czolgiem, walac w inne czolgi dostajesz placka od arty. wtedy mnie krew zalewa. nie dosyc ze musze uwazac na czolgi to jeszcze kryc sie za domkiem przed arty. niestety wiekszosc obecnych random battlesow tak wyglada. to po prostu nudne. ludzi ukrywajacych sie przed arty nazywa sie nieslusznie w moim mniemaniu kamperami. 

 

ja obecnie mam Grille, VK3601 docelowo ma byc KT. Marder II, SU75, T26, M2 medium. wszystkiego po trochu :)

// moze by jakis pluton stworzyc :D

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również pogrywam,IS3 oraz su-5 czasem.Jak napisał Dziobak najbardziej denerwuje ping ~150.

Boxster co do przelicznika $ na goldy musiałbyś poszukać na ich forum,gdzieś widziałem ile to będzie w każdym razie mało opłacalna inwestycja.

J/w pluton PPC byłby spoko - nick mat00ino

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez w to pogrywam :) Wczoraj zaczalem robic amerykanow , ale te ich czolgi to tragedia :)

 

Oprocz tego mam Tigera II, 3002(DB), Jagdpanzera IV, KV-1 i T34-84.

 

@Boxster- z tego co widzialem na ruskim serwerze 10 USD=2500 pkt=1 miesiac golda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wystartowałem z upalaniem KT i muszę powiedzieć, że to prawdziwa mordęga.

a co tak naprawde daje premium? oprocz

 

-nowego garazu

 

-expa podwojnego raz na 24h 

 

-podwojonych kredytow

 

Z tego co ja wiem to exp przy koncie premium podwajany jest zawsze, a teraz po patchu jeszcze dodatkowo przy pierwszej bitwie w ciągu doby. Jeśli jest coś inaczej to proszę o sprostowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tak naprawde daje premium? oprocz

-nowego garazu

-expa podwojnego raz na 24h

-podwojonych kredytow

 

Exp i kasa nie są podawajane, a mnożone przez 1.5 - w każdej bitwie.

Po ostatnim patchu wprowadzono podwajanie expa w pierwszej bitwie dnia danym czołgiem - ale nie wiem, czy ma to coś wspólnego z premium, czy też nie.

 

Dodatkowo premium daje możliwość tworzenia plutonów (na zwykłym koncie można się tylko do nich dołączać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również gram w WoT ( od wczoraj ) .

 

Po pierwszym dniu byłem lekko sfrustrowany - jeżdżąc tym traktorkiem od Niemców ( szczególnie z armatą 37 mm ) nie wiele zdziałamy , lepsze rezultaty daje przezbrojenie go aramtkę kal. 20 mm , dziś kiedy mam już Panzer II + kilka innych ulepszeń gra się o wiele lepiej .

 

Btw. czy u was czołgi też tak wolno jeżdżą ?

 

Na przykładzie ww. traktorka - Vmax to coś koło 38 km/h , a ja ledwo 10-15 km/h jechałem i to mimo najwyższego biegu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o nowym drzewku US, mnie jakoś ono nie kręci. Wszystkie czołgi na papierze wyglądają cieńko, a w dodatku całe to żelastwo jakieś takie pokraczne i brzydkie... no może oprócz Shermana, który nie dość, że to klasyk sam w sobie to jeszcze w miarę szybki i przy długiej lupie może coś ugrać.

 

@reyden

Mobilność "świeżych" czołgów jest czymś co mnie irytuje zawsze najbardziej, dlatego zawsze na samym początku inwestuję w lepsze silniki, a zaraz potem w zawieszenie. Gorszą lufę zawsze jakoś przeboleje...

 

@konkurs

Co do balansu sił to pozostaje Ci tylko przed bitwą żarliwa modlitwa. Czasami będziesz pierwszy, a czasami z tym samym sprzętem ostatni, taki urok tej gry. Też w sumie mam nadzieję, że zanim wypuszczą pełną wersję poprawią "lekko" balans, bo czasami to dzieją się istne cyrki i praktycznie już na wstępie można stwierdzić która ze stron wygra.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam grać i ... jeszcze nawet jednego czołgu nie rozwaliłem ;( brakuje mi tu opcji dobierania graczy z podobnym wyposażeniem, bo to oczywiste, że taki MS1 nie ma szans z Rudym 102 ;p

 

czolgi sa dopierane tylko i mniej wiecej wg tierow. wiadomo jednak ze wymaksowany loltraktor bedzie lepszy od stockowego. jedyne wyjscie to grac i zdobywac expa :)

 

mnie jakos US tree tez nie ciagnie. tanki paskudne, aczkolwiek niskie tiery sa naprawde szybkie. trudno trafic takiego scouta. doszedlem do M2, ale sprzedalem na rzecz tygrysa. nie zamierzam wracac :)

tutaj stronka ze skinami do pojazdow. jakby ktos chcial sie pobawic 

 

 

Mój odnośnik

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo czolgi amerykanskie byly brzydkie jak noc, az do pojawienia sie Shermana, ktorego potem odmieniano przez wszystkie przypadki ;) Do tego Amerykanie raczej polegali na niszczycielach czolgow i (pod koniec wojny) na najstraszniejszej broni ppanc - jeepie z radiem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam grać i ... jeszcze nawet jednego czołgu nie rozwaliłem ;( brakuje mi tu opcji dobierania graczy z podobnym wyposażeniem, bo to oczywiste, że taki MS1 nie ma szans z Rudym 102 ;p

 

Bez przesady, czołgi z I tieru raczej nie trafiają na coś wyższego niż tier II... Przynajmniej było tak, gdy zaczynałem czyli pod koniec sierpnia :)

 

Ze swojej strony raczej odradzę pójście w niemieckie mediumy i docelowo w Panterę... Ja tak zrobiłem i trochę żałuję.

Pantera jest niby dość mobilna i powinna się nadawać do szybkich rajdów na tyły, ale jednak działo jest słabe i jedyną jego zaletą jest świetna celność bardziej przydatna do kampienia gdzieś z tyłu głównego natarcia. Pancerz też jest średni - HP sporo, ale rzadko zdarzają się rykoszety.

Odpowiedni T-44 u ruskich wydaje się być lepszym wyborem. Zresztą wystarczy przejrzeć parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do balansu to ja już widziałem takie cuda jak Lechtraktor wrzucony do jednego wora razem z is7, fakt, że nie często się to widzi, ale jednak...

Jeśli chodzi o T44 to rzeczywiście wg wielu opinii jest znacznie lepszy od Pantery, czasami nawet stawiany jest wyżej niż Tiger. Po restarcie kont w pierwszej kolejności zamierzam iść właśnie w kierunku T44 - szybki, dużo HP, ładnie gryzie i b. dobrze zarabia. Potem wbiję się w jakaś arty i zupełnie na końcu pomyśle o jakimś "świniaku", może JagdTiger (?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwne, w koncu T-44 byl tak zajebistym czolgiem, ze Ruscy na rozkaz Stalina schowali wszystkie 1000 sztuk i nie pokazywali nikomu, zeby przeciwnicy nie skopiowali rozwiazan w nim zastosowanych. I pisze to bez przekazu czy zlosliwosci.

 

Ja jezdze pod tym samym nickiem co tutaj. Na razie dopiero co zdobylem Pz II.

 

Gra jest boska, ale IMHO dosc trudna, trzeba sie oduczyc wielu nawykow z innych gier. Macie jakies dobre rady na poczatek - w co warto isc, a co olac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwne, w koncu T-44 byl tak zajebistym czolgiem, ze Ruscy na rozkaz Stalina schowali wszystkie 1000 sztuk i nie pokazywali nikomu, zeby przeciwnicy nie skopiowali rozwiazan w nim zastosowanych. I pisze to bez przekazu czy zlosliwosci.

 

Ja jezdze pod tym samym nickiem co tutaj. Na razie dopiero co zdobylem Pz II.

 

Gra jest boska, ale IMHO dosc trudna, trzeba sie oduczyc wielu nawykow z innych gier. Macie jakies dobre rady na poczatek - w co warto isc, a co olac?

 

Tier II jest bardzo tani, także warto spróbować jakim typem będzie Ci się grało najlepiej.

 

Przed patchem Czerwoni mieli lepsze czołgi średnie, ciężkie i artylerię, Niemcy natomiast niszczyciele. Oczywiście bardzo ogólnie rzecz biorąc, bo w obu drzewkach na podobnych poziomach zdarzały się wyjątki, gdzie to się odwracało.

Teraz doszli Amerykanie, ale patrząc po parametrach nie widać żeby mieli coś szczególnie dobrego. Być może oprócz najlepszych ciężkich, ale nie widziałem ich jeszcze w akcji. Sam mam tam dopiero T1 Heavy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę i co mnie zirytowało? To, że mogłaby być to genialna gra, ale niestety gra zespołowa tutaj szwankuje (wg mnie, dla początkującego gracza, bez plutonu etc.)

 

Dla mnie jest to zwykły deatchmatch, a fajnie byłoby gdyby przed bitwą dało się wybrać głównego dowódce i np. 3 jego pomagierów, a reszta by wykonywała ich polecenia Dodatkowe punkty byłyby za grę zespołową etc - coś na styl AA2/AA3. W ten sposób gra zyskałaby na realizmie, a i walki byłyby zdecydowanie łatwiejsze do wygrania (pojedyncze ataki MS1 vs Rudy 102 nie ma szans, ale dobrze dowodzone 3x MS1 vs Rudy mogłoby dać rade bez większych strat). Oczywiście dużo zależałoby od ludzi, tak jak AA często za dowódców biorą się dzieciaki, a ludzie olewają strategie etc.

 

Fajny wg mnie też byłyby pomysł zrobienia np. mapy Europy i stworzenia wielkiej kampanii, Rosjanie zaczynali by w ZR i po kolei podbijali by kolejne miasta, na przeciwko stanęliby Niemcy, a USA wspomagałoby UK, coś bardziej w stronę MMO :) a nie tylko potyczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodalem sobie do kontaktow:

 

dzb

 

mat00in

 

costi

 

jakby co to moj nick w grze to Diaboliqu3. 

 

jak sie ma stworzenie plutonu z roznych tierow do wspolnej gry, jest to wykonalne? przyklad: PzII i Tiger    :blink:

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...