Skocz do zawartości
m1xer

Modernizacja istniejacego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczynam powoli rozmyślać nad updejtem obecnej konfiguracji, sprzęt jak w sig`u i tu rodzi sie pytanie co da mi lepszego kopa (np w bf:bc2) zmiana samej grafiki, czy wymiana procek/ram/płyta a grafika dopiero za jakiś czas, przyznam że chce wydać relatywnie niedużo np wymieniając płytę/procka/ram ok 1000~1300 zł (bo po sprzedaży tego co mam wróci mi sie przynajmniej 70% tej sumy) jeśli wymieniać mam grafikę to pewnie na coś w przedziale 600 zł, może macie jakieś sensowne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim zestawem jaki posiadasz nie ma sensu wymieniac go na co innego , jak chcesz wymieniać to poczekaj sobie az wyjda nowe amdki i intele moze beda godne wiekszej uwagi ;)

Grafike mozesz zmienić na kilka modeli: GTX460 1GB albo HD6850 badz gdybys chcial jeszcze wiekszej wydajnosci to GTX470 albo H6870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymiana to chyba tylko na i7 ma sens :P Kup grafikę lepsza. W sumie jeśli wissi ci zużycie energii, absolutna cisza i cena to gtx470 (900zl około), jeśli ma to dla ciebie znaczenie to 6850 / gtx460 (w zależności co preferujesz, bo teraz ceny są niemal identyczne). 6850 jest niby trochę wydajniejszy od gtxa460 ale tez nie w każdej grze wypada lepiej.

 

Edit:

kilka dni temu tez stałem nad wyborem gtx460 a 6850 i wybrałem to co w syg:P poczytaj testy i sam zdecyduj która oferta wydaje się dla ciebie lepsza.

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, czasem są takie twory jak Borderlands w których wyniki są cudaczne ;) A przewga 6850 jest dość znaczna w innych grach zwłaszcza w większych rozdzielczościach, ale wadą a raczej zaletą GTX'a :P jest physX, choć ciężko mówić o tym, bo karta i tak za słaba jest na "max", a w tych niższych to i procesor to zrobi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też nie wierze we wszystko co jest na necie. Intuicyjnie i z ciekawości wziąłem gtx 460. Możliwe ze przewinie mi się przez ręce 6850 to zrobię testy i porównam obie karty na moim configu. Z reguły jeśli jakiś artykuł nastawiony jest na daną kartę to ukazuje jej wyższość. Wiele razy widziałem ze w jednym teście gtx 460 kosił nawet 5850 a w innych ze 6850 (będąc słabszym od 5850) kosi gtx'a 470. Dlatego wg mnie wybór nie jest jednoznaczny, lepiej poczytać i wybrać samemu. A phisix jest raczej plusem, chyba ze ma się naprawdę kozacki cpu.

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli jednak wymiana grafiki da większy przyrost..? nie gram w wysokich rozdzielczościach bo max monitora obecnie to 1280x1024... Z zasilaczem nie bedzie problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...