Skocz do zawartości
bufeczek

Dell XPS M1330 - wymiana pasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio postanowiłem wymienić pastę pod procesorem, grafika oraz chipsetem, kupiłem więc Arctic MX-3 z nadzieją, że wszystko będzie super.

Odkręciłem radiator i zauważyłem, że na nim w okolicy grafiki i chipsetu są takie jakby gąbeczki - nie wiem czy pod wpływem ciepła tak mogło się stać z pastą? ale mniejsza z tym nałożyłem pastę na każdy z elementów, włączyłem komputer i 100 stopni na grafice :-/ jak się później okazało, radiator mi nie dokładnie styka do powierzchni grafiki i chipsetu jest może 1-2 mm luzu, a dokręciłem wszystko na maxa.

Moje pytanie brzmi, co w takim wypadku użyć jako materiału przewodzącego ciepło? bo jak na chwilę obecną nałożyłem pasty na grubo, żeby chociaż jakiś styk był.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 bufu daj tego lapka do naprawy komus ogarnietemu, bo szkoda sprzetu. Wiesz... nie jestem sherlockiem, ale jezeli wczesniej dolegalo wszystko, rozkreciles i nie dolega, to znak, ze cos spiepszyles. Tasma termoprzewodzaca raczej nie jest Ci potrzebna jezeli jej tam wczesniej nie bylo o_O Nie wspominam juz o pakowaniu do laptopa metalowych plytek   :mur:

 

@Daro - to zart, prawda? xD

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio postanowiłem wymienić pastę pod procesorem, grafika oraz chipsetem, kupiłem więc Arctic MX-3 z nadzieją, że wszystko będzie super.

Odkręciłem radiator i zauważyłem, że na nim w okolicy grafiki i chipsetu są takie jakby gąbeczki - nie wiem czy pod wpływem ciepła tak mogło się stać z pastą? ale mniejsza z tym nałożyłem pastę na każdy z elementów, włączyłem komputer i 100 stopni na grafice :-/ jak się później okazało, radiator mi nie dokładnie styka do powierzchni grafiki i chipsetu jest może 1-2 mm luzu, a dokręciłem wszystko na maxa.

Moje pytanie brzmi, co w takim wypadku użyć jako materiału przewodzącego ciepło? bo jak na chwilę obecną nałożyłem pasty na grubo, żeby chociaż jakiś styk był.

Pozdro.

 

I po to wlasnie byly te "gabeczki" - byly one zapewne nasaczone srodkiem termoprzewodzacym. Teraz musisz zrobic podobna konstrukcje.

 

@kkNd! - akurat miedziane czy aluminiowe plytki w tej sytuacji to bardzo dobry pomysl - scythe dawal taka np. do Musashi, bo w niektorych kartach podstawa radiatora opierala sie o shrouda wokol GPU i nie dolegala do ukladu. Wtedy wkladalo sie miedziany dystans, ktory obustronnie byl smarowany pasta, i grala muzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 bufu daj tego lapka do naprawy komus ogarnietemu, bo szkoda sprzetu. Wiesz... nie jestem sherlockiem, ale jezeli wczesniej dolegalo wszystko, rozkreciles i nie dolega, to znak, ze cos spiepszyles. Tasma termoprzewodzaca raczej nie jest Ci potrzebna jezeli jej tam wczesniej nie bylo o_O Nie wspominam juz o pakowaniu do laptopa metalowych plytek   :mur:

 

@Daro - to zart, prawda? xD

 

Ale tu nie ma co naprawiać :-) dolegało przy pomocy tych gąbeczek właśnie, a dałem ciała, że tego nie zauważyłem wcześniej i je oderwałem :-/ teraz przydało by się zrobić podobną konstrukcję, ciekawe czy jakby nasączył pastą tą taśmę co podał Daro, czy to coś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@kkNd! - akurat miedziane czy aluminiowe plytki w tej sytuacji to bardzo dobry pomysl - scythe dawal taka np. do Musashi, bo w niektorych kartach podstawa radiatora opierala sie o shrouda wokol GPU i nie dolegala do ukladu. Wtedy wkladalo sie miedziany dystans, ktory obustronnie byl smarowany pasta, i grala muzyka.

 

No tak, ale o wiele lepsze wlasciwosci termoprzewodzace maja raczej dedykowane tasmy :P wpychac metal tez mozna, ale jakos mi to smierdzi amatroszczyzna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni użytkownicy. Czy możecie wyrażać swoje opinie i rady po chociaż elementarnym zapoznaniu się z tematem?

 

Metal tu jest najlepszym wyściem, jest to opisywany szeroko sposób dla akurat tego Della M1330 i karty GF8400, proszę:

Dell XPS M1330 - nVidia GeForce 8400M GS - Copper Mod

 

Amatorszczyzna, yhym...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni użytkownicy. Czy możecie wyrażać swoje opinie i rady po chociaż elementarnym zapoznaniu się z tematem?

 

Metal tu jest najlepszym wyściem, jest to opisywany szeroko sposób dla akurat tego Della M1330 i karty GF8400, proszę:

Dell XPS M1330 - nVidia GeForce 8400M GS - Copper Mod

 

Amatorszczyzna, yhym...

 

A skąd w ogóle wziąć taką płytkę? :->

 

Ja bym raczej uzyl thermalpad'a, ale faktycznie plytka powinna sie dobrze sprawdzic (pod warunkiem, ze bedzie dobrze spasowana i docisnieta) 

 

Jeżeli się zdecyduję na tego thermalpada, to jaką brać grubość? na zdjęciach widać jakie poprzedniej były i nie wiem czy 1,5 lepiej czy 4 mm? bo tam wyczytałem, że te pady nie powinny zostać ściśnięte do połowy swojej grubości.

Edytowane przez bufu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, za linka, Mialem wpisac na ebayu thermal pad, ale wpisalem cos na allegro ktorego nie uzywam, wyskoczylo w odpowiedniej kategori i bez czytania wkleilem linka.

Nie kombinuj z zadnymi plytkami, kup thermal pady i bedzie gralo. Kazdy notebook jak i netbook ma takowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w woli wyjaśnienia. XPS M1330 z 8400GS właśnie na thermal padach padał, bo się przegrzewało. Dell się nie popisał, no ale co zrobić... ano właśnie zmontować płytkę i uchronić sprzęt przed śmiercią.

 

Zgadzam się w normalnej sytuacji thermal pady są ok, bo starczają. Niestety nie każda sytuacja jest normalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w woli wyjaśnienia. XPS M1330 z 8400GS właśnie na thermal padach padał, bo się przegrzewało. Dell się nie popisał, no ale co zrobić... ano właśnie zmontować płytkę i uchronić sprzęt przed śmiercią.

 

Zgadzam się w normalnej sytuacji thermal pady są ok, bo starczają. Niestety nie każda sytuacja jest normalna.

 

Żadne pady, płytki, pasty czy nawet chłdozenie wodne nie pomogłoby w tym akurat przypadku, bo gf8400 został wyprodukowany z wadą fabryczną, usterka nie polega na uszkodzenie układu (bo jego nie zabijesz temperaturą 400C) ale na odklejaniu sie układu od płytki pcb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle GF'y w laptopach miały wiele problemów, w pavulonach przecież też padały jak muchy. Niestety laptop swoimi rozmiarami nie jest maszyną do ostrego katowania ze względu na produkcję ciepła i jego odprowadzanie. Pamiętam jak kiedyś sprzedałem kilka Asusów G2s do grania za 10k to działały do gwarancji a potem połowa padła w ciągu pół roku.

 

A ten modzik z nbr jest całkiem konkretny i widać że powinno to pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...