Skocz do zawartości
Xmen

Podział łącza radiowego na 2 kompy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,zwracam sie do was bo moze ktos juz cos podobnego robil. Opisze wszystko w miare dokladnie i BARDZO prosze o pomoc.

 

Korzystam z internetu radiowego WIFI czyli tzw. radiowka. Mam przydzielony przez uslugodawce do swojego komputera adres ip, brame domyslna i 2 serwery dns, i jednoczesnie nazwe uzytkownika i haslo(nie ma zabezpieczen adresu mac). Zeby korzystac z internetu oprocz wpisania ip itd, mam skonfigurowany miniport WAN(PPPoE). Wszystko fajnie, przyszla potrzeba podzielenia lacza na 2 kompy dzialajace niezaleznie od siebie, czyli zakupilem 2 routery(jeden to TP LINK TL-WR543G, drugi to TP LINK TL-WR340G). Pierwszy bedzie mial wkrecona antene z dachu w zlacze rp sma i bedzie laczyl sie bezposrednio z uslugodawca, drugi bedzie wysylal neta bezprzewodowo. I tu sie zaczynaja schodki.

 

Rysunek pogladowy:

Dołączona grafika

 

Na pierwszym routerze tym co odbiera radiowke ustawilem w sekcji WAN statyczne ip i wpisalem wartosci podane przez uslugodawce(nie pomylilem sie), polaczylem sie z uslugodawca(w routerze) i jedyne co mi zostalo to polaczyc sie w kompie przez ten miniport PPPoE. No i blad, komputer nie moze nawiazac polaczenia z komputerem zdalnym. Probowalem takze w routerze opcji PPPoE, nawet byla mozliwosc podania adresu ip i dns przydzielonego przez uslugodawce, ale tyko ip i dns zadnej bramy. Niby cos sie polaczylo ale internet nie dzialal. Gdyby nie to glupie zabezpieczenie nazwa uzytkownika i haslem juz wszystko by dzialalo...

 

Prosze was o pomoc i juz z gory dziekuje za podpowiedzi, byc moze robie cos zle?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Xmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak: router pierwszy łączy się bezpośrednio z nadajnikiem usługodawcy i udostępnia to połączenie dalej. Dopiero router drugi ma podane wszystkie dane potrzebne do zalogowania PPPoE (w domu mam dwa niezależne połączenia (dwa konta PPPoE) dlatego czerwona kreska).

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i <span style='color: red;'>[ciach!]</span>.. robie tak jak ty i dalej nie dziala. ten drugi router nie chce sie polaczyc przez PPPoE. Niech mi ktos cos napisze. Tak jakby ten pierwszy router nie byl polaczony, a pisze ze jest. Nie wiem juz co to moze byc, wyczerpalem wszystkie swoje pomysly, ale wiem ze zawsze jest jakis powod. Wiec prosze pomozcie mi...

Edytowane przez Xmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to nie masz dostępu do ustawień routera TP LINK TL-WR543G, jedynie co musisz zrobić to wpisać wszystkie IP, konf. PPPOE w komputerze tak?

 

sam mam dość rozbudowaną sieć i wszystko u mnie gra, a mam podobną sytuację jak ty i widzę to tak:

 

Dołączona grafika

 

co do konfiguracji to:

1. z routera1 podłączasz kablem od kompa router2 do portu WAN

2. wprowadzasz ustawienia do routera 2 takie jakie domyślnie wprowadzasz na komputerze

3. usuwasz w komputerze połączenie miniport i tworzysz nowe tak aby pobierał adres IP itp automatycznie po czym podłączasz kompa do routera2

 

jeśli wszystko skonfigurujesz prawidłowo powinno śmigać

 

najlepiej jak byś podał wszystkie dane które musisz wpisać w komputerze to pomoc będzie łatwiejsza, nazwę użytkownika i hasło możesz zastąpić xxx/yyy.

Edytowane przez Jabolek666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...