Jump to content
JejoX

Handel sprowadzonymi częściami komputerowymi

Recommended Posts

Cześć,

 

Kilka dni temu pojawiła sie całkiem ciekawa możliwość handlu sprowadzonymi częściami komputerowymi.Nie liczę na jakieś krocie bo jestem już leniwym zgnuśniałym etatowcem, ale taki 1000zł extra dochodu miesięcznie by się przydał.Sprzęt byłby sprowadzany z terytorium UE od hurtowni komputerowej i pytanie do Was-co ja muszę w ogóle mieć,wiedzieć żeby legalnie sobie pojechać do tej hurtowni i kupić np 100 sztuk cpu,przyjechać i je legalnie sprzedać?

 

Hurtownie raczej nie sprzedają osobom prywatnym(nie wiem nie znam sie) więc wykorzystałbym firmę ojca(jubiler :lol2: ale profil działalności tu chyba nie gra roli co?) jako kupującego.Czy hurtownie wymagają umowy z dana firma na dostawe sprzętu? Interesuje mnie jaki koszt(podatki i inne opłaty)ponosze w momencie zakupu tych części.Jako firma płace chyba tylko za towar w cenie netto i to byłoby chyba na tyle jeśli chodzi o koszt.

 

Następnie trzeba je tutaj przywieźć i zastanawia mnie czy ja muszę gdzieś to oclić?Szukam na stronach urzędu celnego stawek dla tego kraju i nie znalazłem absolutnie żadnych stawek:(

 

Potem to juz standardowo 22% Vat od tego co zarobiłem.Tyle?coś ominąłem?Pomóżcie Panowie bo to w Waszym interesie tez :wink: hehe

Edited by JejoX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania, ale powiem co wiem.

 

Jesli kupujesz czesci w UE, to nie ma cla. Nie placisz takze vatu w panstwie, w ktorym kupujesz te czesci, a jedynie w Polsce.

Raczej nie ma znaczenia ze firma jubilerska kupuje CPU ale moze miec, po stronie odprowadzania vatu w polsce.

Umowa z hurtownia nie jest wymagana. Kupujesz i po sprawie. Transport moze byc we wlasnym zakresie, albo jesli masz kogos po stronie panstwa z ktorego towar kupujesz - mozesz paczke z takimi CPU przekazac jednej z wielu firm przewozacych paczki UK>PL itp.

 

Jedynie kwestia gwarancji...

Edited by djsilence

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jubiler handlujący sprzętem komputerowym no nie ma co :lol: we wpisie musisz mieć odpowiedni profil działalności, do tego NIP EU, nie można sobie tak kupować na faktury następnie sprzedawać z zyskiem na lewo bez faktur, nie radzę się w to bawić jak się nawet nie ma podstawowej wiedzy o tak banalnych zasadach, vat 22% a raczej 23 od 2011 to podatek od towarów i usług, by sprzedawać z VATem musisz z VATem kupić, ciebie raczej powinien interesować podatek dochodowy czyli ten podatek odprowadzany od tego co zarobiłeś, radzę jednak zacząć od zajrzenia do wpisu jaki tam ojciec ma profil umieszczony, podejrzewam, że z handlem cześciami komputerowymi to nie będzie mialo dużo wspólnego jak to jubiler, zresztą chyba macie jakiegoś księgowego to zapytaj.

 

No i w stare procesory czy tam karty graficzne to bym się nie pakował, jak już chesz się brać za takie rzeczy to poleasingowe deskopy della czy tak LCDeki, laptopy itd. z częściami to za dużo zabawy jest i zysk marniutki.

Edited by slavOK

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i jak kupisz 100, czy 200 to zanim je opchniesz cena może spaść poniżej ceny zakupu.

 

Więc jeśli miałbym się czymś takim zająć to poświęciłbym się w 100% temu, natomiast jak to ma być coś ekstra to weź sobie na gpw siądź w miesiąc spokojnie niewiele robiąc 1k zarobisz (mając jakieś 10-20k kapitału)

 

I jeszcze tak, cła nie ma, a vat już większy niedługo ;) i co do jego odprowadzania via jubiler to najlepiej zapytaj księgowego ojca jak to się ma do przepisów.

Edited by Tony Soprano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o profil działalności (jubiler) no nulo problemo- w urzędzie miasta dopisujesz co potrzebujesz do działającej już firmy (wpis do ewidencji). I tak jubiler może nawet szydełkować lub projektować ogrody (komercyjnie ofkoz).

Edited by pc_max

Share this post


Link to post
Share on other sites

radzę jednak zacząć od zajrzenia do wpisu jaki tam ojciec ma profil umieszczony, podejrzewam, że z handlem cześciami komputerowymi to nie będzie mialo dużo wspólnego jak to jubiler, zresztą chyba macie jakiegoś księgowego to zapytaj.

 

Przecież w każdej chwili może pójść do urzędu i dopisać sobie coś do swojej listy PKD. Nie ma ograniczenia co do ilości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.