Skocz do zawartości
jupijupi

Komputer dla początkującej architektki. do 3 tyś.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od razu bez bicia przyznaję się, że w tym temacie to jestem blady. Kompa do gier czy do użytkowania biurowego skonfiguruję sobie sam bo wiem co w nim jest najważniejsze żeby wszystko ładnie działało. Niestety w tym temacie o który pytam nie wiem co jest najważniejsze aby wszystko ładnie śmigalo. Potrzebuję pomocy w doborze konfiguracji komputera właśnie do takich działań. Osoba, która będzie użytkowała ten sprzęt dopiero zaczyna zabawę z architekturą na komputerze, więc mega demon prędkości akurat nie jest aż taki potrzebny. Dlatego proszę Was o pomoc. Nie wiem na serio co jest priorytetowe aby te programy dobrze chodziły, aby renderowanie w miarę przebiegało itd. Czy ilość ramu, czy procesor czy karta graficzna jakaś specjalnie do tego ... Czytałem i starałem się znaleźć odpowiedź na forum/forach żeby nie zakładać nowego tematu ale praktycznie nigdzie nie znalazłem tematu o sprzęcie do własnie architektury itp.

 

Granica cenowa myślę że to będzie maks 3 koła bez monitora. (monitor wybiorę sam bo akurat znam się na nich, tablet również dam radę ;) )

Jeżeli byście mi pomogli to byłbym bardzo wdzięczny.

Znalazłem wczęśniej na stronach kilka podobnych tematów lecz jeden był zestaw do 2 tys a w drugim nie było odpowiedzi :)

Pozdrawiam i dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to poczatkujacy architekt to wystarczy mu cos 4 jajowego(najlepiej cos typu i5+4gb ram albo jak fundusze wystarcza to i7+6gb ram ale to zbedny wydatek na poczatek bo naklad finansowy bedzie niewspolmierny do realnego zysku) a co do grafiki polecam zapoznac sie z tym artykulem soft mode 8800ultra quadro vs 8800ultra i soft mode quadro vs prawidziwe quadro

osobiscie polecam kupic jakies tansze quadro i pozyczyc od kogos karte graf w podobnej cenie i porownac wydajnosc:D

jesli wydajnosc quadro nie bedzie wystaraczal to sprzedac i kupic mocniejsza wersje

reszte komponentow mozecie dobrac jak do komp dla graczy(rezygnujac z wypasionej karty muzycznej itp;))

hehe i zainwestowac w ups;) mieszkalem przez 2 lata z kumplem budowlancem i wiem do jakiego stanu moze doprowadzic faceta nagla przerwa w dostawach pradu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, co do procesora to tak własnie myślałem. Ogólnie znam się trochę na podkręcaniu więc myślę że jak zainwestuję w jakieś i5 to troszkę go podciągnę i będzie ok. W sumie racja że na tą chwile i7 i tak nie wykorzysta więc by się marnowało. Czyli tutaj polecach quadro ? To są specjalne karty graficzne własnie dla grafików ? A Radeon ma coś takiego ? Jakiś taki odpowiedni tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...