Skocz do zawartości
Czechu

Podkręcanie GeForce 4 MX 440SE

Rekomendowane odpowiedzi

grzeje ci sie ta kartA?

na standartowym radiatorze mam zinstalowany wiatraczek od pentium (4000rpm) i radiator nawet nie jest letni, jest taki jakim powietrzem chłodzi go ten wiatrak. (bez wiatraka był mocno ciepły, nawet bez kręcenia) a pamieci ram bez zadnego chłodzenia są dość ciepłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzeje ci sie ta kartA?

na standartowym radiatorze mam zinstalowany wiatraczek od pentium (4000rpm) i radiator nawet nie jest letni, jest taki jakim powietrzem chłodzi go ten wiatrak. (bez wiatraka był mocno ciepły, nawet bez kręcenia) a pamieci ram bez zadnego chłodzenia są dość ciepłe.
wiesz radiator to moze byc letni - dotknij se 2 strony GPu to zobaczysz wtedy czy sie grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz radiator to moze byc letni - dotknij se 2 strony GPu to zobaczysz wtedy czy sie grzeje

dotykam drugiej strony płytki i... hmmm cóz... w kazdym miejscu tak samo ciepła , w miejscu gdzie jest GPU tylko leciutko cieplejsza praktycznie niezauwazalna roznica

 

probojesz mi wmowic ze mi sie karta grzeje czy co?? hehe przeciez pisze ze nie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje dwa groszę :

 

Jakiś czas temu zakupiłem na Katowickiej giełdzie komputerowej

kartę NoName GF4 MX 440 64 MB DDR 128 bit , kupiłem ją bez chwili zastanowienia jak zobaczyłem że posiada ona pamięci w kostkach nowego typu B.G.A . Standardowo karta chodziła na:

core 250 i mem 330 , zdiołem radiator ,posmarowałem pastą silverką

założyłem wiatraczek od starego kompa ,(bodajrze z procka AMD K6 )

na kostki pamięci przykleiłem małe radiatorki po 4 zł za sztukę :)

i teraz karta chodzi spoko na : Core 320 MHz i mem 485 MHzjeśli chodzi o podkręcenie pamieci to jeszcze nie miałem takiej karty która by sietak ładnie kręciła , pamiątki chodzą nawet na 495 ale wówczas widać drobne artefakty ,do tego dodam że są tylko lekko ciepłe

W taki to oto sposób z karty wyciskam ostatnie poty , a wydajnością porównywalna jest do droższego o ponad 150zł GF4 MX 460

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz radiator to moze byc letni - dotknij se 2 strony GPu to zobaczysz wtedy czy sie grzeje

dotykam drugiej strony płytki i... hmmm cóz... w kazdym miejscu tak samo ciepła , w miejscu gdzie jest GPU tylko leciutko cieplejsza praktycznie niezauwazalna roznica

 

probojesz mi wmowic ze mi sie karta grzeje czy co?? hehe przeciez pisze ze nie:)

no to dobrze - co innego gdybys mial ti - ktory ma 2x wiecej tranzystorow:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czehu Ja mam GF 440 MX440 softowo zrobionego na Quadro 4 550XGL

bez chlodzenia(w nocy spac niedawal) taktowany jak w opisie ale zaloze jakis went na 5V.A gram dosc duuzo na AAO wszystko na ultra high i bez problemow.

Hm...moglbys mi napisac jak zrobiles sobie quadro i wogule...bo w zyciu o tym nie slyszalem....a tesh by sie przydalo..THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze - co innego gdybys mial ti - ktory ma 2x wiecej tranzystorow:P

heh no tak to prawda:) moj kumpel ma ti4200 i karta graficzna rozgrzewa mu wnetrze kompa wiecej niz procesor:)

Hm...moglbys mi napisac jak zrobiles sobie quadro i wogule...bo w zyciu o tym nie slyszalem....a tesh by sie przydalo..THX

no wlasnie w sumie z tym Quadro to fajna sprawa o ile mozliwa:) napisz cos wiecej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę siem do czegoś przyznać -> NIGDY NIE TAKTUJCIE gf4 mx 440 350/560 :!: :!: :!:

odebrałem dziś gf3 Ti i chciałem zobaczyć ile mój staruszek wyciśnie marków...

kloc podkręcony o około 30%, grafa była super - hynix 3,6 ns.

3Dmark2001se - pierwszy test - artefakty, wytrzymam, zobaczmy ile pójdzie :wink:

przy lobby zwiecha...

restart.

default karty i proca.

SYF, szkoda, bo wystawiłem ją na allegro i miałem niezłą kaskę za nią a do końca licytacji było coś około 5 dni :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mialem Gainwarda Gf4MX460 GS to on byl taktowany 300/550 a sie podkrecil na....uwaga! 330/714 na standardowym chlodzeniu!!!!!!!! tyle ze kosztowal 550zl,a za 450zl kupilem GF3Ti200 64ddr od Gainwarda i sie kreci na 250/540 bez artefaktów...... wiec produkty gainwarda sie najlepiej podrecaja i jak masz zamiar kupic mx-a to tylko gainward!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie moge sobie przerobic (robie softowo, nie ruszam zadnej lutownicy :P) bo ten program dziala tylko z GF2 na GF4 nic sie nie dzieje, a moze tu chodzi o sterowniki, napisz mi dokladnie jak ty to zrobiles ze swoim GF4. THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mialem Gainwarda Gf4MX460 GS to on byl taktowany 300/550 a sie podkrecil na....uwaga! 330/714 na standardowym chlodzeniu!!!!!!!! tyle ze kosztowal 550zl,a za 450zl kupilem GF3Ti200 64ddr od Gainwarda i sie kreci na 250/540 bez artefaktów...... wiec produkty gainwarda sie najlepiej podrecaja i jak masz zamiar kupic mx-a to tylko gainward!!

hahaha gainward powiadasz.... - buahahahhahaa :o :lol: :lol: :lol: :lol: 8O :) :x :P :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oblookaj mój podpis, tyle biega bez problemu. wyżej na pamięciach nie ustawiam, na 500 MHz jest zwis, pośrednich nie sprawdzałem. rdzeń na 375 chyba siwieszał, nie pamiętam już.

 

rdiatory na pamięciach (3-4 cm wysokości) pozwoliły pozbyć się buraków w 3d marku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pamięci chodzą na 425 z 333 ale rdzeń z wykrytego 270 musiałem skręcić na 230 bo nie wiem dlaczego ale komp się wieszał a karta się moim zdaniem nie przegrzewała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję zakupić asusa mx440 agp x8 128 bit ddr, standardowo taktowany 250/420 czyli poszedłby 350/500-550 ale kumpel, który miał kupić mojego mx440 się rozmyślił i bierze R9100, do celerona 800 :lol: i kupuje 512 MB ramy 133 MHz :lol:

ale się będę nabijał jak wsadzi tyle kasy a cefalona dajel swoje ... wydajność minus 50% :)

 

sokół : coś masz lipę z tym GF'em, może kręcony był mocno. to nie ty pytałeś kiedyś czy brać mx440 który się wiesza itp ? wtedy też wystarczyło na GPU trochę zmniejszyć taktowanie. nie, to nie ty. ty od wczoraj dopiero na forum ... ale nie jesteś sam :!: ktoś też tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde kupiłem kiedyś Gf 4 mx 440 na polbras.com i miałem też z nim problemy więc im odesłałem i po miesiącu przysłali mi to własnie SE i tez jakaś lipa. Nie polecam tego sklepiku!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie polecam rainbow pc. też przysłali najpierw no-name z pamięciami 286 MHz 64 bit więc dopłaciłem 40zł i mam chaintech mx440se 128 bit ddr 333, kręci się ładnie ale 6500 w 3d marku na moim sprzęcie nie przekroczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja podkrecalem swoja 4 mx 440 sparkle w sumie nawet niewiem ile wiem ze troszke przesunołem ta,m w detonatorach i było 10 Fps więcej w q3 próbój . u mnie bylo oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,mam zajebistego OEMa GF 4 MX 440 ,na kostkach BGA DDR ! ! to te małe kwadratowe kostki ,

z wyglądu takie same jak te montowane w kartach Radeon 9700 :) :)

Standardowo karta była taktowana Core-250 mem-333

założyłem małe radiatorki na pamiątki na radiator chipsetu mały coolerek ,

w biosie podniosłem napięcie AGP na 1,6v

podniosłem magistrale AGP na 72MHz

i teraz karta chula na : Core-310 i Mem-475 ! !

Naprawdę byłem w szoku jak zobaczyłem ile wytrzymują te pamiątki BGA !

 

Dodam tylko na koniec , UT2003 1024x768x32bity max Detale

Demo DM-inferno-Bots wynik Score = 55.476982

Jak na kartę klasy GF4MX440 to najlepszy wynik

z pośród kilku moich znajomych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem jakiś rok temu od kumpla nadpalonego GF4MX440 (ma czasami problemy ze startem). Standardowe taktowanie to 250 rdzeń i 200 pamięci (4ns), rdzeń idzie na 350MHz - założyłem mu blue orba a pamięci idą na 280 (560) więc to chhyba dobrze co jak na kartę za 130 zł. W 3D Marku mam 5933

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w 3d marku '01 mam 6500 bez podkręcania procka i ustawieniu 350/400. chodzi ładnie na 350/450 ale ostatnio ciepło jest więc zszedłem na pamięciach o 50 MHz dla pewności.

GPU 350 MHz to większość mx440 wykręca, szczególnie SE :)

a pamięci ma m6ns chyba, radiatorki 3cm wysokości z coolerka od celerona 333 :) mało dały ale zawsze pewniej. trzebaby vmod ana pamięci zarzucić. a chłodzenie GPU to standardowy radiator na jakimś silikonie standardowym + wiatrak 4x4cm od NB abita kt7a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna, ludzie co wy robicie że tyle smarków wyciągacie na tych mx'ach u mnie z ledwością te 5933 ale przy ustawieniu mipmapingu na szybkość nie na jakość. Czy da się jeszcze coś zoptymalizować by wyciągnąć więcej (dla własnej radochy), w smarku 01. WIdywałem już wyniki 7000 tyś i większe na mx'e ale czy to już zalleży od procka?

Ale i tak myślę jak tu z pamięci wycisnąć 600MHz, może radiatorki i aktywne chłodzenie, bo dalsze wykręcanie rdzenia nie ma już sensu, największe korzyści przynosi wykręcanie pamięci. A może wiecie czy jestr jakiść programik którym pozmieniam timingi pamięci w zrzuconym biosie i wgram go na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedalem mojego ti4200 i przejsciowo na pare dni mam gf4mx 64mb ULTRA (do sprzedania ) i bez problemu pamieci idą na 475 mhz a core na 315mhz , i na tak podkreconej mam 7700 w 3dmarku 2001 se wiec nienajgorzej :wink: , jak bedzie mi sie chcialo to podkrece ja bardziej i bede mial 8k 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva tuner i tam jest skala podana bezpiecznego podkręcania jeśli pojedziesz za daleko i możesz uszkodzić karte ja sam mam podkreconą gf2 mx400 64 195@222 i 169@190 i dobrze działa i mam założony od gury jeszcze jeden radiator z wiatraczkiem

i bardzo dobże działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

Ja wczoraj troche powalczyłem ze swoim Palit Daytona GF4 MX440 64mb i wyniki mnie troszke zaskoczyły. Nominalnie mam 270/400 a udało i sie dojść do 361/500 ale troche speńkałem :roll: bo w 3DMarku już sie pojawiały zniekształcenia.....ostatni test slabilnie przeszedł na 351/480 i uzyskałem 5904 3dmarków. Wydaje sie że nieźle bo przy nominalnych parametrach wycisnął 5478 3dmarków.

Wiatraczek na core ale pamięci gołe....może jak by polepszyć chłodzenie to by było więcej :wink:

P.S

na kościach pamięci pisze "samsung 202 K4D263238M-QC50" czyli 5ns ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...