Skocz do zawartości
860lacov

Asus 1015 pem czy ped?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytań tak naprawdę mam kilka

 

Priorytetami będą:

Czas pracy na baterii

Niezawodność

Wydajność

 

1. Przyzwyczaiłem się do tego, że wytrzymałość baterii z info od producenta z różnych przyczyn znacząca od tego ile sprzęt może pracować w rzeczywistości.

Jak to wygląda w przypadku netbooków? Czego się spodziewać kiedy sprzedawca pisze, że można pracować na sprzęcie 10h, a czego kiedy napisane jest 14h?

 

2. Potrzebuję netbooka głównie do internetu i filmów, a dodatkowo planuję się podszkolić w html'u i css.

Który z tych netbooków będzie lepszy?

 

Asus EEe PC 1015PED N475 2GB

Asus EEe PC 1015PEM N550 2GB

 

Za PED przemawia oczywiście procesor natomiast PED wg specyfikacji dłużej pociągnie na baterii. (Z tego co zdążyłem wyczytać to PEM również ma możliwość włożenia jeszcze większej baterii, ale jakoś nie bardzo mogę znaleźć modelu z takową)

 

3. Który z nich w rzeczywistości powinien być wydajniejszy i czy będzie to duża różnica?

4. Jeśli chodzi o baterię to odnoszę się do waszego doświadczenia. Ile w rzeczywistości mają szansę pociągnąć na akumulatorach oba te modele? (powiedzmy, że będą to non stop filmy z matrycą nie rozjaśnioną na max)

 

5. Jeszcze jeden model wpadł mi w oko:

Asus EEe PC 1015PED N475 2GB

W tym sprzęcie podoba mi się oczywiście aluminiowa obudowa oraz USB 3.0, ale jednak wadą jest błyszcząca matryca i 1GB ramu mniej. Warto zwracać na ten model uwagę?

 

6. Może ewentualnie coś jeszcze innego?

Nieco droższy wydaje się być ciekawy Samsung NF310 Ivory

 

7. Ostatnie pytanie dotyczy kwestii akumulatorów i ich używania. Czy ładować je przy powiedzmy 5% czy inaczej? W telefonach komórkowych z reguły robię tak, że pracuję na nich do czasu kiedy zaczną mnie alarmować o niskim stanie baterii. Czy w laptopach czekanie do skraju rozładowania jest ok czy robić to inaczej?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz dwie ogólnodostępne (wujaszek Google się kłania) recenzje tych netbooków, gdzie według mnie znajdziesz większość odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytania.

 

1015PEM

1018P

 

Od siebie dodam również, że na pewno te dodatkowe 4 Wh w serii 1015 przełożą się na dłuższą prace na baterii. Co więcej, z mojego obcowania z PEMem na razie widzę, że te 6 godzin normalnego użytkowania (net po wifi, gierki flashowe i zwykłe stronki) jest jak najbardziej osiągalne.

 

Poza tym, do html i css według mnie te lapki nadają się średnio, bo mają za małe wyświetlacze - szczególnie te 600px w pionie boli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...