Skocz do zawartości
ilear

Tv Led 37-32 cale

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jestem na kupnie telewizora LED, i w oko wpadl mi Samsung UE376000 lub jego wersja 32 calowa. Bardziej bym sie do 37 sklanial bo w sklepie jak sie przygladalem to dosc znaczna roznica w wielkosci obrazu. Czy cos lepszego znajde od tego modelu? Bo jesli byla by 37/32 dobra inna to dlaczego nie..

 

Ogolnie ten model ma jakies Wady? Nie znam sie kompletnie na telewizorach, ale 100Hz, wyglad, ilosc wejsc - sugeruja ze model jest bogato wyposazony.

Bylbym wdzieczny za jakiekolwiek informacje/porady na ten temat.

 

Cena max to niech bedzie te 2700 ktore za samsunga 37 musialbym dac (http://www.pixmania.pl/pl/pl/6021835/art/samsung/telewizor-led-ue37c6000.html?srcid=7128&Partenaire=ceneo&CodePromo=oui)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no te dwie cechy czyli gabaryty oraz pobor sa dosc istotne dla mnie, akurat ten model mi sie podobal, ale moja wiedza w temacie tv jest znikoma. W sklepie jak ogladalem, wydawalo mi sie ze kolory ciut lepsze na ledzie byly, tak samo katy patrzenia - moze to bylo zludne wrazenie? W kazdym razie kolo 2500 zl mam na tv, 37 to max wymiary i chyba wolalbym niz 32, jak masz jakies sensowne propozycje jestem otwarty na wszelkie porady:) Odtwarzanie filmow przez USB to w sumie kolejny wymog na ktory bym stawial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie dlaczego LED?

On ma 2 zalety:

-gabaryty

-pobór prądu

 

To pierwsze to akurat coś co powoduje wadę ;) ... czyli nierówny rozkład podświetlenia. Jakiś "artysta" wymyślił że zrobi cienki LED, ale za brakło mu szarych komórek by pamiętać o tym by nie pogorszyć jakości obrazu. Efekt jest taki że Sony EX700 (led) jest gorszy od EX500 x-P ... więcej na:

Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o... - HDforum

 

Konkretnie model 711 jest tym syfem:

http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/48988-sony-kdl-ex500-32-ex-500-37-40-46-55ex500-nowe-ccfl-opinie-test-wszystko-o-94.html

... ot jak cudne są te LED'y ... jak ktoś przy produkcji (a dokładnie na etapie projektowania)nie użyje mózgu.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy nie są złe pod warunkiem że podświetlanie to fullLED, a nie edgeLED (krawędziowe) - krawędziówki mają tę zaletę że są cienkie i lekkie (jak ktoś ma papierowe ściany ;) w domu i chce na nich wieszać TV to niższa waga może mieć znaczenie.

 

37" Samsungi występują tylko na matrycach MVA od AUO, PVA od Samsunga bywają w 32" i 40" - bywają, bo równie dobrze można trafić na MVA od AUO lub CMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłącze do tematu, szukam podobnie jak kolega. Niedużym kosztem telewizor >=37", głównie do Xboxa, podłączenie komputera, filmy. Nic o telewizorach nie wiem. Chciałbym po prostu żeby był dobry za cenę ok. 2500max (z tym, że lepiej tańszy :) ). Z góry dzięki za propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu wiedzieć - jak chcesz do szybkich FPS/FPP po sieci to musisz szukać TV z niskim inputlag'iem. A niski inputlag to pojęcie względne - na konkurencyjnym forum ludzie zachwalają LG z serii xxLD450 jeżeli chodzi o zastosowanie TV jako monitor. Jak nie będziesz chciał na TV pracować z tekstem, przeglądać netu itp tylko grac i oglądać filmy, to można zastanowić się nad plazmą - te nie dość że mają czas reakcji jak CRT to na dodatek nie powinny mieć problemów z wysokim inputlag'iem (pewnie jak odpalisz wszystkie ulepszacze to może się jakieś opóźnienie pojawić) w tej cenie dorwiesz Panasonica 42" z serii S20

 

Na plazmie lepiej wygląda przeskalowany obraz, na LCD wiadomo dobrze tylko natywny ...

 

Żeby nie gadać po próżnicy - co daje InputLag odpal filmik to zobaczysz.

 

Standardowo jak łączysz komputer via VGA (DSub) to TV przestawia się na 60Hz (czasem można dać 75Hz ale to w wybranych modelach i w wybranych rozdzielczościach) - więc jak chcesz na czymś oszczędzić to możesz na 100Hz.

 

LED'y odpuść bo płacisz więcej za mniej - w tej cenie dostaniesz edgeLED czyli mniej równe podświetlenie panelu niż przy katodach (CCFL) - poczytaj o cloudingu itp.

 

Generalnie odradzam błyszczące powłoki panelu, na rzecz matowych - niby gorszy kontrast i nasycenie kolorów, ale zdrowiej dla oczu. Jak Ci nie przeszkadza matryca typu glossy i wysoki inputlag, a chcesz multimedialny kombajn to zobacz Samsunga LE40C650 ale tylko wersję na matrycy PVA - jak Ci się nie chce zaglądać w szpary wentylacyjne z tyłu, żeby odczytać naklejkę znamionową na matrycy to patrz na numer seryjny na naklejce na obudowie TV

 

trzeba szukać po wersjach, cytuję za forum hdtvpolska.com

 

"Ostatnia rubryka pt "Version/Wersja"

AU Optronics (AUO) A-MVA

B - Chi Lin Technology (CLT)

C - Chi Mei Optoelectronics (CMO)

I - LG Display IPS (LGD), S-IPS

P - Chunghwa Picture Tubes (CPT)

S - Samsung S-PVA (S-LCD)

Q - IPS Alpha Technology Alpha LTD (Hitachi i Panasonic) IPS / IPS Pro

H - Samsung S-PVA (specjalne dla 3D)

 

Oznaczenia konkretnych wersji panelu lcd SamsungLE40C650

 

SS01 (02,03,04), matryca S-PVA firmy Samsung

SQ01 (02,03,04), matryca S-PVA firmy Samsung - 10bit panel

SP02/03 - matryca S-PVA firmy Samsung

SN03/04 - matryca S-PVA firmy Samsung

HQ01 - matryca S-PVA firmy Samsung

CN01, CN02 - matryca S-MVA

CK03 -?

BN01 (02,05,06,07) - matryca S-MVA

AA01 (02,03,04,05,07) - matryca MVA od AUO-

AC01 (02,03,04,05) - nowa matryca z AUO-MVA3

BA01 - matryca z AUO na podświetleniu Shilin

GA01 - matrix-MVA3 z AUO

I102 i I203 - matryca IPS-Pro z IPS-Alpha

 

 

AA0x - 8-bitowe

SQ0x - 10 bit - oznaczony: Q z 10bit panel"

 

Z czego wynika, że wersja SQ01 będzie najlepsza

Edytowane przez benek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...