Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dopiero przed chwila przypadkiem dowiedzialem sie, ze w arty i TD mozna zablokowac obracanie kadłubu czołgu X'em... szkoda, ze dopiero po 1.5k bitew :S ale lepiej pozno niz wcale.. wkurzalo mnie to automatyczne obracanie szczegolnie w arty.

 

A tempomatu używasz? :wink: przydaje się gdy nie chcesz cisnąć ciągle W lub S (odpowiednio do przodu R do tyłu F)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączysz tryb snajperski to będzie to samo ;)

 

No wlasnie zastanawialem sie co w TD oznacza ta ikonka co sie czasem zapala.. teraz juz wiem :)

 

@Ram1rez: oczywiscie, uzywam czesto nawet :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempomat ma jedną wielką zaletę, w walce "zza winkla". Przy ruszaniu nie podrywa tak armaty i poziom skupienia jest nie wiele gorszy niż na postoju.

 

Dziś jeszcze w pracy, jutro wolne, aktywuję premium 1dniowe i jazda całą niedzielę w WoT :-)

 

Gra ktoś na tierach podobnych do mojego A-20? Bo czasem jak mi walną IX to nie wiem co ja tam w ogóle robię. W kupie raźniej ;]

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą mnie zdjęli - w Ruinbergu sam z Panterą broniłem lewej strony mapy, prawej bronił jeden czołg i td, a reszta stała sobie grzecznie za budynkiem i kibicowała t29, który trzymał środek :mur:

 

no to juz przegiecie

Dołączona grafika Uploaded with ImageShack.us

 

Przynajmniej mieliście jakieś maleństwa, które nie odbierają od razu 100% hp:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempomat ma jedną wielką zaletę, w walce "zza winkla". Przy ruszaniu nie podrywa tak armaty i poziom skupienia jest nie wiele gorszy niż na postoju.

 

Dziś jeszcze w pracy, jutro wolne, aktywuję premium 1dniowe i jazda całą niedzielę w WoT :-)

 

Gra ktoś na tierach podobnych do mojego A-20? Bo czasem jak mi walną IX to nie wiem co ja tam w ogóle robię. W kupie raźniej ;]

 

Ja gram głównie tier 4-5 (PzIII, PzIV, KW, SU-85).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem banana za team kill :), topowy czołg Tiger stał w bazie przez 6min, jak się wróciłem i zacząłem go ostrzeliwać moim T-28 to nagle zaczął się ruszać.

 

Może spali? ;)

 

Mnie raz wyrzuciło z gry w czasie odliczania przed bitwą i już nie udało mi się do niej powrócić. Mogłem wejść sobie jedynie do garażu, gdzie miejsce po czołgu było puste z opisem "czołg w bitwie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze jedno odnośnie wot1year. Czy to startuje na 24h czy do końca dnia jakoś? Znaczy jak załacze teraz kończy się jutro o 22 tak? Niby logiczne, ale nie chciałbym mieć zonka o 24 i OFFa ;] Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uroki początków czołgów - testowana wtedy różne koncepcje - czołgi z nieruchomą wieżą , czołgi wielowieżowe , czołgi piechoty ( robiące w zasadzie to co współczesne BWP ) czy czołgi krążownicze .

 

A M3 Lee był konstrukcją przejściową miedzy M2 a M4 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.:.:ed:.:.

właśnie widziałem najdziwniejszą rzecz w całej mojej karierze WoT :lol:

Zaczyna się bitwa, wyjeżdżamy z bazy, nagle widzę komunikat o 2 zniszczonych czołgach z mojego teamu.

Co się okazało - to był jeden lucky shot GW Pantery z przeciwnej drużyny, w "standardowe" miejsce kampu artylerii. Zniszczył jedną naszą artę i KW, który... się wystraszył właśnie zginięcia od wrogiej arty i przykampił :lol:

 

Mi w becie udało się w ten sposób ściągnąć 5 tanków w jednej grze. Po prostu jak się gra TD, to mniej więcej wiadomo gdzie warto się czaić. No i wykorzystałem tą znajomość waląc na ślepo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uroki początków czołgów - testowana wtedy różne koncepcje - czołgi z nieruchomą wieżą , czołgi wielowieżowe , czołgi piechoty ( robiące w zasadzie to co współczesne BWP ) czy czołgi krążownicze .

 

A M3 Lee był konstrukcją przejściową miedzy M2 a M4 .

 

W M3 Lee to chyba byla tez kwestia niemozliwosci wyprodukowania odpowiedniej wiezy na tym etapie rozwoju.

 

Plus inna doktryna, ktora w oparciu o doswiadczenia I wojny swiatowej zakladala, ze czolg ma przelamywac linie okopow i prazyc duzym dzialem do bunkrow/gniazd piechoty a lekkim zwalczas slabo opancerzone czolgi.

 

Zobaczcie, ze dwie nacje, ktore poniosly chorendalne straty w wojnie pozycyjnej (Francja/USA) rozwinely podobna koncepcje czolgu, Brytyjczycy, ktorzy mieli rowniez pustynie do obrony poszli bardziej normalnie, ale tez rownolegle rozwijali dwie linie:

- ciezko opancerzone, powolne czolgi ze stosunkowo lekka armata (challanger/matylda) i czolgi szybkie

 

W sumie tylko Niemcy/ZSRR skutecznie przewidzieli jak bedzie wygladac przyszla wojna.

 

 

Acha update do Tygrysa P - nie da sie wrzucic 88L71 od razu bo brakuje tonazu, trzeba gasienice, albo modul kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem Stug'a na JagdPzIV i jestem w szoku po zobaczeniu jego "zdolnosci" o,O Nie dosc ze nie mozna od razu zamontowac top armaty ze Stug'a tylko trzeba sie bawic jakims badziewiem przez 4k expa do gasiennic nowych :/ Jednym slowem "zal-tank". Moze przy 88mm sie poprawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótką 'acht koma acht' będziesz zawiedziony, bo ma gorszą przebijalność niż długa 75tka. Niby tylko kilka mm mniej, ale w praktyce przynajmniej u mnie znacznie rzadziej pestki wchodziły.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wam się przebijalnosc niemieckich dział nie podoba to zmienia się to dopiero na Ferdku ze 128mm w tedy wchodzi już prawie wszystko we wszystko do zaakceptowania jest "długa" 88 z JP ale nadal to lipa ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że M3Lee z ostatnią armatką jest genialny. Robi pogrom że hej :) Zakładając że los go da chociaż w połowie stawki.

 

Na początku go nie cierpiałem ale jak już nauczyłem się nim grać to było już całkiem zacnie, trzeba się tylko psychicznie przestawić na brak obrotowej wieży - przynajmniej zawsze staje się najgrubszym pancerzem do wroga a w bitwach gdzie jest się na czele stawki (tym czołgiem dość często się takie trafiają) można jeszcze trochę poodbijać a najlepsze działko robi niezłą siekę. :)

Sherman też jest fajny ale dopiero po ulepszeniach. Do wyboru albo 105mm która ma super damage ale kiepską celność i czas przeładowania albo 76mm które jest dużo bardziej celne (chociaż jak na 0.38 celności to czasami się wkurzam bo z 200 m chybia) i dwa razy większą szybkostrzelność co daje duża przewagę w otwartym terenie. W bitwach miejskich trochę gorzej bo jak gość wylatuje zza rogu, oddaje strzał i się chowa to niestety nie da się wykorzystać szybkostrzelności.

Jestem w sumie w połowie drogi do easy eight ale i tak mam zamiar wyszkolić załogę shermana do 100%. Na razie jest 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się już go doczekać, jeszcze tylko radio i nabijam expa na shermana. Własnie skońzcyło mi się premium z wot1year, wiec na razie mogę odpocząć :) Nie ma parcia i pośpiechu.

 

Ale i T-34 zaczęło mi się fajnie kosić :)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...