Skocz do zawartości
Blackwhite

Sabertooth X58 i problemy z OC.

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem Plyte jak w temacie i nie moge znalesc odpowiednich parametrow OC.

Na usatwieniach (glownie chodzi mi o napiecia) na jakich proc mi latal na EVGA SLI LE niestety nie da rady na tym Asusie.

Dawno nie mialem w reku Asusa wiec wypadlem z obiegu.

Mam kilka pytan zwiazanych z napieciami i niektorymi ustaweniami.

Problem polega na tym iz podczas grania lapie BSOD 0x000000A - wiem,ze to moze byc wszystko, ale mniemam ,ze to problem z OC.

Podam jakie mam usatwienia:

3800 MHz 20x190

vcore 1.23v

RAM 1523 MHz 8-8-8-24-88-2T, 1.65v ( 2:8 )

QPI 1.3v - tutaj nie wioem czy Asus nie potzrebuej wiecej czasem.

UCLK 3047

LLC ON,

Turbo OFF

Speed Step i C1E - OFF

ICH auto

IOH auto

 

Jak pisalem wczesniej na Efce latalo mi z podobnymi ustawieniami na 4 GHz - QPI bylo nawet nizej bo 1.25 - choc ostatnimi czasy jak wsadzilem 2x460 a wczesniej 480 GTX OC przestalo byc na Efce stabilne.

Czy czasem Asus nie potrzebuje wiecej papu na QPI i moze Uncore powinienem podniesc wyzej?

Co z VTT - jak ta opcja sie w ogole na asusie nazywa?

 

 

Na ustawieniach jak wyzej proc zaliczyl 20 rund LinX i 3h Prime - niestety w grach niestabilnie.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile bezpiecznie mozna dopuscic na NB - mowa o temp?

 

EDIT:Zmienilem napiecie proca na 1.24v i QPI na 1.325v - reszta jak poprzednio.

Zaliczyl 3h linX z 50 powtorzeniami , z cala pamiecia, zobaczymy co teraz piokaze Prime, ale jak znam zycie gry zweryfikuja najlepiej.

BTW jakie max uncore powinienem ustawic przy BCLK 190?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uncore x2 w stosunku do taktowania pamięci. Wyżej nie ma sensu. Zysk niewielki a zapotrzebowanie na VTT wzrośnie.

 

VTT masz wysokie jak na te takty. Może wystarczyło podnieść vcore?

 

70C na NB nie ma tragedii ale to już dosyć ciepło :)

 

 

 

 

jeszcze jedna uwaga: niektóre proce nie lubią mnoznika x20 i przy jego użyciu wymagają wyższego vcore niż na np. x19 lub x21. Potestuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black i jak z tym Asusem sobie radzisz? Bo kurcze mam tu awaryjna sytuacje i niewiem czy nie bede musial zrezygnowac z EVGA na rzecz czegos szybciej dostepnego, potrzebuje miec plyte do piatku..

Asus P6X58D-E lub wlasnie Sabertooth mam na uwadze, obie co prawda mi nie pasuja kolorystycznie ale coz ;)

Mozesz cos napisac po paru dniach uzytkowania o swoim Asusie?

 

edit:

Asus daje 5 lat gwary???

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kazda plyta ta ma i plusy i minusy.

Plusy:

-Bardzo stabilne zasilanie procesora, masz mozliwosc wlaczenia maxymalnego wykorzstania wszystkich faz jak krecisz kompa.Napiecia sa stabilne jak skala, nie widzialem i nie mialem jeszcze plyty z tak stabilinymi napieciami.

-definitywnie nadaje sie do extremalnego OC.

-bardzo jasny i klarowny BIOS - nawet laik sie polapie w OC - do tego kilka gotowcow.

-uzyto porzadnych komponentow, nic nie piszczy, wszystkie kondensatory, cewki sa najwyzszej jakosci.

-jesli nie uzywasz kontrolera do wentyli to bedziesz zachwycony iloscia wtyczek na wentyle i mozliwoscia ich regulacji

-dobrze rozplanowane rozlozenie elementow na plycie - UWAGA jesli uzywasz SLI i potrzebujesz zlacza PCI - zapomnij :)

-Przycisk Memory OK - jesli uzywasz memek powyzej 1800 MHz nie bedzie problemu z odlaleniem plyty - znajdzie odpowiednie bezpieczne ustawienia i pozniej mozesz ustawic pamieci jak chcesz

-Punkty kontrolne - plyta przy bootowaniu sprawdza poszczegolne elmenty - CPU, RAM i GPU's - masz czerwone lapmki przy kazdym z nich - jesli cos jest zwalone od razu wiesz co jest nie tak i co szwankuje.

-Niskie temperatury PWM i SB

-3 wejscia pod USB na plycie - dla mnie to akurat wazne

-No i 5 lat gwarancji.

 

 

Minusy:

-Brak wyslietlacza POST

-brak przyciskow reset, power i CMOS

-jesli uzywasz chlodzenia wodnego CPU NB grzeje sie strasznie - przy OC do 80 st C w stresie (sprawe rozwiazuje wentyl 50-60mm itempy nie przekraczaja 67 st C)

-brak punktow pomiarowych do napiec

 

Nie wiem jak P6X58D-E - slyszalem,ze rowniez dobra plytka, ale niebieski nie dla mnie.

Co do kolorow Sabertootha - dzieki temu,z e laminat jest czarny ten "sraczkowaty" zieloy wcale nie rzuca sie w oczy, wrecz przeciwnie, wyglada to calkiem spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodnego nie uzywam, z tych minusow co wypisales zaden mnie nie dotyczy takze to dobry znak:) Kurcze chcialem strasznie evga bo lubie firme, dobra gwara no i sliczna plyta, ale jak sie dowiem ze do piatku dk nie dostane spowrotem...to biore chyba tego sabertootha:) Z ta gwara jak jest? bo w sklepie pisza 36m np. 5 lat po rej. na stronie asusa ? cos jak w evga?

 

Sli uzywal raczej nie bede (choc nigdy nie wiadomo) a oprocz grafy potrzebuje pci na karte muzyczna i wifi...

 

Jest jeszcze MSI X58A-GD65 s1366 X58 (X58A-GD65) choc jakos MSI nie wydaje mi sie pewne

 

edit:

a jak z fazami zasilania proca? d-e ma 16 fazowe a sabertooth 8 - robi to jakas roznice? Na dfi dk mi padla sekcja zasilania - nie chce zeby sie to powtorzylo:)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Efka miala 6 faz i dawala rade, choc napiec idealnie nie trzymala.

Sabertooth ma moze i 8 faz, ale nie ilosc a jakosc sie liczy - nie moge nic zlego powiedziec na zasilanie proca, jak pisalem wyzej tak stabilnego nie mialem nawet na porzadnej jeszcze DFI P35 UT z cyfrowka.

\Saberttoth robi stabilnie 214 BCLK - nie kazda plyta moze sie pochwalic takim wynikiem.Zauwaz,z e asus zawsze walil maxymalnie duzo faz, ale nie zawsze dawalo to jakikolwiek efekt, no moze poza Rampage 2 Extreme.

 

Nie wiem jak z gwarancja w polsce, ja mam 5 lat.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krócej mówiąc pwm jest lepsze od analoga. sekcja pwm jest non stop kontrolowana i regulowana = stabilniejszy prund vs analogowej sekcji, która działa pasywnie, bez kontroli "jakości" prundu. może ktoś to bardziej szczegółowo opisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @Blackwhite

 

Czy ta płyta ma vcore offset?

Robiłeś jakieś testy bclk? 214 stabilne a jakie max? 

jak z jednoczesnym wysokim taktowaniem proca i ramów?

udało ci się obniżyć vcore/vtt dla 3.8GHz? 

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jacekcz - konkretnie vcore offset nie ma

, ja uzywam LLC i maximum phase power - nie mam zadnego spadku napiecia pod obciazeniem.

Osobiscie nie testowalem BCLK ale na overclocker3D Tomy testowal ta plyte i 214 bylo stabilnie, nie wiem jak z maxymalnym.

Nie ma problemow z taktami 4200 (21x200) i RAM na 2000 MHz 24/7 stabilne.

 

I tak zbilem vtt na 1.3v na razie, sprobije zjechac nizej na 1.25v - problemem bylo za niskie vcore, ale lata na 1.235v

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja na szybko w nocy ustawilem 3.6 (18x200) na 1.18vcore i 1.20vtt reszta auto, i linx 3h przeszedl pomyslnie jak sie obudzilem :) W weekend pogram troche zobacze czy bedzie jak u Ciebie Black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze sensu zmieniac teraz proca, lepiej na sandy poczkac:) Pozatym ustawilem specjalnie 3.6 na 24/7 zeby byl i do gier i do pracy profil ok, w weekend moze sie cos w OC pobawie bo widze ze ten Asusik jest bardzo przyjemny , poki co mam wrazenie ze duzo latwiejszy do ustawienia stabilnosci niz dfi

 

ps.

Cos ci skype szwankuje czy sie ukrywasz przedemna?:) pare razy pisalem i glucho;)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poki co nie jest zle. 21x200 przy 1.28vcore 1.30vtt, i poki co nie ma objawow niestabilnosci. NB 73 st po paru 3dmarkach pod rzad, ale wentylki skrecone na minimum to samo na procku linx rozgrzewal do 90st - ale nie sie nie martwie, bo paste slabiutko nalozylem byle by byla - nowa przyjdzie niedlugo:)

Zapuszcze linxa na sen i zobaczymy co bedzie rano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...