Skocz do zawartości
Ti

Możliwie najszybszy laptop z ekranem 12 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od kilku tygodni bezskutecznie poszukuję komputera, który spełniłby moje wymagania. Generalnie potrzebuję czegoś małego i lekkiego (aby móc nosić do pracy bez skrzywienia sobie kręgosłupa :P), ale zarazem mocnego i wydajnego - ma służyć jednocześnie jako normalny komputer do wszystkiego (w domu chciałbym do niego podłączać zewnętrzny, większy monitor). Z początku celowałem w 13.3, ale po organoleptycznym sprawdzeniu okazało się, że 12 mi w zupełności wystarczy. Zatem:

- 12 cali

- wydajny procesor (trochę "wypadłem" z obiegu i nie bardzo wiem co jest teraz na topie)

- 4 GB pamięci

- nie mniej niż 320 GB dysku

- koniecznie jakaś wydajniejsza karta graficzna koniecznie z HDMI (jak już wspomniałem - w użyciu będzie monitor, w dodatku chciałbym móc oglądać filmy w 1080p na telewizorze bez przycinania itd.)

- mile widziany 1 GBit ethernet i WLAN w standardzie n

- może być bez systemu (jak by WinXP poszedł, to w ogóle byłaby bajka :D)

- jak najdłuższy czas życia na baterii

- jak najwięcej portów USB (aczkolwiek widzę, że 3 sztuki to maksimum)

 

Górny limit cenowy ustaliłbym na 3000 PLN, ale jak coś będzie taniej, to oczywiście może być. :P Jak już wspomniałem, komputer ma służyć do wszystkiego, ale głównie do pracy (aplikacje biurowe + matlaby, labview, MS visio, itd.), niezbyt wygórowanej rozrywki (przeglądanie www), czasem jakiegoś filmu w HD.

Obecnie posiadam laptopa z Turionem64 MK-36 2.0 GHz i 2,5 GB ramu, nie chciałbym przesiadać się na coś słabszego.

Zdaję sobie sprawę, że znalezienie mocnego komputera z ekranem 12 cali graniczy z cudem, ale nie chce mi się wierzyć, że ludzkość nie wyprodukowała nic takiego. Już prawie byłem zdecydowany na Asusa Eee 1215N z Atomem D525, ale jednak powiedziano mi, że to jest stosunkowo wolna maszyna. W ostatecznej ostateczności zdecyduję się na 13.3, ale wolałbym jednak 12. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-kom przeglądam na bieżąco ;) nawet byłem w sklepie (akurat mam blisko). UL20 byłby dobrą opcją, tylko boli mnie ten "Intel HD graphics". Nie wiem, jak to się będzie spisywało w praktyce (gdybym zechciał obejrzeć film HD na telewizorze 42-calowym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...