Skocz do zawartości
Pandajacek

komplet w cenie 2000-2200PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mógłby ktoś złożyć mi kompa w podanym wyżej przedziale cenowym? chodzi mi o płytę, procek[chłodzenie], grafę, ram, dysk[niekoniecznie duży ok 300Gb] obudowa[+zasilacz, jakaś tania prosta bez bajerów] bez monitora klawiatury itp... z nastawieniem na dobra wydajność w grach w miarę cichą prace.

 

pozdrawiam Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/

AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/

Zalman CNPS10X Flex + Zephyr 120mm lub Fander Roxo 120mm

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Gigabyte GeForce GTX 460 OC 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/mHDMI

Cooler Master Elite 335 (Black)

Seasonic 400W

 

~2200zł;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można:

Intel Core i5-760 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

AsRock P55DE3 /intel P55, DDR3 1600, GLan/

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Gigabyte GeForce GTX 460 OC 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/mHDMI

Cooler Master Elite 335 (Black)

Fortron FSP460-60GHN 460W

 

~2250zł a chłodzenie w późniejszym czasie;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze mozna na upartego ale jakim kosztem

do takiego zestawu wsadzać zasilacz fortona oraz plyte asrocka ( zgadzam sie ze robia dobre tanie plyty ale nie na intela )szczególnie biorąc pod uwagę flagowy model tej firmy pod x58 ktory sypie sie jak diabli

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do fortona to powiem tak ( oczywiscie jest to tylko moje zdanie ) jest to udana tania konstrukcja ale do sprzętu tej klasy bym je nie użył. Jest to jeden z najważniejszych podzespołów komputera na którym nie warto oszczędzać szczególnie kiedy buduje sie kompa wyższej klasy, uwazam ze rozsadnym zasilaczem bedzie OCZ Fatal1ty 550W 80+ modular SLI PSU 135mm LED lub Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, a co to za sprzęt? :)

Zwykły komputer klasy średniej wg mnie i zasilacz z paluszkiem.. sobie poradzi ;)

Ja też nie mam u siebie nic nadzwyczajnego, a radzi sobie bardzo dobrze.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jesli dla ciebie modularne okablowanie jest bez znaczenie , mocniejsza linia 3 5 i 12v to ok, nie ma różnicy o jakosci wykonania juz nie wspomne wiekszej mocy oraz gwarancji na 3 lata .

 

a co do sygnatury to jakoś nie widziałem nigdzie reguły wyznaczonej w jakiej ma się mieścić sygnatura , jak ci sie nie podoba to sam ja zmniejsz , prezgladajac forum a jestem tu często sporo ludzi ma podobnej wielkości i jakos nie widze problemu w tym

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

To widze ze nie bardzo te forum przegladasz.

 

Na pewno ten ocz nie jest lepiej wykonany od fortrona. Ma modularne i kosztuje do tego sporo wiecej od fortrona.

 

ps. jezeli twierdzisz ze PSU jest jednym z wazniejszych elementow kompa i nie mozna na tym oszczedzać to z jakiej racji polecasz OCZ ?

Nie jest to jakaś wyjatkowa konstrukcja , zwykly przecietniak.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wiec co sie nie mieści czym zlekceważyłem zasady co do sygnatury ? bo jakos tego nie widze , mocniejsza linia 3,5,12v modularne okablowanie , 3 lata gwarancji dla mnie warto doplacic 100zl, napisalem tez OCZ lub Seasonic ktory jest jeszcze lepszy model podany wyżej

 

"zwykły przeciętniak- ok zgadzam sie ze nie jest to jakas wysoka polka zasilaczy ale moje rozumowanie opiera sie na dostosowaniu optymalnego zasilacza do komputera wiec kupowanie do sprzetu za 2500zl zasilacza za 500 zl mija sie z celem ale zasilacz dobrej jakosc w cenie ok. 250zl jest jak najbardziej akceptowany

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cociazby corsair jest lepszy , no i sam podales seasonica , ktory jest sporo lepszy.

70 tanszy jest fortron 500w ghn , ma 20w mniej na lini 12v , ta sama gwara.

40 pln taniej jest corsair 500w ktory ma 60 miesiecy gwarancji, i tez jest lepiej wykonany od ocz'a.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PODPIS (sygnatura, sig) - tekst wyświetlany pod każdą wiadomością użytkownika, definiowany w profilu. Może to być krótki opis posiadanego komputera (konfig) lub ważna dla użytkownika maksyma.
Do podpisu nie wolno wstawiać żadnych reklam, obrazków (w tym także emotikonów ze zdalnych serwerów - jedynymi emotikonami dopuszczalnymi są emotikony udostępnione na naszym serwerze), a jedyne linki, które można w nim umieszczać, to linki do konfigu (strony www z konfigiem) i benchmarków (wyników testów) oraz do topików na forum.PurePC.pl (również tych w dziale "Giełda"). Linka do własnej strony www nie umieszcza się w podpisie, ale w innym polu profilu (link dostępny w karcie i profilu użytkownika). W podpisie można umieścić swoje dane kontaktowe (identyfikatory wybranych komunikatorów, jeden adres mailowy). Dozwolone jest także wstawianie linków do akcji humanitarnych. Inne linki można zamieścić jedynie za zgodą administracji forum.PurePC.pl.

Podpis nie powinien być wizualnie męczący dla innych użytkowników forum: maksymalna wielkość czcionki to czcionka domyślna (2), należy unikać stosowania rażących kolorów, a przy długich (np. kilkulinijkowych) podpisach zdecydować się na zmniejszenie czcionki. Maksymalną długością sygnaturki jest 10 linii liczone w rozdzielczości 1024x768 na skórze Pure. W podpisie nie należy stosować znaczników quote, code i pochodnych (php, sql, html, etc.).


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja - zły, okrutny i niesprawiedliwy moderator przyczepiłem się tylko do Ciebie - niewinnego użytkownika, który przestrzega regulamin, ma jedynie 80%, a powinien mieć więcej.

 

Jak widzisz coś niezgodnego z regulaminem to raportuj.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie ;] zdobyłem trochę więcej funduszy i chciałbym dokończyć naszą dyskusje. A mianowicie posiadam 3200PLN na skrzynkę + monitor. Panowie doradźcie co mam kupić i jak możecie doradźcie mi dobry monitor. Myślałem o przedziałach skrzynka 2600; monitor 600 PLN-ów. Chyba że lepiej np w proporcjach 2800 na skrzynie a monitor jakiś słabszy za ok 400PLN. Liczę na wasze rady i propozycje. Monitor jaki mam na oku to LG W2261VP-PF. Chyba że może macie jakieś propozycje w LED-owych Benq lub innych ;] dobrze Panowie liczę na was! Pozdrawiam Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

 

AsRock P67 PRO3 /intel P67/

 

Crucial 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

 

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

 

Vertex3D Radeon HD6870 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP

 

Aerocool VS-9 (bez zasilacza)

 

Fractal Design Integra 500W

 

Benq G2220HD (16:9, FullHD, 5ms, DVI)

 

3245zł w ESC.pl;

 

Jeżeli trzymać się ściśle budżetu to zostaje zejść z grafą niżej; Bo reszta jest dobrana możliwie optymalnie;

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... tylko nie wiem czemu nie przekonuje mnie płyta AS-rock-a... jakieś chyba złe wspomnienia co do tej "firmy" i jakoś dziwnie 6mb na procku, ram Crucial[nigdy nie słyszałem... ale dawno nie interesowalem sie sprzętem ;] i nie wiem czemu ale cos mam uraz do Radeonów ;/ niech wypowie się ktos jeszcze i mnie przekona co wydajniejsze i bardziej opłacalne intel/ati itp.

Edytowane przez Pandajacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD nie ma odpowiednika u siebie w kwesti procesora (w tej cenie można dorwć Phenom X6, który będzie słabszy; Chyba że dorwiesz aplikację, która fizycznie wykorzysta 6-ść rdzeni);

ASRock poszedł mocno do przodu pod względem jakości swoich wyrobów; Oferuje przyzwoitą jakość i wydajność za niższą cenę (to akurat zrozumiałe, ASRock nie może windować cen do poziomu od dawien dawna uznanej konkurencji);

Pamięć Crucial bo to akurat najtańsze 2x 2GB w ESC.pl Sprawdzi się równie dobrze, zawsze jeżeli nie przekonują Cię można wybrać Goodramy, to tylko 10zł różnicy;

A Radeon 6870 to wydajność GTX470 za ~100zł mniej + mniejszy pobór mocy;

W tej cenie nie znajdzie się (nowy) odpowiednik wydajnościowy u Nvidii (nowy, ze sklepu, uściślę);

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwal4 podał dość optymalny zestaw, a Twoje wątpliwości są raczej dziwne (nie rozumiem niektórych) i wynikają zapewne z tego faktu:

... ale dawno nie interesowalem sie sprzętem ;]

 

Alternatywą karty graficznej jest tańsza HD 6850 lub jeśli nvidia, to Gigabyte GeForce GTX 460 OC 1GB DDR5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach i wyprzedazach 6850 (ze wzgledu na wydajnosc jest nieoplacalna) w jej cenie mozna miec nówke 5850 i to nie jakiegos byle referenta tylko bardzo spoko wersje karty. Znów biorac pod uwage wszystkie parametry karty (oc,wydajnosc,temp,cisza,pobór pradu) to 6850 sie oplaca.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozecie mi jeszcze napisać cos o tym procku Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB bo jak przeglądałem inne posty to spotykałem sie najczęściej z Intel Core i5-760 /2.8GHz, 8MB kompletnie nic mi nie wiadomo o tym i przyznam sie ze ta nazwe i5-2500k widze pierwszy raz. Możecie mi bliżej powiedziec o ich wydajnościach? Co lepsze co gorsze itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok przeczytałem właśnie ten test. Wyglada to bardzo ciekawie i nawet nie mialem pojecia ze cos takiego sie wydazylo w 2011 roku :] no i w zwiazku z tym nasunely mi sie nowe pytania [jeszcze Was troche pomecze :)] a mianowicie tak:

 

1. Czy opłacalne jest dolozenie i kupienie Core i7 2600K (czy jest odczowalna duża roznica widzialna "golym okiem"?) i ewentualnie jaki wzrost ceny by za sobą to niosło.

2. Jak zrozumiałem dobrze test to podany zestaw umożliwia mi OC a wiec czy bedzie mozna go podkrecic z tym chlodzeniem co jest w zestawie czy konieczne jest zakupienie "czegos lepszego"?

3. Poprosił bym Was jeszcze o info na temat Vertex3D Radeon HD6870 1GB DDR5 /256bit tak na "chlopski rozum" krotko i zwieżle i o wydajności całego podanego wyżej zestawu.

 

z gory dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam raczej nie duzo wymagajacych programow. Bardziej sie nastawiam na pogranie w wolnych chwilach w jakies nowe tytuły gier i zapodanie sobie najwyższych ustawień ;) a niech będzie zapytam ... najwyzej mnie zjecie ;] na jakim poziomie beda stały FPS-y najnowszych gier na ustawieniach "ultra mega hiper max" bez OC/OC na tym zestawie? np Battlefield Bad Company 2 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...