Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Tez mam tak w PzIII, bitwa z czolgami max o jeden tier wyzszymi to rzadka rzadkosc. I tak, jest to niesamowicie wpieniajace, bo ten czolg nawet na scouta sie slabo nadaje, bo rusza sie jak woz z weglem (i to po wymianie silnika i zawieszenia).

Bardzo powaznie zastanawiam sie nad uzbrojeniem go w 75mm i zaladowanie wylacznie amunicji HE, wtedy przynajmniej jest wieksza szansa na urwanie gasienicy czy uszkodzenie modulu.

 

Dla mnie ten czolg to jedna wielka kpina. Po za tym czesto wrzuca nim do walk gdzie sa czolgi o conajmniej 2-3 tiery lepsze, a tym to juz prawie nic sie nie zrobi. A najlepsze jest to ze aby go zmienic na cos lepszego trzeba... tylko 13k expa, co zdobyc ta "puszka na konserwy" jest po prostu trudno. Mam nadzieje ze po soft wipe expa starczy aby ten smelc ominac, bo nie chcialbym znowu sie tym czyms meczyc <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten czolg to jedna wielka kpina. Po za tym czesto wrzuca nim do walk gdzie sa czolgi o conajmniej 2-3 tiery lepsze, a tym to juz prawie nic sie nie zrobi.

 

Ale jakby spojrzeć na to z drugiej strony to można uznać to za ukłon w stronę realizmu,na wojnie tez nie wybierali sobie przeciwników %)

 

Edit

Sam jestem ciekawy jak się gra jTigerem bo niestety mnie miecie przy każdym spotkaniu (IS3)

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby spojrzeć na to z drugiej strony to można uznać to za ukłon w stronę realizmu,na wojnie tez nie wybierali sobie przeciwników %)

 

Dobry byłby chyba balans historyczny t.j. dobieranie do bitwy pojazdów zbudowanych mniej więcej w tym samym czasie. Należałoby każdemu pojazdowi i częściom z upgradów przypisać orientacyjną datę wprowadzenia do produkcji (rok/miesiąc) i wtedy tworzyć bitwy dla czołgów np. z 1942 roku.

 

 

 

 

@Piospi

W launcherze jest opcja zmiany języka, aczkolwiek polskie tłumaczenie zawiera miejscami błędy, także te ortograficzne... osobiście nie polecam :)

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, wybierasz jezyk w launcherze ;) Ikonka flagi tuz obok logo World Of Tanks.

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

A co do 'historyczności', to... od IS'a 3 w górę to trochę nie fair... [ ;

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś skiny czołgów z zaznaczonymi modułami ? Bo słyszałem że ludzie podmieniają i z daleka widzą np.ammo rack

 

EDIT

Info z czata od moda

"There are issues with the spotting system that the devs are aware of and they are being fixed"

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby spojrzeć na to z drugiej strony to można uznać to za ukłon w stronę realizmu,na wojnie tez nie wybierali sobie przeciwników %)

 

Jak mialby byc wiekszy realizm to niech zrobia bitwy z 2WŚ, ogranicza jak juz ktos pisal czolgi wg. daty produkcji, dodadza ludzi obslugujacych dziala samobiezne i sprawia aby ckm'y zaczely dzialac. Jeszcze niech dodadza sterowana przez komputer piechote, zwieksza mapy i ilosc graczy tak z 10 razy :rolleyes: To bedzie realistyczne :razz:

 

Przepraszam, ale jak zrobiłeś, że masz po polsku grę ? :)

 

Jak uruchamiasz z launchera to masz tam flage. Kliknij na nia i wybierz j. polski. (tj. w oknie w ktorym klikasz "zagraj")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostaje sie raz dziennie. w pelnej wersji bedzie sie je kupowac za dolary.

 

Co Ci po dmg jak pancerza nie przebijesz?

 

a jak nie przebijesz pancerza to co ci zostaje poza ammo HE? ucieczka  :lol2: duzy dmg na wysokie tiery nie jest zly
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozna wszystkiego wszystkim zalatwic. HE nie udalo mi sie zerwac gasienicy o_O  

 

penetracja robi wieksze zamieszanie. co ewidentnie wplywa na bojowosc jednostki :) zabierajac jej tylko HP bedzie tak samo grozna jak na poczatku.

 

co gorsza przydazyly mi sie dzis pare razy rykoszety na HE. rece opadaja. pozostaje siedzenie w krzakach  :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mówię o praktyce. HE można co najwyżej gąsienice zerwać, no chyba że miało się fart i trafiło się w naprawdę newralgiczne miejsce jak np. łożysko wieży, czy w pobliżu optyki. Wyjątkiem są słabej jakości pancerze z ubogimi dodatkami. Tu trafienie HE powodowało powstawanie odłamków wewnętrznych od kruszącej się płyty pancernej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co oznaczaja poszczegolne mm przy parametrach dzial?przod bok tyl czy co innego?

bo nie moge zczaic czemu np jedno 5cm ma wieksza przebijalność niz 7.5, przy czym dmg 7.5 jest wiekszy niz 5....

 

Są to średnie wartości dla trzech rodzajów amunicji, najczęściej:

przeciwpancerny / ulepszony za gold / odłamkowy

 

Lepszą penetrację przy takim samym kalibrze mają generalnie działa o dłuższej lufie (co dawało większą prędkość wylotową).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mówię o praktyce. HE można co najwyżej gąsienice zerwać, no chyba że miało się fart i trafiło się w naprawdę newralgiczne miejsce jak np. łożysko wieży, czy w pobliżu optyki. Wyjątkiem są słabej jakości pancerze z ubogimi dodatkami. Tu trafienie HE powodowało powstawanie odłamków wewnętrznych od kruszącej się płyty pancernej.

 

Nie staraj sie aplikowac rzeczywistosci do gry ;) W praktyce za pomoca HE duzo latwiej uszkodzic moduly lub zranic zaloge. Poza tym rzadzi przeciwko pojazdom open-topped, no i zawsze zadaje te pare punkcikow dmg od eksplozji, co ma znaczenie przy celach, ktorym nie da sie przebic pancerza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, wiem Costi, ciężko się odzwyczaić od rzeczywistości i trzeba się przyzwyczaić :)

 

A propos gry. Wyjadacze pewnie to wiedzą, ale ja zauważyłem dopiero teraz - pierwsza bitwa na dobę daje bonus 2x punkty doświadczenia na pojazd. W sumie mam w garażu 5 więc warto nawet tymi nielubianymi wejść do walki i trochę punkcików nabić.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, warto. W ogole warto miec wiecej niz jeden pojazd, zeby nie siedziec bezczynnie jak nas zastrzela ;)

 

A propos bonusu za pierwsza bitwe dnia, to wczoraj mialem piekna rozgrywke Bisonem. Prochorowka, reszta druzyny to tradycyjnie same schaby (najnizsze to byl samotny PzIV), ale trafilo sie towarzystwo grajace z glowa, i to po obu stronach. Zadnego bezmyslnego rusha, tylko powolne natarcie wzdluz jednej flanki z ubezpieczaniem drugiej przez paru kolesi. Jeszcze jeden gosc jakos wszedl w role dowodcy i mowil ktoredy idzie natarcie i na co ma zwracac uwage arty (moj Bison + 2 Hummele), potem jak druga flanka ruszyla na zwiad to tez uprzedzili o tym, zeby artyleria miala czas na przygotowanie sie - poezja smaku po prostu. Bitwa pokazowa, rzeklbym.

Efekt: 5 uszkodzen, 1 kill, 1280 expa (juz po mnozeniu) i 8 tysiecy kredytow.

 

Fajna bitwe mialem tez PzIII, na Lakeville, ale skonczyla sie dla mnie zle, bo wjechalem w miejsce,, gdzie dalo sie wyjechac tylko do przodu albo do tylu. Z przodu zastawil mnie Leopard, a z tylu zanim zdazylem uciec dorwal mnie Marder :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, warto. W ogole warto miec wiecej niz jeden pojazd, zeby nie siedziec bezczynnie jak nas zastrzela ;)

 

Nie bardzo rozumiem. Sam mam 4 czolgi ale jak mnie rozwala to zawsze musze czekac. No chyba ze masz na mysli uruchomienie kilku instancji gry..? Bo nie bardzo rozumiem jak inaczej mozna by grac "dalej" po tym jak nas znizszcza. Please advise :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok bo mecze sie tez z pIII, warto pakować tam odłamkowo-burzący? ten 3 typ ammo?

Na razie mam dostępne 5cm i 7.5 ale jak ktos wspomniał wyzej, pakuje mnie przeciw tygrysom II czy lepszym i po prostu h moge...najczesciej odpalam, probuje cos trafic, gine i przelaczam na mniej stresująca arty czy td

 

@up. - bierzesz opcje wyjdz z bitwy i odpalasz na innym czolgu następną(oczywiscie gdy padniesz)....dopiero wczoraj to odkryłem

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Sam mam 4 czolgi ale jak mnie rozwala to zawsze musze czekac. No chyba ze masz na mysli uruchomienie kilku instancji gry..? Bo nie bardzo rozumiem jak inaczej mozna by grac "dalej" po tym jak nas znizszcza. Please advise :)

 

Esc -> Exit Battle, wybieramy kolejny pojazd i znowu do boju :) tez sie o tym tydzien temu od kumpla dowiedzialem.

Ta gra bardzo cierpi na brak dokumentacji czy tutoriala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie pokpilem sprawe, kurna sprzedalem wszystkie czolgi zeby moc kupic SU152 calkiem wylecialo mi z glowy ze bedzie soft wipe, czyli praktycznie pozbylem sie calego expa i kasy. :damage_wall:

Teraz mam tylko nadzieje ze nadchodzacy patch bedzie sie maxymalnie przedluzal. :mad:

 

Ale swoja droga nie zaluje tej wydanej kasy, piekny TD no i ta armata 152mm - poezja. :lol:

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasy sie nie pozbyles, bo przeciez i tak je sprzedales ;) Z tego, co zrozumialem, przy soft-wipe system automatycznie sprzedaje caly Twoj stan posiadania, a nie daje zwrot wydanej gotowki.

 

ok bo mecze sie tez z pIII, warto pakować tam odłamkowo-burzący? ten 3 typ ammo?

Dzialo 75mm L24 mam juz wynalezione, dzis wieczorem kupie i potestuje. Zanim zbiore te 13k expa na PzIV to i tak wieki mina, kasy mi nie szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to sprzedaz na soft wipie daje 100% ceny calego sprzetu. W kazydm razie ostatnio tak bylo.

 

Ale ostatnio dali tez 5k golda po wipie w ramac zadosc uczynienia za zalogi utracone wiec jak to powtorza to problemu z kasa nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up. - bierzesz opcje wyjdz z bitwy i odpalasz na innym czolgu następną(oczywiscie gdy padniesz)....dopiero wczoraj to odkryłem

Esc -> Exit Battle, wybieramy kolejny pojazd i znowu do boju :) tez sie o tym tydzien temu od kumpla dowiedzialem.

By sie upewnic - exp i kredyty dostane w takiej samej ilosci jak gdybym zostal do konca walki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...