Skocz do zawartości
WombaT

Modernizacja komputera za 800zł (procesor, płyta i pamięci)

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę lekko zmodernizować swój komputer wymieniając płytę główną i procesor (oraz pamięci jako przymus przy przesiadce z ddr2 na 3).

 

Procesor i pamięci mam juz w zasadzie wybrane:

Phenom II x2 555

GoodRam 4GB 1333MHz CL9

 

pozostaje kwestia płyty głównej, najbardziej mi się podoba ASUS M4A88TD-V EVO ale nigdzie jej w sklepach nie mogę znaleźć, jest tylko wesja z dopiskiem /USB3 ale jest za droga, cena tych 3 części wacha się w granicach 900zł, a mam nie więcej niz 820, 830zł

 

Nie chce za bardzo oszczędzać na płycie głownej, aktualnie mam gigaszrota który 110zł kosztował (przeklinam dzien w którym ja kupiłem).

 

Asus M4A88T-V EVO jest tańsza, ale inny... eee... southbridge? :D TD ma SB850 a T SB710 - czy jest to duzo gorszy wybór?

 

Co byście polecili z płyt głównych?

 

W przyszłości chciałbym mieć możliwość instalacji 8GB ram i procesora x6, wiec chciałbym kupić płytę "na dłuzej" - nie tak jak z tym gigaszrotem co mam teraz, po roku mam juz jej dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrew777

Musi byc 4GB.

 

@kisiel96

Nie potrzebuje USB3, na usb mam tylko mysz i kilka wolnych pendrive ktore w zyciu nie wysyca nawet usb 2, wiec po co mi 3.

 

po za tym, Asraczki w zyciu nie kupie, poleciłem bratu rok temu asrocka (niby polecanego tu na forum) i sa z nim same problemy.

Edytowane przez WombaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dokupienie kolejnych 2GB to koszt 100 zł i 2 minuty roboty, zmiana procesora z x2 na x4 to już o wiele więcej utrudnień.

2. Jaki to model i jakie problemy. Kolejna sprawa czemu nie napisałeś na forum? Skoro tu Ci polecono to tu miej pytania. Od razu uprzedzę, że setki osób kupowały to co tu polecano i jakoś nie ma szerokich problemów, a jeżeli trafiła się trefna płyta to trudno, identycznie mogłobyć z Asusem, DFI i Gigaszrotem. Napisz na początek co sie dzieje konkretnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dokupienie kolejnych 2GB to koszt 100 zł i 2 minuty roboty, zmiana procesora z x2 na x4 to już o wiele więcej utrudnień.

 

tylko że ram mi jest potrzebny JUŻ. procek mogę sobie wymienić nawet i za rok. Piszę pracę inżynierska z narzedzi integracji danych oracla, wiec sama baza i 2 programy juz na starcie zżerają prawie całe 4GB ramu, nie mogę sobie pozwolić żeby nagle przez miesiąc lub więcej mieć tylko 2GB i nic nie móc zrobić.

 

2. Jaki to model i jakie problemy. Kolejna sprawa czemu nie napisałeś na forum? Skoro tu Ci polecono to tu miej pytania. Od razu uprzedzę, że setki osób kupowały to co tu polecano i jakoś nie ma szerokich problemów, a jeżeli trafiła się trefna płyta to trudno, identycznie mogłobyć z Asusem, DFI i Gigaszrotem. Napisz na początek co sie dzieje konkretnie.

 

Modelu dokladnie nie pamiętam, kupowane rok temu i co jakiś czas płyta poprostu nie wstaje. Odpalam kompa wiatraki sie kreca, diody sie świecą i nie ma obrazu, nie wazne czy na zewnętrznej karcie graficznej czy na zintegrowanej. Czasem pomaga reset biosu, czasem nic sie nie da zrobić i po 2-3 dniach, czasem po godzinie, a czasem po tygodniu, plyta sie "magicznie" naprawia i jakiś czas chodzi....

 

Ja potrzebuje stabilnej płyty głownej, wiadomo, że wszystko sie zepsuc moze, no ale na takie "jajca" jak z tamtą płytą nie mogę sobie pozwolić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój brat kupował płytę rok temu, to płyty, które były wtedy w sprzedaży to zupełnie co innego niż dzisiaj. Choć i tak, zawsze może się zdarzyć felerna płyta, ale i każdej firmy, np. Asus, MSI, Gigabyte itp.

 

Płyta główna ASRock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3/CrossFireX) (M3A770DE) w Morele.net

Procesor AMD Athlon II X4 640 (3.0GHz,2MB,95W,AM3) box w Morele.net

Pamięć Good Ram DDR3 2048MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/2G) w Morele.net Bierz 2 sztuki bo 4gb w zestawie wychodzą drożej.

 

Razem 770 zł + przesyłka.

 

PS sam mam płytę MSI K9VGM ok. 4 lat i też czasami mi nie startuje...

Edytowane przez Nicramer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze juz druga osoba poleca 4 rdzenie zamiast 2ch.

 

Dlaczego? juz naprawde tak duzo jest aplikacji potrafiących 4 rdzenie wpełni wykorzystac ze 2 rdzenie są nieopłacalne?

 

 

@Grinch - pozostałe komponenty były testowane w innym kompie przez prawie miesiąc, 0 problemu, wrocily do domu, po montazu odpalil za 4. razem.

 

Po za tym, taniosc asrocka nie bierze sie z kosmosu, na czyms musieli oszczedzic...

Edytowane przez WombaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesory Dual-Core są dla osób o znacznie mniejszych wymaganiach. Biuro, szkoła, biblioteki.

 

Jakby ASRock byłby awaryjny, nieudany to dlaczego go poleca większość osób na forum, m.in. Andrew777?

 

Odpowiedź jest w komentarzach do tej płyty na morele.net

 

Jeśli nie ASRock to http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-870-c45-am3-331313/

 

Cena wzrasta o 20 zł, czyli 790 zł. Wybór należy do Ciebie.

Edytowane przez Nicramer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grinch - pozostałe komponenty były testowane w innym kompie przez prawie miesiąc, 0 problemu, wrocily do domu, po montazu odpalil za 4. razem.

 

Po za tym, taniosc asrocka nie bierze sie z kosmosu, na czyms musieli oszczedzic...

 

Zasilacz też testowałeś przez miesiąc? Zresztą co to zmienia. Nadal będziesz twierdził, że Asrock to maksymalny szajs, tylko dlatego bo masz problem z płytą główną. Niby Asusy, MIS czy Gigabyty nie trafiają się uszkodzone?

Asrock jest tani bo nie płacisz za markę - jest jeszcze dużo ludzi którzy płacąc właśnie za markę myślą, że mają najlepszy sprzęt.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dajmy spokój, przecież rynek nie jest zamknięty więc da się coś dobrego znaleźć ;) A kolega nawet nie wie co to za płyta jest choć widać pc'ta testuje porządnie... Rok temu, ASRock, integra no i tu polecany to chyba tylko M3A785GXH, a jakoś trudno w niej o problemy ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem ze sie moze zepsuc, ale zepsuc sie czyli pasc i do widzenia, a to sie psuje raz na 2-3 miesiące i jakiekolwiek proby reklamowania spełzają na niczym.

 

Kupując teraz asusa przykładowo to w razie kłopotów pomyśle sobie "miałem pecha", a w przypadku asrocka to "znów...".

 

nigdzie nie moge znaleźć informacji jaki backplate ma ten asrock, spotkałem sie z przypadkiem ze przy plastikowym, po montażu scythe ninja płyta wyginała się na tyle, ze w ogole włączyc jej sie nie dało (tak, to był asrock...), a że mam to chłodzenie to jest to zleksza ważna informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL. Jeżeli płyta raz wstaje raz nie i uznamy, że to faktycznie jej wina to chyba logiczne, że jest ona uszkodzona. Uszkodzona trwałę, a nie "psucie się" co 2-3 dni. Taki produkt oddaje się na gwarancję, a nie narzeka na problemy z nią? Jak dysk Ci będzie raz wstawał, raz nie to też uznasz, że się psuje co 2-3 dni będziesz go dalej używał (uznając, że firma X to szit?) czy oddasz na gwarancję?

 

Tak dniach nie miesiącach. Wcześniej pisałeś 2-3 dni teraz piszesz 2-3 miesiące.

 

A czy przypadkiem wraz z scythe ninja nie dostajesz metalowego backplate? Owszem Asrocki mają plastikowe, ale przy montażu coolerów ciężkich w zestawie już masz odpowiednie mocowanie.

Ja mam Mugena na "szajsowatym" Asrocku i dziwne przypadki nie wstawania od "wyginającej" się płyty nie stwierdziłem. Tak mam metalowego backplatea.

 

 

Sory za "agresywne" podejście ale to co piszesz nie ma sensu.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL. Jeżeli płyta raz wstaje raz nie i uznamy, że to faktycznie jej wina to chyba logiczne, że jest ona uszkodzona. Uszkodzona trwałę, a nie "psucie się" co 2-3 dniach. Taki produkt oddaje się na gwarancję, a nie narzeka na problemy z nią? Jak dysk Ci będzie raz wstawał, raz nie to też uznasz, że się psuje co 2-3 dniachi będziesz go dalej używał (uznając, że firma X to szit?) czy oddasz na gwarancję?

 

Jezu no, cały czas piszę ze raz działa raz nie, za pierwszym razem oddana do sklepu i wyslana na naprawe, wrocila po 1,5tyg z dopiskiem "sprawna, nic jej nie jest". Miesiąc pózniej znów zdechło to pojechałem do brata, upewniłem sie 2x ze faktycznie nie odpala, zawieźliśmy całego kompa do sklepu i tam sie włączył bez problemu. Facet z serwisu powiedzial ze jak zdechnie następny raz zeby go nie ruszać tylko od razu przywieźć. 3 tygodnie poźniej przyjechaliśmy, komp nie odpala, ok wysle plyte do serwisu - nie dojechaliśmy do domu, telefon z serwisu ze wlaczyli kompa jeszce raz i odpalił. Stał w serwisie tydzień, nie padł. Później brat go zawiózł do kumpla z pracy który testował (przez prawie miesiac) w na innej płycie procesor, pamięci karte graficzną dysk i zasilacz. Wszystko było ok. Po złożeniu kompa, odpalił dopiero za 3 czy 4 razem.

 

Nie byłoby problemu gdyby ona sie zepsuła, kaput nie działa i koniec. W serwisie wymieniają i jest cacy - wiem ze przecież nawet asus za 1000zł moze nawalić, to tylko sprzęt, ale tu komp cały czas nie domaga i nawet nie ma jak tego udowdonić w serwisie, nie ma jak tego zareklamować, nic nie mówiąc o naprawie.

 

Dlatego mam taki zleksza uraz do Asrocka (który jeszcze pogłębiaja wszyscy sprzedawcy, serwisanci a nawet wykładowcy na uczelni którym mowie o tym "to asrock? i co sie dziwisz ze problemy są").

 

 

jak już miałbym chyba asrocka brac to już raczej "ASRock 870 Extreme3" bo przynajmniej na oko wygląda solidniej (i mocowanie na 10 srobek ma). Nie chce oszczędzać na płycie za bardzo i mieć ciągle jakies problemy (na obecnym gigabyte nie działaja linuksy, pod xp nie działa usb, a 7 łapie freeza na 2 min przy odpalaniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę drążył sprawy "uszkodzonej" płyty bo dla mnie to równie dobrze może być problem z k. graficzną Pomimo, że działa gdzie indziej to może się np krzaczyć z płytą. Jeśli serwis twierdzi, że działa to coś tu jest nie ta ale nie koniecznie ze stron płyty.

A co wykładowcy mogą wiedzieć o asrocku? :} Bez jaj. Może kiedyś komputery uczelniane chodziły na kiepskich płytach asrocka z przed kilku lat i im się taka dziwna opinia utrwaliła. Teraz sprzęt tej firmy jest porównywalny w swojej cenie z innymi producentami. Wszyscy i tak teraz trzepią to samo. Nie ma się co trzymać dziwnych stereotypów. Kupujesz to co w danej cenie jest najbardziej opłacalne i to co proponują zaawansowani użytkownicy forum. Sprawdź sygnatury ludzi piszących tutaj - duża część ma płyty właśnie Asrocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinia o ASRocku normalna, większość zapyziałych "informatyków" jedzie na stereotypach nie bacząc na opinie np. profesjonalnych portali, które testują nowy sprzęt jak się da. Co tam, że 30 portali z całego świata zrecenzuje pamieć kingstona jako tą najmniej podatną na OC i o najgorszym stosunku cena/"wydajność", bo pan w sklepie/serwisie powie że tylko kingstone, podobnie bywa z Asusem itp

 

Jak wygląda to niewstawanie? Może wam przycisk ON w obudowie nie łączy? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawe, że skoro w tylu miejscach polecają asrocka to cos w tym musi byc, ale ten m3a770de mi sie nie podoba.

Jest poprostu brzydka jak diabli. No dobra, plyta ma dzialac a nie wyglądać, ale 1 nie wyklucza 2go :P Poza tym, ta płyta jest wąska, nie ma 3go rzędu dziurek na śrubki, a to jest wada, bo chcąc podłaczyć czy odłączyć wtyczke zasilania czy wymienić RAM, przy większym docisku płyta sie nieźle wygina. Po za tym, sekcja zasilania wydaje sie jakaś taka zwykła, wystarczy jak mi kiedyś strzeli coś do głowy żeby np. podkręcać phenoma x6? Minus to też gniazdo IDE na boku, po modernizacji, nie będę z niego korzystał stale, lecz tylko kilka razy do roku, podłączając stary dysk na chwile - wtedy lepsze jest proste gniazdo (łatwiej wpiąc i wyjąć kabel)

 

Podoba mi się natomiast położenie gniazda zasilania, górny prawy róg płyty w mojej obudowie byłby najlepszym rozwiązaniem. Na plus tez ułożenie gniazd SATA, na dole.

 

Co do ASRock 870 Extreme3 to gniazdo zasilania jest w troche gorszym miejscu, za to sekcja zasilania wygląda na lepszą. Ogolnie z wyglądu, to ta płyta mi się podoba najbardziej. Kątowe złącza SATA, duzy plus, włącznik i reset na laminacie - miło, rest biosu na panelu tylnym - bardzo miło. Brakuje tylko złącza IDE - niby nie będę go już uzywać, ale czasem może sie przydać. Pełna szerokość płyty i mocowanie na wszystkie śrubki tez cieszy.

 

W tej samej cenie co powyższy asrock mam asusa M4A88T-V EVO, który z wygladu jest "taki se". Wydaje sie mieć najsolidniejsza sekcję zasilania, ale znów położenie portów SATA - tragiczne, i nienajlepsze gniazda zasilania, za to IDE w dobrym miejscu. Płyta też jest szeroka i mocowana na wszystkie srubki.

 

 

Pozostaje kwestia ceny. M3A770DE jest najtańszy, około 230 zł, a drugi asrock i asus są za około 300zł. Różnica jest spora. I teraz pytanie, czy tanszy asrock, jest na tyle dobry, ze w dłuzszym okresie użytkowania okaże się lepszy lub równy pozostałym płytom? Czy za te 4-5 lat jak coś bede chiał w kompie zmienić, wymienić itp to nie powiem sobie ze "mogłem wtedy wziąć tego asusa czy drugiego asrocka"?

 

W tej chwili najbliższy jestem do ASRock'a 870 Extreme3. Jednak jeżeli faktycznie nie ma sensu dopłacać do niego czy asusa bo nic konkretnego z tego nie wyniknie, mimo wszystko chyba wybiore M3A770DE.

 

 

 

Co do backplate'a od scythe ninja, nie, nie było w pudełku metalowego - będzie spory problem jakby po zakupie płyty okazało sie ze nie moge skozystac z ninji.

 

 

A "niewstawanie" objawia sie tym, ze komp się włącza tylko obrazu nie ma. Nie wazne czy integra czy zewnętrzna karta graficzna. dzieje sie tak i na brata karcie (r 4850) jak i na mojej (gf 9600gt)

Edytowane przez WombaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie chce produktu X nawet jeżeli firma robiąca ten produkt jest w opinii ogółu dobra to dajcie sobie spokój z nawracaniem, ok?

 

Nikt nikogo nie nawraca. Opinia użytkownika jest na tyle niesprawiedliwa do produktów Asrocka, że warto to napisać. Bo jak potem ktoś nie mający pojęcia o temacie płyt to przeczyta to znowu będzie głosił ciekawe opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro "lepsze" nie potrzebne to zostaną goodram'y ;)

 

Zastanowiłem się jeszcze troche nad procesorem i tak myślę nad:

Athlon II x3 445

Phenom II x2 555

Athlon II x4 640

 

kolejność wg ceny. Przejrzałem jeden z testów tych procesorów i phenom wypadł raczej słabo w porownaniu z resztą. I mam zgryz lekki teraz znów, niby do starszych gier by były lepsze 2 szybkie rdzenie, ale znow mało gram, czesto kozystam z wirtualizacji itp wiec kazdy kolejny rdzen sie przydaje.

 

No i pozostaje kwestia płyty, czy opłaca sie brać jakaś nowszą czy m3a770de wystarczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nie więcej niz 820, 830zł

 

Nie chce za bardzo oszczędzać na płycie głownej

 

jak mi kiedyś strzeli coś do głowy żeby np. podkręcać phenoma x6?

 

Sorry, ale cudów oczekujesz mając tyle do wydania? Co jeszcze chciałbyś w tej cenie? Skoro chcesz 4GB ramu i lepszą płytę pod OC X6 w przyszłości to teraz kupujesz słabszego procka. A ja czytając Twoje posty wnioskuję, że chciałbyś wszystko teraz dobre, najlepiej markowe Asusy czy nie wiadomo co i X4. Albo rybki albo akwarium. MSI nie bierz bo w teście na forum piszą, ze lubią się palić płyty MSI z X6. Chyba, że potem zmiana płyty. M3A770DE raczej nie pociągnie X6 po OC. Chyba, ze za rok będziesz faktycznie wymieniać płytę. Możesz też polowac na X2 555 który jest sprawdzony pod kątem odblokowania rdzeni. Ja tak zrobiłem i nie narzekałem, że mam mało kasy, poradziłem sobie nie wybredzacąc bo dobrze wiedziałem, że fajerwerków nie będe miał a M3A770DE mi pod OC X4 starczy. Wymiana na X6 - wymiana płyty - proste... Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na mojej AsRock N68C-S UCC odblokowałem Phenoma II 555 na B55, a kosztowała 144zł w morele więc problemu nie powinno być. Do tego ta płyta pozwala na OC procka co już wygląda na absurd. Szkoda tylko bo niepotrzebnie wymieniałem starą płytę, bo się okazało, że to nie jej wina bo karta była zwalona :F ale cóż, już poszło.

 

Śmiesznie tylko jest bo pamięć jest pod radiatorem i aby wyjąć ram muszę odkręcać Mugena :D no i integra ma wyjście 15 pin co z deka wkurza jeżeli z niej korzystasz. No ale ta cena i jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...