Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem do swojego M4 gun rammera i wentylacje, jest już fajnie chociaż 76mm trochę mi się przejadło, wrzuciłem z powrotem 105mm i jest fajnie. :)

Zastanawiam się tylko czy warto dokupywać jakiś trzeci upgrade i jeśli tak to jaki? Do E8 zostało mi jakieś 10k expa ale M4 raczej zostanie u mnie w garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zweryfikować swoje poglądy ad Tigera jest całkiem ok. Dopiero po 100 bitwach mogę to stwierdzić przepis na sukces -> nie jechać na pałę.

 

Zaliczyłem przed chwilą grę KW (byłem ostatni w łańcuchu pokarmowym) z 152mm IS dostał szota na 87% :lol2: Natomiast M6A2E1 zezłomowałem szotem z 55%. Niestety brak było zgrania w teamie i gra przegrana...

 

Kolejna gra tym razem VK3601 i udało mi się zezłomować w całości T29 :blink:

Edytowane przez Ram1rez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem do swojego M4 gun rammera i wentylacje, jest już fajnie chociaż 76mm trochę mi się przejadło, wrzuciłem z powrotem 105mm i jest fajnie. :)

Zastanawiam się tylko czy warto dokupywać jakiś trzeci upgrade i jeśli tak to jaki? Do E8 zostało mi jakieś 10k expa ale M4 raczej zostanie u mnie w garażu.

 

Jak masz wiadra kasy to ktorys z bajerow do zasiegu widzenia (jeden daje 10% zawsze, drugi +25% kiedy stoisz calkowicie nieruchomo), ale to raczej musialbys wyczekac na promo upgradow by byl sens finansowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zweryfikować swoje poglądy ad Tigera jest całkiem ok. Dopiero po 100 bitwach mogę to stwierdzić przepis na sukces -> nie jechać na pałę.

To samo powiem. Tiger jest dochodowy, choć lepiej wciąż zarabiam na PkwIV. Zrobiłem w końcu KV i tyram na działo 107mm. Teraz z dużą czapą dostaję baty jak chłystek, ale się odegram ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zweryfikować swoje poglądy ad Tigera jest całkiem ok. Dopiero po 100 bitwach mogę to stwierdzić przepis na sukces -> nie jechać na pałę.

 

Pisałem gdzieś, że to snajper ;]

Tymczasem jeszcze ~200 bitew, żeby odblokować KT. Jak masz długą 88, to szybko przeleci :E

 

To samo powiem. Tiger jest dochodowy, choć lepiej wciąż zarabiam na PkwIV. Zrobiłem w końcu KV i tyram na działo 107mm. Teraz z dużą czapą dostaję baty jak chłystek, ale się odegram ;)

 

Nie jest dochodowy. Wychodzi na zero, a czasem na plus. Do zarabiania się nie nadaje, chyba że ktoś chce zarabiać koniecznie czołgiem z tego tieru, a to dla mnie z kolei jest niezrozumiałe.

KW... jest taka zasada (może dziwna, bo w końcu wieża to więcej hp), że w niektórych czołgach warto poczekać z założeniem wieży aż do odblokowania właściwego działa. KW do tej grupy należy, podobnie jak PzIV - nie masz dobrego działa, jeździj ze stockową.

 

Zakupiłem do swojego M4 gun rammera i wentylacje, jest już fajnie chociaż 76mm trochę mi się przejadło, wrzuciłem z powrotem 105mm i jest fajnie. :)

Zastanawiam się tylko czy warto dokupywać jakiś trzeci upgrade i jeśli tak to jaki? Do E8 zostało mi jakieś 10k expa ale M4 raczej zostanie u mnie w garażu.

 

Toolbox?

M4 zostanie u Ciebie do momentu, w którym zauważysz, że E8 zarabiasz więcej przy tych samych (albo nawet niższych) wydatkach, czyli do chwili zrobienia z E8 "prawie elite". Idę o zakład, że to E8 zostawisz na stałe. Zresztą, zauważysz kiedy sprzedać M4, bo będzie rdzewiał w garażu, a Ty będziesz latał E8.

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T-34 jest fajny, jak się dorobisz długiej armaty. Wtedy to taki hmm... rosyjski PzIV.

Moje top osiągnięcie to dobicie IS-3 z 20% do zera... kierownik nie ogarniał maszyny :lol:

Co do drzewka - AFAIR rosyjskie się szykuje.

Sam chyba sobie na jakiś czas odpuszczę rozwjanie Niemiaszków i USA, a nadgonię Rosjan - dla dwóch (trzech?) miejsc w garażu warto.

 

 

Nie napisałem, że jest najlepszy do zarabiania, ale, że da się wyjść na plus B-)

 

Na plus potrafię wyjść nawet KT, tylko pytanie "po co?".

W tej grze są czołgi do zarabiania i czołgi siejące śmierć i zniszczenie. Te drugie zaczynają się w okolicach tieru 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodziło o amerykański:

• T34 will be substituted for M103.

Players who have a T34 in their garage at the time of the revision will have it replaced with a M103 with the respective module setup and a 100% crew.

Additionally they will also get a T34 as a premium tank with the old crew and an extra garage slot.

No additional refunds are planned.

Bo za Ruski T34 nic nie dadzą :lol:

W Ruskim drzewie bonusowe sloty dostać będzie można za KV KV3 i IS4.

 

Na plus potrafię wyjść nawet KT, tylko pytanie "po co?".

W tej grze są czołgi do zarabiania i czołgi siejące śmierć i zniszczenie. Te drugie zaczynają się w okolicach tieru 7.

No i?

Gram Tigerem, bo TK nie mam, proste ;) zbieram expa i wychodzę na plus, całkiem mi to idzie ostatnio. Wcześniej kilka osób pisało jaki to kiepski czołg na którym się traci, więc odpisałem. Wkurza mnie tylko, że jak przyblokowałem wieżę E75 i naparzałem go z boku to cztery razy trafiłem a jemu zostało 3%, kiedy mnie w tym czasie rozpirzył niszczyciel czołgów marnej klasy, sam już byłem przeciw sześciu na mapie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aham, oki.

 

Czasem się trafi ładna partia T-34. Np. własnie teraz.

 

Koło podbiegunowe. Startowaliśmy na górce. Podjechałem do urwiska i chciałem kampić ale nic mi nie wchodziło w lunetę. Nagle VHk3006 czy jak on się tam zwie, podjeżdża do chłopaków przy głazach i ich kosi. Wraz z t34-85 lecimy, wymanewrowałem go i zabiłem zanim oddał strzał. Dalej długa na tą górkę przy brzegu mapy bo w tej cieśninie się tłucze dwóch naszych i IS, VHK i Hetzer. Wbiłem od tyłu, tak jak wróg tam wjeżdża. Nie zauważyli mnie nawet a ja ich kosiłem w tył ich wieżyczek. Wybiłem w sumie 4 w całej bitwie a kilku uszkodziłem.

 

A na koniec..... nasza baza została pusta i przegraliśmy okupacją!!! FUCK. Co najlepsze zdobyłem tyle expa i kredytów co normalnie za wygrane bitwy. Gdyby i z tą tak było to miałbym najpiękniejszy wynik w karierze :/ Ale oczywiście drużyna ciamajd jak zwykle.

 

 

 

 

Wreszcie dobra drużyna, dużo płaczu o zły balans, sam byłem na końcu stawki z T34. A i tak ich rozwaliliśmy :) Wszyscy trzymali się razem i jakoś poszło. Więcej takich rozgrywek! Czysta przyjemność.

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, za KV dostajesz:

• KV will be separated into KV-1 and KV-2.

Players who have a KV in their garage at the time of the revision will have it replaced with a KV-1. The KV’s crew will be trained for the KV-1.

Additionally players who have researched KV-2’s turret for KV will get a KV-2 with an extra garage slot and the KV-2 will be assigned a 100% crew.

Undistributed experience from KV can be transferred to either KV-2 or to KV-1 on demand.

Za KV3:

• KV-3 moved to tier 7 and the introduction of T-150.

Players who have a KV-3 in their garage at the time of the revision will get a KV-3 in its new status with its existing module and research setup and its old crew. Additionally they will also get a T-150 with a stock setup, extra garage slot, and 100% crew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dobra drużyna, dużo płaczu o zły balans, sam byłem na końcu stawki z T34. A i tak ich rozwaliliśmy :) Wszyscy trzymali się razem i jakoś poszło. Więcej takich rozgrywek! Czysta przyjemność.

 

Balans był na plus dla Was. Dwa szybkie, mocne czołgi z topu listy (t-44 i pantera 2) , do tego dobre ciężkie i fajny TD. Wymarzony układ do grania bez (albo z małą ilością) artylerii.

Tamci mieli parę szybkich skautów z dołu listy i trochę siły ognia w postaci is-3. Ale is-3 nie jest w stanie zrobić wszystkiego sam. No i... zdziwiłbym się, gdybyście to przegrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na kupno S-51 (pierwsze arty) i po 30 walkach ciężko ogarnąć, gdzie akurat spadnie pocisk. Najczęściej ląduje obok, a jak trochę zmienię miejsce celowania to oczywiście wroga już dawno nie ma. Nie ma jak TD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na kupno S-51 (pierwsze arty) i po 30 walkach ciężko ogarnąć, gdzie akurat spadnie pocisk. Najczęściej ląduje obok, a jak trochę zmienię miejsce celowania to oczywiście wroga już dawno nie ma. Nie ma jak TD.

 

Dlatego ja ide od dolu drzewka by przy okazji uczyc sie jak tym grac bez kaleczenia druzyny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy dokładnie wskoczy nowy patch? Jakieś 3 tyg. sprzedałem KV3 i teraz żałuję... muszę szybko do niego dopompować kasy i nie wiem czy dam radę.

 

Najnowszy patch 6.7 (7.0?) Nie wnosi żadnych zmian dających miejsca. Jest przecież wersja testowa. Można się domyślać, że jak wejdą zmiany z dodatkowymi miejscami będzie też wersja test i z góry będziemy wiedzieli, ze się zbliża. Na razie można chyba powiedzieć, ze miesiąc jest spokoju. Ktoś pisał, że nawet do przyszłego roku, ale nie wiem czemu aż tyle mieli by czekać, skoro plan zmian jest już od dawna dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo powiem. Tiger jest dochodowy, choć lepiej wciąż zarabiam na PkwIV. Zrobiłem w końcu KV i tyram na działo 107mm. Teraz z dużą czapą dostaję baty jak chłystek, ale się odegram ;)

 

Daj spokój z 107mm zakładaj 152mm i baw się do woli! IS z 100% jednym pociskiem osłabiłem do 13% mimo, że KV to niski tier jest zagrożeniem dla 8,9 tieru z tym działem!

 

 

Jest, za KV dostajesz:

 

Za KV3:

 

Czy patch zawierający ruskie czołgi nie ma wejść po patchu USA? (czyli wynika że ruskie będą w patchu 6.8?)

 

Ostatnio grając VK3601 trafiam na gry z E75, natomiast Tigerem trafiam górę listy:P Co nie zmienia faktu, że VK36 z załogą na 100% jest bardzo niebezpieczny.

 

Plany na przyszłość:

- przesiadka z VK36 na VK3002 DB

- dobić do KV-3

- jeszcze 40k expa na KT :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociski do 152 są tak drogie, że nie wyjdę na swoje a nie gram na premce nie kupuję golda więc muszę zarabiać jakoś na kolejne tanki :)

107 wg tego co czytałem ma lepszą celność, co przy dobrym zamaskowaniu staje się kluczowe. A ponieważ KV będę grał dość długo, bo nie mogę się go pozbyć przed patchem z ruskim drzewkiem więc i załogę pewnikiem wyszkolę kamuflaż na maksa. Wydaje mi się, że taka 152 była by dobra aby wjechać na E100 z za winkla, zablokować mu obrót wieży i zastrzelić go z zimną krwią. Tyle, ze takie akcje zdarzają mi się wielokrotnie rzadziej niż siedzenie w krzakach bez ruchu z długim działem wycelowanym w miejsce gdzie może się coś pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

152 z tego co czytałem i słyszałem to dość kiepskie działo .

 

Owszem - DMG robi wrażenie , ale czas ładowania , koszt amunicji i przede wszystkim niska celność działają jak przysłowiowy zimny prysznic .

 

Armata ładuje się tak długo że zdołasz oddać raptem 3 strzały na minutę , do tego celność rzędu 0,6 powoduje że trzeba walić z bliska aby w coś trafić .

 

Armata 107 mm ładuje się prawie 2x szybciej , do tego sporo lepsza celność , czas celowania też mniejszy , także sporo lepsza penetracja zwykłym AP .

 

A jak ci się trafi sytuacja podbramkowa w postaci Mardera III lub Pz IV , to jak pierwszy pocisk nie trafi to jest duża szansa że cię załatwią zanim armata się przeładuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KW i kamuflaż nie idą w parze.

 

152mm jest śmieszne, ale strasznie zero-jedynkowe - jak trafi, to jest rzeź, ale jak spudłuje, to można nie dożyć następnego strzału.

 

A koszty amunicji nie są, wbrew pozorom, takie duże, jak na bitwę wywalasz 6-7 strzałów ;) Poza tym do tego działa ładuje się tylko HE, co trochę obniża koszt (chyba, nie pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest taka zasada, że przy obrocie wieży tracimy maskowanie? Ja nie zauważam co chwilę pojawiających się jednostek w krzakach a tak by było, bo na pewno kręcą lufami na boki.

 

Może i KV nie jest dobry do maskowania, ale skoro i tak muszę iść, siatka + trening kamuflażu całej załogi powinien jakiś efekt zrobić. Mam tez pytanie, czy wyszkolenie kamuflażu na 30% już coś daje, czy dopiero po osiągnięciu 100%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę na teście więc trochę moich spostrzeżeń:

 

Nowa mapa szału nie robi ale idzie się na niej pobawić. Ludzie chcący pobawić się w mieście jednak będą zawiedzeni, natomiast miłośnicy pagórków będą w niebie.

Nowe czołgi (lekkie T-50, VK2801) są naprawdę bardzo szybkie i do tego bardzo wytrzymałe (VK bawił się z moim Tygrysem, T-50-2 natomiast zawrócił prawie w miejscu i zniszczył mojego leoparda jak Pz4 niszczy MS1)

 

Za przyznane 10k golda kupiłem KV-5 by zobaczyć jak zarabia i... Masakra :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...