Skocz do zawartości
mWilQ

Urządzenie wielofunkcyjne laser - kolor do 1,5 tyś zł

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam urządzenia wielofunkcyjnego do domu w cenie do 1,5 tyś zł.

Modele w opisie tematu nie są jedynymi, które biorę pod uwagę.

Jest to sprzęt, na który zwróciłem uwagę w pierwszej kolejności podczas przeglądania ofert.

 

Konica Magicolor 1690MF - 1150 zł

HP CN1415nf - 1450 zł

 

Spośród wyników wyszukiwania wybrałem jeszcze:

HP LaserJet MFP M1536dnf ok 1000 zł

HP LaserJet CM1312nfi ok 1400 zł

EPSON CX16NF od 1200zł

Brother MFC-8370DN ok 1500 zł

 

Wstępnie szukałem samego skanera. Niestety nie mam już dostępu do służbowego, a dalej mam do skanowania sporo dokumentów.

Na allegro znalazłem model HP ScanJet 8250 za 900zł (gwarancja 12 miesięcy, piszą że nowy, pewnie z wymiany sprzętu albo z wystawy).

Ten model jak piszą jest następcą serii 7xxx (wcześniej pracowałem na 7650).

Przede wszystkim zależy mi na ADFie i żywotności. Cena oczywiście też ma znaczenie - nowego skanera HP w cenie sklepowej/producenta na pewno bym nie kupił.

 

Ze względu na cenę SJ8250 zacząłem rozglądać się za urządzeniem wielofunkcyjnym.

Główne założenia: ma być kolorowe, ma posiadać skaner z adf (nie wiem jak z jakością skanerów przy urządzeniach 4w1), w eksploatacji ma być stosunkowo tanie (tzn wolałbym uniknąć cen za materiały eksploatacyjne zbliżonych do ceny samego urządzenia - kiedyś miałem taką sytuacją z OKI) i ma jako tako wyglądać (tutaj modele z opisu mi jak najbardziej pasują).

 

Samo drukowanie nie jest u mnie priorytetem. Z drukarki leci tekst, czasem publikacje ze zdjęciami, same zdjęcia już rzadziej. W tej kategorii chyba każde z nich spełnia moje wymagania. Chyba każdy laser ma odpowiednia prędkość druku. Moja stara plujka mnie dobija z tym swoim przesuwaniem papieru.

 

W urządzeniu chciałbym mieć FAKS (jest dość często przez nas używany i na pewno się przyda).

 

Dylemat cały czas jest i ciągle rozważam zakup tego skanera. Szkoda mi jedynie miejsca w pokoju, którego i tak już jest mało.

 

Osoby zainteresowane podobnym sprzętem proszę o podanie swoich propozycji.

Jak ktoś miał do czynienia z powyższymi modelami to chętnie poczytam opinie.

Jeśli ktoś ma inny sprzęt godny polecenia to proszę o informacje.

Edytowane przez mWilQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość druku w kolorze to HP chyba nie ma konkurencji (przynajmniej w modelach typu 1215 - sama drukarka):

 

Product Face-Offs Printers - DigitalVersus

 

na 1515 {też sama drukarka} powinno być jeszcze lepiej (imageRet 3600 zamiast 2400) ... nie wiem jak wygląda sprawa jakości druku w 1415 . Rozważałeś zakup "Drukarka laser kolor + osobny skaner" ?

 

Co do kosztów eksploatacji - niestety toner do ww. HP to tak ~250 /szt. za oryginał. Dla porównania cały komplet dla podstawowego Samsunga można mieć za 5xx zł ... ale popatrz teraz na jakość druku z linka wyżej ... za jakość się płaci.

 

Co do jakości wykonania - mam w pracy porównanie nowoczesnych Samsung, Xerox i HP ... z wymienionych HP wypada zdecydowanie najlepiej.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marynarz: Mówi się, że większość problemów z częściami eksploatacyjnymi wynika ze stosowania zamienników. Ciekaw jestem ile jest w tym prawdy i po jakim czasie użytkowany sprzęt się zbuntuje.

 

Orientujecie się jak jest w HP ze zużyciem/wyminą tonerów? Bodajże w OKI miałem taką sytuację, że drukarka zgłaszała brak tonera na podstawie licznika wydrukowanych stron, a nie gdy toner się faktycznie wykończył. Być może jakimś serwisowym sposobem można było usunąć błąd i kontynuować drukowanie, ale to nie zmienia faktu, że jest to porąbane.

 

Kyle: Oczywiście myślałem nad zakupem dwóch urządzeń, nawet pisałem że najpierw szukałem samego skanera, bo to urządzenie na tą chwile jest mi bardziej potrzebne. Nie ukrywam, że wolałbym mieć wszystko w "kupie", żeby nie zastawiać niepotrzebnie pokoju. Jedyny argument jaki by do mnie przemówił, to lepsza jakość zarówno skanowania jak i drukowania dla dwóch osobnych urządzeń w cenie nie większej niż za sprzęt wielofunkcyjny. Patrząc na HP LJ CP1515 i HP SJ 8250 w cenie z allegro wychodzi kwota taka jak za HP CN1415nf.

 

Jeśli chodzi o drukarki laserowe kolorowe to jeszcze znalazłem takie:

HP LJ CP1525 - ok 850 zł (ma automatyczny duplex)

Konica 1650en - ok 850 zł (ma automatyczny duplex)

Edytowane przez mWilQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...