Skocz do zawartości
cinucha1

bios nie widzi SATAII - mobo ok

Rekomendowane odpowiedzi

Mobo ma sata1 więc zobacz czy przypadkiem HDD nie potrzebuje ustawienia zworki na pracę ze starszym sata ;)

 

Edit:

Widzę że masz dodatkowo sata2 przez jMicron. Więc podłącz pod niego twardziela, oczywiście zobacz czy w BIOSie masz włączony dodatkowy kontroler jMicron, a także sprawdź czy nie jest tak że jak coś wepniesz pod pcie x1 to jMicron się wyłącza (u mnie przykładowo na p5vd2-mx albo jMicron albo pcie x1).

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz kontroler jmicrona, ustaw sata mode na raid.

Możliwe że dysk dalej nie będzie widziany w biosie, tylko w managerze kontrolera (Jmicrony mają chyba włączany przez ctrl+i zaraz po POST-cie)

 

Możesz też zmusić dysk do pracy z sata 1,ale będzie trzeba przestawić go programowo w tryb 1.5gbps. Służy do tego program samsunga o nazwie ES Tool

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k8n-e deluxe (nforce3ka)

 

będą podobne problemy jw z podłączeniem nowego hddka?

 

myślałem o samsungu 500tce f3/ew/320tce f4

 

 

jest możliwość, że żaden z ww nie pójdzie, nawet po kombinacjach?

 

 

 

miałem kilka dysków w tym kompie, niestety jeden po drugim zaczynają świszczeć i kolejno odpinam, według stażu,

zostały już jedynie 2 w miare ciche, a pojemności zaczyna brakować..pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIC Nf3-ka jest S 150 i sa 2 szkoły na dyski samsunga :

Pierwsza to wymienic mobo + na wersjue z sata 2 ( np Asrock ) gratis masz pcie itd ...

2 opcja kupienie dodadkowego kontrolera pod PCI.

 

3 opcja ( ona dziłała z F1 ale nie wiem czy zadziała z F3 ) jest program na stronie samsunga speed switch. I on wymusza przełaczenie konrolera dysku w tryb S150.

Ale by wykonac taka operacje musisz pojsc do kogos kto ma kontroler S300 .

 

P.s. Program miał kiedys bug nalezało zaznaczyc S300 by dysk zajarał w S150 .....

 

4 Opcja Kupic WD i on ma limitacje zworką na S150 i spokoj masz ....

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...