Skocz do zawartości
kamilo900

Jaki statyw wybrac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam towarzystwo,

mam Canona 500d i potrzebuje do niego statyw. Kompletnie nie mam pojęcia który producent to krzak a który jest szanowaną manufakturą. Mogę przeznaczyć na to 200zeta. Coś tłumaczono mi żeby nie brać z głowicą wewnętrzną czy coś... nie skumałem dokładnie. Najlepiej prosiłbym o jakieś propo z tego sklepu LINK. Dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak glowica wewnetrzna, zle uslyszales :) Pewnie chodzilo o statyw ze zintegrowana (nieodkrecana) glowica - tego faktycznie nie warto brac, moze poza Velbon Sherpa.

 

Do 200zl to chyba tylko Triopo sie zmiesci, jak rozszerzysz budzet o jakies 100-150zl to dochodzi Benro serii A, Velbon Sherpa i Slik Pro 330DX albo 340DX. Co do glowicy: wybor kulowa czy 3D to juz kwestia indywidualnych preferencji. Ja wole kulowa, bo jest bardziej zwarta oraz szybsza i prostsza w uzytkowaniu. Z kolei 3D daje wieksza precyzje i mozliwosc odblokowania tylko jednej osi.

 

Co do wysokosci statywu: nie napisales, ile masz wzrostu, ale jak bedziesz wybieral nogi, to licz, ze glowica ma 10cm wysokosci, aparat tez 10, a oczy sa jakies 10cm ponizej czubka glowy. Czyli wzrost-25cm (troche zapasu wzialem) to wysokosc robocza, jaka Cie interesuje, zeby sie nie zginac wpol do zdjec. Przy czym dobrze wybrac nogi, ktore maja troche wieksza wysokosc maksymalna, zeby statyw nie musial byc wyciagniety na maksa (obniza to stabilnosc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić statyw do aparatu Minolta Z10. Poszperałem i znalazłem Velbona CX888 i DF50. Który byłby lepszy i dlaczego? Skłaniam się w kierunku DF50, bo ma poziomicę i większy udźwig, jednak może coś mi umknęło. Kolega Costi pisał coś o wzroście - mam 185cm. Budżet do 150 zł. Macie jakieś propozycje i rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...