Skocz do zawartości
POGOx89

Wysoki ping do routera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki "maly" problemik...

mam sobie taką małą siec domową, najlepiej bedzie jesli przedstawie to na rysunku

>obrazek<

 

Problem polega na tym ze tylko i wylacznie komputer nr3 ma problem z siecią, a dokladnie - pingi z tego kompa do routera sa jakies dziwne... na poczatku >1 a z czasem coraz wieksze az do 13, a do tego dosc czesto zdazają sie pingi ujemne, na przyklad -4

sam ping nie byl by problemem, tylko ze to ciagnie za sobą jeszcze bardzo dużą utrate pakietow (choke i lose w counter-strike)

Caly problem powstal podczas modyfikacji sieci gdy wprowadzilem do niej switcha, wczesniej ten komp mial internet bezposrednio z routera.

Lista moich pomyslow ktore niestety zakonczyly sie niepowodzeniem:

wymiana karty sieciowej

wymiana switcha na inny

podlaczanie innego kompa do tego samego kabla

 

jak ktos ma jeszcze jakies pomysly to chetnie wyprobuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel jest ok bo na tym samym kablu inny komp nie ma problemow

konfliktow adresow ip nie ma bo sa przypisywane przez dhcp routera, probowalem tez wylaczyc dhcp i ustawic recznie - nie pomaga

co do softwareowego problemu nie wydaje mi sie zeby mial on powstac dokladnie wtedy kiedy miejsce miala fizyczna modyfikacja sieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BUMP

 

kolega podsunal mi wspanialy pomysl pingowania 127.0.0.1 efekt byl taki jak pingowanie rotera czyli wysokie pingi do samego siebie a nawet ujemne..

tak wiec problemy po stronie routera/switcha i kabli odpadają, zostaje tylko i wylacznie karta sieciowa w felernym kompie, ale ta tez byla juz wymieniana i nie dalo to efektu

system tez zostal zainstalowany od 0 lacznie z formatowaniem wszystkich partycji

 

pozostaje wiec tylko plyta glowna, ale czy to mozliwe zeby uszkodzila sie podczas ciecia kabla sieciowego podlaczonego do kompa ?

jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...