Skocz do zawartości
Oracle

HP Armada E500 i wifi do tego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chcicałbym kupić sobię jakąś kartę dla tego starego złoma ale absolutnie nie wiem co wybrać. Chciałbym coś do max 50zł.

Czytałem że PCMCIA mogą być problematyczne a usb mają słaby zasięg, zaś na innym forum wyczytałem zupełnie odwrotnie że PCMCIA mają słaby zasięg a usb bywa problematyczne,

 

Chciałbym, żeby mi to działało pod windowsem i jakimś linuxem. Zasięg przydałby się średni.

Co polecacie? Widziałem na allegro Thomson Speedtouch 110 za 20zł na PCMCIA, dobre to?

 

Nie mam niestety zielonego pojęcia o starszych kartach wifi. Mogłby ktoś coś polecić?

Muszę kupić maksymalnie w niedziele żeby w poniedziałek były pieniądze na koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też się bardziej skłaniałem ku USB bo mimo wszystko wydaje się być bardziej niezawodna, czytałem że czasem nie wykrywa kart PCMCIA.

 

A coś z tego?

Najczęściej kupowana i TPLink (mam router który fajnie śmiga)

TP-Link Karta sieciowa WiFi USB TL-WN422G Wi-Fi (1307981641) - Aukcje internetowe Allegro

 

Albo

Karta USB PENTAGRAM WIFI 6132-12 150Mbps/2dbi/250m (1313490426) - Aukcje internetowe Allegro

Tylko że widzę mała antena.

 

Ten TP link wydaje mi się najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, sam mam Armadę e500 i tego TP linka, wszystko śmiga ok. Tylko jeśli chcesz używać neta czy gadu dołóż do tego ramu bo jest bardzo ciężko (dobór ramu jest ciężki ze względu na to że to płyta BX), minimum 256mb. Co do rodzaju karty. Na USB lepsza antena i możesz wykorzystać przedłużkę aby wzmocnić zasięg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o pamięci myślałem żeby wsadzić tam ze 512MB, jakie tam ramy pasują? Ile ma slotów? (fizycznie nie mam go jeszcze, dopiero go kupiłem w piątek)

 

PS. On ma 256MB i procek 800Mhz, kupilem za 200zl, chociaż pewnie i tak przepłaciłem.

 

Jeśli chodzi o karte to prawie na pewno jestem już na tego tplinka zdecydowany, chyba że ktoś jeszcze ma coś ciekawego do zaproponowania?.

Edytowane przez Oracle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...